Кожна природна екосистема має свої особливості, але для всіх екосистем характерні і спільні властивості. До таких властивостей належить:
У складі кожної екосистеми є продуценти, консументи і редуценти. Серед них є автотрофи та гетеротрофи. У якій із груп, що тут вказані, є тільки гетеротрофи:
Кожна екосистема утворена із багатьох видів. Ці види:
До якої групи ви б віднесли екосистему нашої річки:
Біля офісу національного парку розташовується територія на якій росте велика кількість дерев, що зустрічаються в лісах, наприклад дуб, береза, бук. В той же час поряд із ними ростуть декоративні дерева та кущі: магнолія, калина, бузок. До якої групи ви віднесете цю екосистему:
Сорти твердої пшениці добре ростуть тільки на тих полях, де в грунті є певні види грунтових грибів, які утворюють взаємовигідні стосунки із коренями пшениці. Поле пшениці - це штучна екосистема. То чому ж ми говоримо про гриби, які людина в грунт не висівала:
У якому із наведених прикладів ми можемо бачити правильно розташовані організми, які утворюють один харчовий ланцюг:
Розрізняють кілька типів харчових ланцюгів. До одного із них входять дощові червяки, які живляться відмерлими частинами рослин, жуки -гробарики, які живляться трупами тварин та деякі інші види. Про який вид харчових ланцюгів іде мова, якщо в них є ці види організмів:
На ст.204 вашого підручника є мал. 182. На ньому зображено екологічну піраміду, але там є помилка: кілька тварин розташовані на другому рівні піраміди (миша, заєць, сарана), ще кілька на третьому (ящірка, гадюка), а ще одна тварина (яструб) - на четвертому рівні. Хіба ж це правомірно - розташувати тварин на різних рівнях піраміди:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома