Вас викликали до хворої. Родичі повідомили, що 2 год. тому у хворої відмічалась слабість правої руки і правої ноги, пропав голос. Хвора обстежена але, патології нервової системи не виявив. Як називається таке порушення мозкового кровообігу?
До швидкої допомоги доставили хворого з вулиці. Анамнез невідомий. При огляді шкірні покриви багрового кольору з синюшним відтінком, свідомість відсутня, лівий кут рота опущений, ліві кінцівки нерухомі. Дихання шумне, А/Т 195 – 110 мм. рт. ст. Ваш діагноз?
37. До фельдшера ФАПу звернулась дружина хворого 40 років,який під час підняття важкої шафи відчув раптовий сильний головний біль,що супроводжувався повторним блюванням. Свідомість не втрачав. Під час огляду виявлені ригідність м’язів потилиці, симптом Керніга з обох боків. Парезів,паралічів та порушень чутливості немає, сухожилкові рефлекси на руках і ногах рівномірно знижені АТ 150/90 мм рт. ст .Яка найбільш вірогідна патологія зумовила таку клінічну картину?
У хворої 48 років уранці раптово ослабли ліві кінцівки. Об»єктивно: притомна,зіниці одинакові, рухи очних яблук у повному обсязі,легка згладженість носо-губної складки,ковтання не порушене, сухожилкові рефлекси S більше D ,лівобічний геміпарез, менінгіальні симптоми відсутні.Через пів доби обсяг рухів та сила в кінцівках відновилася. Установіть діагноз.
Симптоми, характерні для субарахноїдального крововиливу:
Симптоми, характерні для паренхіматозного крововиливу:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома