При переливанні одногрупної, резус-сумісної крові у хворого з’явились скарги на біль у поперековій ділянці, важкість при диханні, серцебиття, біль за грудиною. Ваші дії:
У хірургічному відділенні пацієнту 50 років з виразковою хворобою шлунку, ускладненою кровотечею, проведено гемотрансфузію. Яке лабораторне обстеження необхідно
планувати на наступний день?
Медсестра перед кожним переливанням крові виконує проби на сумісність крові реципієнта та донора. Що з переліченого вона готує для їх проведення?
Під час переливання крові на кожні 500 мл крові донора медсестра вводила по 10 мл 10% розчину хлористого кальцію. Яка потенційна проблема попереджалася?
При проведенні проби на сумісність на пластинці змішали краплю крові донора та краплю сироватки хворого у співвідношенні 1:10, через 5 хвилин на пластинці з’явилася аглютинація. Про що свідчить наявність аглютинації?
Хворому 70-ти років струминно швидко перелили 750 мл консервованої одногрупної крові. Під кінець гемотрансфузїї у хворого з’явилися утруднене дихання, відчуття ”важкості в грудях’’, біль у ділянці серця, ціаноз. Артеріальний тиск став різко знижуватися, пульс - аритмічний. Яке ускладнення виникло в хворого?
Хворому через катетер у підключичну вену переливається одногрупна резус-сумісна донорська кров, консервована цитратом натрію. Наприкінці ґемотрансфузіі у хворого з’явилися занепокоєння, блідість шкіри, тахікардія, судоми м’язів. Яке ускладнення виникло у хворого?
Хворому, з приводу кровотечі, розпочато переливання крові. Через 5 хвилин стан хворого погіршився, з’явився біль у попереку, потемніння в очах, мерехтіння ”мушок’’ вкрився холодним потом. Виникло відчуття страху. Пульс - 110/хв., ниткоподібний, АТ- 90/40 мм рт.ст. Яке ускладнення виникло у пацієнта?
При масивних переливаннях крові необхідно проводити профілактику цитратного шоку. Який препарат застосовується при цьому?
З метою швидкого поповнення крововтрати , хворій перелито 1050 мл сумісної донорської крові, консервованої цитратом натрію. Наприкінці гемотрансфузії у хворої виник неспокій, блідість шкіри, тахікардія, судоми. Визначити ускладнення гемотрансфузії:
Реінфузія це:
Гемодинамічні кровозамінники це:
Перелівання крові протипоказане:
Компоненти і препарати крові:
Укажіть ранні симптоми ускладнеь, спричинених переліванням несумісної крові
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома