Дитині 12 міс, знаходиться на стаціонарному лікуванні з приводу ГРВІ. Увечері з’явився неспокій, сухий нав’язливий “гавкаючий” кашель, охриплість голосу, рясні слизисто-серозні виділення з носа. Об’єктивно: шкіра чиста, слизові гіперемійовані Т тіла 38,5°С. Першочергові дії медичної сестри:
Дитині 9 років з діагнозом: ГРВІ. Гіпертермічний синдром, була введена літична суміш. Через 40 хвилин дитина різко встала з ліжка і впала. Об’єктивно: t°- 35,2°С, шкіра бліда, вкрита холодним липким потом, тахікардія, АТ- 70/40 мм рт.ст. Оцінити стан дитини та ефективність проведеного догляду.
Дитині 1 рік, хворіє ГРВІ. На другу добу на фоні t°- 38,5°С катаральних явищ дитина стала неспокійною, незнаходить зручного положення у ліжку, періодично відмічається інспіраторна задишка, гавкаючий кашель, голос осиплий. Що слід провести медичній сестрі в плані невідкладної допомоги?
Дитина 6 років захворіла на грип. Яка скарга при медсестринському обстеженні буде першочерговою?
У хлопчика 5-ти років захворювання почалося раптово вночі: значно погіршився загальний стан, дитина стала неспокійна, весь час плаче, температура тіла піднялася до 38oС. Дихання стало глибоким і частим, його чути на відстані; з'явився приступоподібний гавкаючий кашель. Як називається такий невідкладний стан?
У дитини 3 років, хворої на ГРВІ, вночі раптово розпочався напад стенозуючого ларинготрахеїту. Яке незалежне втручання проведе медсестра при даному захворюванні?
Сімейний лікар оглядає на дому хворого, у якого на протязі 3-х днів спостерігається сухий болючий кашель, хрипкість голосу, сьогодні з’явилась задишка. Хворий збуджений, намагається сидіти. Температура 37,3оС, періоральний ціаноз, роздування крил носа, стрідорозне дихання. Слизові оболонки ротоглотки злегка гіперемійовані. Викликана “швидка допомога”. Які терапевтичні заходи може провести сімейний лікар до приїзду "швидкої допомоги"?
Хворий 20 років, захворів сьогодні гостро: температура підвищилась до 38,9оС. Скаржиться на головний біль, дертя в горлі. Батьки хворіють на грип. Обличчя хворого, склери та слизові оболонки зіву гіперемійовані. В легенях жорстке дихання. Тахікардія. Який препарат є найбільш доцільним в домашніх умовах?
В сім’ї з 5-х осіб (четверо дорослих та дитина одного року) під час епідемії грипу А захворів чоловік 25 років. Сімейний лікар встановив діагноз грипу. Хворий госпіталізований. Який медикаментозний профілактичний засіб слід провести дитині, щоб запобігти захворюванню?
У дитини віком 2 роки температура тіла 37,3оС, нежить, захриплий голос, “гавкаючий кашель”. Вночі раптово з’явились неспокій, голосне дихання, інспіраторна задишка з участю допоміжних м’язів. Передбачуваний діагноз?
Здійснивши обстеження пацієнта при грипі, фельдшер виставил такі медсестринські діагнози:
У хворого спостерігається різкий головний біль в лобно-скроневій ділянці, температура 39,50С, кашель, слизові відділення з носа, загальна слабкість, ломота в усьому тілі. Об’єктивно: обличя гіперемійоване одутле, шкіра гаряча на дотик. Про яке захворювання йде мова?
Людина перехворіла на грип. Який імунітет у неї сформується?
Хворий, 75 рокiв викликав фельдшера ФАПу. Захворiв гостро, температура за добу підвищилась до 39,70С. Турбували головний бiль, сухий болісний кашель. Об'єктивно: t-38,40С, пульс 90 на хв., АТ 110/60 мм рт. ст., дихання через ніс утруднене, гiперемiя задньої стінки ротоглотки, в легенях жорстке дихання. Живiт безболiсний, печiнка та селезiнка не збiльшенi. Вкажiть дiагноз.
Жінка захворіла на грип. Вона скаржиться на гарячку, інтенсивний головну біль, біль в очах, в м’язах і суглобах, сухий кашель. Яких заходів безпеки треба дотримуватися при виконанні лікарських призначень хворій?
Які етіотропні препарати застосовують для лікування грипу?
Вкажіть вакцину проти грипу:
Виберіть характерні ознаки грипу:
При якому захворюванні спостерігається яскрава гіперемія і зернистість слизової оболонки м’якого піднебіння?
Основні вхідні ворота при ГРВІ:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома