Якому періоду Української революції та боротьби за збереження державності найбільш характерне таке явище, як «отаманщина»?
Міжнародна ізоляція, кількісна перевага військ противника й те, що доводилось вести боротьбу одразу на три фронти, ідеологічні та психологічні розбіжності між галичанами і наддніпрянцями, погане забезпечення армій провіантом і зброєю, епідемії, передчасні холоди, еміграція головних провідників — це причини:
У листопаді 1918 р. Український національний союз утворює Директорію з метою:
У листопаді 1918 р. В. Винниченко очолив:
Вищий законодавчий орган Української Народної Республіки доби Директорії — це:
Яка подія сприяла проголошенню декларації Директорії УНР?
«Уповноважена силою і волею трудящих класів України верховна влада Української Народної Республіки, Директорія, цими заходами довершила перший акт соціального та національно-політичного визволення українського народу. Слідуючим етапом нашої революції є творення нових, справедливих, здорових і відповідних до реального відношення сил у державі, соціальних і політичних форм».
Із якою метою Директорія УНР здійснювала ці заходи?
«Ми, уповноважена волею трудящих України... Директорія, поваливши ненависний гетьманський режим, найближчим часом скличемо конгрес усього трудового люду України. Делегати будуть обиратися на чесних і соціально справедливих засадах: від селянської курії — 71,4 %, від робітничої — 22,2 %, від трудової інтелігенції — 6,4 %...»
На ілюстрації зображений:
Зміни в керівництві Директорією, які сталися в лютому 1919 р.:
Політична сила, яка організувала успішне повстання проти гетьмана:
Збройні сили, які брали участь у єврейських погромах:
Офіційна назву України за часів Директорії:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома