Діяльність якого гетьмана уславлено на зображеній гравюрі?
У якому місті була резиденція гетьманів Лівобережної України Дем’яна Многогрішного, Івана Самойловича та Івана Мазепи?
Хто з українських гетьманів не брав участі у жодній битві?
«…Володар … вже поважного віку… Розмова з цим володарем дуже приємна, він має великий досвід у політиці й, у протилежність до московці, слідкує й знає, що діється в чужоземних країнах. Він показував мені свою збірку зброї, одну з найкращих, що бачив у житті, а також добірну бібліотеку, де на кожному кроці траплялися латинські книжки…»?
Про кого йдеться?
(бл.1608 — 27 березня 1664) — український військовий, політичний і державний діяч. Гетьман Війська Запорозького, голова козацької держави у Наддніпрянській Україні (1657-1659), Великий князь Руський (1658—1659). Ці факти біографії належать:
Діяльність якого гетьмана можна характеризувати, спираючись на подану карту?
Установіть послідовність перебування при владі гетьманів/кошових отаманів.
А І. Сірко
Б Д. Вишневецький
В П. Калнишевський
Г П. Конашевич-Сагайдачний
Кого обрали гетьманом у вигнанні :
Хто сприяв поверненню запорозьких козаків із татарських володінь у 1734 р.?
Який гетьман підписав Слободищенський трактат?
З ім'ям якого гетьмана пов'язано події, про які йдеться у романі П.Куліша "Чорна Рада"?
У 1668 році, опісля усунення Брюховецького, Дорошенко призначив його наказним гетьманом Лівобережної України, оскільки сам був змушений повернутися на Правобережжя. Оберіть зображення гетьмана:
У 1727 р., після ліквідації Малоросійської колегії, були призначені вибори гетьмана, на яких гетьманом було обрано ......, який активно впроваджував судову реформу. Він видав спеціальну інструкцію про реорганізацію полкових, сотенних і сільських судів, охороняв права селян, захищав від наступу козацької старшини права міст.... Йдеться про:
Оберіть серед портретів гетьмана, правління якого називають "золота осінь" української автономії:
Скільки років тримав в руках гетьманську булаву Іван Мазепа?
10 червня 1776 р. згідно з указом Катерини ІІ за № 1419 під охороною 7 конвоїрів був відправлений на довічне заслання у Соловецький монастир «за віроломне буйство та розорення російських підданих». Про кого йдеться?
Сам був хоробрий і легкий. Ходячи, яко пардус, багато воєн він чинив. Возів же за собою він не возив, ні казана не брав, ні м’яса не варив, але, потонку нарізавши конину, або звірину, або воловину і на вуглях спікши, це він їв. Навіть шатра він не мав, а пітник слав і сідло клав у головах. Такими ж і всі інші вої його були. І посилав він до інших земель послів, кажучи: “Хочу на вас іти”» Про кого йдеться?
Знайдіть гетьманів Правобережної України:
Видатний політичний діяч, полководець, меценат. Навчався в Острозькій школі, згодом пішов на Запоріжжя. Був гетьманом реєстрового козацтва. На чолі 20-ти тисячного війська брав участь у поході військ польського королевича Владислава на Москву. За його участі у 1610 році було відновлено православну єпархію. У 1621 році очолив козацьке військо у битві під Хотином»
“Кохайтеся, чорнобриві,
Та не з москалями,
Бо москалі — чужі люде,
Роблять лихо з вами.”...
Цитата належіть:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома