При огляді чоловіка, 70 років, виявлені гіпокінезія, олігокінезія, м’язова ригідність, тремор спокою, ахейрокінез. Встановіть діагноз.
Хворий скаржиться на порушення ходи, рівноваги, координації. При огляді атаксія та виконання локомоторних тестів не змінюється при заплющених та відкритих очах. При ураженні, якого відділу ЦНС це може спостерігатися?
У хворої при огляді відмічається інтенційний тремор при виконанні координаторних тестів справа, гіпотонія м’язів в правих кінцівках, атаксія в позі Ромберга з відхиленням вправо. Вкажіть локалізацію ураження.
У хворого на тлі ревмоатаки виникли гіперкінези, які характеризуються різними за силою і локалізації скороченнями м'язів, виникають не ритмічно і не стереотипно на тлі зниженого м'язового тонусу і збільшення обсягу пасивних рухів в суглобах. Визначте вид гіперкінезу.
У хворого при огляді відмічається згладженість лобових та носо-губних складок на правій половині обличчя, лагофтальм, симптом Белла справа, симптом «вітрила» справа, гіперакузія на праве вухо. Назвіть черепні нерви, що уражені.
У хворої скарги на подвоєння предметів перед очима. При огляді: мідріаз справа, обмеження руху правого очного яблука догори, назовні, розбіжна косоокість, діплопія, птоз повіки справа. Який черепний нерв ушкоджений?
У хворого при огляді спостерігається насильний плач і сміх, позитивні симптоми орального автоматизму, дизартрія, дисфагія. Атрофії та фібрілярних посіпувань м’яза язика немає. Який синдром спостерігається?
Хворого, 39 років, госпіталізували до неврологічного відділення у коматозному стані, обличчя гіпермійоване, фебрильна температура тіла, АТ 220/110 мм.рт.ст., правобічна геміплегія. Напередодні родичі вказують, що після фізичного навантаження у хворого раптово підвищився АТ, було блювання, а потім хворий знепритомнів. Вкажіть, який метод додаткового дослідження найдоцільніше використати для підтвердження діагнозу в даному клінічному випадку?
Хвора, 20 років, захворіла гостро, під час занять у спортивному залі. Відчула різкий «удар» в голову, швидко приєдналися інтенсивний головний біль, нудота, багаторазова блювота, в подальшому приєдналося порушення свідомості. У неврологічному статусі: сомнолентність, сухожильні рефлекси S=D, двосторонній патологічний рефлекс Бабинського, парези в пробі Баре не визначаються. Виражені: ригідність потиличних м'язів, симптоми Керніга з двох сторін, симптом Брудзинського. Поставте попередній діагноз.
У пацієнта 30-ти років з ендоміокардітом раптово розвинувся правобічний геміпарез, переважно в проксимальному відділі руки і дистальному відділі ноги, легка правобічна гемігіпоалгезія. Поставте попередній діагноз.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома