Для слухачів ВПО з 01.03 по 18.03. 2024
Які види медичної допомоги надаються населенню України?
Основними принципами охорони здоров'я в Україні, згідно Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я» є:
Які симптоми характерні для синдрому психоемоційного вигорання?
Назвіть ступені ієрархії людських потреб за А. Маслоу від найнижчих до найвищих:
Метою другого етапу медсестринського процесу є:
Назвіть НЕПРАВИЛЬНУ відповідь. Керованими інфекціями в Україні є:
Препаратами І ряду для специфічного лікування туберкульозу є:
В Україні обов’язкові щеплення проти інфекційних хвороб:
Визначте заходи екстреної профілактики зараження ВІЛ/СНІДом медпрацівника при проколі шкіри щойно використаною порожнистою голкою які, згідно діючому, законодавству ВТРАТИЛИ АКТУАЛЬНІСТЬ
Інфекційні захворювання, ймовірні кандидати до включення в календар профілактичних щеплень в Україні:
Кого вважають основним джерелом інфекції при COVID -19?
Серцево-легенева реанімація дорослому при зупинці кровообігу проводиться в співвідношенні вдихів і масажних рухів:
Скільки є положень миття рук згідно із стандартної методики?
Симптоми, що вимогають обов’язкового обстеження на ТБ:
Які вірусні гепатити відносяться до групи інфекцій з фекально – оральним механізмом передачі?
Хто з близьких, родичів ставиться в відомість про ВІЛ-статус хворого ВІЛ/СНІДом?
В відділенні терапії, під час нічного чергування медична сестра виявила пацієнта, стан якого різко погіршився: відсутній пульс на сонних артеріях, дихальні рухи відсутні, зіниці помірно розширені, на окрик та укол голкою не реагує. Що повинен зробити медичний працівник після забезпечення власної безпеки в першу чергу?
Яке захворювання з групи вірусних гепатитів характеризується інкубаційним періодом 1-3 місяця, переважно легким перебігом, високою імовірністю хронізації процесу (до 70%) з переходом у цироз печінки, або в первинний рак печінки?
Назвіть НЕПРАВИЛЬНУ відповідь. Пробу Манту проводять для дорослих і дітей, які мають такі чинники ризику розвитку туберкульозу, як:
В відділення репроцесінгу медичних виробів першим етапом процесу обробки гнучких ендоскопів для стерильних маніпуляцій є:
Що таке ІПНМД?
Що з перечисленого не відноситься до ММС (мультимодальної стратегії з покращення гігієни рук):
Пацієнту призначено дослідження калу на приховану кров. Вкажіть особливості підготовки за 2-3 дні до процедури:
Якщо добовий діурез перевищує кількість випитої та введеної парентерально рідини, він називається?
Лікар призначив колоноскопію. В яких умовах слід провести бесіду щодо попередньої підготовки пацієнта до маніпуляції?
Жінка 28-ти років протягом 5-ти років скаржиться на біль у правому підребер’ї, що віддає у праву лопатку, напади болю пов’язані з порушенням дієти, знімаються спазмолітичними засобами. Під час нападу пальпація живота болісна, максимально в точці проекції жовчного міхура. З найбільшою імовірністю у пацієнтки має місце:
У хворого раптово виникла задишка з подовженим видихом. Надайте екстрену допомогу пацієнту
Вкажіть неправільне показання для проведення гігієнічної антисептичної обробки рук
Виберіть препарат, який НЕ використовують, як кровозупиннний засіб при кровотечі:
Яка буде тактика медсестри при непритомності пацієнта?
Першою лінією лікування анафілактичного шоку є обов’язкове введення:
Сильний головний біль, дзвін у вухах, нудота, АТ-190/110 мм рт.ст. Розвиток якого синдрому спостерігається у пацієнта?
В гастроентерологічне відділення швидкою доставлена пацієнтка 42 років зі скаргами на біль в епігастральній ділянці, нудоту, блювання, різку загальну слабкість. Із анамнезу відомо, що напередодні вживала недоброякісну їжу. Визначте першочергове медсестринське втручання:
Ферментативні препарати (мезим, фестал) приймають
При обстеженні пацієнта 48 років медична сестра гастроентерологічного відділення виявила скарги на відсутність апетиту, відразу до м’ясної їжі страв, відчуття важкості в епігастрії, нудоту, втрату маси тіла. Збільшений лівий надключичний лімфовузел. Яке захворювання можно запідозрити?
Пацієнт С., 71 р., на лікуванні в гастроентерологічному відділенні. Скаржиться на носові кровотечі, свербіж шкіри, кровоточивість ясен, судинні зірочки на шкірі. При огляді жовтушність шкіри та асцит. Яку патологію можна попередньо діагностувати?
Медсестра доглядає пацієнта з хронічним гепатитом. Яка приоритетна проблема характерна для цього стану?
Яке з обстежень обов'язково проводять в приймальному відділенні ЗОЗ?
Хлопець 18-ти років скаржиться на "голодні" нічні болі у животі, закрепи, печію. Хворіє більше двох років. Яке захворювання найбільш імовірне?
Пацієнт 28-ми років поступив у відділення інтенсивної терапії зі скаргами на болі в животі, блювання, двоїння в очах. Об’єктивно: дезорієнтований, зіниці розширені, шкіра суха, гіперемована, АТ - 90/60 мм рт. ст., Ps - 100/хв. З анамнезу відомо, що за два дні до госпіталізації вживав алкоголь невідомого походження. Специфічна терапія полягає у внутрішньовенному введенні:
Жінка 35-ти років скаржиться на слабкість, часті випорожнення з домішками крові, зменшення ваги тіла, періодично - підвищення температури до 37,8 oC. Об’єктивно: Шкіра бліда, пальпаторно живіт помірно болісний. У крові: Нb- 92 г/л, ШЗЕ - 35 мм/год. Колоноскопія: слизова прямої та сигмоподібної кишки зерниста, гіперемована, набрякла, на поверхні - ерозії та виразки. Яка патологія найбільш імовірно викликала ураження кишки?
Cеред факторів ризику виникнення тяжких нозокоміальних форм інфекції, викликаної C. difficile виділить провідний.
Пацієнтка 45-ти років Останнім часом відзначає зниження апетиту, схуднення, болі в животі. Об’єктивно: гіперпігментація шкіри, АТ - 70/45 мм рт. ст., брадикардія. В додаткових дослідженнях знижений вміст альдостерону, кортизолу в крові, знижена екскреція 17-КС та 17-ОКС з сечею, гіпонатріємія, гіпохлоремія, гіпокаліємія. Лікар призначив лікування. Поясніть пацієнтці які лікувальні заходи потрібно вжити?
Пацієнт 60 років скаржиться на постійне відчуття важкості і переповнення в епігастрії, що посилюється після їжі, відрижку з тухлим запахом, блювання з’їденою 1 - 2 дні тому їжею, схуднення. 12 років тому вперше виявлена виразка пілоричного каналу. Погіршення протягом 3-х місяців. Об’єктивно: визначається "шум плескоту" в епігастрії. Поясніть пацієнту про яке ускладнення йдеться?
Пацієнтка 23-х років, вихователька дитячого садочка, скаржиться на загальну слабкість, зниження апетиту, нудоту, дискомфорт у епігастрії, темний колір сечі, ахолічний кал, жовтяницю. Захворіла 7 днів тому, коли з’явились загальна слабкість, зменшення апетиту. Потемніла сеча, став ахолічним кал. В дитсадку мала контакт з дітьми, які хворіли на жовтяницю. Об’єктивно: шкіра та слизові оболонки жовтуваті, печінка збільшена на 2 - 3 см, пальпується селезінка. Який найбільш імовірний діагноз?
Пацієнтка 47-ми років страждає на гіпомоторну дискінезію товстого кишечнику. Медсестра має пояснити як модернізувати харчовий раціон з метою підвищення моторики кишечнику.
Пацієнтка 37-ми років перенесла гепатити А і В. Доставлена у важкому стані. При надходженні блювання рідкою кров’ю і згортками повним ротом. АТ-80/40 мм рт. ст. Ps - 108/хв. Живіт збільшений, безболісний. З рота "печінковий" запах. Визначте найбільш імовірне джерело кровотечі:
Пацієнт 32-х років скаржиться на біль у епігастрії, що виникає вночі і зранку натще та через 2 години після прийому їжі, блювання "кавовою гущею", печію, періодичні запаморочення, загальну слабкість. У крові: Нb - 90 г/л; лейк. - 8,0х109/л; ШЗЕ - 20 мм/год. Чим ускладнився перебіг захворювання?
Жінка 63-х років скаржиться на загальну слабкість, почуття переповнення в епігастрії, нудоту, відрижку після їжі. Хворіє біля 15 років. Об’єктивно: шкіра та слизові бліді. У крові: ер. - 2,0х1012/л, Нb - 100 г/л. Виявлені антитіла до обкладинкових клітин шлунку. Яка найбільш імовірна причина розвитку анемічного синдрому?
Пацієнтка 41-го року звернулася на другий день захворювання зі скаргами на підвищення температури тіла до 38 − 39 oC, рідкі випорожнення до 4 - 6 разів на добу зеленуватого кольору зі слизом, блювання, біль у надчеревній ділянці та біля пупка. Об’єктивно: стан середньої тяжкості. Живіт при пальпації болючий в надчеревній і правій здухвинній ділянках. Яке з обстежень найбільш імовірно підтвердить діагноз?
Пацієнта госпіталізовано з підозрою на гостру кишкову непрохідність. До якого найбільш інформативного методу дослідження медсестра має підготувати пацієнта?
Пацієнт В., 42 роки, звернувся зі скаргами на зниження працездатності, шум у вухах, запаморочення. Протягом 2 років під супроводом гастроентеролога з приводу виразки шлунка. При огляді: гіпотонія, кал чорного кольору. Визначте рівень сестринських втручань в якості невідкладної допомоги
Пацієнту призначена абдомінальна пункція. Визначте ускладнення, що спостерігається після швидкого видалення рідини при пункції
Глюкоза в організмі є:
В основі патогенезу ЦД І типу лежіть:
Пацієнтка М., 48 років, скаржиться на тупий біль у правому підребер’ї, гіркоту в роті. Біль виник після вживання жирної, гострої їжі. До якого додаткового методу обстеження необхідно медичній сестрі підготувати пацієнта?
Визначте синдром, наявність якого при об’єктивному обстеженні дозволяє діагностувати у пацієнта цироз печінки.
Пацієнтка Л., 54 роки, знаходиться на лікуванні в гастроентерологічному відділенні з діагнозом жовчнокам'яна хвороба. Пред'являє скарги на часті болі в правому підребер'ї. До якого обстеження медсестра має підготувати пацієнта?
Функціями шлунку є всі перелічені, ОКРІМ:
До медсестри здоровпункту звернулась пацієнтка 32 років зі скаргами на, слабкість, дратівливість, поганий сон, пітливість, серцебиття. Об’єктивно: екзофтальм, тремор пальців рук, щитоподібна залоза збільшена рівномірно. Пульс - 90/хв., АТ- 150/80 мм рт.ст. Вкажіть найімовірніший діагноз:
Як правильно зібрати сечу на глюкозу?
До медсестри здоровпункту звернулась жінка 56 р. зі скаргами на спрагу, сухість і свербіж шкіри, часте сечовипускання, збільшення кількості сечі за добу. Вважає себе хворою біля року. Об’єктивно: надмірного харчування, шкіра суха, сліди розчухів, поодинокі фурункули. Яке першочергове обстеження необхідно здійснити для постановки діагнозу:
Пацієнтка перебуває на лікуванні в гастроентерологічному відділенні з приводу виразкової хвороби. Лікар призначив дослідження калу на приховану кров. Які харчові продукти необхідно виключити з раціону пацієнта з метою підготовки до дослідження?
Пацієнт скаржиться на відсутність апетиту, переважно до м’ясної їжі, відчуття тяжкості в надчеревній ділянці, нудоту, втрату маси тіла на 5 кг. Об’єктивно: блідість шікри, пальпація надчервної ділянки болісна. У калі позитивна реакція на приховану кров. До якого дослідження медсестра має підготувати пацієнта?
У пацієнта на цироз печінки розвинувся асцит. До якого втручання має
підготувати пацієнта медична сестра?
У пацієнта з жовчнокам’яною хворобою виник інтенсивний біль у правому підребер’ї, що іррадіює у праве плече, лопатку, нудота, повторне блювання. Це високоймовірно свідчить про:
У пацієнта К. медсестра виявила наступні проблеми: стомлюваність, зменшення апетиту, відраза до м’яса, тяжкість в надчеревній ділянці, втрата ваги. Яка патологія належить до передракових захворювань шлунка?
Пацієнтці 40 років, яка знаходиться у гастроентерологічному відділенні з підозрою на хронічний холецистит, призначено дослідження жовчного міхура. До якого медичного обстеження медсестра підготує пацієнтку?
У пацієнта Н., 27 р. болі в епігастрії, що виникають через 3 - 4 год після прийому їжі, голодні, нічні болі. Яке захворювання можна запідозрити?
У пацієнта виразкова хвороба дванадцятипалої кишки. Який основний
медсестринський діагноз:
Вкажіть ознаку, типову для шлункової кровотечі:
Для якого захворювання характерні такі симптоми: “судинні зірочки”, “голова Медузи”, гіперемія долонь, гінекомастія?
Пацієнт відмічає втрату апетиту, нудоту, блювання вжитою їжею, відчуття важкості, розпирання та біль у надчеревній ділянці. Даний стан пацієнт пов’язує зі споживанням напередодні гострої недоброякісної їжі. Для якого захворювання характерні проблеми пацієнта?
До стаціонарного відділення поступив пацієнт 47 років, з хронічним гастритом В. Скаржиться на біль в животі, відрижку кислим, печію, загальну слабкість, порушення сну. Яку першочергову проблему має вирішити медсестра?
Для якого захворювання характерні такі характеристики: періодичність, сезонність, локалізація болю в епігастрії, поява через 20-30 хв після їжі?
Біль у правому підребір”ї , який іррадіює у праве плече, гіркота у роті, позитивні симптоми Кера, Ортнера характерні для:
Яка тактика медичної сестри при виникненні у пацієнта раптового інтенсивного болю в животі?
Який характер болю у пацієнтів на виразкову хворобу тіла шлунка?
Пацієнт 36 р.поступив в гастроентерологічне відділення з приводу загострення виразкової хвороби.Які продукти порекомендують пацієнту з лікувальною метою ?
Пацієнт гастроентерологічного відділення, 45 років з діагнозом
“виразка шлунка.” Скаржиться на блювання, відрижку, печію, закреп. Лікар призначив блокатор протонної помпи - Омепрозол. Медична сестра має пояснити пацієнту, що препарат слід приймати:
Назвати жовчогінний препарат, який використовують у лікуванні ускладнення хронічного холециститу - холестазу.
Причиною виразкової хвороби шлунка та 12-палої кишки є:
Який метод є найбільш інформативним для діагностики раку шлунка?
Чим промивають назогастральний зонд від залишків їжі після годування пацієнта?
Тривалий прийом яких препаратів є ризиком розвитку гастриту та виразкової хвороби?
До якого методу дослідження з найбільшою діагностичною цінністю підготує медсестра пацієнта з підозрою на виразку шлунку:
Бажаний рівень загального холестерину в крові дорослої людини є:
Які мікроорганізми є найчастішим бактеріальним чинником дольової (крупозної) пневмонії?
Пацієнтка, 39 років, скаржиться на гострий, “кинджальний” біль у животі, різку загальну слабість. Захворіла раптово. В анамнезі – виразка дванадцятипалої кишки. Під час огляду: обличчя бліде, шкіра вкрита холодним потом, живіт дошкоподібний. Яке ускладнення розвинулося у хворої?
Пацієнтка Г., 45 років, скаржиться на нудоту, відрижку тухлим, тяжкість в епігастрії, відчуття переповнення шлунку, загальну слабкість, проноси. Результати дослідження шлункового соку: загальна кислотність – 10 – 30 ОД, Рекомендуйте дієтичне харчування.
У пацієнта виразкова хвороба дванадцятипалої кишки. Який основний медсестринський діагноз:
Пацієнт геріатричного відділення поскаржився медсестрі на часті закрепи. З чого почнете реалізацію плану догляду?
Який з перерахованих чинників є корегованим і визначальним для формування здоров’я людини?
Медична сестра гастоентерологічного відділення здійснює медсестринський процес. Втручання, які вона може проводити на основі своєї фахової компененції без вказівок лікаря, мають назву:
Які незалежні втручання повинна запланувати медична сестра при супроводі пацієнта в третьому періоді гарячки
Який із перерахованих продуктів медична сестра може порекомендувати пацієнту хворому на хронічний гепатит в стадії ремісії?
Пацієнт 80р., лікується в гастроентерологічному відділенні з приводу хр. холецисто – панкреатиту в стадії загострення. У пацієнта запит до медичній сестри стосовно призначення дієтичного столу ( за Певзнером) лікарем. Який номер столу порекоментує сестра медична?
Що не відноситься до відходів категорії "А".
В гастроентерологічному відділенні фахівець ВІК проводить щорічне навчання зі стандартних і додаткових засобів захисту, що засновані на недопущені інфікування. Який з перелічених заходів не відноситься до стандартних засобів захисту.
Сильний біль за шкалою ВАШ це:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома