У якому положенні має перебувати пацієнт протягом перших 2-х год після проведення люмбальної пункції ?
У пацієнта після парентерального вве- дення антибіотика розвинувся аңафіла- ктичний шок. Яка ділянка тіла використо- вується для первинного внутрішньом'язо- вого введення спінефрину під час надання невідкладної допомоги?
Укажіть прояви дизуричного синдрому
Який лікарський засіб використовує- ться для замісної терапії у разі недоста- тності зовнішньосекреторної функції під- шлункової залози?
У пацієнта віком 32 роки раптово вно- чі з'явилася експіраторна задишка, що су- проводжується сухим кашлем, відчуттям стиснення в грудній клітці. Об'єктивно спостерігається: пацієнт займає вимуше- не положення (сидить, спираючись рука- ми на край ліжка), на відстані чути сухі свистячі хрипи, в акті дихання бере участь додаткова мускулатура. Перкуторно над легенями визначається коробковий звук. Аускультативно вислуховується безліч сухих свистячих хрипів. Який патологічний стан розвинувся у пацієнта?
Пацієнт віком 57 років скаржиться на біль у дрібних суглобах кистей, що виникає в другій половині ночі, ранкову скутість, загальну слабкість, зниження працездатності. Об'єктивно спостерігається: набряк і почервоніння п'ястковофалангових і міжфалангових суглобів обох рук, деформація суглобів у вигляді «плавників моржа». Попередній діагноз: ревматоїдний артрит. Який із нижченаведених методів дослідження є найінформативнішим для уточнення діагнозу?
У жінки протягом 1 год після вживання шоколаду на шкірі тулуба та кінцівок з'явився висип у вигляді поліморфних папул блідорожевого кольору, що супро- воджується свербежем. Об'єктивно спостерігається: температура тіла 37,6°C, пульс - 80/хв, АТ — 110/70 мм рт. ст. Для якого патологічного стану характерні ці симптоми?
У пацієнтки температура тіла швид- ко, протягом декількох годин, знизилася з 39,5°С до 37°С (критичний варіант зниження температури) та розвинулися загальна слабкість, запаморочення, шум у вухах, прискорене серцебиття. Об'єктивно спостерігається: шкірні покриви та слизові бліді, холодний липкий піт, кінцівки холодні, дихання поверхневе, часте, пульс - 98/хв, слабкого наповнення, АТ 80/50 мм рт. ст. Який препарат використовується для надання невідкладної допомоги у цьому разі?
У дев'ятирічного хлопчика спостерігаються сухий кашель із виділенням слизовогнійного мокротиння, підвищення температури тіла до 38,9°С та задишка. Над правою легенею визначається вкорочення перкуторного звуку. Аускультативно вислуховується ослаблене дихання та дрібноміхурцеві вологі хрипи. Для якого захворювання характерні ці симптоми?
Пацієнтка віком 35 років скаржиться на тупий ниючий біль у правому підребер'ї з іррадіацією у праве плече, що посилюється після вживання гострої їжі, відчуття розпирання в животі, відрижку, нудоту, гіркий присмак у роті, загальну слабкість. Під час пальпації живота визначається болючість у правому підребер'ї, позитивні симптоми Кера та Ортиера. Для якого захворювання характерні ці клінічні прояви?
Пацієнтка скаржиться на ранкову скутість, деформацію і постійний біль у дрібних суглобах, зниження фізичної активності. Об'єктивно спостерігається: симетричні згинальні контрактури дрібних суглобів. На рентгенограмі кисті й зап'ястка ерозії та виражений остеопороз безпосередньо прилеглих до суглоба кісток, анкілоз. Для якого захворювання це характерно?
Вкажіть ділянку локалізації набряку Квінке що є небезпечним для життя
Пацієнт віком 38 років скаржиться на сильний різкий нападоподібний біль у ділянці правого підребер'я, що іррадіює в праву ключицю та плече, гіркоту в роті, нудоту, блювання жовчю. В анамнезі: жовчнокам'яна хвороба. Об'єктивно спостерігається: пацієнт неспокійний, язик обкладений жовтим нальотом, іктеричність склер та шкірних покривів, пульс 82/хв, ритмічний, АТ 110/70 мм рт. ст. Який патологічний стан розвинувся в пацієнта?
У чоловіка віком 28 років у ділянці верхньої губи візуалізуються гіперемія шкіри та дрібні пухирці з гнійним умістом, вкриті жовтими кірками, піднижньощелепний лімфаденіт. Для якої патології характерні ці симптоми?
Який із нижченаведених факторів забезпечує швидкість появи терапевтичного ефекту у разі сублінгвального застосування лікарських засобів?
Із якою метою флакон із вушними краплями перед застосуванням треба підігріти в руках до температури тіла людини?
До якої фармакологічної групи належить діазепам?20:09
Пацієнтка скаржиться на погіршення апститу, неприємний присмак у роті, печію, тяжкість і розпирання в епігастральній ділянці після вживання їжі, нудоту та відрижку повітрям. Для якого виду диспепсії характерні ці клінічні прояви?
Для якого захворювання характерні такі особливості аналізу сечі: сеча каламутна, з осадом і пластівцями, лейкоцитурія, бактеріурія, протеїнурія (менше 1г/л)?
У пацієнта після фізичного навантаження виник стискальний біль за грудниною з іррадіацією в ліву руку, триває близько 5 хв. Об'єктивно спостерігається: пацієнт збуджений, шкірні покриви бліді, вологі, пульс 80/хв, АТ 130/70 мм рт. ст., тони серця ритмічні, звучні. Який патологічний стан розвинувся в пацієнта?
У пацієнта, який хворіє на виразкову хворобу шлунка, раптово розпочалося блювання «кавовою гущею». Які заходи невідкладної допомоги треба провести насамперед на догоспітальному етапі?
Який із нижченаведених симптомів характерний для перебігу гострого пієлонефриту в дітей першого року життя?
Який із нижченаведених методів дослідження використовується для визначення видільної функції нирок?
Пацієнту встановлено діагноз: інсулінозалежний цукровий діабет. Яка тактика зменшить ризик розвитку атрофії підшкірної жирової клітковини під час інсулінотерапії?
Пацієнт віком 35 років скаржиться на прогресуючу слабкість, рясну пітливість, біль у горлі під час ковтання, періодичні кровотечі з носа та ясен. Об'єктивно спостерігається: болючі афти в порожнині рота, гіпертрофічний гінгівіт, виразково- некротичні зміни в горлі, збільшення периферичних лімфатичних вузлів, гепатоспленомегалія. Для якого з нижченаведених захворювань характерні такі клінічні прояви?
Сестра медична, щоденно вимірюючи температуру тіла пацієнта та реєструючи її графічно в температурному листку зафіксувала, що різниця між ранковими і вечірніми її показниками становить 2- 2,5°С. Укажіть тип гарячки
Пацієнта віком 25 років шпиталізова- но бригадою екстреної (швидкої) меди- чної допомоги до лікарні у непритомно му стані. З анамнезу відомо, що пацієнт хворіє на цукровий діабет 1-го типу та вводить інсулін. Об'єктивно спостеріга- ється: блідість і вологість шкірних покри- вів, підвищення м'язового тонусу, судоми, розширення зіниць, тонус очних яблук не змінений. Рівень глюкози у крові ммоль/ 2-2,5л. Який вид коми розвинувся в пацієнта?
Укажіть дозволений максимальний відсоток заповнення ємності (коробки безпечного зберігання) для медичних відходів категорії В
У чоловіка віком 50 років раптово виник різкий, інтенсивний, стискальний, пекучий біль за грудниною з іррадіацією в ліву руку та ліву лопатку. Біль триває впродовж 2-х годин, не знімається нітрогліцерином. Об'єктивно спостерігається: пацієнт збуджений, відчуває страх смерті, шкіра та видимі слизові оболонки бліді, ціаноз губ, пульс 84/хв, ритмічний, АТ 130/80 мм рт. ст., тони серця ослаблені. На ЕКГ візуалізується патологічний зу- бець О у відведеннях I, aVL і V1-V2. Для якого клінічного варіанта інфаркту міокарда це характерно?
У маніпуляційному кабінеті під час взяття крові з вени пацієнт знепритомнів. Яке положення тіла потрібно забезпечити пацієнту під час надання невідкладної медичної допомоги?
Який симптом найхарактерніший для хронічного гастриту з підвищеною секреторною функцією шлунка?
Пацієнт хворіє на деформуючий остеоартроз. Укажіть найефективніший захід для зменшення механічних навантажень на суглоби, що уповільнить прогресування деструктивних змін у хрящі.
Чоловіка, у якого через 1,5 год після вживання грибів виникли нудота, блювання та різка слабкість, шпиталізовано до лікарні. Який із нижченаведених медичних виробів потрібно підготувати для надання невідкладної медичної допомоги пацієнту?
Укажіть ранній симптом цукрового діабету
Які клінічні прояви найхарактерніші для гострого пієлонефриту?
Як називається форма медичної доку ментації, призначена для реєстрації режиму перебування пацієнта в стаціонарі закладу охорони здоров'я та фіксації відомостей про медикаментозне лікування, методів обстеження, фізіотерапевтичних процедур тощо.
Який етіологічний фактор має вирішальне значення у розвитку гострого глумерулонефриту?
Пацієнта віком 27 років, який хворіє на цукровий діабет 1-го типу, шпиталізовано до лікарні в непритомному стані. Об'єктивно спостерігається: шкіра волога, тризм жувальних м'язів, тонус очних яблук у нормі, пульс — 66/хв, АТ - 125/80- мм рт. ст., дихання рівномірне, поверхневе. Попередній діагноз: гіпоглікемічна кома. Який лікарський засіб потрібно застосувати для надання невідкладної допомоги пацієнту в цьому разі?
Який прилад дозволяє виміряти пікову швидкість форсованого видиху та вилкористовується для діагностики та оцінки ефективності лікування хронічних оба структивних захворювань легень (бронхі альної астми, хронічного обструктивного бронхіту тощо)?
Пацієнт віком 37 років скаржиться на кашель із виділенням великої кількості мокротиння з неприємним запахом, інколи «повним ротом», задишку, періодично- підвищення температури тіла та знижен ня працездатності. Об'єктивно спостерін гається: мокротиння гнійно-слизового ха рактеру, розшароване. Для якого захворювання рювання характерні ці клінічні прояви?
Пацієнт, який проживає в гірській місцевості, скаржиться на відчуття стиснення в ділянці шиї, розлади ковтання, сухий кашель, утруднене дихання. Об'єктивно спостерігається: рівномірне дифузне збільшення щитоподібної залози без локальних ущільнень. Для якого захворювання характерні ці симптоми?
Пацієнтка після апендектомії скаржиться на дворазове блювання, затримку газів і відсутність випорожнень. Об'єктивно спостерігається: шкіра землистого кольору, язик сухий, обкладений білим нальотом, передня черевна стінка напружена. Яке ускладнення розвинулося у пацієнтки в ранньому післяопераційному періоді?
У пацієнта спостерігається загострення хронічного пієлонефриту. Яке обстеження доцільно провести перед призначенням антибіотикотерапії?
У пацієнта на тлі перебігу гострого інфаркту міокарда раптово погіршився загальний стан, посилився біль у серці, виникла різка слабкість. Об'єктивно спостері- гається: свідомість сплутана, акроціаноз,холодний липкий піт, АТ 70/30 мм рт. ст., пульс - 110/хв, слабкого наповнення. Яке ускладнення розвинулося в пацієнта?
Які лікарські засоби найчастіше викликають медикаментозну алергію?
. Для проведення проби якості передстерилізаційного очищення медичного інструментарію сестра медична приготувала робочий розчин азоніраму, змішавши в рівних об'ємах початковий розчин азопіраму з 3%-м розчином перекису водню. Укажіть термін зберігання робочого реактиву.
У пацієнта пульмонологічного відділення розвинувся бронхообструктивний синдром. Укажіть провідну клінічну ознаку, що свідчить про його розвиток
Укажіть найпоширеніше ускладнення, що є наслідком гострої ревматичної гарячки.
У пацієнта терапевтичного відділення діагностовано виразкову хворобу дванадцятипалої кишки. Яка бактерія спричиняє це захворювання?
У пацієнта з хронічною нирковою недостатністю швидкість клубочкової фільтрації становить 14 мл/хв. До, якої лікувальної процедури необхідно підготувати пацієнта в цьому разі?
Для профілактики якого ускладнення під час підшкірної ін'єкції олійного розчину потрібно відтягнути поршень шприца назад після проколу шкіри перед введенням препарату?
Пацієнтка віком 28 років скаржиться на загальну слабкість, задишку, прискорене серцебиття та спотворення смаку (їсть сиру гречку, крейду). В анамнезі: "рясні менструації. Об'єктивно спостерігається: блідість шкірних покривів і слизових оболонок, волосся тонке, посічене, пульс 90/хв, ритмічний, АТ 100/60 мм рт. ст., тони серця ослаблені, слаблені, систолічний шум над верхівкою серця. Для якого захворювання характерні вказані клінічні прояви?
У чоловіка після тряскої їзди виникли сильний нападоподібний біль у поперекол: вій ділянці, часті позиви до сечовипускан ня, нудота, блювання. Об'єктивно спосте рігається: шкіра бліда, пацієнт збуджений, намагається обрати положення тіла, для полегшення болю. Які заходи долікарської допомоги доцільно застосувати в цьому разі?
Укажіть механізм дії медичної грілки у разі її місцевого застосування
Відповідно до призначення лікаря дитині потрібно парентерально ввести 350000 ОД антибіотика з групи цефалоспоринів ІІІ покоління. У флаконі місти ться 1000 мг діючої речовини. Скільки мілілітрів розчину антибіотика потрібно ввести дитині, якщо застосувати стандар тне розведення?
Який об'єм антисептика необхідно використати для проведення однієї процедури гігієнічної обробки рук перед виконанням внутрішньовенної ін'єкції?
Пацієнту призначено фізіотерапевтичну процедуру, під час якої (внаслідок змінення проникності судинної стінки) у шкірі виникають точкові мікрокрововиливи (петехії, плями), до складу яких входять біологічно активні речовини, що надають потужний стимулювальний ефект як на весь організм, так і на певну зону до повного їх розсмоктувания. Яку процедуру призначено пацієнту?
Жілка віком 28 років скаржиться на загальну слабкість і гострий біль у грудній клітці з правого боку, що посилюється під час глибокого вдиху та нахилі тулуба в протилежний бік. Об'єктивно спостерігається: пацієнтка лежить на правому боці, дихання часте, поверхневе, температура тіла - 37,4°С, права половина грудної клітки відстає в акті дихання, перкуторно над легенями визначається чіткий легеневий звук, аускультативно вислуховується шум тертя плеври. Для якого захворювання характерні ці клінічні прояви?
Як називається патологічний стан, що характеризується болем у суглобі та не супроводжується запальним процесом та/або порушенням рухливості в ньому?
Який із нижченаведених заходів потрібно порекомендувати пацієнту, який хворіє на артеріальну гіпертензію, для досягнення максимального зниження ризику розвитку серцево-судинних ускладнень?
У пацієнта, який хворіє на виразко- ву хворобу шлунка, з'явилися скарги на швидку втомлюваність, втрату апетиту, відразу до м'ясної їжі, посилене слиновиділення, порушення ковтання. Для якого ускладнення характерні ці симптоми
Яке дослідження проводиться для виявлення прихованої коронарної недостатності та ранньої діагностики стенокардії?
Пацієнту віком 49 років встановлено попередній діагноз: ексудативний плев- рит. До якої діагностичної процедури сестрі медичній потрібно підготувати пацієнта в цьому разі?21:32
Для якого захворювання характерна поява таких клінічних проявів (великих діагностичних критеріїв): кардит, поліартрит, мала хорея, кільцеподібна еритема та підшкірні вузлики?
У пацієнта віком 50 років після емоційного перенавантаження виникли інтенсивний стискальний пекучий біль за грудниною, що іррадіює в ліву руку, від чуття страху смерті, різка загальна слабкість. Через 30 хв після сублінгвального приймання нітрогліцерину біль не припинився. Тест на тропонін І у крові позитив- ний. Для якого захворювання характерні такі клініко-лабораторні показники?
Яке ускладнення може розвинутися в пацієнта у разі безконтрольного приймання адреноміметиків під час нападу бронхіальної астми?
. Укажіть специфічну лабораторну ознаку системного червоного вовчака
Периферичну вену з якими властивостями доцільно обрати для проведення її безпечної катетеризації з метою подаль шого введення ліків?
Як називається шлях передачі інфекції, що може бути пов'язаний із проведенням інвазивних лікувально діагностичних процедур?
У пацієнтки з діагнозом: дифузний токсичний зоб, після тяжкого емоційного перенавантажения раптово підвищилася температура тіла до 40°С, з'явилося рясне потовиділення, нудота, блювання, профузна діарея. Об'єктивно спостерігається: пацієнтка збуджена, свідомість поруше на, слизові оболонки сухі, АТ- 220/105 мм рт. ст., пульс 180/хв. Яке ускладнення розвинулося в пацієнтки
Пацієнт скаржиться на біль у грудній клітці, особливо під час кашлю та глибокому диханні. Аускультативно в нижньо- боковому відділі грудної клітки на невеликій її ділянці вислуховується патологічний шум, який добре чути на вдиху та видиху, не змінює інтенсивність під час кашлю, може відчуватися долонею під час пальпації грудної клітки. Укажіть цей патологічний шум
У пацієнтки віком 55 років після емоційного перенавантаження з'явилися скарги на головний біль у потиличній ділянці, запаморочення, мерехтіння «мушок» перед очима, шум і дзвін у вухах, блювання. Об'єктивно спостерігається: пульс 98/хв, ритмічний, АТ 190/100 мм рт. ст. Який патологічний стан розвинувся у'пацієнтки?
У пацієнта виявлено недостатність мітрального клапана. Після фізичного навантаження у нього раптово виникли задишка, клекотливе дихання, виділення рожевого пінистого мокротиння. Який пато- логічний стан розвинувся в пацієнта?
Гірудотерапія це метод лікування за допомогою медичних п'явок. Яке з нижченаведених захворювань є протиноказанням до застосування цього методу лікування?
Яка група лікарських засобів використовується для етіологічного лікування гострого пієлонефриту?
Який із нижченаведених чинників належить до немодифікованих (незмінних) факторів ризику розвитку артеріальної гіпертензії?
. У чоловіка, якого вжалила бджола, через декілька хвилин на шкірі тулуба з'явився висип у вигляді блідо-рожевих міхурців, що супроводжується свербежем, підвищилася температура тіла до 37,5°С, розвинувся біль у животі. Які препарати використовуються для лікування пацієнта в цьому разі?
Пацієнт віком 39 років скаржиться на загальну слабкість, головний біль, появу набряків на обличчі, тупий біль у поперековій ділянці, підвищення температури тіла до 37,5°С, зменшення виділення сечі та зміну її кольору («м'ясні помиї»). Хворіє впродовж 2-х тижнів. В анамнезі: хронічний тонзиліт. Об'єктивно спостерігається: блідість шкірних покривів, АТ 160/100 мм рт. ст. Для якого захворювання характерні ці клінічні прояви?
Укажіть показання до застосування міхура з льодом21:53
У чоловіка через декілька годин після вживання неякісної їжі з'явилися біль у животі, блювання, яке приносить полегшення, часті рідкі випорожнення. Об'єктивно спостерігається: температура тіла - 37,6°С, язик сухий, із білувато-сірим нальотом, випорожнення не стійкі. Живіт під час пальпації м'який, болючий в епігастральній ділянці, симптомів подразнення очеревини не виявлено. Яке захворювання, найімовірніше, розвинулося в пацієнта?21:54
У пацієнта, який хворіє на цироз печінки, розвинувся асцит. Яку пункцію йому доцільно провести для видалення патологічного вмісту (зайвої рідини) з черевної порожнини?
У якій зоні централізованого стерилізаційного відділення проводиться комплектація, пакування та стерилізація медичних виробів?
У пацієнта розвинувся анафілактичний шок. Який лікарський засіб потрібно використати насамперед під час надання невідкладної допомоги пацієнт
У пацієнта терапевтичного відділення, який хворіє на виразкову хворобу шлунка, виник закреп. Укажіть захід долікарської допомоги пацієнту в цьому разі.
Укажіть засіб, яким потрібно промити неушкоджену шкіру у разі потрапляння на неї крові або інших потенційно небезпечних біологічних рідин.
Пацієнт хворіє на хронічний спастичний коліт. Який найпростіший фізіотерапевтичний засіб місцевого впливу застосовується для зменшення болю в животі у разі розвитку кишкової коліки?
Який метод дослідження сечі використовується для визначення концентраційної функції нирок?
За призначенням лікаря сестра медична проводить забір венозної крові пацієнта вакуумною системою. Які дії потрібно виконати із заповненою кров'ю пробіркою?
Укажіть сучасний метод дослідження стану легень, що використовується для визначення функції зовнішнього дихання та проводиться з метою діагностики, оцінки тяжкості та моніторингу перебігу ХОЗЛ
Пацієнт віком 65 років хворіє на хронічний гепатит. Який із нижченаведених симптомів свідчить про розвиток у пацієнта синдрому холестазу?
Одинадцятирічному пацієнту встановлено діагноз: гострий гломерулонефрит. Який сечовий синдром характерний для цієї патології?
Восьмирічний хлопчик хворіє на епідемічний паротит. На 7-ий день від початку захворювання на тлі високої гарячки виникли нудота, блювання, переймонодібний оперізувальний біль у животі, рідкі випорожнения. Ураження якого органа відбулося в дитини?
Яке скринінгове дослідження призначається пацієнтам, які хворіють на хронічну хворобу нирок, для оцінки функціональної здатності нирок?
В якій клінічній ситуації сестрі медичній рекомендовано (показано) використання нестерильних (оглядових) медичних рукавичок?
У пацієнта затяжний напад бронхіальної астми завершився розвитком астматичного статусу. Який показник є ключовим для призначення оксигенотерапії?
Пацієнт скаржиться на часті рідкі випорожнення, метеоризм, бурчання та відчуття переливання рідини в животі. Для якого виду диспепсії характерні ці клінічні прояви?
Пацієнт віком 52 роки скаржиться на нападоподібний біль у правому підребер'ї з іррадіацією в праве плече та праву ключицю, гіркоту в роті, нудоту. Виникнення цих симптомів пов'язує із вживанням смаженої їжі. Об'єктивно спостерігається: пацієнт неспокійний, язик обкладе- ний жовтим нальотом, пульс 88/хв, ритмічний, АТ — 120/80 мм рт. ст. Живіт під час пальпації м'який, болючий у правому підребер'ї, позитивні симптоми Ортнера, Кера. Препарати якої групи потрібно застосувати насамперед для надання невідкладної допомоги?
Пацієнту віком 27 років, який лікується в нефрологічному відділенні, призначено дослідження сечі за методом Нечипоренка. На чому грунтується цей метод?
У пацієнта кардіологічного відділення частота серцевих скорочень уповільнилася до 54/хв. Укажіть це порушення серцевого ритму.
Пацієнту, який хворіє на бронхіальну астму, з метою моніторингу функціонального стану дихальної системи призначено пікфлоуметрію. Який показник визначається за допомогою цієї діагностичної методики?
Під час об'єктивного обстеження пацієнта сестра медична виявила, що на тлі сповільненого та рівномірного за глибиною дихання з'являються тривалі паузи (до 30 с). Який тип дихання спостерігається в пацієнта?
Пацієнту віком 27 років діагностовано кропив'янку. Які продукти потрібно виключити з раціону харчування пацієнта в цьому разі?
У тяжкохворого лежачого пацієнта на шкірі п'яток та ліктів виявлено зону стійкої гіперемії, цілісність шкіри не порушена. Визначте стадію розвитку пролежня.
Як називається доза лікарського засобу, що призначається на один прийом?
Укажіть особливості приймання ферментних препаратів.
Укажіть інгаляційний лікарський засіб, що застосовується для надання невідкладної медичної допомоги пацієнту під час нападу бронхіальної астми.
Пацієнт віком 40 років протягом. останнього місяця скаржиться на слаб кість, швидку втомлюваність, підвищення температури тіла до 37,3°С, нічну пітли вість, погіршення апетиту, кашель із виділенням незначної кількості мокротиння, що легко відкашлюється. Під час опитування з'ясувалося, що пацієнт контактував з людиною, яка хворіє на туберкульоз. Яке дослідження доцільно провести пацієнту насамперед для встановлення діагнозу?
Пацієнтка віком 60 років скаржиться на загальну слабкість, задишку, серцебит тя, пощипування язика, зниження апетиту, утруднення під час ходьби, відчуття оніміння в кінцівках. Об'єктивно спостерігається: шкіра бліда з лимонним відтінком, язик гладкий, глянцевий, з атрофією сосочків. Живіт під час пальпації м'який, не болючий, печінка виступає з-під краю ре- берної дуги на 1,5 см. У загальному аналізі крові: еритроцити 1,2 1012/л, гемогло- бін 58 г/л, КП - 1,4, виявлено тільця Жоллі та кільця Кебота, макроцитоз. Для якого виду анемії характерні ці клініко-лабораторні показники?
Пацієнт віком 55 років, який зловживає алкоголем, скаржиться на нападоподібний стискальний біль у верхній частині живота, що з'являється або посилюється після вживання великої кількості жирної їжі, спиртних напоїв, іррадіює у спину (оперізуючий біль) та супроводжується нудотою, блюванням, що не приносить полегшення, метеоризм, рідкі випорожнення. Об'єктивно спостерігається: шкіра бліда, суха, язик обкладений білим нальотом, пульс 86/хв, АТ 100/60 мм рт. ст., живіт під час пальпації болючий у лівому підребер'ї в зоні Шоффара та в точці Мейо-Робсона. Для якого захворювання характерні ці клінічні прояви?
Укажіть постін'єкційне ускладнення, що характеризується гнійним запаленням м'яких тканин та утворенням порожнини, заповненої гноєм.
Якої тактики необхідно дотримува тися для запобігання некрозу тканин під час внутрішньовенного введення гіперте нічного розчину?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома