Іван Карпенко-Карий- псевдонім
Чому Мартину Борулі, герою однойменного твору І. Карпенка-Карого,відмовили у дворянстві?
Сюжет твору " Мартин Боруля" письменник побудував
Репліка « Виграв чи програв, а грошики дай! Живи – не тужи! Все одно що лікар: чи вилічив, чи залічив – плати!» належить…
Іван Карпенко-Карий прибрав собі псевдонім на честь:
Кому належить репліка: «...діло Борулі веду проти Красовського, а діло Красовського - проти Борулі. Їздю на своїх конях по просителях: і коней годують, і мене годують, і фурмана годують. І платять!»?
Чому Націєвський, герой твору «Мартин Боруля», втік від нареченої, дочки Мартина Борулі?
Події у творі «Мартин Боруля» розгортаються в такій послідовності:
Твердження «смішна та людина, яка соромиться бути собою, захоплюється фальшивими цінностями, іде всупереч своїй природі” у творі «Мартин Боруля» є :
З ким у Мартина Борулі виник конфлікт через те, що його назвали "бидлом", а сина - "телям"?
Що зробив Мартин із документами на дворянство?
Бюрократизм і корупцію втілено в образі
Кому належать слова: «Краще жить на світі щасливим мужиком, ніж нещасним паном, це всяк знає.»?
Хто промовляє на адресу Борулі слова: «Поки ти не ганявся за дворянством, був чоловік, як і всі люде; тепер же десь тебе вкусила шляхетська муха…»?
Яку дворянську роботу Мартин придумав для дочки Марисі?
Мартин запитує: “коли подають: чи до борщу, чи на ніч”. Мова йде про
Хто з дійових осіб п'єси "Мартин Боруля" переконаний, що "добре діло це повіренничество...! Другого такого прибильного не знайдеш..."
Як звати коханого Марисі?
17. Мартин Боруля не хотів віддати дочку заміж за Миколу, тому що він
Укажіть, кому з персонажів п’єси належать ці слова.
— Чого нам скучать? У нас є біліярд, бульвар чудесний, панночок скілько хочеш:у неділю бульвар ними цвіте, мов маком всіяний... А то збереться компанія, та поїдемо на Сугаклей, варимо кашу, ловимо рибу, печеруємо раки ілі запиваємо трехпробною і співаємо крамбамбулі!
Чим закінчується п'єса "Мартин Боруля"?
Кому з дійових осіб п'єси "Мартин Боруля" належить ця репліка: "Ти осліп од дворянства! І поки ту правду знайдеш, то все хазяйство профиськаєш і все-таки нічого не доб'єшся"?
«...одягнений у сюртук з куцими полами. Рукава з буфами, коло плечей ужчі, а біля руки ширші. Штани широкі, трубою, коло чобота зовсім узенькі. Жилетка червона, двобортна, без манишки, з мідними пугвицями, шия пов'язана чорним шовковим платком» — так автор твору «Мартин Боруля» описує
Репліка «Я тебе, Мартине, не пізнаю: поки ти не ганявся за дворянством, був чоловік, як і всі люде; тепер же десь тебе вкусила шляхетська муха і так дворянство у тебе засвербіло, що ти рівняєш себе з Красовським...» належить
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома