1. У хворого, який звернувся до лікаря діагностували анацидний гастрит. Для покращення роботи шлунку хворому призначили таблетки ацидин-пепсину. Який вид лікування був призначений хворому?
2. Хворий скаржиться на болі у шлунку, печію. При обстеженні шлункового соку виявлено підви-щення кислотності шлункового соку. Що необхідно призначити хворому для нейтралізації кислотності шлункового соку?
При нанесенні на слизові оболонки препарати викликають осадження білків слизу і ущільнюють поверхневий шар слизової оболонки, надаючи протизапальну дію. Визначте групу препаратів.
4. До гастроентерологічного відділення госпіталізовано чоловіка 25 років зі скаргами на голодні болі, відчуття важкості за грудиною, печію. Лікар призначив гастроцепін. Яка фармакодинамічна властивість гастроцепіну примусила лікаря зробити цей вибір?
5. Всі нестероїдні протизапальні засоби можуть пошкоджувати слизову шлунка. Для пошуку речовин, які викликають цього ускладнення, необхідно знати, з чим це пов'язано. Вплив на який молекулярний субстрат слід зменшити, щоб послабити вираженість цього ускладнення?
6. У стаціонар поступив хворий з діагнозом “Виразкова хвороба 12-палої кишки в фазі загострення.” Аналіз шлункового соку показав підвищення секреторної і кислотоутворюючої функції шлунку. Виберіть препарат, який знизить секреторну функцію залоз шлунку за рахунок блокади Н2-рецепторів.
7. Жінка 28 років звернулася у поліклініку із скаргами на головний біль. Лікар запропонував їй парацетамол, взявши до уваги наявність соматичного захворювання. Яка супутня хвороба визначила призначення саме парацетамолу?
8. Юнак 23 років з діагнозом виразкова хвороба шлунку надійшов до гастроентерологічного відділення в зв’язку з частими рецидивами і незадовільною дією попереднього лікування. Хворий одержував в’яжучі, холіно-, гістаміно- та H+К+-АТФ-аза-блокатори. Яку групу препаратів найбільш доцільно ввести до комплексной терапії?
9. У пацієнта виявлено високу кислотність шлункового соку, больовий та діспептичний синдром. Визначити засіб допомоги.
10. Хворий з виразковою хворобою шлунку приймав антацидний препарат альмагель. Для лікування гострого бронхіту йому призначили антибіотик метациклін. Проте протягом 5 днів температура не знизилась, кашель і характер харкотиння не змінились. Лікар прийшов до висновку про несумісність ліків при їх взаємодії. Про який саме вид несумісності ліків йде мова?
11. Лікар складає план лікування хворого на виразкову хворобу шлунка. Яку з перелічених фармакологічних груп треба обов'язково використати?
12. Чоловіку 25 років, що страждає виразковою хворобою з локалізацією активної виразки в шлунку, призначили омепразол. За живлення виразки було підтверджено через 3 тижня при гастроскопії. Який механізм дії у цього препарату?
13. Вагітна жінка страждає від печії, яка обумовлена токсикозом. Який засіб є оптимальним в даному випадку?
14. Вказати антацидний засіб, який утворює вуглекислий газ при нейтралізації хлористоводневої кислоти, що призводить до вторинної хвилі її секреції.
15. Хворий скаржиться на болі у шлунку, печію. При обстеженні виявлено підвищення кислотності шлункового соку. Що необхідно призначити хворому для нейтралізації кислотності шлункового соку?
16. У хворого з проносними явищами з'явились спастичні болі в області тонкого кишечнику. Який препарат треба застосувати для терапевтичної допомоги?
17. У хворого загострення жовнокам’яної хвороби, яке супроводжується виникненням печінкової кольки. Який препарат потрібно ввести хворому для її купірування?
18. Хворому 30 років, з приводу виразкової хвороби був призначений циметидин по 0,2 г 4 рази на день. Через місяць він звернувся зі скаргами на ниючий біль та припухлості в ділянках грудних залоз. Що запропонувати пацієнту?
19. Хворий, що страждає на гiперацидний гастрит i для профiлактики загострення приймає Н2-гiстамiноблокатор ранiтидин, захворiв на гостру пневмонiю. З метою лiкування пневмонiї був призначений ампiцилiн у звичайнiй терапевтичнiй дозi усередину. Ефективнiсть антибiотикотерапiї у першi днi лiкування була низькою. Лише на 2-й день пiсля вiдміни ранiтидину основнi симптоми пневмонiї почали зникати. Яка причина позитивних змiн в лiкуваннi?
20. Хворому з виразкою дванадцятипалої кишки було призначено інгібітор протонної помпи. Який саме?
21. Для купірування блювоти хворій призначили протиблювотний засіб – блокатор дофамінових рецепторів. Вказати цей засіб.
22. Чоловіку 25 років, що страждає на гінгівіт та виразкову хворобу з локалізацією активної виразки в шлунку, призначили омепразол. Заживлення виразки було підтверджено через 3 тижня при гастроскопії. Який механізм дії у цього препарату?
23. Хворий, який має стоматит та виразкову хворобу шлунку приймає антацидний препарат альмагель. Для лікування гострого бронхіту йому призначили антибіотик метациклін. Проте протягом 5 днів температура не знизилась, кашель і характер харкотиння не змінились. Лікар прийшов до висновку про несумісність ліків при їх взаємодії. Про який саме вид несумісності ліків йде мова?
24. Лікар складає план лікування хворого на виразкову хворобу шлунка. Яку з перелічених фармакологічних груп треба обов'язково використати?
25. Чоловіку 25 років, що страждає на гінгівіт та виразкову хворобу з локалізацією активної виразки в шлунку, призначили омепразол. Заживлення виразки було підтверджено через 3 тижня при гастроскопії. Який механізм дії у цього препарату?
26. Вагітна жінка страждає від печії, яка обумовлена токсикозом. Який засіб є оптимальним в даному випадку?
27. Вказати антацидний засіб, який утворює вуглекислий газ при нейтралізації хлористоводневої кислоти, що призводить до вторинної хвилі її секреції.
28. Вказати протиблювотний засіб, який є специфічним блокатором дофамінових рецепторів тригерної зони:
29. До анорексигенних засобів відносяться:
30. У чоловіка стоматит та ерозивний гастрит. Який із перелічених препаратів необхідно призначити?
31. Визначити анорексигенний засіб, що пригнічує шлунково-кишкові ліпази:
32. Препарати з цієї групи лікарі-стоматологи використовують при операціях для зниження секреції слинних залоз, запобігання ларингоспазму, нудоти, брадикардії. Назвіть групу препаратів?
33. До гастроентерологiчного вiддiлення госпiталiзовано чоловiка 25 рокiв з виразковою хворобою шлунка та стоматитом. Лiкар призначив гастроцепiн. Яку фармакодинамiчну властивiсть гастроцепін використав лікар?
34. У хворого, 40 років, загострення виразкової хвороби шлунку зі значним підвищенням кислотності шлункового соку, больовим і диспептичним синдромами. Який препарат потрібно призначити хворому?
35. Хворий скаржиться на біль у шлунку та печію. Під час обстеження виявлено підвищення кислотності шлункового соку. Що необхідно призначити хворому для нейтралізації кислотності шлункового соку?
36. У стаціонар поступив хворий з діагнозом виразкова хвороба шлунку в стадії загострення.Аналіз шлункового соку показав підвищену секреторну та кислотоутворюючу функції шлунку. Призначте препарат, який снижує секреторну функцію шлунку за рахунок блокади H2-рецепторів
37. Хворому з виразкою дванадцятипалої кишки було призначено інгібітор протонної помпи. Який саме?
38. Хворому з метою комплексного лікування ожиріння було призначено орлістат. Це препарат з групи:
39. Чоловік на підприємстві отримав опромінення, почала турбувати блювота, яка виникла несподівано. Який препарат слід призначити хворому?
40. У хворого алергічний стоматит, в анамнезі вестибулярні розлади і гіпотонія. Який блокатор H1-рецепторів протипоказаний в даному випадку?
Хворому 35 років, скарги на різкий біль в епігастрії натщесерце, печію. Лікар призначив препарат з групи блокаторів H2-рецепторів. Який засіб призначено?
42. Хворому на виразкову хворобу шлунку призначили алмагель. Які з перелічених фармакологічних властивостей алмагелю використали в лікуванні цієї патології?
43. Вказати анорексигенний засіб, який призначають для лікування ожиріння разом з низько калорійною дієтою:
44. Вказати показання до застосування гіркот:
45. Бісмуту трикалію дицитрат відноситься до:
46. На третій день після резекції шлунка виникла атонія кишечника. Який із препаратів необхідно застосувати ?
47. Юнак 23 років з діагнозом виразкова хвороба шлунку надійшов до гастроентерологічного відділення в зв’язку з частими рецидивами і незадовільною дією попереднього лікування. Хворий одержував в’яжучі, холіно-, гістаміноблокатори. Який ще препарат - блокатор H+К+-АТФ-ази необхідно призначити в комплексне лікування?
48. Хворому з виразкою дванадцятипалої кишки було призначено інгібітор протонної помпи. Який саме?
49. Хворому з метою комплексного лікування ожиріння було призначено фепранон. Це препарат з групи:
50. Для купірування блювоти хворій призначили протиблювотний засіб – блокатор дофамінових рецепторів. Вказати цей засіб:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома