1. Позначте прізвище української письменниці-“шістдесятниці”:
2. Укажіть період розвитку суспільства, характерними рисами якого була боротьба влади з проявами “українського буржуазного націоналізму”, з “космополітизмом” та “низькопоклонством перед Заходом”:
3. Укажіть період піднесення напряму кіномистецтва – українського «поетичного кіно» (режисери Л.Осика, Ю.Іллєнко, І.Миколайчук, С.Параджанов):
4. Укажіть перелік термінів, які використовуються для характеристики процесу радянізації західних областей України після 2-ї світової війни:
5. Вкажіть подію, що спричинила піднесення опозиційного руху в Україні в 2-й пол. 1960-х – на поч. 1970-х років:
6. Вкажіть рік, коли відбулась подія згадана уривк документа? «Необхідно підтримати ініціативну групу по переходу до православ’я, підтримати священиків, які переходять від уніатства до православної віри»
7. Вкажіть рік, коли відбулась подія згадана уривку документа? «Засідання рекомендує, щоб Українська РСР та Білоруська РСР були запрошені стати членами-засновниками пропонованої Міжнародної Організації»
8. Що було однією з ознак дисидентського руху в Україні в другій половині 1960 – першій половині 1980-х років?
9. У чому полягала особливість відбудови господарства УРСР після війни?
10. Кого з митців стосується уривок документу? «Нове покоління митців, які відійшли від шаблонної тематики попередніх часів, не закликали до боротьби за мир, не писали про передовиків колгоспників і робітників заводів, а виходили з того, що "поезія має бути поезією, а не агітацією у віршованій формі"».
11. Слова Й. Сталіна:
«М’якотілість! Вас обманюють, спеціально доповідають про таке, щоб вас розжалобити і примусити використати резерви», адресовані М.Хрущову з приводу повідомлень про жертви під час:
12. Що було однією зі складових політики десталінізації (1953-1964 рр.)?
13. Факти з життя якого українського суспільно-політичного діяча подано нижче? «Юрист, правозахисник, один із засновників Української робітничо-селянської спілки. Арештований за «антирадянську агітацію та пропаганду» й засуджений до страти, згодом заміненої п’ятнадцятирічним ув’язненням. Автор книги «Сповідь у камері смертників». Нагороджений медаллю імені Святого Володимира «Борцям за волю України».
14. Що стало однією із причин проведення операції «Вісла»?
15. Яка галузь домінувала за рівнем капіталовкладень у народне господарство Української РСР у роки післявоєнної відбудови?
16. Ухвалення рішення: «Швидкими темпами переселити українців і змішані сім’ї на повернуті території (насамперед у Північну Пруссію), не створюючи компактні групи, та не ближче ніж 100 км від кордону...»започаткувало реалізацію:
17. На відзначення якої події Народний рух організував у 1990 “живий ланцюг” між Львовом і Києвом:
18. У якому році в СРСР, завдяки активності церкви та віруючих, відбулося святкування тисячоліття хрещення Русі?
19. Важливим кроком до об’єднання нац.-демократичних сил наприкін. 1980-х р. було:
20. Яка із зазначених нижче подій відбулася того ж року що і прийняття Верховною Радою Конституції незалежної України?
21. Вкажіть рік, коли відбувалась описна у документі подія:. «Нарешті ми сіли за стіл переговорів. Єльцин представляв на зустрічі Росію, Фокін — Україну, Шушкевич — Білорусь… На зустрічі було сформульовано принципи майбутньої співдружност»;
22. В економічній сфері у період «перебудови» керівництво УРСР здійснило:
23. Політикою гласності, започаткованою керівництвом СРСР у період «перебудови», передбачалось:
24. 16 липня 1990 р. Верховна Рада УРСР ухвалила:
25. Конституція УРСР, ухвалена 20 квітня 1978 р. утратила чинність:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома