Некроз, який характеризується зневодненням і ущільненням змертвілої ділянки, це
Дистрофії, які виділяють за переважанням порушення того чи іншого виду обміну, це
Вкажіть опосередкований чинник альтерації:
.Організація - це
Надмірне проникнення продуктів обміну з крові в клітини і в міжклітинну речовину з наступним їх накопиченням – це
Некроз, який виникає внаслідок значного зниження або припинення кровопостачання тканини, має назву
7.Дистрофії, які виділяють за поширеністю процесу:
.Перехід однієї речовини в іншу - це
Утворення глікогену в епітелії канальців нефронів при цукровому діабеті належить до такого механізму розвитку дистрофій, як
Альтерація - це
Дистрофії, які виділяють за локалізацією патологічного процесу:
Змертвіла тканина, яка тривалий час не піддається аутолізу - це
.Некроз визначається як
Медсестра терапевтичного відділення виявила в одному із результатів лабораторних обстежень крові анізоцитоз. Це означає, що:
.Пойкілоцити – це:
.Дайте назву виявленим змінам загальної кількості лейкоцитів у загальному аналізі крові – 1,35 Г/л:
В аналізі крові бластні клітини – 75%, кількість зрілих лейкоцитів значно зменшена, відсутні проміжні форми лейкоцитів. Якій патології це відповідає?
Під час сінокосу у селянина з’явилось алергійне захворювання - кропив’янка. Який вид лейкоцитозу виникає в даному випадку?
При медичному огляді в дитячому садочку у хлопчика 5 років у калі знайдені яйця аскарид - гельмінтоз. Які зміни очікуються в загальному аналізі крові?
7.Які стани супроводжуються нейтрофільним лейкоцитозом із зсувом лейкоцитарної формули вліво?
8.У хворого на пневмонію у загальному аналізі крові виявлено, шо загальна кількість лейкоцитів становить 14 Г/л. Як називається це явище?
.Анізохромія означає:
.Під час обстеження у пацієнта виявлено: Hb - 48 г/л, еритроцити - 3,0 Т/л, К.П. – 0,7. Дайте характеристику стану пацієнта.
1.У хворого хронічна постгеморагічна анемія перебігає за типом залізодефіцитної. Який колірний показник характерний для цієї хвороби?
В інфекційне відділення поступив чоловік Н., 63 р. із повторним блюванням і поносом. Яка форма патології загального об’єму, співвідношення плазми і формених елементів крові розвинулась у хворого?
3.У хірургічному відділення хворому Н., 65 р. було введено внутрішньовенно краплинно в судинне русло 3 л плазмозамінників. Яка форма патології загального об’єму, співвідношення плазми і формених елементів крові може розвинутись у хворого?
.У ліквідатора наслідків аварії на Чорнобильській АЕС під час перебігу гострої променевої хвороби виник геморагічний синдром. Що має найбільше значення в патогенезі цього синдрому?
.У дитини, що отримала внаслідок необережного поводження з вогнем опіки до 40% поверхні тіла, змінений показник гематокриту. Яка форма порушення загального об’єму крові спостерігається при цьому?
.Еритроцити у дорослих здорових людей утворюються:
.У хворого на променеву хворобу з’явилися ознаки геморагічного синдрому. Який механізм має найбільше значення у патогенезі цього синдрому?
.Жінка 55 років звернулася зі скаргами на тривалі циклічні маткові кровотечі протягом року, слабкість, запаморочення. При огляді виявлена: блідість шкіри, аналіз крові: Hb – 70 г/л, еритроцити – 3,2 Т/л, колірний показник – 0,6; лeйк – 6,0 Г/л, ретикулоцити – 1%. Гіпохромія еритроцитів. Яка анемія у хворої?
.У хворої, 43-х років, на фоні септичного шоку відмічається тромбоцитопенія, зменшення вмісту фібриногену, поява в крові продуктів деградації фібрину, поява петехіальних крововиливів. Вкажіть причину виникнення даних змін.
10.Яке порушення загального об’єму крові спостерігається в початковій фазі гострої крововтрати?
.Еміграція лейкоцитів за умов запального процесу – це:
В осередку запалення шкіра набрякла, червона, гаряча. Що спричинює місцеве підвищення температури в місці запалення?
3.У місці операційного розрізу сформувався рубець. Проліферація яких клітин у осередку запалення супроводжується продукцією білків сполучної тканини?
Хворий поступив до хірургічного відділення з діагнозом «гострий апендицит». Який типовий патологічний процес лежить в основі розвитку цього захворювання?
.Через дві години після травми в місці пошкодження утворився набряк. Що зумовлює ексудацію при запаленні?
.Дитину 5 років вкусила бджола. На місці укусу визначається набряк, гіперемія, біль, підвищення температури. Яка біологічно активна речовина є основним медіатором болю?
У місці опіку з’явилась ділянка некрозу. Який фактор викликає первинну альтерацію
.Почервоніння вогнища запалення – це наслідок
.У чоловіка 25 років, через 10 днів після незначного порізу кисті правої руки в ділянці травми спостерігається загоєння рани первинним натягом, для якого є характерним:
Відомо, що перебіг запалення залежить не тільки від збудника, але й від реактивності організму. Яким буде перебіг запального процесу, якщо реакціявідповідь організму є значно вираженою?
1.П’ятирічний хлопчик з народження хворіє на різні інфекції (вірусні, бактеріальні, грибкові). При обстеженні в нього виявлено зменшення кількості лімфоцитів, відсутність IgА, замала кількість IgG. Як можна визначити порушення функції імунної системи у хворого?
Беруть участь безпосередньо в реакціях клітинного імунітету, взаємодіють із антигеном, знищуючи його:
Дослідження імунної системи пацієнта виявило порушення гуморального імунітету, що підтвердилося зменшенням кількості
.Хронічне захворювання, що характеризується нападами задухи з утрудненням видиху внаслідок спазму бронхіол і набряку слизових оболонок - це
5.Дитина 1 року постійно хворіє на вірусні та грибкові інфекції. При обстеженні виявлено відсутність Т - лімфоцитів. Що може бути причиною такого стану імунітету в дитини?
.Збудник СНІДу:
.В яку стадію виділяються медіатори алергії?
.Хвороба, що виникає у людини після введення лікувальних сироваток - це
.До автоімунних хвороб відносять одну з перерахованих:
.Імунологічна фізіологічна толерантність – це
1.Раптова поява на шкірі і слизових оболонках сверблячих пухирів - це
В перебігу СНІДу розрізняють періоди:
1.У хворого після отруєння грибами з’явилося жовте забарвлення шкіри та склер, темний колір сечі. Яка жовтяниця розвинулась у цього пацієнта?
Жовч виділяється в
Чоловік 67 років був госпітaлізовaний з діaгнозом отруєння грибaми. Помер нa 11-й день із явищами гострої печінкової недостaтності. Нa розтині мaкроскопічно виявлено: печінкa в’ялa, жовто-сіра, глиняста; Гстологічно: вогнища некрозу з розпaдом та появою жиро-білкового детриту в центрі, вузька смужка гепaтоцитів у стaні жирової дистрофії нa периферії печінкових чaсточок. Ваш діагноз
У хворої aсцит, вдвічі збільшенa селезінкa, вaрикозне розширення вен стрaвоходу і прямої кишки. При дослідженні біоптaту печінки - мікронодулярний цироз. Визначте процес, який усклaднив цироз печінки:
У хворого на цироз печінки спостерігається асцит, розширення поверхневих вен передньої черевної стінки, спленомегалія. Яке порушення гемодинаміки має місце у хворого?
.Виділення жовчі сприяє засвоєнню
.Головним продуктом діяльності печінки є
У хворого на цироз печінки в черевній порожнині спостерігається скупчення прозорої рідини, яка називається:
Найбільш часта причина механічної жовтяниці:
.При аутопсії тілa жінки 56 років, що довго хворілa нa жовчнокaм’яну хворобу, виявлено: печінкa незначно збільшенa, деформовaнa, поверхня її горбистa, нa розрізі зелено-коричневого кольору, представлена багаточисленними вузликами діaметром 7-9 мм. Гістологічно – гепaтоцелюлярні вузлики оточені прошaркaми сполучної ткaнини, якa містить значну кількість дрібних жовчних протоків з холестaзом. Яке зaхворювaння печінки?
у хворого жовчокам’яна хвороба ускладнилася непрохідністю загальної жовчної протоки. До якого патологічного процесу це може призвести?
У пункційному біоптaті печінки виявленa дистрофія гепaтоцитів з некрозaми, склероз з порушеннями будови бaлок тa чaсточок, утворення неспрaвжніх чaсточок і регенерaторних вузлів. Ваш діaгноз
Жовч синтезується
.Основною функціональною клітиною печінки є
. У хворого з феохромоцитомою (пухлиною наднирників) підвищений артеріальний тиск. До якого виду артеріальної гіпертензії можна віднести цю зміну тиску?
При розтині трупа мужчини 48 років в інтимі аорти черевного відділу виявлено плоскі смуги жовтого кольору, які не підвищуються над її поверхнею. Гістологічно відмічено наявність лейоміоцитів, макрофагів з пінистою цитоплазмою. При забарвленні Суданом III у цих клітинах відмічаються гранули жовтого кольору. Вкажіть імовірну стадію атеросклерозу.
При розтині трупа чоловіка 72 років, який страждав гіпертонічною хворобою і помер при наростаючих явищах аутоінтоксикації внаслідок високої азотемії, виявлено: нирки розмірами 6,5x2,5x2 см, масою 70,0 г, щільні, поверхня їх дрібнозерниста, паренхіма, особливо кіркова речовина, рівномірно стоншена. При мікроскопічному дослідженні більшість нефронів заміщені сполучною тканиною. Зміни в нирках - це:
Жінка 68 років, яка тривало страждала гіперто¬нічною хворобою (АТ до 220/110 мм рт. ст.), поступила у клініку зі скаргами на різкий головний біль, порушення рухів у лівих кінцівках. Через 5 годин вона померла. На аутопсії у правій півкулі у тканині мозку є порожнина з нерівними краями, заповнена темно-чер¬воними, еластичними згустками крові. Який розлад кровообігу розвинувся у мозкові:
.Відповідно до рекомендацій ВООЗ і міжнародного товариства гіпертензій (1999) артеріальною гіпертензією вважається підвищення артеріального тиску вище:
Хворий 58 років звернувся до лікаря зі скаргами на стійке зростання АТ. При клінічному обстеженні у нього виявлена хронічна хвороба нирок з порушенням ренального кровотоку. Активація якого регуляторного механізму стала причиною зростання АТ у цього хворого?
.У хворого 70-ти років виявлено атеросклероз судин серця та головного мозку. При обстеженні відмічено зміни ліпідного спектру крові. Збільшення яких ліпопротеїнів відіграє суттєве значення в патогенезі атеросклерозу?
Мужчина похилого віку поступив у клініку із скаргами на різкий біль в черевній порожнині. Через кілька хвилин настала смерть. На розтині у черевному відділі аорти виявлено мішкоподібне випинання. Стінка стоншена з наявністю дефекту з нерівними краями, навколишні тканини просякнуті кров’ю. Ускладнення якої форми артеріосклерозу має місце у даному випадку?
9.У хворого з артеріальною гіпертензією при обстеженні виявлено розширення меж серця, збільшення ударного і хвилинного об’єму без зміни частоти серцевих скорочень. Отримані зміни параметрів серцевої діяльності необхідно розцінювати як:
У хворого АТ становить 140/100 мм рт. ст. Який пульсовий тиск у хворого?
.Хворий поступив у стаціонар з ознаками гострої ниркової коліки. При цистоскопії встановлено, що з правого сечовода сеча не виділяється. Обтурація каменем сечовода може спричинитися до розвитку:
У 10-річного хлопчика через два тижні після перенесеної ангіни різко піднялася температура, з’явився біль в попереку, сеча стала мутною. Лабораторно виявлено протеїнурію і гематурію. Назвіть найбільш вірогідну причину захворювання.
.У хворої жінки 25 років після охолодження спостерігається: біль у поперековій ділянці, дизуричні прояви (лейкоцитурія, циліндрурія, бактеріурія, добовий діурез без змін). З розвитком якого захворювання це може бути пов’язано?
У жінки, яка протягом 10 років лікується з приводу гломерулонефриту, з’явились ознаки нефротичного синдрому (набряки обличчя і ніг, артеріальна гіпертонія). Вкажіть імовірну патологію.
.У дитини 10 років через два тижні після перенесеної ангіни розвинувся нефротичний синдром, набряк на обличчі. В аналізі сечі — гематурія, лейкоцитурія, циліндрурія, нерізка протеїнурія. У нефробіоптаті повнокров’я мальпігієвих тілець, лімфо-плазмоцитарна інфільтрація мезангію. Серозний ексудат у просвіті капсули. Ваш діагноз.
У жінки, яка протягом 10-ти років лікується з приводу гломерулонефриту з'явились ознаки хронічної ниркової недостатності. Вкажіть найбільш імовірну причину її.
При гістологічному дослідженні біопсії нирки хворого 70 років з явищами уремії, який тривалий час хворів на фіброзно-кавернозний туберкульоз, виявлено відкладення гомогенних еозинофільних мас у мезангіумі клубочка і в стінках судин, які дають позитивну реакцію метахромазії при забарвленні йодгрюн. Вкажіть найбільш вірогідний вид дистрофії.
При гістологічному дослідженні нирок виявлено такі зміни: склероз та лімфоплазмоцитарна інфільтрація чашок і мисок, хронічне проміжне запалення і склероз тканини нирок, канальці різко розтягнуті, просвіти їх заповнені колоїдоподібним вмістом (“щитоподібна нирка”). Назвіть патологію нирок.
. На аутопсії померлої 48 років, яка тривалий час хворіла на цистит і дискінезію сечоводів, виявлено морфологічні ознаки уремії. Гістологічно виявлено “щитоподібну нирку”, вогнища проміжного запалення. Який із нижче перерахованих діагнозів є найбільш вірогідний? A) Гострий пієлонефрит.
В клініку поступила хвора дитина 8-ми років з явищами помірної катаральної ангіни й уртикальної висипки на шкірі. Місяць тому хворіла на скарлатину. Лікування ефекту не дало. Смерть настала від хронічної ниркової недостатності. Гістологічно у тканині нирки відмічено утворення "півміся¬ців” із проліферуючих клітин нефротелію і подоцитів капсули клубочків. Яка найбільш ймовірна патологія нирки спричинила уремію?
.У хворого на виразкову хворобу шлунка раптово виник біль в епігастрїї, розвинувся колапс. При огляді черевна стінка різко напружена, болюча. Проведена лапаротомія: в ділянці пілоричного відділу є наскрізний дефект із щільними краями, з якого виділяється шлунковий вміст, брижа гіперемована, тьмяна, із сірувато-сірими відкладеннями. Поставте діагноз з урахуванням клінічної картини й операційних знахідок.
Під час ендоскопічного дослідження шлунку взято біоптaт слизової оболонки. В біоптаті виявлено: серозно-слизовий ексудат, злущування епітелію, утворення ерозії. Який вид гострого гaстриту?
Рецидиви ангіни сприяють виникненню
При гастробіопсії у хворого шлункові валики або згладжені, або мають вигляд ворсинок і нагадують поліпи, тобто наявна кишкова метаплазія епітелію. Про яке захворювання шлунка можна думати?
.Одним із ускладнень гострого апендициту є поширення запалення на навколишні тканини, що при подальшому розповсюдженні запального процесу призводить до запалення вен печінки, яке має назву:
.У хворого на виразкову хворобу шлунка з’явилося блювання “кавовою гущею" Яке ускладнення розвинулось?
Провідну роль у патогенезі виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки в даний час відводять:
.При дослідженні ротової порожнини виявлено: слизова мигдаликів і дужок піднебіння різко повнокровна, синюшна, набрякла, вкрита серозно-слизовим (катаральним) ексудатом. Назвіть захворювання.
При макроскопічному огляді оперативно видалений червоподібний відросток товстий, серозна оболонка тьмяна, вкрита фібринозним ексудатом. З просвіту виділяється гній. Брижа набрякла і гіперемована. Вкажіть морфологічну форму гострого апендициту.
У хворих при частому рецидивуванні виразки пілоричного відділу шлунка та при її грубому рубцюванні виникає пілоростеноз – звуження виходу зі шлунка.
Який загрозливий стан може виникнути при даному ускладненні?
.Ентерит - це запалення слизової оболонки
1.В альпіністів, які тривалий час знаходились в умовах хронічної гіпоксії у високогірному районі, спостерігалось збільшення кількості еритроцитів – 6,5 Т/л і гемоглобіну – 170 г/л у крові. Який механізм призвів до виникнення цього явища?
2.Швидкою медичною допомогою до клініки доставлено хвору, 46 років, зі скаргами на загальну слабкість, запаморочення, серцебиття. З анамнезу - 2 дні назад було проведено видалення зуба, після чого кровотеча тривала впродовж 6 годин; хворіє гіпертонічною хворобою. Об’єктивно: блідість шкіри та видимих слизових оболонок, кількість гемоглобіну у крові 80 г/л, гематокрит - 30%, показники часу кровотечі та зсідання крові знаходяться в межах норми. Яке ускладнення розвинулося в хворої в зв’язку з кровотечею?
.Пацієнтка, 58 років, у якої діагностували гінекологічну патологію, скаржиться на підвищену втомлюваність, зниження працездатності, сонливість, задишку під час швидкої ходи. У крові: ер.- 3,6 Т/л, Hb - 90 г/л, КП- 0,6. У мазку крові - велика кількість мікроцитів. Для якої анемії це характерно?
За величиною колірного показника залізодефіцитна анемія належить до
Хворого, 35 років, госпіталізовано у тяжкому стані з опіками шкіри 2-3 ступеня. На третю добу сеча стала темною, з червоним відтінком. В аналізах: крові - нормохромна анемія (еритроцити 2,3 Т/л, гемоглобін 50 г/л, кольоровий показник 1,0), гіпербілірубінемія з підвищенням некон’югованої фракції, в сечі - гемоглобінурія. Визначити вид анемії:
.Хворого, 45 років, прооперовано з приводу перфорації хронічної виразки шлунка. З черевної порожнини вилучено близько 1000,0 мл кров’янистої рідини з домішками їжі та згортків крові. На 2-3 добу післяопераційного періоду хворий став блідим, кволим, спостерігалась мелена. В аналізі крові – еритроцити 3,8 Т/л, гемоглобін 90 г/л, кольоровий показник 1,0, лейкоцити 9,6 Г/л, тромбоцити 450 Г/л, поодинокі ретикулоцити, ШОЕ - 15 мм/год. Визначити вид анемії:
Підвищення кількості еритроцитів в одиниці об'єму крові має назву:
.У хворого після гострої крововтрати в крові з’явились поодинокі нормобласти, збільшилась кількість ретикулоцитів. Яка у хворого анемія за здатністю кісткового мозку до регенерації?
.У хворого кількість еритроцитів у крові складає 3,1 Т/л, вміст гемоглобіну - 72 г/л, колірний показник - 0,7. Шляхом мікроскопії мазка периферичної крові виявлені гіпохромні еритроцити, анізоцити (переважно мікроцити), пойкілоцити. Ці ознаки характерні для
.У хворого, 40 р., діагностовано хворобу Вакеза, яка є різновидом хронічного лейкозу. Для цього захворювання характерним є:
У хворого хронічна постгеморагічна анемія перебігає за типом залізодефіцитної. Який колірний показник характерний для цієї хвороби?
.У хворої зі справжньою поліцитемією розвинулось порушення мікроциркуляції, яке обумовлене зміною реологічних властивостей крові, а саме:
.Порушення серцевої гемодинаміки при недостатності мітрального клапана полягає в тому, що кров під час систоли лівого шлуночка потрапляє:
.Під час гістологічного дослідження серця померлого від гострої серцевої недостатності в міокарді лівого шлуночка виявлена ділянка омертвіння сірочервоного кольору, обмежена стрічкою крововиливу, яка дещо виступає над поверхнею розрізу внаслідок набряку. Який найбільш імовірний діагноз?
.При розтині трупа чоловіка похилого віку, який помер від гострого інфаркту міокарда, ділянка лівого шлуночка мішкоподібно випинається назовні. Стінка її стоншена, з жовтими й білими смугами. Вкажіть назву патологічно зміненої стінки лівого шлуночка.
.До яких вад серця належить тетрада Фалло?
Ревматизм - це
При типовому перебігу ревматизму насамперед пошкоджується серце, при цьому найчастіше відбувається:
Причиною інфаркту міокарда є:
Яка тканина вражається при ревматизмі?
Стенокардія - це прояв:
До аптеки за ліками звернувся хворий. Раптово йому стало погано: з’явилося серцебиття, прискорений пульс і біль у грудях, який за декілька хвилин поширився в ліву половину голови та під ліву лопатку. Про яке захворювання слід думати в першу чергу?
У хворого з ішемічною хворобою серця на тлі атеросклеротичного ураження коронарних артерій після значного фізичного навантаження розвинувся гострий інфаркт міокарду. Яка найбільш імовірна причина недостатності коронарного кровообігу?
.Хворий А., 58 років скаржиться на періодичні приступи характерного стискаючого болю за грудиною, що виникають при емоційному або фізичному навантаженні. Як називається ця патологія?
.У хворого в стані агонії після короткочасної зупинки дихання почали реєструватися поодинокі зітхання, сила і частота яких поступово зменшувалися. Якому типу дихання відповідають подібні прояви?
При обстеженні хворого виявили порушення легеневої перфузії (легеневого кровообігу). Яка причина могла її викликати?
У хворого приступ бронхіальної астми. Який тип дихання спостерігається при цьому?
У хворого на цукровий діабет виникла діабетична кома, яка супроводжувалася глибоким гучним диханням. Як називається такий тип дихання?
У хворого внаслідок патологічного процесу збільшилась товщина альвеолокапілярної мембрани. Безпосереднім наслідком цього буде зменшення:
У хворого з двостороннім запаленням легенів з’явилась задишка. Назвіть найбільш суттєву ознаку для визначення диспное
Хворий був госпіталізований в стані діабетичної коми. Дихання шумне, часте, після глибокого вдиху йде посилений видих. Який тип дихання спостерігається у цього хворого?
.Стан, коли у кров зовсім не надходить кисень, а з крові не видаляється вуглекислий газ – це
.У непритомного юнака, що отруївся морфіном, спостерігається рідке поверхневе дихання внаслідок пошкодження дихального центра. Який вид гіповентиляції альвеол виник при цьому?
При обстеженні у хворого діагностували обструкцію нижніх дихальних шляхів внаслідок спазму бронхіол. Яке порушення дихання виникло?
.Хворий з черепно-мозковою травмою госпіталізований у важкому стані. Його дихання характеризується тривалим судомним зусиллям вдихнути, що зрідка переривається видихом. Для якого типу дихання це характерно?
.Пацієнта турбують поліурія (7 л на добу) і полідипсія. При обстеженні не виявлено ніяких розладів вуглеводного обміну. Дисфункція якої ендокринної залози може бути причиною даних порушень?
У хворого Н., 25 років, після перенесеної інфекції розвинувся нецукровий діабет. Дефіцит якого гормону призвів до розвитку даної патології?
У дівчини 14 років, яка скаржиться на значне схуднення, спрагу, поліурію, виявлено гіперглікемію натщесерце та зниження толерантності до глюкози. При нестачі якого гормону може розвинутись такий стан?
.Хворий скаржиться на швидку фізичну і психічну втомлюваність, відсутність апетиту, нудоту. В анамнезі – туберкульоз надниркових залоз. При огляді: гіперпігментація шкіри, АТ – 100/60 мм рт. ст. Рівень глюкози в крові – 3,0 ммоль/л. Для якої ендокринної патології характерні дані зміни?
.У хворого 42-х років виявили пухлину аденогіпофізу. Об’єктивно: вага 117 кг, обличчя місяцеподібне, гіперемоване, на шкірі живота синьо-багрові смуги розтягу. Остеопороз, дистрофія м’язів. АТ- 210/140 мм рт. ст. У хворого найбільш імовірно:
Хворий віком 24 роки скаржиться на загальну слабкість, пітливість, підвищену сонливість, біль голови, заніміння кінцівок. При огляді – непропорційно збільшені щелепа, надбрівні дуги, ніс, кисті рук і стопи.
10:34
Причиною такого стану може бути:
.Хворий звернувся зі скаргами на підвищення АТ до 170/100 мм рт. ст. Об’єктивно: ожиріння з переважним відкладанням жиру на тулубі. Обличчя місяцеподібне, гіперемоване, на шкірі живота синьо-багрові смуги. Біохімічний аналіз крові: глюкоза-12 ммоль/л, сечовина-6,0 ммоль/л, креатинін-120 мкмоль/л, заг. білірубін-16,0 мкмоль/л; підвищений вміст АКТГ. Для якої патології характерні дані зміни?
Хворий 55 років, ріст – 112 см з пропорційною будовою тіла, психічний розвиток – відповідно до віку. Ваш діагноз?
У хворого відмічаються періодичні напади головного болю із серцебиттям і сильним потовиділенням. При обстеженні виявлені: гіпертензія, тахікардія; лабораторно - гіперглікемія (внаслідок посиленого розпаду глікогену), підвищення основного обміну, високий вміст гормонів адреналіну та його попередника - норадреналіну. Для якої патології наднирників характерні ці симптоми?
Жінка 44 років скаржиться на загальну слабість, біль в ділянці серця, значне збільшення маси тіла. Об'єктивно: обличчя місяцеподібне, гірсутизм, АТ - 165/100 мм рт. ст., зріст - 164 см, вага - 103 кг, переважне накопичення жиру на шиї, плечовому поясі, животі. Що є основним патогенетичним механізмом ожиріння у жінки?
У хворого з інфарктом міокарда діагностовано кардіогенний шок. Порушенню якої функції серця відповідає дана патологія?
.Хворий з хронічною лівошлуночковою недостатністю пред'являє скарги на задишку, тахікардію, втому після навантаження. Який ступінь недостатності кровообігу у хворого?
У хворого має місце перевантаження серця опором, а тому серце мусить виконувати роботу проти збільшеного опору, який перешкоджає переміщенню крові в артеріальну систему. Виберіть одну з причин розвитку цього стану.
Хворий К., віком 65 років, переніс інфаркт міокарда. Через місяць у нього розвинулась серцева недостатність. Що зумовило її виникнення?
.У хворої діагностовано пароксизмальну тахікардію. До порушення якої властивості серця відноситься дана патологія?
.У хворого виникла фібриляція передсердь (миготлива аритмія). До порушення якої властивості серця відноситься дана патологія?
У хворої діагностовано брадикардію. До порушення якої властивості серця відноситься дана патологія?
Порушення серцевого ритму, що зумовлені сповільненням або повним припиненням проведення імпульсів по провідниковій системі серця - це
У хворого з ішемічною хворобою серця після значного фізичного навантаження на тлі атеросклеротичного ураження коронарних артерій розвинувся гострий інфаркт міокарду. Яка найбільш імовірна причина можливого розвитку міокардіальної недостатності серця?
Порушення серцевого ритму, що характеризується позачерговими скороченнями всього серця або його окремих частин - це:
Термін «ретроградна емболія» застосовується при позначенні:
Для ішемії характерно
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома