У пацієнта 47 років з діагнозом: “Гіпертонічна хвороба” з'явилась задишка, клекочуче дихання, кашель з виділенням рожевого пінистого харкотиння. Об`єктивно: шкіра та слизові оболонки ціанотичні, частота дихальних рухів 40 за хвилину, над легенями вислуховуються вологі хрипи. Якого положення необхідно надати пацієнтові з метою покращання стану?
Машину ШМД викликано до пацієнта К. 50 р., який хворіє на гіпертонічну хворобу. Скаржиться що після неприємної розмови виник головний біль в потиличній ділянці, відчуття “сітки” перед очима, повзання мурашок, нудота, біль в серці. АТ: 190-110мм.рт.ст. Яка невідкладна допомога?
Чоловік, 52 років, хворіє на гіпертонічну хворобу. На прийомі усімейного лікаря трапився мозковий інсульт з порушенням свідомості, вогнищевою симптоматикою. Яку тактику повинна застосувати медсестра поліклініки?
До жінки 52 років викликали ШМД, скарги якої на головний біль. АТ 220/120 мм рт ст. В анамнезі – гіпертонічна хвороба. Діагноз: неускладнений гіпертонічний криз. Невідкладна допомога:
З метою реалізації державної науково-технічної програми “Атеросклероз”, медсестра здоровпункту хлібозаводу провидить бесіду із робітниками. Яку пораду вона запропонує ?
Вказати на клінічний прояв характерний для патології органів кровообігу.
Вказати на зміни в характеристиці пульсу у пацієнта з гіпертензією:
Вказати на не модифікований чинник ризику серцево-судинних захворювань:
Пацієнт після перенесеної гіпертензивної кризи запитує медсестру яку їжу не слід вживати.
Які продукти не рекомендують вживати пацієнтам з підвищеним рівнем в крові ліпопротеїдів низької щільності?
Для клінічних проявів гіпертензивної кризи І-го порядку не характерно:
Фельдшер ШМД прибув на виклик до пацієнтки, яка скаржиться на біль у потилиці, шум у вухах, мерехтіння мушок перед очима. Скарги з’явились через 2 години після неприємного повідомлення. Об’єктивно: хвора збуджена, обличчя гіперемійоване, пульс 100 за 1хв, ритмічний, А/Т 190/100 мм рт. ст. В першу чергу фельдшер застосує:
Хворий скаржиться на різкий головний біль у потилиці пульсуючого характеру, миготіння “комашок” перед очима, нудоту, артеріальний тиск 180/120 мм. рт. ст.. Який стан розвинувся у хворого?
Медсестру здоровпункту терміново викликали в цех до жінки, яка скаржиться на біль в потилиці, головокружіння, серцебиття, миготіння мушок перед очима. Знаходиться на диспансерному обліку з приводу гіпертонічної хвороби. Ваш попередній діагноз:
Виклик медсестри ШМД до хворого. Стан середньої важкості. Об’єктивно: АТ-180/110 мм рт.ст., Р– 82 уд/хв. Скарги на сильний головний біль в потиличній ділянці, шум у вухах, нудоту. Попередній діагноз:
Медсестру ШМД викликали до хворої 48 років, що скаржиться на головний біль, запаморочення, нудоту, блювання, серцебиття. Хвора збуджена, обличчя гіперемійоване. АТ - 200/100 мм. рт.ст, Р - 120/хв., ритмічний. Тони серця звучні, акцент ІІ тону на аорті. Яким препаратам слід надати перевагу при надані невідкладної допомоги цій хворій?
Медсестру викликали до хворого сусіда 40 років, що скаржиться на пульсуючий головний біль, запаморочення, нудоту, стискаючий біль в серці, задишку. Хворіє гіпертонічною хворобою 10 років. Стан погіршився на протязі трьох днів, після авралу на роботі. АТ – 210/130 мм рт.ст., Р – 90/хв. Тони серця ритмічні, акцент ІІ тону над аортою, ЧДР – 22/хв., дихання везикулярне. Набряки на гомілках. Яке ускладнення розвинулось у хворого?
Пацієнту 48 років із гіпертонічною хворобою медсестра дала каптопріл для зняття кризу. До якої групи препаратів належить цей препарат?
Генетична схильність, надмірне вживання солі, атеросклероз, який призводить до ішемії нирок з виділенням риніну, призводить до такого захворювання:
У пацієнтки з гіпертонічною хворобою розвинувся гіпертонічний криз. Який препарат слід вибрати медсестрі для надання допомоги?
Хворого Ж., 55 років , турбує головний біль в потилиці, головокружіння, нудота, блювання. АТ – 180/110 мм рт. ст. Який препарат потрібно приготувати медичній сестрі до приходу лікаря?
Пацієнтка 52 р., скаржиться на головний біль в потилиці, потемніння в очах, нудоту. Пацієнтка збуджена, обличчя гіперемоване, шкіра волога. Пульс - 90/хв, напружений, АТ - 180/100 мм рт ст. Яке положення треба надати пацієнтці?
У приймальне відділення стаціонару звернувся хворий Б., 41р., зі скаргами на запаморочення, нудоту, сильний біль у потилиці, миготіння мушок перед очима. Об’єктивно: обличчя гіперемоване, P – 92/хв., АТ – 180/110 мм рт. ст. Для надання невідкладної допомоги медичній сестрі необхідно приготувати наступний лікарський препарат:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома