питання повторюються
Укажіть портрет гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного
Якому історичному діячеві історик О. Субтельний дав таку оцінку: «...Він дивився на козаків не лише під кутом зору їхніх особливих станових інтересів, а й як на потенційних рушїів українського суспільства в цілому. Сам він об’єднав військову силу козацтва з політично слабкою церковною та культурною верхівкою України...»? (це про Сагайдачного)
Хто з козацьких провідників проголосив таку програму своїх дій:
«
Правда то, що я лихий, малий чоловік, але мені то Бог дав, що я єсть єдиновладцем і самодержцем руським! Виб’ю з лядської неволі руський народ увесь! Перше я за свою шкоду і кривду воював — тепер буду воювати за нашу православну віру! ...За границю на війну не піду! Шаблі на Турків і Татар не підійму! Досить маю на Україні, Поділлі і Волині... тепер досить достатку і пожитку в землі й князівстві моїм — по Львів, по Холм і Галич»
?
Укажіть портрет історичної постаті, діяльність якої описує сучасник подій:
«Військо наше розгромлено вщент… засновує нове князівство… Чернь, рада тому, що [він] оберігає її, відчиняє міста, уводить туди його як тріумфатора-переможця… Київ оголосив він своєю столицею… Орда стоїть проти нас… Воєводства Київське, Брацлавське, Чернігівське вважає своїми, погрожує Волині та Поділлю…»
Про якого діяча йдеться в уривку з історичного джерела: «Сподвижник Б. Хмельницького, полковник. Відмовився скласти присягу на вірність московському цареві. Підтримав курс гетьмана І. Виговського на незалежність від Москви, проте виступив проти Гадяцького договору (1658 р.), піднявши повстання на Правобережній Україні. Згодом заперечував зближення козацької держави з Туреччиною»?
Кому з гетьманів І. Сірко докоряв: «…при розумному посередництві могла б [Гетьманщина] прихилитися від турецької влади під високу руку православного монарха. …Дорошенка заслав у вічну неволю, Чигирин з усією цьогобічною Україною втратив, допустив пролитися християнській крові… Відтак дочекався крайнього занепаду й запустіння Вітчизни нашої…»?
Виберіть портрет гетьмана І. Самойловича
Хто з гетьманів кинув клич: «Хто хоче в мою компанію?», що став підставою для створення нових (компанійських) регулярних козацьких підрозділів? (Д.Многогрішний це)
Оберіть портрет гетьмана Дем`яна Многогрішного
Укажіть портрет гетьмана, який у боротьбі за єдність козацької держави визнав протекторат Османської імперії над Гетьманщиною, ще називають його "сонцем руїни"
Оберіть портрет гетьмана Петра Дорошенка
«Великий згін» населення Правобережної Гетьманщини здійснював гетьман
Портрет якого гетьмана зображено?
«У другій половині серпня відбулися вирішальні за своєю трагічністю події. Залога міста після майже півторамісячної облоги не витримала щоденних штурмів... Коли турки увійшли в місто, пролунав страшенної сили вибух: то вогонь дістався запасів пороху... Отак... перетворено на руїну серце Української козацької держави...»*(1678 рік)
Турки під час походу «на серце Української козацької держави» як знамено використовували ім’я гетьмана
Про якого діяча йдеться в уривку з історичного джерела:
«Був серед тих, хто виступав проти політики гетьмана І. Виговського. Здійснивши військовий похід на Акерман, спричинив розпад українсько-татарського союзу та не дав можливості І. Виговському скористатися результатами перемоги під Конотопом»?
Укажіть портрет гетьмана, якому присвячено такі рядки історичної пісні:
«Братовбивчі чвари, спори / Обертають край в руїну, / Ти зложив свої клейноди / І покинув Україну. / І на чужині московській / Світлий муж наш погибає, / Був він “Сонцем на Руїні” / І таке ім’я в нас має...».
Найбільш успішні морські походи здійснили запорозькі козаки на початку ХVІІ ст. під керівництвом:
Хто з козацьких провідників проголосив таку програму своїх дій: «Правда то, що я лихий, малий чоловік, але мені то Бог дав, що я єсть єдиновладцем і самодержцем руським! Виб’ю з лядської неволі руський народ увесь! Перше я за свою шкоду і кривду воював — тепер буду воювати за нашу православну віру! Поможе мені в тім чернь… За границю на війну не піду! Шаблі на Турків і Татар не підійму! Досить маю на Україні, Поділю і Волини тепер — досить вчасу, достатку і пожитку тепер в землі й князівстві моїм — по Львів, по Холм і Галич. А ставши над Вислою, скажу дальшим ляхам: сидіть і мовчіть, Ляхи!» ?
Який гетьман у 1658 р. підписав із Річчю Посполитою Гадяцький договір?
Який гетьман першим поїхав із посольством до Москви, продав автономію за боярський статус?
Про якого діяча йдеться в уривку з історичного джерела? «Зміцнивши свої позиції на Правобережжі, відчуваючи підтримку могутньої держави, на чолі війська переходить на лівий берег Дніпра. Після вбивства козаками Івана Брюховецького його проголошують гетьманом усієї України».
Історичний діяч, зображений на гравюрі:
Зображений гетьман козацького війська, уславився тим, що
Який гетьман намагався відновити єдність Української козацької держави за допомогою протекторату Османської імперії?
За військово-політичний союз з якою державою звинувачували гетьмана
Яка характеристика належить зображеному на портреті історичному діячу?
Що це за князь (а може і король)?
Це у нас король Русі, якого точно коронували у 1301, онук Д.Галицького
Цей князь провів більшість свого життя в походах (розгромив Хазарський каганат, здійснив два Балканські походи). Його називають "першим запорожцем", автор фрази "Іду на Ви", загинув у 972 році від рук печеніг, які зробили з його голови кубок (чашку) на якій написали "чужого шукаючи своє втратив"
Точного портрету цього гетьмана не існує. Він був князем Священної Римської імперії, меценатом, про нього писали іноземні письменники вірші. Зазнав поразки у битві під Полтавою. Хто він?
ось кілька його портретів:
Хто це
А це хто?
до речі, провів багато реформ, і він був останнім, і це питання також останнє
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома