Некроз, який характеризується зневодненням і ущільненням змертвілої ділянки, це
Дистрофії, які виділяють за переважанням порушення того чи іншого виду обміну, це
Вкажіть опосередкований чинник альтерації:
.Організація - це
Надмірне проникнення продуктів обміну з крові в клітини і в міжклітинну речовину з наступним їх накопиченням – це
Некроз, який виникає внаслідок значного зниження або припинення кровопостачання тканини, має назву
7.Дистрофії, які виділяють за поширеністю процесу:
.Перехід однієї речовини в іншу - це
Утворення глікогену в епітелії канальців нефронів при цукровому діабеті належить до такого механізму розвитку дистрофій, як
Альтерація - це
Дистрофії, які виділяють за локалізацією патологічного процесу:
Змертвіла тканина, яка тривалий час не піддається аутолізу - це
.Некроз визначається як
Медсестра терапевтичного відділення виявила в одному із результатів лабораторних обстежень крові анізоцитоз. Це означає, що:
.Пойкілоцити – це:
.Дайте назву виявленим змінам загальної кількості лейкоцитів у загальному аналізі крові – 1,35 Г/л:
В аналізі крові бластні клітини – 75%, кількість зрілих лейкоцитів значно зменшена, відсутні проміжні форми лейкоцитів. Якій патології це відповідає?
Під час сінокосу у селянина з’явилось алергійне захворювання - кропив’янка. Який вид лейкоцитозу виникає в даному випадку?
При медичному огляді в дитячому садочку у хлопчика 5 років у калі знайдені яйця аскарид - гельмінтоз. Які зміни очікуються в загальному аналізі крові?
7.Які стани супроводжуються нейтрофільним лейкоцитозом із зсувом лейкоцитарної формули вліво?
8.У хворого на пневмонію у загальному аналізі крові виявлено, шо загальна кількість лейкоцитів становить 14 Г/л. Як називається це явище?
.Анізохромія означає:
.Під час обстеження у пацієнта виявлено: Hb - 48 г/л, еритроцити - 3,0 Т/л, К.П. – 0,7. Дайте характеристику стану пацієнта.
1.У хворого хронічна постгеморагічна анемія перебігає за типом залізодефіцитної. Який колірний показник характерний для цієї хвороби?
В інфекційне відділення поступив чоловік Н., 63 р. із повторним блюванням і поносом. Яка форма патології загального об’єму, співвідношення плазми і формених елементів крові розвинулась у хворого?
3.У хірургічному відділення хворому Н., 65 р. було введено внутрішньовенно краплинно в судинне русло 3 л плазмозамінників. Яка форма патології загального об’єму, співвідношення плазми і формених елементів крові може розвинутись у хворого?
.У ліквідатора наслідків аварії на Чорнобильській АЕС під час перебігу гострої променевої хвороби виник геморагічний синдром. Що має найбільше значення в патогенезі цього синдрому?
.У дитини, що отримала внаслідок необережного поводження з вогнем опіки до 40% поверхні тіла, змінений показник гематокриту. Яка форма порушення загального об’єму крові спостерігається при цьому?
.Еритроцити у дорослих здорових людей утворюються:
.У хворого на променеву хворобу з’явилися ознаки геморагічного синдрому. Який механізм має найбільше значення у патогенезі цього синдрому?
.Жінка 55 років звернулася зі скаргами на тривалі циклічні маткові кровотечі протягом року, слабкість, запаморочення. При огляді виявлена: блідість шкіри, аналіз крові: Hb – 70 г/л, еритроцити – 3,2 Т/л, колірний показник – 0,6; лeйк – 6,0 Г/л, ретикулоцити – 1%. Гіпохромія еритроцитів. Яка анемія у хворої?
.У хворої, 43-х років, на фоні септичного шоку відмічається тромбоцитопенія, зменшення вмісту фібриногену, поява в крові продуктів деградації фібрину, поява петехіальних крововиливів. Вкажіть причину виникнення даних змін.
10.Яке порушення загального об’єму крові спостерігається в початковій фазі гострої крововтрати?
.Еміграція лейкоцитів за умов запального процесу – це:
В осередку запалення шкіра набрякла, червона, гаряча. Що спричинює місцеве підвищення температури в місці запалення?
3.У місці операційного розрізу сформувався рубець. Проліферація яких клітин у осередку запалення супроводжується продукцією білків сполучної тканини?
Хворий поступив до хірургічного відділення з діагнозом «гострий апендицит». Який типовий патологічний процес лежить в основі розвитку цього захворювання?
.Через дві години після травми в місці пошкодження утворився набряк. Що зумовлює ексудацію при запаленні?
.Дитину 5 років вкусила бджола. На місці укусу визначається набряк, гіперемія, біль, підвищення температури. Яка біологічно активна речовина є основним медіатором болю?
У місці опіку з’явилась ділянка некрозу. Який фактор викликає первинну альтерацію
.Почервоніння вогнища запалення – це наслідок
.У чоловіка 25 років, через 10 днів після незначного порізу кисті правої руки в ділянці травми спостерігається загоєння рани первинним натягом, для якого є характерним:
Відомо, що перебіг запалення залежить не тільки від збудника, але й від реактивності організму. Яким буде перебіг запального процесу, якщо реакціявідповідь організму є значно вираженою?
1.П’ятирічний хлопчик з народження хворіє на різні інфекції (вірусні, бактеріальні, грибкові). При обстеженні в нього виявлено зменшення кількості лімфоцитів, відсутність IgА, замала кількість IgG. Як можна визначити порушення функції імунної системи у хворого?
Беруть участь безпосередньо в реакціях клітинного імунітету, взаємодіють із антигеном, знищуючи його:
Дослідження імунної системи пацієнта виявило порушення гуморального імунітету, що підтвердилося зменшенням кількості
.Хронічне захворювання, що характеризується нападами задухи з утрудненням видиху внаслідок спазму бронхіол і набряку слизових оболонок - це
5.Дитина 1 року постійно хворіє на вірусні та грибкові інфекції. При обстеженні виявлено відсутність Т - лімфоцитів. Що може бути причиною такого стану імунітету в дитини?
.Збудник СНІДу:
.В яку стадію виділяються медіатори алергії?
.Хвороба, що виникає у людини після введення лікувальних сироваток - це
.До автоімунних хвороб відносять одну з перерахованих:
.Імунологічна фізіологічна толерантність – це
1.Раптова поява на шкірі і слизових оболонках сверблячих пухирів - це
В перебігу СНІДу розрізняють періоди:
1.У хворого після отруєння грибами з’явилося жовте забарвлення шкіри та склер, темний колір сечі. Яка жовтяниця розвинулась у цього пацієнта?
Жовч виділяється в
Чоловік 67 років був госпітaлізовaний з діaгнозом отруєння грибaми. Помер нa 11-й день із явищами гострої печінкової недостaтності. Нa розтині мaкроскопічно виявлено: печінкa в’ялa, жовто-сіра, глиняста; Гстологічно: вогнища некрозу з розпaдом та появою жиро-білкового детриту в центрі, вузька смужка гепaтоцитів у стaні жирової дистрофії нa периферії печінкових чaсточок. Ваш діагноз
У хворої aсцит, вдвічі збільшенa селезінкa, вaрикозне розширення вен стрaвоходу і прямої кишки. При дослідженні біоптaту печінки - мікронодулярний цироз. Визначте процес, який усклaднив цироз печінки:
У хворого на цироз печінки спостерігається асцит, розширення поверхневих вен передньої черевної стінки, спленомегалія. Яке порушення гемодинаміки має місце у хворого?
.Виділення жовчі сприяє засвоєнню
.Головним продуктом діяльності печінки є
У хворого на цироз печінки в черевній порожнині спостерігається скупчення прозорої рідини, яка називається:
Найбільш часта причина механічної жовтяниці:
.При аутопсії тілa жінки 56 років, що довго хворілa нa жовчнокaм’яну хворобу, виявлено: печінкa незначно збільшенa, деформовaнa, поверхня її горбистa, нa розрізі зелено-коричневого кольору, представлена багаточисленними вузликами діaметром 7-9 мм. Гістологічно – гепaтоцелюлярні вузлики оточені прошaркaми сполучної ткaнини, якa містить значну кількість дрібних жовчних протоків з холестaзом. Яке зaхворювaння печінки?
у хворого жовчокам’яна хвороба ускладнилася непрохідністю загальної жовчної протоки. До якого патологічного процесу це може призвести?
У пункційному біоптaті печінки виявленa дистрофія гепaтоцитів з некрозaми, склероз з порушеннями будови бaлок тa чaсточок, утворення неспрaвжніх чaсточок і регенерaторних вузлів. Ваш діaгноз
Жовч синтезується
.Основною функціональною клітиною печінки є
. У хворого з феохромоцитомою (пухлиною наднирників) підвищений артеріальний тиск. До якого виду артеріальної гіпертензії можна віднести цю зміну тиску?
При розтині трупа мужчини 48 років в інтимі аорти черевного відділу виявлено плоскі смуги жовтого кольору, які не підвищуються над її поверхнею. Гістологічно відмічено наявність лейоміоцитів, макрофагів з пінистою цитоплазмою. При забарвленні Суданом III у цих клітинах відмічаються гранули жовтого кольору. Вкажіть імовірну стадію атеросклерозу.
При розтині трупа чоловіка 72 років, який страждав гіпертонічною хворобою і помер при наростаючих явищах аутоінтоксикації внаслідок високої азотемії, виявлено: нирки розмірами 6,5x2,5x2 см, масою 70,0 г, щільні, поверхня їх дрібнозерниста, паренхіма, особливо кіркова речовина, рівномірно стоншена. При мікроскопічному дослідженні більшість нефронів заміщені сполучною тканиною. Зміни в нирках - це:
Жінка 68 років, яка тривало страждала гіперто¬нічною хворобою (АТ до 220/110 мм рт. ст.), поступила у клініку зі скаргами на різкий головний біль, порушення рухів у лівих кінцівках. Через 5 годин вона померла. На аутопсії у правій півкулі у тканині мозку є порожнина з нерівними краями, заповнена темно-чер¬воними, еластичними згустками крові. Який розлад кровообігу розвинувся у мозкові:
.Відповідно до рекомендацій ВООЗ і міжнародного товариства гіпертензій (1999) артеріальною гіпертензією вважається підвищення артеріального тиску вище:
Хворий 58 років звернувся до лікаря зі скаргами на стійке зростання АТ. При клінічному обстеженні у нього виявлена хронічна хвороба нирок з порушенням ренального кровотоку. Активація якого регуляторного механізму стала причиною зростання АТ у цього хворого?
.У хворого 70-ти років виявлено атеросклероз судин серця та головного мозку. При обстеженні відмічено зміни ліпідного спектру крові. Збільшення яких ліпопротеїнів відіграє суттєве значення в патогенезі атеросклерозу?
Мужчина похилого віку поступив у клініку із скаргами на різкий біль в черевній порожнині. Через кілька хвилин настала смерть. На розтині у черевному відділі аорти виявлено мішкоподібне випинання. Стінка стоншена з наявністю дефекту з нерівними краями, навколишні тканини просякнуті кров’ю. Ускладнення якої форми артеріосклерозу має місце у даному випадку?
9.У хворого з артеріальною гіпертензією при обстеженні виявлено розширення меж серця, збільшення ударного і хвилинного об’єму без зміни частоти серцевих скорочень. Отримані зміни параметрів серцевої діяльності необхідно розцінювати як:
У хворого АТ становить 140/100 мм рт. ст. Який пульсовий тиск у хворого?
.Хворий поступив у стаціонар з ознаками гострої ниркової коліки. При цистоскопії встановлено, що з правого сечовода сеча не виділяється. Обтурація каменем сечовода може спричинитися до розвитку:
У 10-річного хлопчика через два тижні після перенесеної ангіни різко піднялася температура, з’явився біль в попереку, сеча стала мутною. Лабораторно виявлено протеїнурію і гематурію. Назвіть найбільш вірогідну причину захворювання.
.У хворої жінки 25 років після охолодження спостерігається: біль у поперековій ділянці, дизуричні прояви (лейкоцитурія, циліндрурія, бактеріурія, добовий діурез без змін). З розвитком якого захворювання це може бути пов’язано?
У жінки, яка протягом 10 років лікується з приводу гломерулонефриту, з’явились ознаки нефротичного синдрому (набряки обличчя і ніг, артеріальна гіпертонія). Вкажіть імовірну патологію.
.У дитини 10 років через два тижні після перенесеної ангіни розвинувся нефротичний синдром, набряк на обличчі. В аналізі сечі — гематурія, лейкоцитурія, циліндрурія, нерізка протеїнурія. У нефробіоптаті повнокров’я мальпігієвих тілець, лімфо-плазмоцитарна інфільтрація мезангію. Серозний ексудат у просвіті капсули. Ваш діагноз.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома