У складі якої держави 20-30-х рр. минулого ст. українські землі мали назву «східні креси»?
На початку 1920-х рр. уряд Другої Речі Посполитої поділив територію країни на дві господарські зони: Польщу «А» та Польщу «Б». Одним із наслідків такого кроку для соціально-економічного розвитку західноукраїнських земель стало:
Визначте заходи, що характеризують політику польського уряду щодо західноукраїнських земель у 1927–1937 рр.
Укажіть подію, що викликала такий коментар сучасника:
«Відділи озброєної жандармерії та жолнерські кавалерійські полки з артилерією за наказом влади пішли хрестовим походом проти беззбройного українського населення Східної Галичини. Шляхи цих каральних експедицій позначені ганебним насильством над українським населенням, руйнуванням і нищенням бібліотек, будинків просвітніх і економічних організацій та різного приватного майна...»
Саморозпуск уряду ЗУНР в 1923 р. став наслідком визнання країнами Антанти входження до складу Польщі
Встановіити варіант відповіді, де правильна відповідність між поняттями їх тлумаченнями
1. Осадництво
2. Пацифікація
3. Саботаж
4. Бойкот
А Прихована, замаскована протидія будь-яким заходам, намагання перешкодити їх здійсненню
Б Політика планомірного заселення українських земель військовими й цивільними колоністами, здійснювана урядом Польщі в 1920-х рр.
В Державна політика масових репресій щодо українського населення Галичини, спрямована на придушення виступів корінного населення за допомогою поліції та війська
Г Спосіб політичної та економічної боротьби, що припускає повне або часткове припинення стосунків з якою-небудь державою, організацією, установою або окремою особою
Який варіант заповнення пропусків у поданому нижче твердженні є правильним?
«У ____________ році Рада послів __________ в Парижі надала Польщі всі юридичні права на володіння __________. Рада офіційно визнала східні кордони Польської держави, встановлені __________».
Обери терміни, що характеризують політику Польщі у міжвоєнний період.
Для якого року були характерними події, описані в уривку з історичного джерела: «У селі Копилів Сокальського повіту Львівського воєводства знищене приміщення читальні, подерто бібліотечні книжки і портрети Шевченка і Франка. Після знищення читальні установлено людей перед читальнею і змушено їх кричати: "Хай живе Пілсудський!"...»?
Основні галузі промисловості в західноукраїнських землях
Одна із рис політики асиміляції, яку проводила Польща в період 1926-37 р.
Навіщо польський уряд у міжвоєнний період передав частину українських земель польським військовим та цивільним осадникам?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома