Пацієнт, 66 років, скаржиться на біль в лівій привушно-жувальній області, прогресуючу асиметрію обличчя, яку виявив 2-3 місяці тому. Пацієнт худий, блідий. Спостеригається парез лівих мімічних м'язів обличчя. Попереду мочки вуха – інфільтрат без чітких меж, розміром 4х5 см. Шкіра над ним ціанотичного кольору, напружена, спаяна з підлеглими тканинами. З протоки лівої привушної слинної залози слини отримати не вдалося. На оглядовій рентгенограмі нижньої щелепи порушень структури кістки не знайдено. Вкажіть найвірогідніший діагноз?
При рентгенологічному обстеженні на рентгенограмі в проекції верхівки кореня 2.7 зуба виявлена деструкція кісткової тканини круглої форми з чіткими рівними межами розміром 0,7х0,7 см. Ваш діагноз.
При огляді пацієнта виявлено деформацію альвеолярного відростка верхньої щелепи в межах 2.2, 2.4 зубів. 2.3 зуб відсутній. Перехідна складка в межах цих зубів згладжена, слизова оболонка блідо-рожевого кольору, при пальпації щільної консистенції, безболісна. На рентгенограмі 2.2, 2.4 зубів відмічається деструкція кісткової тканини округлої форми з чіткими рівними контурами. В проекції цієї деструкції знаходиться коронка зуба. Поставте діагноз.
У чоловіка, 65 років, скарги на біль під час вживання їжі, обмеження рухомості язика, наявність виразки в задньому відділі дна порожнини рота зліва, втрату ваги. Об`єктивно: пацієнт користується частковим знімним протезом на нижній щелепі. В ділянці лівого щелепно-язикового жолобка – виразка у вигляді щілини до 1,6 см з вивороченими краями, вкрита сіро-жовтим нальотом, інтимно спаяна з інфільтратом, що виявляється при бімануальній пальпації. В лівій піднижньощелепній і верхньо-боковій ділянках шиї пальпуються збільшені малорухомі лімфатичні вузли. Ваш діагноз.
Пацієнтка скаржиться на потовщення тіла нижньої щелепи. Об’єктивно: обличчя асиметречне за рахунок потовщення нижнього відділу лівої щоки. Зуби 3.5, 3.6, 3.7 рухомі. Ліва половина тіла нижньої щелепи веретеноподібно вздута. Пальпаторно досить тверда, поверхня її гладка, безболісна. На рентгенограмі лівої половини нижньої щелепи в ділянці ії тіла є зона деструкції у вигляді колоподібної порожнини з достатньо чіткими контурами. Корені 3.5, 3.6 3.7 зубів резорбовані на 1/4 своєї довжини. Ваш діагноз.
Чоловік, 56 років, скаржиться на біль в лівій привушно-жувальній ділянці, на прогресуючу асиметрію обличчя, яку виявив місяць тому. Під час огляду: парез лівих мімічних м'язів. Спереду від мочки вуха є інфільтрат без чітких мєж. Шкіра над ним синюшна, натягнута. Збільшені шийні лімфовузли зліва. Відкривання рота обмежене до 2,5 см. З протоки лівої привушної залози слина не виділяється. Для якого захворювання найхарактерніший наведений клінічний стан?
Пацієнт, 42 років, хворіє біля 1 року. Об'єктивно: асиметрія обличчя внаслідок деформації верхньої щелепи. Шкірні покрови над деформацією не змінені. В підочній області оніміння шкіри. З носу смердюче гнійно-геморагічне виділення. В порожнині рота 2.4, 2.5, 2.6, 2.7 зуби рухомі III ст. Регіонарні лімфатичні вузли не збільшені, рухомі. На Rg-грамі придаткових пазух носа виявлено затемнення лівої верхньощелепної пазухи та резорбція її зовнішньої стінки. Визначте вірогідний діагноз?
У чоловіка, 49 років, через два роки після променевої терапії діагностовано рецидив раку нижньої губи. Об’єктивно: в ділянці правої половини нижньої губи є новоутворення розміром 1х2 см з виразкою в центрі. В підщелепній області справа виявляються 2 збільшених, щільних, безболісних лімфовузла круглої форми. Вкажіть стадію захворювання.
Чоловік, 35 років, звернувся зі скаргами на потовщення альвеолярного відростка верхньої щелепи. Попередній діагноз: радикулярна киста верхньої щелепи. Що буде виявлено під час пункції альвеолярного відростка в ділянці “потовщення” у пунктаті?
Чоловік, 56 років, скаржиться на біль в лівій привушножувальній області, на прогресуючу асиметрію обличчя, яку виявив місяць тому. У пацієнта діагностовано рак привушної залози T2N2. Який метод лікування найоптимальніший у даному випадку?
У пацієнта, 55 років, в ділянці видаленого 4.6 виникло безболісне, горбисте, синюшнього кольору пухлиноподібне новоутворення на ніжці розміром 2,0х1,0х1,5см. Відкривання рота вільне. На внутрішньоротовій R-грамі альвеолярного відростка в ділянці видаленого 4.6 є осередок деструкції кісткової тканини. Який найвірогідніший діагноз?
У чоловіка, 49 років, через два роки після променевої терапії діагностовано рецидив раку нижньої губи. Об’єктивно: в області правої половини нижньої губи є новоутворення розміром 1х2 см з виразкою в центрі. В правій підщелепній області наявні 2 збільшених, щільних, безболісних лімфовузли круглої форми. Який метод лікування у даному випадку найоптимальніший?
У пацієнта під час обстеження виявлено новоутворення округлої форми в підпідборідній області. Шкіра над новоутворенням у кольорі не змінена, збирається у складку. Після пункції в пунктаті виявляється рідина солом’яно-жовтого кольору з холестерином. Встановіть попередній діагноз.
Пацієнт скаржиться на наявність новоутворення в області правої бокової поверхні шиї. Новоутворення вперше виявив 4 місяці тому. До лікаря не звертався. Об’єктивно: наявна асиметрія обличчя за рахунок новоутворення правої верхньої третини бокової поверхні шиї. Пальпаторно відмічається безблісне новоутвореня округлої форми розміром 3х3,5см. Утворення щільно-еластичної консистенції, шкіра над ним у кольорі не змінена, береться у складку. Новоутворення з оточуючими м’якими тканинами не спаяне, розташоване по ходу переднього краю груднино-ключично-соскоподібного м’язу. Пункція: рідина світло-жовтого кольору, тягуча. Діагноз?
Пацієнт звернувся зі скаргами на посилення росту пухлини з вродженого невусу на щоці, який доволі часто травмувався під час гоління. Виявлено бородавчасту пігментовану пухлину розміром 1,5х1 см. Регіонарні лімфатичні вузли не збільшені. Встановіть попередній діагноз.
Під час обстеження пацієнта встановлено, що пухлина на язиці займає більшу його частину, рухомість язика обмежена, виявляються поодинокі регіонарні лімфатичні вузли на боці ураження. Після цитологічного дослідження встановлено діагноз: рак язика T2N1M0. Яке лікування необхідно застосувати?
У паціента, 24 років, під час лікування періодонтиту 3.6 зуба з діагностичною метою було проведено рентгенологічне обстеження. На рентгенограмі виявлено наявність гомогенної тіні округлої форми з чіткими межами, яка за своєю щільністю наближалася до тканин зуба. По периферії тінь оточена зоною просвітлення товщиною до 1 мм. Поставьте попередній діагноз:
Жінка, 50 років, скаржиться на наявність новоутворення на нижній губі зі сторони порожнини рота. Утворення з’явилось місяць тому, збільшується в розмірах. Об-но: в товщі нижньої губи утворення круглої форми, еластичне, безболісне. Слизова оболонка в кольорі не змінена. Ваш діагноз?
У пацієнта, 60 років, на червоній каймі нижньої губи та її боковій поверхні є ерозія овальної форми розміром 0,5см. Вона безболісна, поверхня ії вкрита кров’яними кірками, кровоточить при травмуванні. Зявилась 2 місяці тому. Лімфовузли не збільшені. Поставьте діагноз.
У пацієнта, 50 років, на нижній губі є утворення круглої форми в діаметрі до 1 см з чіткими контурами. Слизова оболонка над утворенням має синюшний відтінок. При пальпації утворення безболісне, м’якої консистенції, трохи виступає над рівнем слизової оболонки нижньої губи. Регіонарні лімфовузли не пальпуються. Діагноз?
Пацієнт звернувся зі скаргами на виразку дна порожнини рота. Вона розташована від 4.5 до 3.5 зубів між тілом нижньої щелепи та під’язиковим валиком, утруднює рухомість язика та вживання їжі (функції). При огляді – щільний конгломерат підщелепних та підпідборідних лімфатичних вузлів, визначаються лімфатичні вузли в середньо-боковому відділі шиї справа. Клінічний діагноз?
До хірурга-стоматолога звернувся пацієнт зі скаргами на асиметрію обличчя. Об’єктивно: в ділянці привушної слинної залози виявлено безболісну, рухому, округлої форми з горбистою поверхнею пухлину щільної та еластичної консистенції. Пухлина повільно збільшувалась впродовж декількох років. Якому захворюванню характерна така клінічна картина?
Пацієнт, 35 років, звернувся зі скаргами на припухання в під’язиковій ділянці. Цє утруднює мовлення та викликає дискомфорт при вживанні їжі. Припухання з’явилось близько 1 тижня тому. Об’єктивно: в під’язиковій ділянці справа кулеподібне вибухання розмірами до 3 см в діаметрі. Слизова над вибуханням не гіперемована, в центрі – симптом флюктуації. Язик припіднятий. При пункції – прозора тягуча рідина. Якому захворюванню відповідають ці симптоми?
Пацієнт, 62 років, скаржиться на біль у рані на боковій поверхні язика. Рана існує півроку. При огляді є язва розміром 0,5х1,5 см, поверхнева, неправильної форми. Прилеглі тканини та основа її гіперемовані та інфільтровані. Пальпація утворення безболісна, порожнина рота не санована. Регіональні лімфатичні вузли збільшені, безболісні при пальпації. Визначте попередній діагноз.
Жінка звернулася зі скаргами на безболісне новоутворення на альвеолярному відростку лівої верхньої щелепи. Під час огляду: в ділянці премолярів яскраво-червона пухлина, що розташована по обидва боки альвеолярного гребеня, пухлина на широкій основі, щільно-еластичної консистенції, безболісна. Який найвірогідніший дiагноз?
Пацієнт, 47 років, звернувся до лікаря зі скаргами на наявність пухлини в правій щічній ділянці. Пухлина свербить та значно збільшилась за останній час. При огляді виявлена пухлина неправильної форми та розміром до 1,5 см, чорного кольору, блискуча. Який попередній діагноз можна встановити?
У пацієнта, 45 років, 10 років тому виникло новоутворення у передньому відділі піднебіння. Слизова оболонка над ним в кольорі не змінена. Зуби 1.3, 1.2, 1.1, 2.1, 2.2, 2.3 інтактні. На внутрішньоротовій рентгенограмі верхньої щелепи відмічається один осередок деструкції кісткової тканини з чіткими контурами розміром 2,5х1,5 см. Періодонтальна щілина в ділянці 1.3, 1.2, 1.1, 2.1, 2.2, 2.3 визначається добре. Який найвірогідніший діагноз?
Пацієнт, 23 років, звернувся зі скаргами на неприємні відчуття в ділянці 1.2 зуба. На рентгенограмі в ділянці верхівки кореня 1.2 зуба визначається розрідження з чіткими межами діаметром до 8-10 мм. Який метод хірургічного лікування є найдоцільнішим?
Пацієнт, 17 років, звернувся зі скаргами на відсутність ікла на лівій верхній щелепі. При огляді 2.3 зуб в зубній дузі відсутній. На R-грамі визначається гомогенне розрідження кісткової тканини овальної форми з чіткими межами в порожнині якого знаходиться зуб що не прорізався. Яка кіста у пацієнта?
Пацієнт, 43 років, звернувся у клініку хірургічної стоматології зі скаргами на наявність деформації альвеолярного відростка лівої верхньої щелепи. При огляді виявлено: коронкова частина 2.3 зуба на 2/3 відновлена пломбувальним матеріалом, перкусія безболісна, позитивний симптом Дюпюїтрена. Рентгенологічно відмічається вогнище резорбції кісткової тканини з чіткими межами, розміром 1,8 см, яке пов’язане з верхівкою кореня 2.3 зуба. Встановіть діагноз.
Пацієнт, 25 років, скаржиться на припухлість в ділянці правого кута нижньої щелепи. Обличчя асиметричне за рахунок потовщення нижньої щелепи в області правого кута. Пальпація безболісна. Відкривання рота вільне, безболісне. При R-графії правої половини нижньої щелепи визначається ретенований 4.8 зуб, навколо нього просвітлення кісткової тканини з чіткими контурами, овальної форми 2х3 см. Поставте попередній діагноз.
Пацієнт, 43 років, скаржиться на потовщення тіла нижньої щелепи. Об’єктивно: обличчя асиметричне за рахунок потовщення нижньої щелепи зліва. Зуби 3.5, 3.6,3.7 рухомі. В області перехідної складки з вестибулярного боку визначається безболісне вибухання кісткової тканини. На R-грамі нижньої щелепи у лівій боковій проекції – ділянки деструкції кісткової тканині округлої форми з чіткими межами. Корені 3.5,3.6,3.7 резорбовані. Який найвірогідніший діагноз?
Пацієнт, 20 років, скаржиться на періодичний біль в області правої верхньої щелепи та вибухання на альвеолярному відростку в області 1.1 зуба. 4 роки тому була травма, після чого коронка 1.1 зуба потемніла. Об'єктивно: перкусія зуба безболісна. На рентгенограмі визначається вогнище деструкції кісткової тканини округлої форми з чіткими межами в області верхівки кореня 1.1 зуба, діаметром 2 см. При пункції виходить рідина жовтого кольору з кристалами холестерину. Який діагноз найвірогідніший?
Пацієнт, 35 років, скаржиться на біль в зубах і потовщення тіла нижньої щелепи. Об'єктивно: ліва половина нижньої щелепи потовщена. В ділянці перехідної складки з вестибулярного боку на рівні 3.6, 3.7 зубів визначається симптом Дюпюїтрена. На рентгенограмі лівої половини нижньої щелепи визначається ділянка деструкції кісткової тканині округлої форми із чіткими межами. Корені 3.6, 3.7 зубів резорбовані. При пункції отримана рідина бурого кольору. Який діагноз найвірогідніший?
Пацієнт звернувся зі скаргами на наявність безболісного пухлиноподібного новоутворення на нижній щелепі. Пальпаторно визначається симптом Дюпюїтрена. Коронка 3.6 зуба з глибокою каріозною порожниною. На Rграмі – зона деструкції кістковій тканині з чіткими межами, розташована в ділянці верхівок коренів 3.6 зуба розміром 2х2 см. Який найвірогідніший діагноз?
На рентгенограмі у пацієнта визначається вогнище деструкції кісткової тканини тіла нижньої щелепи розміром 3х4 см. Вогнище у вигляді великої кількості дрібних порожнин різної величини і форми,які розділені перегородками. При пункції пухлини отримали буру рідину. Який діагноз найвірогідніший?
Пацієнт скаржиться на деформацію альвеолярного відростка лівої верхньої щелепи. Об’єктивно: коронка 2.5 зуба зруйнована каріозним процесом. На рентгенограмі навколоносових пазух ліва верхньощелепна пазуха наполовину завуальована з чіткою куполоподібною межею. На рентгенограмі 2.5 зуба періодонтальна щілина біля верхівки піднебінного кореня відсутня. Який діагноз найвірогідніший?
Пацієнт, 66 років, скаржиться на біль в лівій привушно - жувальній області, прогресуючу асиметрію обличчя. Асиметрію відмітив 2-3 місяці тому. Хворий зниженого харчування, блідий. Визначається парез мімічних м'язів обличчя зліва. Попереду мочки вуха інфільтрат без чітких меж розміром 4х5 см. Шкіра над ним ціанотичного кольору, напружена, спаяна з підлеглими тканинами. З протоки лівої привушної слинної залози слини отримати не вдалося. На оглядовій рентгенограмі нижньої щелепі порушень структури кістки немає. Вкажіть найвірогідніший діагноз.
. Пацієнт, 54 років, звернувся зі скаргами на наявність пухлиноподібного утворення в області нижньої губи. З'явилося утворення 1-1,5 місяця тому. Об'єктивно: на червоній облямівці нижньої губи справа пухлиноподібне утворення округлої форми діаметром до 1 см із валикоподібними краями, підведеними над рівнем червоної облямівки. У центрі утворення – скориночка бурого кольору, після видалення якої в центрі утворення є воронкоподібне поглиблення. Не кровоточить. Безболісне. Регіонарні лімфовузли не збільшені. Вкажіть діагноз.
У пацієнта по перехідній складці в ділянці 4.5 є безболісна деформація альвеолярного відростка. Пальпаторно визначається симптом Дюпюїтрена. Коронка 4.5 зруйнована на 1/3. На рентгенограмі альвеолярного відростка верхньої щелепи визначається ділянка розрідження в кістковій тканині округлої форми з чіткими межами, d до 1,5 см в області верхівки кореня 4.5. При пункції утворення отримана рідина яскравожовтого кольору. Який діагноз найвірогідніший?
У пацієнта, 64 років, з'явилися кров'яні виділення з лівої половини носа, рухливість зубів лівої верхньої щелепи. Пацієнт впродовж 2-х останніх років відчуває ниючий біль в лівій верхній щелепі. На лівій бічній поверхні шиї визначається щільне пухлиноподібне утворення. Пацієнт виснажений. Який найвірогідніший діагноз?
Пацієнт, 20 років, скаржиться на періодичний біль в ділянці правої верхньої щелепи, випинання альвеолярного відростка в області 1.1 зуба. 4 роки тому була травма. Коронка 1.1 зуба після цього поступово потемнішала Об'єктивно: перкусія зуба безболісна. На рентгенограмі: розрідження кісткової тканини в області верхівки кореня 1.1 округлої форми з чіткими контурами діаметром до 1,5 см. При пункції: рідина з кристалами холестерину. Який найвірогідішний діагноз?
Пацієнтка, 48 років, звернулася до лікаря зі скаргами з приводу виразки бокової поверхні язика. З’явилася вирака близько 6 місяців тому. Появу виразки пов’язує з тим, що язик в цьому місці часто травмується об зламану коронку 4.7 зуба. Об’єктивно: на бічній поверхні язика в середній третині – виразка розміром 1,5х2,0х0,5 см з підритими кратероподібними краями. Праві піднижнещелепні лімфатичні вузли – збільшені та малорухомі. Який найвірогідніший діагноз?
Пацієнт, 66 років, скаржиться на наявність в області кінчика носа щільного утворення, що виступає. Виступаюча частина утворення нерідко відламується. На цьому місці спостерігає нове зростання. Об'єктивно: в ділянці кінчика носа вогнище ураження діаметром до1 см. Від основи цього вогнища відходить виступ заввишки до 1-1,2 см, коричневосірого кольору, щільної консистенції. Який діагноз?
Під час проведення пункційної біопсії новоутворення верхньої щелепи отримали кашоподібний вміст з неприємним запахом. Для якого новоутворення це характерно?
Пацієнт, 56 років, звернувся зі скаргами на наявність припухлості в правій привушній ділянці та біль. Припухлість існує 5-6 місяців. Об'єктивно: парез мімічних м'язів правої половини обличчя. Пальпаторно визначається горбиста пухлина, спаяна з навколишніми тканинами, помірно болісна. В центрі пухлини – розм'якшення. Піднижньощелепні та шийні лімфовузли справа збільшені, ущільнені. Рот відкриває вільно. З протоки правої привушної слинної залози виділення слини немає. Який діагноз можна припустити?
Пацієнт, 42 років, хворіє майже 1 рік. Об'єктивно: асиметрія обличчя внаслідок деформації верхньої щелепи . Шкірні покрови над деформацією не змінені. У підочній області оніміння шкіри. З носу смердюче гнійно-геморагічне виділення. У порожнині рота 2.4, 2.5, 2.6, 2.7 зуби рухомі III ст. Регіонарні лімфатичні вузли не збільшені та рухомі. На R-грамі приносових пазух є затемнення верхньощелепної пазухи та резорбція її зовнішньої стінки. Визначте вірогідний діагноз?
Чоловік, 35 років, звернувся зі скаргами на потовщення альвеолярного відростка верхньої щелепи. Попередній діагноз: радикулярна кіста верхньої щелепи. Що буде виявлено під час пункції альвеолярного відростка в області “потовщення” у пунктаті?
Чоловік, 56 років, скаржиться на біль в лівій привушножувальній області, на прогресуючу асиметрію обличчя, яку виявив місяць тому. У пацієнта діагностовано рак привушної залози T2N2. Який метод лікування найоптимальніший у даному випадку?
У чоловіка, 49 років, через два роки після променевої терапії діагностовано рецидив раку нижньої губи. Об’єктивно: в області правої половини нижньої губи є новоутворення розміром 1х2 см з виразкою в центрі. У правій підщелепній області виявляються 2 збільшених, щільних та безболісних лімфовузла круглої форми. Який метод лікування у даному випадку найоптимальніший?
У пацієнтки, 25 років, є веретеноподібне потовщення тіла нижньої щелепи та оніміння нижньої губи зліва. Пухлина з'явилася біля 3 місяців тому. За останній місяць значно збільшилася в розмірах. Рік тому був удар у ліву половину нижньої щелепи. На ренгенограмі нижньої щелепи в ділянці 1.5,1.6,1.7 зубів визначається деструкція кісткової тканини 3х2 см. Деструкція без чітких меж подібна “цукру, що тане”. Вищезазначені зуби інтактні, рухомі III ступеню. Ваш діагноз.
У пацієнта, 29 років, після клінічного і рентгенологічного обстеження встановлено діагноз: “остеобластокластома нижньої щелепи (кістозна форма)”. Діагноз підтверджений характером пунктату (бура рідина). Пухлина не виходить за межі кортикальної пластинки – остання стоншена. Який метод лікування доцільно застосувати у даному випадку?
Жінка, 37 років, скаржиться на наявність пухлини на нижній губі з боку порожнини рота. Вона з'вилась біля 2 тижнів тому, збільшувалась, заважала при рухах губи. Об’єктивно: у товщі нижньої губи ущільнення, обмежене, еластичне, безболісне, округлої форми, яке спаяне зі слизовою оболонкою, слизова над ним прозора, навколо не змінена. Регіонарні лімфатичні вузли не збільшені. Який найімовірніший діагноз?
Пацієнтка, 35 років, скаржиться на біль в зубах та потовщення тіла нижньої щелепи. Об’єктивно: обличчя асиметричне за рахунок потовщення нижнього відділу лівої щоки. 3.6 зуб відсутній. Коронки 3.5 і 3.7 конвергують. Ліва половина тіла нижньої щелепи веретеноподібно роздута, пальпаторно – досить тверда, поверхня її гладка та безболісна. На рентгенограмі лівої половини нижньої щелепи в ділянці тіла – зона деструкції у вигляді багатьох дрібних колоподібних порожнин. Вони відокремлені одна від одної кістковими перетинками. Малюнок має дрібнопористий характер. Корені 3.5, 3.6 зубів резорбовані на 1/3 своєї довжини. При пункції – рідина бурого кольору. Який найімовірніший діагноз?
Пацієнт, 17 років, скаржиться на наявність пухлини на нижній губі. З анамнезу з'ясовано що пухлина була виявлена відразу після народження, росла повільно. За останній рік різко збільшилася у розмірі. При огляді на нижній губі є пухлина червоного кольору, вона м'яка, при натисканні спустошується та блідне. Який попередній діагноз?
Пацієнт, 20 років, скаржиться на припухлість в ділянці нижньої щелепи зліва. На знімку нижньої щелепи в лівій боковій проекції на рівні кута і гілки визначається інтенсивна тінь (по щільності відповідає зубу) облямована округлими виступами та нагадує тутову ягоду, а далі смужка прояснення, склерозу. Попередній діагноз?
Пацієнт, 32 років, скаржиться на наявність припухлості в області лівого кута нижньої щелепи. При огляді нижньої щелепи на рівні відсутнього 3.8 зуба виявляється потовщення кістки, слизова оболонка альвеолярного відростка не змінена, пальпація безболісна. Регіонарні лімфатичні вузли не збільшені. На рентгенограмі визначається вогнище прояснення кісткової тканини округлої форми до 3,5 см в діаметрі з чіткими рівними контурами, а по периферії обідок склерозованої тканини. У порожнину вогнища прояснення обернена коронкова частина ретенованного 3.8 зуба. Поставте попередній діагноз.
Пацієнт, 48 років, скаржиться на пухлиноподібне утворення на твердому піднебінні. При огляді: у передньому відділі піднебіння напівкулясте випинання із чіткими межами. 1.1, 2.1 зуби інтактні. Рентгенологічно – вогнище гомогенного розрідження кісткової тканини з чіткими межами, розмірами 3,5х2,5 см. На тлі розрідження кісткової тканини проектуються корені інтактних 1.1, 2.1 зубів, періодонтальна щілина простежується. Поставте попередній діагноз.
При проведенні панорамної рентгенографії щелеп у паціента, 57 років, в ділянці верхівки кореня 2.2 виявлено вогнище прояснення кісткової тканини округлої форми 1 см в діаметрі з чіткими рівними контурами. Яке з перерахованих захворювань можна припустити?
Пацієнт, 33 років, скаржиться на наявність пухлиноподібного утворення в лівій піднижньощелепній області. Утворення поволі збільшується в розмірі. Об'єктивно: у лівій піднижньощелепній області пальпується безболісна пухлина м'яко-еластичної консистенції, яка при стисканні пальцями міняє свою конфігурацію. Шкіра над пухлиною в кольорі не змінена та рухома. З боку порожнини рота змін не виявлено. Слинні залози функціонують нормально. Симптом наповнення відсутній. Визначьте найвірогідніший діагноз.
Пацієнт, 32 років. скаржиться на наявність пухлиноподібного утворення на слизовій оболонці лівої щоки. Місцево: слизова оболонка щік нормального кольору. У дистальній частині щічної області є утворення округлої і злегка витягнутої форми на ніжці. Воно м'якої консистенції та еластичне. Розмір – 0,5х1,5 см. Визначите діагноз.
У пацієнта, 45 років, після клінічного обстеження та інцизійної біопсії діагностована кістозна форма амелобластоми тіла нижньої щелепи в ділянці 4.6, 4.7, 4.8 зубів (значних розмірів). Який вид хірургічного лікування показаний?
Пацієнт звернувся до лікаря-стоматолога зі скаргами на наявність одиночного утворення на обличчі. При об'єктивному обстеженні пальпаторно в ділянці щоки визначається безболісна напівкуляста пухлина, має гладку поверхню та спаяна зі шкірою. Поставте попередній діагноз?
До лікаря звернувся пацієнт, 28 років, зі скаргами на наявність пухлиноподібного новоутворення в правій привушній області. З'явилося утворення майже 2 роки тому, повільно збільшується. При пальпації визначається безболісне пухлиноподібне утворення з чіткими рівними межами, спаяно зі шкірою. Який попередній діагноз?
Пацієнт, 40 років, звернувся зі скаргами на наявність безболісного пухлиноподібного новоутворення на нижній щелепі зліва. При пальпації тіла нижньої щелепи визначається симптом Рунге-Дюпюїтрена. На рентгенограмі тіла нижньої щелепи зліва визначається вогнище деструкції кісткової тканини з чіткими контурами в ділянці верхівок 3.6 зуба, розміром 2х1,5 см. Який найвірогідніший діагноз?
У 50-річного пацієнта в анамнезі травма. 3 місяці тому на нижній губі з’явилось утворення круглої форми в діаметрі до 1 см із чіткими контурами. Слизова оболонка над утворенням слабко синюшна, пальпація безболісна, утворення м’якої консистенції, дещо виступає над рівнем слизової оболонки нижньої губи. Регіонарні лімфовузли не збільшені. Поставте діагноз:
Пацієнтка, 65 років, звернулась до стоматолога зі скаргами на наявність новоутворення в області лівої носогубної складки. Воно виникло місяць тому. Об’єктивно: на шкірі лівої носо-губної складки новоутворення сірого кольору з яскраво вираженим кератозним компонентом розміром 3,0х0,5х0,3 см. Основа новоутворення безболісна щільно-еластичної консистенції. Який найвірогідніший діагноз?
Пацієнт, 52 років, звернувся до лікаря-стоматолога зі скаргами на наявність пухлиноподібного утворення в області червоної облямівки нижньої губи. При огляді на червоній облямівці нижньої губи зліва виявлено кругле пухлиноподібне утворення діаметром близько 0,5 см з гладкою поверхнею. Воно на тонкій ніжці, рухоме, безболісне, м'якої консистенції. Поставте діагноз.
Пацієнт, 55 років, звернувся до лікарястоматолога зі скаргами на наявність в області червоної облямівки нижньої губи пухлиноподібного утворення округлої форми діаметром близько 1 см. При огляді відмічено, що пухлиноподібне утворення виступає над навколишньою червоною облямівкою на 5 мм, воно щільнуватої консистенції, сіруваточервоного кольору. На поверхні утворення є тонкі лусочки, які знімаються з трудом. Поставте діагноз.
До хірурга звернувся пацієнт, 20 років, з пухлиною на лівій щоці. Утворення виявлено з народження. При огляді на шкірі лівої щоки є пласка округлої форми пляма. Пляма до 1,5 см в діаметрі, рожево-червоного кольору. При натисненні на пухлину пальцем або інструментом утворення блідне. Поставте попередній діагноз.
У пацієнта на червоній облямівці нижньої губи є новоутворення на ніжці. Розміром 0,5х0,5 см, колір його звичайний, під час пальпації воно м’яке, безболісне. Встановіть попередній діагноз.
У пацієнта з’явилася виразка на нижній губі (внаслідок куріння). Лікувався консервативно впродовж 2 місяців, покращення стану не має. Яке обстеження необхідно провести для уточнення діагнозу?
До лікаря-стоматолога звернулася пацієнтка зі скаргами на появу “рани” на нижній губі, яка розміщується по середній лінії і ніби розділяє губу на дві рівні частини та зрідка кровоточить. При пальпації губа набрякла та злегка болюча. Якому діагнозу відповідає дана клінічна картина ?
До лікаря-стоматолога звернувся пацієнт, 60 років, зі скаргами на появу в ділянці шкіри підборіддя зліва виступу, що звужується до верхівки на конус. Довжина приблизно 1,5 см, ширина до 0,8 см. Пальпація безболісна, межі чіткі, колір сіро-коричневий, при пальпації м’яких тканин біля основи виросту відмічається потовщення. Який попередній діагноз є правильним ?
Пацієнтка, 44 років, звернулася зі скаргами на припухлість обличчя в області нижньої щелепи справа та рухомість зубів. М’які тканини не змінені, регіонарні лімфатичні вузли не пальпуються. Альвеолярній відросток та тіло нижньої щелепи в області 4.6, 4.7, 4.8 зубів потовщений, при пальпації безболісний, горбистий, зуби в ділянці потовщення рухомі. При пункції було отримано рідину бурого відтінку без кристалів холестерину. Поставте попередній діагноз.
До хірурга-стоматолога звернувся пацієнт, 47 років, із скаргою на наявність новоутворення на нижній губі. Новоутворення помітив півроку тому, воно повільно збільшується. Об’єктивно: на нижній губі є одинарний роговий виступ конічної форми спаяний із шкірою до1,5 см в діаметрі. При пальпації відчуваються щільні рогові маси. Який попередній діагноз можна встановити?
Пацієнтка, 35 років, звернулася зі скаргами на наявність новоутворення в ділянці кінчика язика. Вона травмує язик зубами і язик то збільшується, то зменшується в розмірі. На кінчику язика має місце новоутворення. Воно округле, діаметр його 0,5 см. Межі чіткі, утворення на широкій основі, колір не відрізняється від кольору слизової язика. Поставте діагноз.
У пацієнта, 48 років, з'явилося місяць тому сукровичне виділення з правого носового ходу. У це й же час були видалені 2.5, 2.6 зуби з приводу “загострення” хронічного періодонтиту. З лунок видалених зубів вибухають грануляції. Попередній діагноз?
Пацієнтка, 18 років, звернулась до лікарястоматолога на консультацію з приводу наявності новоутворення лобної області. В лобній області наявна рожево-червона пляма шкіри напівкруглої форми із чіткими контурами та розміром 3-4 см. При натискуванні на цю ділянку пальцями шкіра змінюється у кольорі – стає білішою. При зупинені тиску шкіра набуває попереднього рожево-червоного кольору. При нахилі голови пляма стає більш насиченою в кольорі і збільшується в об’ємі. Коли пацієнтка піднімає голову – пляма поступово набуває червонорожевого кольору. Ваш діагноз.
Пацієнтка, 52 років, близько 8 років тому виявила в правій привушно-жувальній області болісну ділянку, яка поступово збільшується. Об'єктивно: новоутворення щільне, з горбистою поверхнею, малорухливе, діаметр 4 см, розташоване глибоко, не пов'язане зі шкірою. Функція лицевого нерва не порушена. Слина виділяється вільно. Який найвірогідніший діагноз?
Пацієнт, 27 років, звернувся зі скаргами на асиметрію обличчя. З його слів асиметрія обличчя з'явилася в 15 років, поступово збільшувалася. При об'єктивному дослідженні встановлено збільшення об'єму тканин у правому піднижньощелепному трикутнику. При пальпації тканини в цій ділянці м'якоеластичної консистенції. Шкірні покриви над утворенням із синюшним відтінком, симптом “Стиснення і наповнення” позитивний. Про який патологічний процес слід думати?
Пацієнт, 46 років, госпіталізований у відділення щелепнолицевої хірургії для оперативного лікування з приводу прикореневої кісти нижньої щелепи в ділянці 4.6, 4.7 зубів. З метою уточнення клінічного діагнозу йому проведена пункція пухлиноподібного утворення. Вкажіть характер отриманого пунктату (кіста не ускладнена запаленням).
До хірурга-стоматолога звернувся пацієнт, 45 років, зі скаргами на пухлиноподібне утворення в правому піднижньощелепному трикутнику. Виявив новоутворення рік назад. Об'єктивно: у правому піднижньощелепному трикутнику визначається пухлиноподібне утворення округлої форми до 3,5 см в діаметрі, безболісне, м'якої консистенції з чіткими межами, рухоме разом з піднижньощелепною слинною залозою. З боку порожнини рота змін немає. Рот відкривається вільно. При пункції отримана безбарвна в'язка рідина. Який попередній діагноз?
Пацієнт, 45 років, скаржиться на наявність безболісної деформації нижньої щелепи та мозкового черепу. Виявив деформацію близько 5 років тому. При огляді обличчя має вигляд “левиної морди“. При рентгенологічному дослідженні визначається картина дифузного збільшення тіла нижньої щелепи зліва з деструкцією кістки у вигляді множинних ділянок ущільнення та розрідження, картина у вигляді “кучерів” чи “шматків вати”. Визначте діагноз.
У пацієнтки, 42 років, на слизовій щоки є новоутворення блідо-рожевого кольору округлої форми на ніжці діаметром біля 1,0 см, безболісне, під час пальпації м’яко-еластичної консистенції. Слизова оболонка навколо основи ніжки не змінена. Який з методів верифікації діагнозу слід застосувати?
Пацієнтка, 61 року, звернулась зі скаргами на виражену асиметрію обличчя, яка з’явилася 8 років тому. Об’єктивно: веретеноподібне потовщення нижньої щелепи, шкіра над припухлістю у кольорі не змінена, береться в складку. Пальпація безболісна. Піднижньощелепні лімфовузли незначно збільшені. На рентгенограмі визначаються ряд округлих порожнин 0,6х1; 1х2 та 1х1,5 см. Вони відділені одна від одної кістковими перетинками. Встановлено діагноз: амелобластома нижньої щелепи. Який вид лікування показаний?
Пацієнт, 65 років, скаржиться на біль в язикові, болісне ковтання. Об’єктівно: на латеральному боці ближче до кореня язика локалізується виразка розміром 5,0 см. Навколо виразки відзначається значна іфільтрація тканин без чітких меж. Який найімовірніший діагноз?
Пацієнт, 65 років звернувся до хірурга-стоматолога зі скаргами на новоутворення на шкірі лівої виличної області. Виявив утворення 2 місяця тому. При огляді визначається округле, безболісне новоутворення до 1,5 см в діаметрі, м’яке, зв’язане зі шкірою. Колір шкіри майже не змінений. Який попередній діагноз встановить лікар?
Пацієнт, 63 років, звернувся до лікаря зі скаргами на наявність пухлини на нижній губі. Під час огляду виявлено на нижній губі близько до лівого кута рота пухлину конусоподібної форми. До 1 см у діаметрі, сіруватого кольору, на широкої основі, тверду і безболісну, нерухому. Який попередній діагноз можна встановити?
Пацієнт, 64 років, скаржиться на кров'яні виділення з лівої половини носа і рухливість зубів верхньої щелепи. З анамнезу: впродовж 2 останніх років відчував постійний ниючий біль в області лівої верхньої щелепи. При огляді – ліва очна щілина дещо ширше, ніж права, екзофтальм. При огляді порожнини рота – альвеолярний відросток деформований, рухомі 2.5, 2.6, 2.7 зуби. Який діагноз найвірогідніший?
Пацієнт, 30 років, звернувся в ООД зі скаргами на наявність пухлини на нижній щелепі справа, рухливість зубів, інтенсивний біль. У анамнезі: 2 місяці тому отримав сильну травму, після чого з'явилася болісна припухлість нижньої щелепи і вона швидко збільшувалася. Об'єктивно: асиметрія обличчя за рахунок потовщення і деформації тіла нижньої щелепи справа. Пальпаторно пухлина нерухома щільно-еластичної консистенції, на рентгенограмі – вогнище деструкції кісткової тканини щелепи, неправильної форми з нерівними контурами. Поставте діагноз.
Пацієнт, 20 років, скаржиться на періодичний біль в області правої верхньої щелепи. В анамнезі: 4 роки назад була травма, після чого коронка 1.1 зуба потемніла. Об'єктивно: 1.1 інтактний, але змінений в кольорі, нерухомий, перкусія безболісна. Альвеолярний відросток верхньої щелепи в області 1.2, 1.1 потовщений, слизова оболонка не змінена. На рентгенограмі 1.1 зуба є вогнище деструкції з рівними межами в області кореня зуба. Вкажіть попередній діагноз.
У пацієнта по перехідній складці в області 4.5 є безболісна деформація альвеолярного відростка. Пальпаторно визначається симптом Дюпюїтрена. Коронка 4.5 зруйнована на 1/3. На рентгенограмі альвеолярного відростка верхньої щелепи визначається зона розрідження в кістковій тканині округлої форми з чіткими межами в d до 1,5 см в області верхівки кореня 4.5. При пункції отримана рідина ярко-жовтого кольору. Який діагноз найвірогідніший?
Пацієнт скаржиться на наявність утворення в під'язиковій ділянці, виявив його 2 місяці тому. Воно збільшується в розмірах, через деякий час відмітив виділення великої кількості в'язкої прозорої рідині без запаху і смаку. Після чого утворення зменшилося в розмірах, а потім знов стало збільшуватися. Об'єктивно: у під'язиковій ділянці зліва визначається утворення округлої форми 3х3 см, м'яко-еластичній консистенції, безболісне. Слизова оболонка над ним стоншена, напівпрозора, з голубуватим відтінком. Поставте діагноз.
Пацієнт скаржиться на наявність м'якої безболісної пухлини на слизовій оболонці лівої щічної ділянки. Вона з'явилася близько 3 місяців тому після неодноразового прикушування щоки при зубному протезуванні. На межі слизової оболонки нижньої губи і щоки зліва визначається новоутворення 1х1 см округлої форми, безболісне із чіткими контурами, обмежено рухоме. Слизова оболонка над ним стоншена, напівпрозора. Поставте найвірогідніший діагноз.
У пацієнта, 29 років, після клінічного і рентгенологічного обстеження встановлений діагноз: «Остеобластокластома нижньої щелепи (кістозна форма)». Діагноз підтверджений характером пунктату (бура рідина). Пухлина не виходить за межі кортикальної пластинки, хоча остання стоншена. Який метод лікування доцільно застосувати при цьому виді пухлини?
У пацієнта з'явилися кров'яні виділення з лівої половини носа та рухливість зубів лівої верхньої щелепи. Пацієнт впродовж 2 останніх років відчуває ниючий біль в лівій верхній щелепі. На лівій бічній поверхні шиї визначається щільне пухлиноподібне утворення. Пацієнт виснажений. Який найвірогідніший діагноз?
При рентгенологічному обстеженні на рентгенограмі в проекції верхівки кореня 2.7 зуба визначається деструкція кісткової тканини круглої форми з чіткими рівними межами розміром 0,7х0,7 см. Встановіть діагноз.
При огляді пацієнта виявлено деформацію альвеолярного відростка верхньої щелепи в межах 2.2,2.4 зубів. 2.3 зуб відсутній. Перехідна складка в межах цих зубів згладжена, слизова оболонка блідо-рожевого кольору, при пальпації щільної консистенції, безболісна. На рентгенограмі 2.2, 2.4 зубів визначається деструкція кісткової тканини округлої форми з чіткими рівними межами. В проекції цієї деструкції знаходиться коронка зуба. Встановіть діагноз.
У чоловіка, 65-ти років, скарги на біль під час вживання їжі, обмеження рухомості язика, наявність виразки в задньому відділі дна порожнини рота зліва, втрату ваги. Об`єктивно: пацієнт користується частковим знімним протезом на нижню щелепу. В ділянці лівого щелепно-язикового жолобка відмічається виразка у вигляді щілини до 1,6 см у діаметрі з вивороченими краями, вкрита сіро-жовтим нальотом, інтимно спаяна з інфільтратом, що виявляється при бімануальній пальпації. В лівій піднижньощелепній і верхньо-боковій ділянках шиї пальпуються декілька збільшених малорухомих лімфатичних вузлів. Встановіть діагноз.
Пацієнт, 41 року, скаржиться на потовщення тіла нижньої щелепи. Об’єктивно: обличчя хворої асиметречне за рахунок потовщення нижнього відділу лівої щоки. 3.5, 3.6, 3.7 зуби рухомі. Ліва половина тіла нижньої щелепи веретеноподібно вздута. Пальпаторно досить тверда, поверхня її гладка, безболісна. На рентгенограмі лівої половини нижньої щелепи в ділянці тіла – зона деструкції у вигляді колоподібної порожнини з достатньо чіткими контурами. Корені 3.5, 3.6 3.7 зубів резорбіровані на 1/4 своєї довжини. Поставте діагноз.
Пацієнтка, 48 років, звернулася до лікаря зі скаргами з приводу виразки боковій поверхні язика, яка з’явилася близько 6 місяців тому. Появу виразки пов’язує з тим, що язик в цьому місці часто травмується об зламану коронку 4.7 зуба. Об’єктивно: на бічній поверхні язика в середній третині – виразка розміром 1,5х2,0х0,5 см з підритими, кратероподібними краями. Праві піднижнещелепні лімфатичні вузли – збільшені малорухомі. Який найвірогідніший діагноз?
Пацієнт скаржиться на рухомість 2.6,2.7,2.8 зубів, періодичний біль, відчуття важкості в відповідній половині верхньої щелепи, геморагічні виділення з лівої половини носу. Хворіє 4 місяці. Впродовж останнього місяця біль посилився, з’явилась загальна слабкість. В порожнині рота рухомість 2.6,2.7,2.8 зубів ІІ ступеню. При пальпації горба верхньої щелепи явища відсутності кісткової стінки. На рентгенограмі – гомогенне затемнення верхньощелепної пазухи, з відсутністю чітких контурів кісткових структур у вигляді розталого цукру. Якій найвірогідніший діагноз?
Під час проведення пункційної біопсії новоутворення верхньої щелепи, отримано кашоподібний вміст з неприємним запахом. Для якого захворювання це характерно?
У пацієнта, 20 років, асиметрія обличчя за рахунок пухлини верхньої губи зліва. Шкіра над нею синюшного відтінку, позитивний симптом “стиснення” та “наповнення”. Який найімовірніший діагноз?
У чоловіка, 65-ти років, скарги на біль під час вживання їжі, обмеження рухомості язика, наявності виразки в задньому відділі дна порожнини рота зліва, втрату ваги. Об`єктивно: пацієнт користується частковим знімним протезом на нижню щелепу. В ділянці лівого щелепноязикового жолоба є виразка у вигляді щілини до 1,6 см по довжині з вивороченими краями, вкрита сірожовтим нальотом, інтимно спаяна з інфільтратом, що виявляється при бімануальній пальпації. В лівій піднижньощелепній і верхньо-боковій ділянках шиї пальпуються декілька збільшених малорухомих лімфатичних вузлів. Встановіть діагноз.
Пацієнтка, 41 рік, скаржиться на потовщення тіла нижньої щелепи. Об’єктивно: обличчя асиметречне за рахунок потовщення нижнього відділу лівої щоки. 3.5, 3.6, 3.7 зуби рухомі. Ліва половина тіла нижньої щелепи веретеноподібно вздута. Пальпаторно досить тверда, поверхня її гладка, безболісна. На рентгенограмі лівої половини нижньої щелепи в ділянці тіла - зона деструкції у вигляді колоподібної порожнини з достатньо чіткими контурами. Корені 3.5, 3.6, 3.7 зубів резорбіровані на 1/4 своєї довжини. Встановіть діагноз.
Пацієнтці, 48 років, проведено паротидектомію з приводу доброякісної пухлини привушної слинної залози . У післяопераційному періоді спостерігається опущення кута рота, зміщення серединної лінії в здорову сторону, утруднення мовлення . Яка з гілок лицевого нерву уражена при оперативному втручанні?
Жінка, 37 років, скаржиться на наявність пухлини на нижній губі з боку порожнини рота, яка з'вилась біля 2-х тижнів тому, збільшувалась, заважала при рухах губи. Об’єктивно: в товщі нижньої губи ущільнення, обмежене, еластичне, безболісне, округлої форми, спаяне зі слизовою оболонкою, яка над ним прозора. Слизова навколо не змінена. Регіонарні лімфатичні вузли не збільшені. Який найімовірніший діагноз?
Пацієнтка,35 років, скаржиться на біль в зубах та потовщення тіла нижньої щелепи. Об’єктивно: обличчя асиметричне за рахунок потовщення нижнього відділу лівої щоки. 3.6 зуб відсутній. Коронки 3.5 і 3.7 конвергують. Ліва половина тіла нижньої щелепи веретеноподібно вздута, пальпаторно – досить тверда, поверхня її гладка, безболісна. На рентгенограмі лівої половини нижньої щелепи в ділянці тіла – зона деструкції у вигляді багатьох дрібних колоподібних порожнин, відокремлених одна від одної кістковими перемичками; малюнок має дрібнокомірковий характер. Корені 3.5, 3.6 зубів резорбіровані на 1/3 своєї довжини. При пункції – рідина бурого кольору. Який найімовірніший діагноз?
У пацієнта під час обстеження виявлено новоутворення округлої форми в підпідборідній області. Шкіра над новоутворенням у кольорі не змінена, збирається в складку. Після пункції, в пунктаті виявляється рідина солом’яно-жовтого кольору з домішкою холестерину. Встановіть попередній діагноз.
Пацієнт, 24 років, скаржиться на наявність новоутворення в області правої бокової поверхні шиї. Новоутворення вперше виявив 4 місяці тому, до лікаря не звертався. Об’єктивно: відмічається асиметрія обличчя за рахунок новоутворення правої верхньої третини бокової поверхні шиї. Пальпаторно визначається безболісне новоутворення округлої форми, розміром 3х3,5см, щільно-еластичної консистенції, шкіра над новоутворенням у кольорі не змінена, береться в складку. Новоутворення з оточуючими м’якими тканинами не спаяне, розташоване по ходу переднього краю груднино-ключичнососкоподібного м’язу. Пункція: рідина світложовтого кольору, тягуча. Встановіть діагноз.
У 50-річного чоловіка після травми, яку отримав 3 місяці тому, на нижній губі з’явилось утворення круглої форми в діаметрі до 1 см, з чіткими межами. Слизова оболонка над утворенням слабко синюшна, пальпація безболісна, утворення м’якої консистенції, дещо підвищуєтьс над рівнем слизової оболонки нижньої губи. Регіонарні лімфовузли не пальпуються. Ваш діагноз.
Пацієнтка, 65 років, звернулась до стоматолога зі скаргами на наявність новоутворення в ділянці лівої носогубної складки, яке виникло місяць тому. Об’єктивно: на шкірі лівої носо-губної складки новоутворення сірого кольору з яскраво вираженим кератозним компонентом розміром 3,0х0,5х0,3 см. Основа новоутворення безболісна щільно-еластичної консистенції. Ваш діагноз.
На рентгенограмі у пацієнтки виявлено вогнище деструкції кісткової тканини тіла нижньої щелепи розмірами 3 х 5 см у вигляді великої кількості малих порожнин різної величини та форми, що розділені перегородками. Під час пункції пухлини отримано буру рідину. Ваш попередній діагноз?
У пацієнта на нижній губі є щільна безболісна пухлина розміром 2,5 х 0,8 см, в її центрі – виразка, дно якої вкрито активними грануляціями. В підпідборідній області під час пальпації виявлено збільшений, безболісний лімфовузол. Хворіє впродовж 3-х місяців. Встановіть попередній діагноз.
У пацієнта на червоній облямівці нижньої губи є новоутворення на ніжці. Розміром 0,5х0,5 см, колір звичайний, під час пальпації - м’яке, безболісне. Встановіть попередній діагноз.
У пацієнта, в наслідок куріння з’явилася виразка на нижній губі. Лікувався консервативно впродовж 2-х місяців, покращення стану не має. Яке обстеження необхідно провести для уточнення діагнозу?
Під час обстеження пацієнта встановлено, що пухлина на язиці займає більшу його частину, рухомість язика обмежена, виявляються поодинокі піднижньощелепні лімфатичні вузли на боці ураження. Після цитологічного дослідження встановлено діагноз: рак язика T2N1M0. Яке лікування необхідно застосувати?
До лікаря-стоматолога з’явилася на прийом пацієнтка М., 30 років, зі скаргами на появу “рани” на нижній губі, що розміщується по середній лінії, і ніби розділяє губу на дві рівні частини, зрідка кровоточить. При пальпації губа набрякла та злегка болісна. Якому діагнозу відповідає дана клінічна картина ?
До лікаря-стоматолога звернувся пацієнт В., 60 років, зі скаргами на появу в ділянці шкіри підборіддя зліва виступу, що конічно звужується до верхівки. Довжина приблизно 1,5 см, ширина – 0,8 см. Пальпація безболісна, межі чіткі, колір сіро-коричневий, при пальпації м’яких тканин біля основи виросту відмічається потовщення. Який попередній діагноз є правильним ?
Пацієнтка П., 44 років, звернулася зі скаргами на припухлість обличчя в області нижньої щелепи справа, та рухомість зубів. М’які тканини не змінені, регіонарні лімфатичні вузли не пальпуються. Альвеолярний відросток та тіло нижньої щелепи в ділянці 4.6, 4.7, 4.8 зубів потовщені, при пальпації безболісні, горбисті, зуби в ділянці потовщення рухомі. При пункції було отримано рідину бурого відтінку без кристалів холестерину. Ваш попередній діагноз:
У дівчини, 24 років, під час лікування періодонтиту 3.6 зуба з діагностичною метою було проведено рентгенологічне обстеження. На рентгенограмі виявлено наявність гомогенної тіні округлої форми з чіткими межами, яка за своєю щільністю наближалася до щільності тканин зуба. По периферії утвір оточений зоною просвітлення, товщиною до 1 мм. Ваш попередній діагноз.
До хірурга-стоматолога звернувся пацієнт, 47 років, із скаргою на наявність новоутворення на нижній губі. Новоутворення виявлено півроку тому, відмічено повільне його збільшення. Об’єктивно: на нижній губі спостерігається одинарний роговий виступ конічної форми, спаяний із шкірою, до1,5 см в довжину, при пальпації відчуваються щільні рогові маси. Ваш попередній діагноз.
Пацієнт, 35 років, звернувся зі скаргами на наявність новоутворення в ділянці кінчика язика, яке він травмує зубами, і воно то збільшується, то зменшється в розмірі. На кінчику язика має місце новоутворення, округле, діаметр його 0,5 см, межі чіткі, на широкій основі, колір не відрізняється від кольру слизової язика. Ваш діагноз.
Пацієнтка, 57 років, звернулась до лікарні зі скаргами на наявність пухлини в лівій привушній області, яку уперше виявив 3 роки тому. За останні півроку пухлина значно збільшилась. При огляді в лівій привушній областіі виявляється малорухома пухлина, дольчаста, виявляється легкий біль при пальпації. Шкіра над нею береться в складку, верхній її відділ має чіткі межи, нижній іде в товщу залози. Розміри пухлини 3х2,5см. Попередній діагноз?
У пацієнта, 60 років, на червоній каймі нижньої губи, ближче до кута рота, є ерозія овальної форми, розміром 0,5см; безболісна, поверхня вкрита кров’яними кірками, кровоточить при травмуванні. Лімфовузли не збільшені. Ваш діагноз.
Пацієнт, 33 років, звернувся зі скаргами на виразку дна порожнини рота, яка розташована від 4.5 до 3.5 зубів між тілом нижньої щелепи та під’язиковим валиком. Вона утруднює рухомість язика, мовлення та вживання їжі. При огляді виявлено щільний конгломерат піднижньощелепних та підпідбрідних лімфатичних вузлів, визначаються лімфатичні вузли в правому середньо-боковому відділі шиї. Визначте клінічний діагноз.
Пацієнт, 62 років, скаржиться на біль та рану на боковій поверхні язика, яка існує півроку. При огляді має місце язва розміром 0,5-1,5 см, поверхнева, неправильної форми. Оточуючі тканини та основа її гіперемовані та інфільтровані. Пальпація утворення безболісна, порожнина рота не санована. Регіональні лімфатичні вузли збільшені, безболісні при пальпації. Визначте попередній діагноз.
Пацієнт, 47-ми років, звернувся до лікаря зі скаргами на наявність пухлини в правій щічній області, яка свербить та значно збільшилась за останній час. При огляді виявлена пухлина неправильної форми, розміром до 1,5 см, чорного кольору, блискуча. Який попередній діагноз можна встановити?
Пацієнтка, 65 років, звернулась до стоматолога зі скаргами на наявність новоутворення в області лівої носогубної складки, яке виникло місяць назад. Об’єктивно: на шкірі лівої носо-губної складки новоутворення сірого кольору з яскраво вираженим кератозним компонентом розміром 3,0х0,5х0,3 см. Основа новоутворення безболісна, щільно-еластичної консистенції. Який найвірогідніший діагноз?
Пацієнтка, 68 років, звернулась до стоматолога зі скаргами на наявність новоутворення в ділянці чола, яке виникло більше місяця тому. Об’єктивно: на шкірі чола новоутворення в вигляді напівкульового вузла сіро-червоного кольору розміром 0,5х0,3х0,2 см. Новоутворення блюдцеподібної форми з чіткими межами. В центральній частині заглиблення, яке заповнено кератозними масами. Основа новоутворення безболісна щільноеластичної консистенції. Який найвірогідніший діагноз?
До стоматолога звернувся пацієнт, 67 років у якого в області скроні на межі з волосистою частиною виникло чітко обмежене безболісне утворення темного кольору колоподібної форми діаметром 3 см на широкій основі. Поверхня його бородавчаста. Після видалення утворення отримано гістологічний висновок: папіломатоз з акантотичним епідермісом, гіперкератозом і утворенням інвагінаційних рогових кіст. Сформулюйте клінічний діагноз.
У пацієнтки, 45 років, на шкірі виличної області пігментоване утворення, яке повільно та нерівномірно збільшується впродовж 3 років. Основа новоутворення безболісна звичайної консистенції. Який найвірогідніший діагноз?
Пацієнт, 25 років, скаржиться на наявність на шкірі тіла та обличчя плям, які мають забарвлення "кави з молоком". В області обличчя деформація шкірних покровів. При пальпації новоутворень – сидром "вермішелі ". Якій нозології відповідають данні симптоми?
В клініку хірургічної стоматології звернулась жінка, 26 років, в якої діагностовано кавернозну гемангіому привушно-жувальної області розмірами 3 х 5 сантиметрів. Для лікування заплановано застосувати методику за Агаповим В. С. Застосування яких медикаментозних засобів передбачає дана методика?
Які з перерахованих доброякісних пухлин не належать до одонтогенних?
В клініку хірургічної стоматології звернулась пацієнтка зі скаргами на потовщення нижньої щелепи в ділянці молярів. З її слів – потовщення з’явилось близько 1 року тому та повільно збільшувалось. На рентгенограмі виявлено вогнище деструкції кісткової тканини тіла нижньої щелепи розмірами 3 х 5 см у вигляді великої кількості малих порожнин різної величини та форми, що розділені перегородками. Під час пункції пухлини отримано буру рідину. Яке захворювання може бути?
В стоматологічній поліклініці під час профілактичного огляду у пацієнта виявлено верукозну лейкоплакію бокової поверхні язика розміром 1х0,8 см. Яка тактика лікарястоматолога повинна бути обрана у цьому випадку?
Пацієнт звернувся до хірурга-стоматолога з приводу тріщини нижньої губи, яка виникла більш ніж місяць тому. Краї тріщини щільні, інфільтровані. Оберіть план лікування.
Під час огляду пацієнта в поліклініці встановлено попередній діагноз: ліпома щоки. Де і в якому обсязі повинно бути проведено лікування.
У пацієнта на червоній облямівці нижньої губи є новоутворення напівкулеподібної форми, розміром 1 х 1 см. З чіткими межами, бородавчастою поверхнею, червоного кольору. Під час пальпації – безболісне. Встановіть попередній діагноз.
У пацієнта впродовж 3-х років на слизовій оболонці щоки спостерігалася папілома. Останнім часом, після травми, з’явилася болісність. Під час огляду виявлено наявність виразки на фоні гіперемованої слизової оболонки. Яка повинна бути тактика хірурга?
Хірург-стоматолог в поліклініці зробив зіскряб з пухлини язика. Під час цитологічного дослідження виявлено характерні ознаки плоскоклітинного раку. Як зветься цей етап діагностики і яка тактика лікаря?
Під час обстеження пацієнта в поліклініці встановлено діагноз – рак язика та хронічний бронхіт. Де повинне проводитися лікування цього пацієнта?
Пацієнт госпіталізований до онкологічного диспансеру з попереднім діагнозом – пухлина верхньої щелепи. Які методи обстеження необхідно провести для уточнення діагнозу?
Пацієнт госпіталізований до онкодіспансеру з приводу злоякісної пухлини верхньої щелепи (IV клінічна група). Який вид лікування необхідно застосувати?
У хірурга-стоматолога обласної поліклініки на диспансерному обліку перебувають пацієнти з пухлинами щелепно-лицевої ділянки, які пройшли лікування в онкостоматологічному відділенні. Яка повинна бути документація на цих пацієнтів?
Пацієнт звернувся зі скаргами на посилення росту пухлини з природженого невусу на щоці, який доволі часто травмувався під час гоління. Виявлено бородавчасту пігментовану пухлину розміром 1,5 х 1 см. Регіонарні лімфатичні вузли не збільшені. Встановіть попередній діагноз.
У пацієнта в області підборіддя є щільна безболісна пухлина розміром 2,5 х 0,8 см, в центрі – виразка, дно якої вкрито активними грануляціями. В підпідборідній області під час пальпації виявлено збільшений, безболісний лімфовузол. Хворіє впродовж 3-х місяців. Встановіть попередній діагноз.
В онкодиспансері пацієнту встановлено діагноз рак шкіри щічної області (T1N0M0). До якої клінічної групи він належить.
Після комбінованого радикального лікування рака шкіри щоки ІІ клінічної групи пацієнт знаходиться під диспансерним наглядом. Як часто він повинен проходити обстеження?
У пацієнта після опіку впродовж 10 років існує рубцева деформація обличчя. Два місяці тому на рубці в щічній ділянці справа з’явилася виразка. На теперішній час виразка сягає розмірів 0,8 х 0,5 см. Встановіть попередній діагноз.
У пацієнта на червоній облямівці нижньої губи є новоутворення на ніжці. Розміром 0,5 х 0,5 см, колір звичайний, під час пальпації – м’яке, безболісне. Встановіть попередній діагноз.
У пацієнта, в наслідок постійного прикурювання, з’явилася виразка на нижній губі. Лікувався консервативно впродовж 2-х місяців, покращення стану не має. Яке обстеження необхідно провести для уточнення діагнозу?
Під час обстеження пацієнта встановлено, що пухлина на язиці займає більшу його частину, рухомість язика обмежена, виявляються поодинокі регіонарні лімфатичні вузли на боці ураження. Після цитологічного дослідження встановлено діагноз: рак язика T2N1M0. Яке лікування необхідно застосувати у цього хворого?
У пацієнта на бічній поверхні язика є виразка, яка розповсюджується на його нижню поверхню та тканини дна порожнини рота. Діагноз – рак язика. Який тип метастазування буде розвиватися у цьому випадку?
До лікаря-стоматолога з’явилася на прийом пацієнтка М., 30 років, зі скаргами на появу “рани” на нижній губі, що розміщується по середній лінії, і ніби розділяє губу на дві рівні частини, зрідка кровоточить. При пальпації губа набрякла та злегка болісна. Якому діагнозу відповідає дана клінічна картина?
До лікаря-стоматолога звернувся пацієнт В., 60 років, зі скаргами на появу в області шкіри підборіддя зліва виступу, що конічно звужується до верхівки. Довжина приблизно 1,5 см, ширина – 0,8 см. Пальпація безболісна, межі чіткі, колір сіро-коричневий, при пальпації м’яких тканин біля основи виросту відмічається потовщення. Який попередній діагноз є правильним?
У дівчини, 24 років, під час лікування періодонтиту 3.6 зуба з діагностичною метою було проведено рентгенологічне обстеження. На рентгенограмі виявлено наявність гомогенної тіні округлої форми з чіткими межами, яка за своєю щільністю наближалася до щільності тканин зуба. По периферії утвір оточений зоною просвітлення, товщиною до 1 мм. Ваш попередній діагноз:
У пацієнтки К., 39 років, після клінічного та рентгенологічного обстеження встановлено діагноз амелобластоми тіла нижньої щелепи справа. Діагноз підтверджений пункційною біопсією. Який метод лікування доцільно застосувати при даному виді пухлини?
Пацієнтка, 35 років, проходила лікування з приводу гострого гнійного пульпіту 3.4 зуба. При контрольній рентгенографії в ділянці відсутнього 3.5 зуба було виявлено гомогенну тінь неправильної форми з чіткими межами, яка за своєю щільністю наближалася до тканин зуба. По периферії утворення оточене зоною просвітлення. Було вставлено діагноз: тверда одонтома тіла нижньої щелепи зліва. Визначте метод лікування:
Пацієнт С., 42 років, звернувся зі скаргами на наявність припухлості обличчя. При обстеженні в ділянці тіла нижньої щелепи відмічається гладке вип’ячування щільної консистенції, безболісне, з чіткими межами, не зміщується при пальпації. Слизова оболонка над новоутворенням в кольорі не змінена, рухома. Рентгенологічно визначається вогнище гомогенного затемнення округлої форми з відносно чіткими межами, утвір не пов’язаний з зубами. Встановіть попередній діагноз:
Пацієнт П., 45 років, звернувся зі скаргами на припухлість обличчя. При обстеженні в ділянці тіла нижньої щелепи відмічається новоутвір щільної консистенції з чіткими межами, безболісний, нерухомий, слизова оболонка над ним не змінена. Рентгенологічно – вогнище деструкції кісткової тканини з нечіткими межами. Корені зубів, що знаходяться в патологічному вогнищі резорбовані, наявні ділянки осифікації та петрифікати. Встановіть попередній діагноз:
У пацієнта С., 56 років, результат гістологічного обстеження показав стійку зміну морфофізіологічних властивостей сполучної тканини (метаплазію). Який процес супроводжується даними змінами?
У пацієнта Д, 36 років, діагностована пухлина, яка характеризується інвазивним ростом, інфільтрацією навколишніх тканин, утворює перифокальні вогнища запалення, часто метастазує в навколишні лімфатичні вузли та віддалені тканини. Для якого типу пухлин характерний такий механізм розвитку?
Пацієнт М., 56 років, госпіталізований у стаціонар із попереднім діагнозом: «Рак нижньої губи». Об’єктивно: в ділянці нижньої губи зліва виразка круглої форми, із заглибленим дрібнозернистим дном, валикоподібно підвищеними краями. На основі клінічних даних, гістологічного дослідження діагноз підтвердився. З якими захворюваннями слід проводити диференційовану діагностику виразкової форми раку губи:
Пацієнт С., 36 років, скаржиться на тупі ниючі болі в області правої верхньої щелепи, пекучість та підвищення температури тіла. Через 6 днів з’явилась рухомість 1.7, 1.6, 1.5 зубів, припухлість в даній області, загальне підвищення температури тіла. Для якої злоякісної пухлини ці симптоми найхарактерніши?
До стоматолога-хірурга звернувся пацієнт, 65 років, з припухлістю в привушній ділянці. Після проведення контрастного рентгендослідження на сіалограмі виявлено, що нормальний рисунок розгалужень протоків різко обривається на межі з патологічним процесом. Для якого захворювання характерна така сіалограма?
До стоматолога-хірурга звернувся пацієнт, 36 років, з припухлістю привушної області. Після проведення контрастного рентгендослідження на сіалограмі наявний чітко обмежений дефект наповнення ацинусів і протоків залози відповідно до локалізації і розмірів пухлини, порушення безперервності протоків не виявлено. Для якого захворювання характерна така сіалограма?
У пацієнта, 63 років, на слизовій переднього відділу дна порожнини рота виявлено неправильної форми кратероподібну виразку з щільними валикоподібними краями. Дно вкрито фібринозним нальотом і кірками, під якими наявна червона грануляційноподібна тканина, що легко кровоточить. Для виразки якого генезу характерна така клінічна картина?
Під час мікроскопічного дослідження видаленої пухлини щоки виявлено, що вона складається із зрілої сполучної та жирової тканини. Для якої пухлини характерна така гістологічна будова?
У пацієнта на обличчі діагностовано шкірний ріг. Внаслідок розростання якого шару шкіри він утворився?
До хірурга-стоматолога звернувся пацієнт, 57 років, із скаргою на асиметрію обличчя. Об’єктивно: в ділянці привушної слинної залози виявлено безболісну, рухому, округлої форми з горбистою поверхнею пухлину щільноеластичної консистенції. Пухлина має тенденцію до повільного збільшення. Який попередній діагноз можна встановити у даному випадку?
До хірурга-стоматолога звернувся пацієнт, 57 років, із скаргою на асиметрію обличчя. Об’єктивно: в ділянці привушної слинної залози виявлено безболісну, рухому, округлої форми з горбистою поверхнею пухлину щільноеластичної консистенції. Пухлина має тенденцію до повільного зростання. Який метод додаткового обстеження провести найраціональніше?
До хірурга-стоматолога звернувся пацієнт, 57 років, із скаргами на наявність болючої виразки на слизовій лівої щоки. Виразка існує майже півроку, має тенденцію до збільшення. Об’єктивно: виразка округлої форми з щільною основою та підритими краями, до 2 см в діаметрі, вкрита некротичними тканинами, що легко знімаються. Поверхня виразки кровоточить при дотику, дно нагадує грануляційну тканину. Який метод дослідження рекомендовано провести для встановлення діагнозу?
До хірурга-стоматолога звернувся пацієнт, 57 років, із скаргою на асиметрію обличчя. Об’єктивно: в ділянці привушної слинної залози виявлено безболісну, рухому, округлої форми з горбистою поверхнею пухлину щільноеластичної консистенції, до 2 см в діаметрі. Пухлина має тенденцію до повільного зростання. Який метод лікування необхідно обрати у даному випадку?
До хірурга-стоматолога звернувся пацієнт, 57 років, із скаргами на наявність болючої виразки на слизовій лівої щоки. Виразка існує майже півроку, має тенденцію до збільшення. Об’єктивно: виразка округлої форми зі щільною основою та підритими краями, до 2 см в діаметрі, вкрита некротичними тканинами, що легко знімаються. Поверхня виразки кровоточить при дотику, дно нагадує грануляційну тканину. Регіональні лімфатичні вузли не пальпуються. Встановіть стадію розвитку пухлини?
До хірурга-стоматолога звернувся пацієнт, 57 років, із скаргою на наявність новоутворення на нижній губі. Новоутворення виявлено півроку тому, відмічено повільне його зростання. Об’єктивно: на нижній губі є одинарний роговий виступ конічної форми, спаяний зі шкірою, до1,5 см в ширині, при пальпації відчуваються щільні рогові маси. Який попередній діагноз можна встановити?
До хірурга-стоматолога звернувся пацієнт, 57 років, із скаргами на наявність довготривалої (до півроку) виразки на нижній губі. Виразка має тенденцію до збільшення. Для встановлення діагнозу, лікарем було зроблено інфільтраційну анестезію, знято некротичні тканини із виразкової поверхні, висічено кусочок тканини із центру виразки, зафіксовано у 10% нейтральному формаліні, матеріал направлено у патоморфологічну лабораторію. Які дії лікаря на Ваш погляд були неправильними?
Жінка, 50 років, скаржиться на наявність затвердіння на нижній губі з боку порожнини рота, яке з’явилося місяць тому, та збільшується в розмірах. Об’єктивно: в товщі нижньої губи утворення округлої форми, еластичне, безболісне. Слизова оболонка в кольорі не змінена. Ваш діагноз?
Пацієнтка ,35 років, звернулася зі скаргами на наявність новоутворення в ділянці кінчика язика, яке вона травмує зубами і яке то збільшується, то зменшується в розмірі. На кінчику язика має місце новоутворення, округле, диаметр його 0,5 см, межі чіткі, на широкій основі, колір не відрізняється від кольру слизової язика. Встановити діагноз.
Пацієнтка, 57 років, звернулась до лікарні зі скаргами на наявність пухлини в лівій привушній області, яка існує 3 роки. За останні півроку пухлина значно збільшилась. При огляді в лівій привушній області виявляється малорухома пухлина, часточкова, дещо болісна при пальпації. Шкіра над нею береться в складку, верхній її відділ має чіткі межі, нижній – йде в товщу залози. Розміри пухлини 3х2,5см. Визначте попередній діагноз.
Пацієнтка, 41 рік, звернулась зі скаргами на новоутворення в дистальному відділі піднебіння, яке викликає біль. Пухлина виявлена 3 місяці тому. На межі твердого та м’якого піднебіння зліва пухлиноподібне новоутворення, яке йде вглибину м’якого піднебіння та в бік перитонзилярного простору. В передньому відділі межі пухлини чіткі, далі добре не простежуються. Слизова оболонка не змінена. Яке дообстеження потрібно провести, щоби встановити остаточний діагноз?
Пацієнтка,53 роки , скаржиться на пухлину в правій привушній ділянці. Пухлина виявлена півроку тому; за цей період збільшилась в двічи. В правій привушній області новоутворення розміром 1,5х2см, щільне, бугристе, зі шкірою не спаяне, безболісне. З протоку привушної слинної залози віділяється прозора слина. При пункції нічого не отримали. Якому захворюванню найвірогідніше відповідає наведена клінічна картина?
Пацієнт, 28 років, звернувся зі скаргами на припухлость в під’язиковій області справа, яка обмежує рухомість язика, ускладнює мовлення. Виявив її тиждень тому. В під’язичній області справа – кульоподібне вибухання розміром 2х2,5 см, з чіткими межами, в центрі прозора, розтянута слизова оболонка. Пальпаторно визначається флюктуація. Язик дещо піднятий догори. Встановіть діагноз.
Пацієнт звернувся до лікаря з приводу набряку та гіперемії ясен, рухомості зубів фронтального відділу нижньої щелепи, відчуття свербіння в зубах та альвеолярному відростку, погане самопочуття. Має місце рухливість 4.3, 4.2,4.1, 3.1, 3.2, 3.3 зубів ІІІ ступеню, набряк ясен в цій області, з зубоясенних кишень виступають грануляції яскраво червоного кольору. Коронки вказаних зубів інтактні. На ортопантомограмі нижньої щелепи визначається резорбція альвеолярного краю в межах фронтальної групи зубів без чітких контурів. В картині крові виявлено підвищення кількості еозинофільних гранулоцитів (15%) та помірний лейкоцитоз.
Пацєнтка звернулась до лікаря зі скаргами на наявність червоної плями на шкірі підборіддя. Із анамнезу відомо, що два місяці тому була травма. Після розсмоктування травматичного набряку на шкірі з’явилась червона цятка, яка поступово збільшується у розмірі. Об’єктивно: обличчя симетричне, на шкірі підборіддя є неправильної форми винного кольору пляма розміром 2х1,5см, яка при натисненні біліє, больові відчуття при цьому відсутні.
Пацієнт, 66 років, скаржиться на затвердіння та обмеження рухомості язика, виразку в під’язиковій області справа, втрату ваги. Відкривання рота обмежене до 3 см. Пацієнт користується повним знімним протезом на нижню та верхню щелепи. В ділянці правого щелепноязикового жолоба відмічається тверда виразка до 3 см з вивороченими дуже щільними краями. Вона вкрита жовтосірим нальотом. В лівій піднижньощелепній і верхньо-боковій ділянках шиї пальпуються збільшені малорухомі лімфатични вузли. Встановіть діагноз.
У пацієнта N – поодиноке бородавчасте утворення на верхній губі кульовидної форми, діаметром 1см на ножці.Поверхня нерівна, дрібнозерниста, сіруватокоричневого кольору. Нагадує кольорову капусту. Волосяний покрів відсутній. При пальпації м’яке, безболісне.
У пацієнта, 45 років, є утворення на нижній губі, що має форму півкулі діаметром 1см, щільної консистенції. Утворення виступає над червоною каймою на 0,5см. Поверхня сірувато-рожевого кольору з невеликою кількістю щільно розташованих білуватих лусочок. При пальпації безболісне.
Пацієнт У., 50 років звернувся до лікаря зі скаргами на утворення на слизовій оболонці нижньої губи зліва, яке вперше виявив 3 місяці тому. Утворення поступово збільшується у розмірах. Розвиток захворювання пов’язує із травмою. Об’єктивно: утворення круглої форми, в діаметрі до 1 см з чіткими межами. Слизова оболонка над утворенням має синюшний відтінок. При пальпації утворення безболісне, м’якої консистенції, трохи виступає над рівнем слизової оболонки нижньої губи. Регіонарні лімфовузли не пальпуються. Встановіть діагноз:
У пацієнта, 45 років, при огляді порожнини рота на слизовій оболонці щічних ділянок справа та зліва визначається пляма білуватого кольору по лінії змикання зубів, яка не звишується над оточуючими запаленими набряклими тканинами. Поверхневі шари утворення не знімаються при зішкрябуванні. Пацієнт курить впродовж 20 років, в середньому по три пачки цигарок у день. Визначте діагноз.
Пацієнтка, 53 років, скаржиться на наявність новоутворення слизової оболонки в ділянці нижніх бокових зубів справа. Зазначає, що раніше вже проводилось оперативне лікування з приводу цього новоутворення. В ділянці 4.6 та 4.7 зубів на слизовій оболонці визначається новоутворення круглої форми, синюшного кольору, зв’язане з періодонтом зубів, безболісне при пальпації. Визначте діагноз.
Пацієнтка, 35 років, звернулась зі скаргами на наявність безболісної деформації нижньої щелепи та мозкового черепу, яку виявила майже 5 років тому. При огляді обличчя має вигляд “левиної морди“. При рентгенологічному дослідженні визначається картина дифузного збільшення тіла нижньої щелепи зліва з деструкцією кістки у вигляді множинних ділянок ущільнення та розрядження, картина у вигляді “кучерів” чи “комків вати”. Визначте діагноз.
Пацієнтка, 35 років, звернулась зі скаргами на помірну припухлість в ділянці правої привушної залози, котру виявила випадково, біль не турбує. В товщі правої привушної залози визначається обмежене утворення, 2,5 см в діаметрі, спаяне з навколишніми тканинами, безболісне, шкіра над ним зміщується. Виділення слини з протоку залози не порушено. Визначте попередній діагноз.
Пацієнт, 33 років, звернувся зі скаргами на масивну виразку дна порожнини рота, яка розташована від 4.5 до 3.5 зубів між тілом нижньої щелепи та під’язиковим валиком. Виразка розповсюджується на нижню поверхню язика, що утруднює рухомість язика, мовлення та вживання їжі. При огляді виявлено щільний конгломерат підщелепних та підпідбрідних лімфатичних вузлів, визначаються лімфатичні вузли в середньо-боковому відділі шиї справа. Визначте клінічний діагноз.
Пацієнт, 35 років, звернувся зі скаргами на наявність припухлості в області нижньої щелепи, рухомість зубів, біль, який турбує переважно по ночах. Пухлину виявив 2 місяці тому, тиждень тому з’явилось оніміння нижньої губи. Об’єктивно: пухлина нерухома, щільної консистенції, слизова оболонка над нею бліда. На рентгенограмі: визначаються ділянки ущільнення кістки з нечіткими межами та наявність кісткових голок, розташованих перпендикулярно до поверхні щелепи. Про яке захворювання можна думати?
У пацієнтки по перехідній складці в області 4.5 є безболісна деформація альвеолярного відростку. Пальпаторно визначається симптом Дюпюїтрена. Коронка 4.5 зруйнована на 1/3. На рентгенограмі альвеолярного відростка верхньої щелепи визначається ділянка розрідження в кістковій тканині округлої форми з чіткими межами, d до 1,5 см в області верхівки кореня 4.5. При пункції утворення отримано рідину світложовтого кольору. Який діагноз найвірогідніший?
У пацієнта, 64 років, з’явились кров’янисті виділення з лівої половини носа, відмічається рухомість зубів лівої верхньої щелепи. Пацієнт впродовж 2-х останніх років відчуває ниючі болі в лівій стороні верхньої щелепи. На лівій боковій поверхні шиї визначається щільне пухлиноподібне утворення. Хворий виснажений. Який найвірогідніший діагноз?
Чоловік, 56 років, скаржиться на біль в лівій привушно-жувальній області, на прогресуючу асиметрію обличчя, котру помітив місяць тому. Під час огляду: парез мімічних м'язів зліва. Спереду від мочки вуха є інфільтрат без чітких меж. Шкіра над ним синюшна, натягнута. Збільшені шийні лімфовузли зліва. Відкривання рота обмежене до 2,5 см. З протоки лівої привушної залози слина не виділяється. Для якого захворювання найхарактерніший наведений клінічний стан?
Пацієнт, 56 років, звернувся зі скаргами на наявність припухлості в правій привушній області, біль. Припухлість виявив 5-6 міс. тому. Об’єктивно: визначається парез мімічних м’язів правої половини обличчя. Пальпаторно визначається горбиста пухлина, спаяна з оточуючими тканинами, помірно болісна. У центрі пухлини – розм’якшення. Піднижньощелепні та шийні лімфовузли справа збільшені, ущільнені. Рот відкриває вільно. З протоки правої привушної слинної залози виділення слини немає. Який діагноз можна припустити?
У чоловіка, 49 років, через два роки після променевої терапії діагностовано рецидив раку нижньої губи. Об’єктивно: в області правої половини нижньої губи є новоутворення розміром 1х2 см з виразкою в центрі. В підщелепній області справа виявляються 2 збільшених, щільних, безболісних лімфовузли круглої форми. Вкажіть стадію захворювання.
У пацієнта, 58 років, на боковій поверхні середньої третини язика зліва утворилася виразка, яка переходить на дно порожнини рота. Виразка неправильної форми з нерівними підритими краями. Оточуючі тканини ущільнені, хрящоподібної консистенції. Дно виразки покрито брудно-сірим нальотом. Неприємний запах з рота. Ліві піднижньощелепні лімфовузли збільшені, щільні, обмежено рухомі. Яке захворювання можна припустити?
Пацієнт, 43 років, скаржиться на наявність виразки на нижній губі, яка довго не гоїться. Хворіє майже 2 місяці. Курить. До лікаря не звертався. Об’єктивно: в області червоної кайми нижньої губи зліва виразка округлої форми діаметром до 2см. Краї виразки припідняті у вигляді валика білуватого кольору, ущільнені. В лівій піднижньощелепній області пальпуються збільшені безболісні щільні лімфовузли обмеженої рухомості. Який найвірогідніший діагноз?
У пацієнта, 55 років, в ділянці видаленого 4.6 виникло безболісне, горбисте, синюшного кольору пухлиноподібне новоутворення на ніжці розміром 2,0х1,0х1,5 см. Відкривання рота вільне. На внутрішньоротовій Rg-грамі альвеолярного відростка в ділянці видаленого 4.6 відмічається осередок деструкції кісткової тканини. Який найвірогідніший діагноз?
У чоловіка, 49 років, через два роки після променевої терапії діагностовано рецидив раку нижньої губи. Об’єктивно: в області правої половини нижньої губи є новоутворення розміром 1х2 см з виразкою в центрі. В правій підщелепній області виявляються 2 збільшених, щільних, безболісних лімфовузли круглої форми. Який метод лікування у даному випадку найоптимальніший?
Пацієнту, 48 років, проведено паротидектомію з приводу доброякісної пухлини привушної слинної залози. В післяопераційному періоді спостерігається опущення кута роту, зміщення серединної лінії в здорову сторону, утруднення мовлення. Яка з гілок лицевого нерву уражена при оперативному втручанні?
Пацієнтка, 27 років, скаржиться на наявність припухлості в області нижньої щелепи справа. Об’єктивно: обличчя дещо асиметрично за рахунок потовщення тіла нижньої щелепи справа. Відсутній 4.5. На рентгенограмі правої половини нижньої щелепи в боковій проекції визначається осередок просвітлення кісткової тканини овальної форми 2х3 см з чіткими рівними контурами. В порожнину осередку просвітлення обернена коронкова частина горизонтально розташованого ретенованого 4.5. Який найвірогідніший діагноз?
Пацієнт, 17 років, скаржиться на наявність на передній поверхні шиї нориці, яка існує з народження. Періодично з нориці виділяється невелика кількість слизоподібного відокремлюваного. Діагностовано серединну норицю шиї. Яка тактика лікування має бути?
Чоловікові, 48 років, під час санації порожнини рота зроблено рентгенограму нижньої щелепи. Виявлена деструкція кісткової тканини з рівними чіткими межами в області кута нижньої щелепи, що не пов’язана з коренями зубів. При діагностичній пункції отримано ексудат коричневого кольору, без кристалів холестерину. Який попередній діагноз?
Пацієнт скаржиться на тяжкість в лівій половині голови, біль у 2.6 зубі. Об'єктивно: коронка 2.6 зуба зруйнована на дві третини каріозним процесом, перкусія його слабко позитивна. На рентгенограмі придаткових пазух носа ліва верхньощелепна пазуха наполовину завуальована, з чітким куполоподібним контуром. На рентгенограмі 2.6 періодонтальна щілина у верхівки піднебінного кореня відсутня. Який найімовірніший діагноз?
Пацієнтка, 35 років, скаржиться на біль в зубах та потовщення тіла нижньої щелепи. Об’єктивно: обличчя асиметричне за рахунок потовщення нижнього відділу лівої щоки. 3.6 зуб відсутній. Коронки 3.5 і 3.7 конвергують. Ліва половина тіла нижньої щелепи веретеноподібно вздута, пальпаторно – досить. тверда, поверхня її гладка, безболісна. На рентгенограмі лівої половини нижньої щелепи в ділянці тіла – зона деструкції у вигляді багатьох дрібних колоподібних порожнин, відокремлених одна від одної кістковими перемичками, малюнок має дрібнопористий характер. Корні 3.5, 3.6 зубів резорбовані на 1/3 своєї довжини. При пункції – рідина бурого кольору. Який найімовірніший діагноз?
Пацієнт, 28 років, скаржиться на наявність пухлини на нижній губі. З анамнезу з’ясовано, що пухлина була виявлена відразу після народження, зростала повільно, але за останній рік різко збільшилася у розмірах. При огляді на нижній губі є пухлина червоного кольору, м’яка, при стисканні спустошується та блідне. Якій попередній діагноз?
Пацієнт, 24 років, скаржиться на пухлину в області тіла нижньої щелепи, яка зростає. Хворіє впродовж 5 місяців. При огляді: в області кута нижньої щелепи має місце здуття. Реґіонарні лімфатичні вузли не збільшені. На рентгенограмі визначається деструкція кісткової тканини на рівні 4.6, 4.7, 4.8 зубів і в області гілки, з чіткими контурами, у вигляді окремих порожнин з кістковими перегородками. Корени 4.6, 4.7, 4.8 зубів резорбовані. Поставте попередній діагноз.
Пацієнтка, 33 років, скаржиться на наявність пухлиноподібного утворення в лівій піднижньощелепній області, яке повільно збільшується у розмірах. Об’єктивно: в лівій піднижньощелепній області пальпується пухлина м’якоеластичної консистенції, котра при стисканні пальцями змінює свою конфігурацію, безболісна. Шкіра над пухлиною в кольорі не змінена, рухома. З боку порожнини рота змін не виявлено. Слинні залози функціонують нормально. Симптом наповнення відсутній. Визначте найвірогідніший діагноз.
Пацієнт С., 52 років, скаржиться на біль і припухлість в правій привушній області. Хворіє майже 2 роки. За останній місяць припухлість збільшилась, біль посилився. Об’єктивно: обличчя асиметричне за рахунок щільного інфільтрату в правій привушній області, який спаяний з оточуючими тканинами, без чітких меж, болісний при пальпації. В області шиї справа попереду та позаду кивального м’язу визначаються збільшені, щільні, рухомі лімфовузли. Права носо-губна складка згладжена, кут рота опущений. Рот відкриває вільно. Виражені симптоми парезу правого лицевого нерва. Який діагноз можна припустити?
У пацієнта Н., 45 років, після клінічного обстеження та інцізійної біопсії діагностована обширна кістозна форма амелобластоми тіла нижньої щелепи в області 4.6, 4.7, 4.8 зубів. Який вид хірургічного лікування показаний:
. Пацієнт В., 40 років, звернувся зі скаргами на наявність безболісного пухлиноподібного новоутворення на нижній щелепі зліва. При пальпації тіла нижньої щелепи визначається симптом Рунге-Дюпюїтрена. На рентгенограмі тіла нижньої щелепи зліва визначається осередок деструкції кісткової тканини з чіткими контурами в області верхівок 3.6 зуба, розміром 2х1,5 см. Який найвірогідніший діагноз?
У пацієнтки, 56 років, ерозія красної кайми нижньої губи, яка має овальну форму з гладкою поверхнею, насичено червоного кольору. На поверхні ерозії кров’яні шкірочки, які знімаються із зусіллям. Після зняття шкірочок виникає незначна кровотеча. Легка травматизація ерозії в місцях, де шкірочки відсутні, не викликає кровотечі. Визначте вид передраку нижньої губи?
Пацієнт, 54 років, звернувся до лікаря-стоматолога зі скаргами на наявність пухлиноподібного утворення на красній каймі нижньої губи зліва. При огляді виявлено чітко обмежену ділянку ураження красної кайми неправильної форми розмірами 1х1,5 см. Осередок ураження не підвищується над рівнем оточуючої червоної кайми, сірувато-білого кольору, вкритий тонкими щільно сидячими лусочками. Поставте діагноз.
Пацієнт, 51 року, звернувся до лікаря-стоматолога зі скаргами на появу плями на красній каймі нижньої губи зліва. Осередок ураження має вид тонкої, мов би наліпленої плівочки з чіткими, але неправильними контурами. Поверхня ураження сірого кольору, злегка шорстка. Розміри ураження 1,5х1 см. При гістологічному дослідженні характерним є "чистий" паракератоз. Визначте вид ураження нижньої губи.
Пацієнт, 55років, звернувся до лікаря-стоматолога зі скаргами на наявність в області красної кайми нижньої губи пухлиноподібного утворення округлої форми діаметром майже 1 см. При огляді виявлено, що пухлиноподібне утворення виступає над оточуючою червоною каймою на 5 мм, щільної консистенції, сірувато-червоного кольору. На поверхні утворення є тонкі лусочки, які важко знімаються. Поставте діагноз.
До хірурга звернувся пацієнт, 25 років, з пухлиноподібним утворенням в лівій привушній області. Наявність пухлини зазначає з народження. Розміри пухлини не змінюються. Клінічно в лівій привушній області визначається утворення округлої форми до 2,0 см в діаметрі, що підноситься над шкірою, поверхня утворення горбиста, коричневого кольору. При надавлюванні колір її не змінюються. Вкажить попередній діагноз.
Пацієнт звернувся зі скаргами на посилення росту пухлини з природженого невусу на щоці, який доволі часто травмувався під час гоління. Виявлено бородавчасту пігментовану пухлину розміром 1,5 х 1 см. Реґіонарні лімфатичні вузли не збільшені. Встановіть попередній діагноз
У пацієнта в ділянці нижньої губи є щільна безболісна пухлина розміром 2,5 х 0,8 см, в центрі котрої виразка, дно якої вкрито активними грануляціями. В підпідборідній області під час пальпації виявлено збільшений, безболісний лімфовузол. Хворіє впродовж 3-х місяців. Встановіть попередній діагноз.
У пацієнта, 45 років, є утворення на нижній губі, що має форму півкулі діаметром 1см, щільної консистенції. Утворення виступає над червоною каймою на 0,5см. Поверхня сірувато-рожевого кольору з невеликою кількістю щільно розташованих білуватих лусочок. При пальпації безболісне. Поставте діагноз.
До хірурга-стоматолога звернувся пацієнт зі скаргами на асиметрію обличчя. Об’єктивно: в області привушної слинної залози виявлено безболісну, рухому, округлої форми з бугристою поверхнею пухлину щільної еластичної консистенції. Пухлина повільно впродовж декількох років збільшувалась. Якому захворюванню характерна така клінічна картина?
У пацієнта, 45 років, в анамнезі хронічна травма слизової оболонки право щоки гострими краями зубів. Об’єктивно: на слизовій щоки по лінії змикання зубів є білувата пляма, що не підвищується над оточуючими запальними набряклими тканинами; поверхові шари утворення не знімаються при зіскоблюванні. Встановіть діагноз:
Пацієнтка, 52 років, майже 8 років тому виявила в правій привушно-жувальній області болісну пухлину, яка поступово збільшувалася. Об’єктивно: новоутворення щільне з горбистою поверхнею, малорухоме, діаметр 4 см, розташовано глибоко, не пов’язане зі шкірою. Функція лицевого нерва не порушена. Слина виділяється вільно. Який найвірогідніший діагноз?
У пацієнта, 46 років, при огляді порожнини рота на слизовій оболонці правої щічної області визначається новоутворення розміром 1,0х1,0 см, м’якої консистенції, безболісне при пальпації, кольору слизової оболонки ротової порожнини. З’явилося декілька років тому. Визначте діагноз.
Пацієнт, 62 років, скаржиться на біль та рану на боковій поверхні язика, яка існує півроку. При огляді має місце виразка розміром 0,5-1,5 см, поверхнева, неправильної форми. Оточуючи тканини та основа її гіперемовані та інфільтровані. Пальпація утворення безболісна, порожнина рота не санована. Регіональні лімфатичні вузли збільшені, безболісні при пальпації. Визначте попередній діагноз.
Пацієнт, 45 років, скаржиться на наявність безболісної деформації нижньої щелепи та мозкового черепу, яку виявив майже 5 років тому. При огляді обличчя має вигляд “левиної морди“. При рентгенологічному дослідженні визначається картина дифузного збільшення тіла нижньої щелепи зліва з деструкцією кістки у вигляді множинних ділянок ущільнення та розрідження, картина у вигляді “кучерів” чи “шматків вати”. Визначте діагноз.
У пацієнтки, 42 років, на слизовій щоки наявне одиночне новоутворення блідо-рожевого кольору, округлої форми, на ніжці діаметром 1,0 см, безболісне під час пальпації, м’яко-еластичної консистенції. Слизова оболонка навколо основи ніжки не змінена. Який з методів верифікації діагнозу треба застосувати?
Жінка, 56 років, звернулася зі скаргами на безболісне новоутворення на альвеолярному гребені лівої верхньої щелепи. Під час огляду: на ясні в ділянці премолярів яскраво-червона пухлина, що розташована по обидва боки альвеолярного гребеня, пухлина на широкій основі, щільно-еластичної консистенції, безболісна. Який найвірогідніший дiагноз?
Пацієнт, 65 років, звернувся до хірурга-стоматолога зі скаргами на новоутворення на шкірі лівої виличної ділянки, яке виявив 2 місяця тому. При огляді у виличній області визначається округле, безболісне новоутворення до 1,5 см в діаметрі, м’яке, зв’язане зі шкірою. Колір шкіри майже не змінений. Який попередній діагноз встановить лікар?
Пацієнт Д., 30 років, звернувся в ООД зі скаргами на наявність пухлини на нижній щелепі справа, рухомість зубів, інтенсивні болі. В анамнезі: 2 місяці тому отримав сильну травму, після чого з’явилась болісна припухлість нижньої щелепи, яка швидко збільшувалась. Об’єктивно: асиметрія обличчя за рахунок потовщення і деформації тіла нижньої щелепи справа. Пальпаторно пухлина нерухома, щільноеластичної консистенції, на рентгенограмі – осередок деструкції кісткової тканини щелепи, неправильної форми з нерівними контурами. Встановіть діагноз:
Пацієнт, 35 років, звернувся зі скаргами на наявність пухлини в області нижньої щелепи, рухомість зубів, біль, який не купується анальгетиками, переважно вночі. Пухлину виявив 2 місяці тому, тиждень тому – з’явилось оніміння нижньої губи. Об’єктивно: пухлина нерухома, щільної консистенції, слизова оболонка над нею бліда. На рентгенограмі: видно ділянки ущільнення кістки з нечіткими межами та наявність кісткових голок, розташованих перпендикулярно до поверхні щелепи. Про яке захворювання можна думати?
Пацієнт Е., 58 років, звернувся до лікаря-стоматолога зі скаргами на наявність ”бородавки” на губі, стан дискомфорту. Об’єктивно: на незмінній червоній облямівці нижньої губи визначається вузол напівкулястої форми з горбистою поверхнею, підвищеній над рівнем епітелію на 4 мм. Зверху вузол покритий щільно прикріпленими сірими лусочками. Пальпація безболісна. Встановіть діагноз.
Пацієнт, 63 років, скаржиться на наявність ерозії на червоній облямiвцi нижньої губи, яка існує давно, інколи спонтанно епiтелiзується, а потім з’являється на тому самому мiсцi. Пацієнт страждає на хронічний гiперацидний гастрит, курить. Об’єктивно: на червоній облямiвцi нижньої губи збоку визначається ерозія неправильної форми, з гладенькою, ніби полірованою, поверхнею, насичено-червоного кольору. При пальпації безболісна, ущільнення тканин в основi відсутнє. Лiмфатичнi вузли не збiльшенi. Вкажіть найiмовiрніший попередній діагноз:
У пацієнтки, 56 років, ерозія червоної облямівки нижньої губи овальної форми, з гладкою поверхнею, насиченого червоного кольору. На поверхні ерозії кров’янi кірочки, які знімаються з утрудненням. Після зняття кірок виникає невелика кровотеча. Легке травмування ерозії у місцях, де кiрки вiдсутнi, не викликає кровотечі. Визначте вид передраку нижньої губи:
Пацієнт, 55 років, звернувся до лiкаря-стоматолога зi скаргами на наявність у дiлянцi червоної облямівки нижньої губи пухлиноподiбного утворення округлої форми діаметром близько 1 см. Об’єктивно: пухлиноподiбне утворення виступає над оточуючою червоною облямівкою на 5мм, щільнуватої консистенції, сiрувато-червоного кольору, на поверхні утворення наявні тонкі лусочки, які знімаються з утрудненням. Який найiмовiрніший діагноз?
Пацієнт, 28 років, звернувся зi скаргами на припухлість в правій пiд’язиковiй дiлянцi, яка обмежує рухомість язика, ускладнює мовлення. Виявив її тиждень тому. Об’єктивно: пiд’язиковiй дiлянці справа кулеподібне вибухання розміром 2,0х2,5 см, з чіткими межами, в центрі прозора, розтягнута слизова оболонка. Пальпаторно визначається флюктуацiя. Язик дещо піднятий догори. Який найiмовiрніший діагноз?
У пацієнта, 46 років, при огляді порожнини рота на слизовій оболонці щічної ділянки справа визначається новоутворення розміром 1,0х1,0 см, м’якої консистенції, безболісне під час пальпації, кольору слизової оболонки ротової порожнини. Новоутворення з’явилося декілька років тому. Який найiмовiрніший діагноз?
Пацієнт, 42 років, будівельник, скаржиться на наявність на нижній губі бородавчастого розростання, яке виникло 1,5 мiсяцi тому i за останній тиждень почало значно збільшуватись у розмірах. Об’єктивно: червона облямівка нижньої губи синюшночервоного кольору, iнфiльтрована, з поодинокими щільно прикріпленими лусочками. В центрі – чітко обмежене напівсферичної форми утворення, діаметром 8 мм, висотою 4 мм, сiрувато-синюшно-червоного кольору, з шорсткою поверхнею за рахунок тонких лусочок, що щільно прикрiпленi до його поверхні та ущiльненi в основi. Регiонарнi лiмфатичнi вузли збiльшенi, рухомі, безболiснi, щiльнi. Який найiмовiрний діагноз?
Хворий, 63 років, звернувся до лікаря зi скаргами на наявність пухлини на нижній губі. Під час огляду виявлено на нижній губі ближче до лівого кута рота пухлину конусоподібної форми, до 1 см, сіруватого кольору, на широкій основi, тверду, безболісну, нерухому. Який попередній діагноз можна встановити?
Пацієнт скаржиться на наявність м’якого безболісного утворення на слизовій оболонці лівої щічної ділянки, яке з’явилося близько 3 мiсяцiв пiсля неодноразового прикушування щоки при зубному протезуванні. На межі слизової оболонки нижньої губи i щоки зліва визначається новоутворення 1х1 см округлої форми, безболісне, з чіткими контурами, обмеженорухливе. Слизова оболонка над ним витончена, напівпрозора. Який найiмовiрніший діагноз?
У пацієнтки, 29 років, пiсля клiнiчного i рентгенологічного обстеження встановлений діагноз: остеобластокластома нижньої щелепи (кiстозна форма). Діагноз підтверджений характером пунктату (бура рідина), пухлина не виходить за межі кортикальної пластинки, хоча остання стоншена. Який метод лікування доцільно застосувати при цьому виді пухлини?
Пацієнт, 43 років, скаржиться на потовщення тiла нижньої щелепи. Об’єктивно: обличчя асиметричне за рахунок потовщення нижньої щелепи зліва. 3.5, 3.6, 3.7 зуби рухливі. У дiлянцi перехідної складки з вестибулярного боку визначається безболісне вибухання кісткової тканини. На рентгенограмi нижньої щелепи зліва – ділянки деструкції кісткової тканини округлої форми з чіткими межами. Корені 3.5,3.6, 3.7 резорбованi. Який найiмовiрніший діагноз?
Чоловiк, 35 рокiв, звернувся зi скаргами на потовщення альвеолярного вiдростка верхньої щелепи. Попереднiй дiагноз: радикулярна кiста верхньої щелепи. Що буде виявлено пiд час пункцiї альвеолярного вiдростка в областi ”потовщення” щiчної області?
Пацієнт скаржиться на безболiсне новоутворення на нижнiй губi, що з’явилося 2 тижнi тому пiсля травми. Об’єктивно: безболiсне, пружне новоутворення. Який найiмовiрніший дiагноз?
До лiкаря-стоматолога хiрурга звернулися батьки 17- рiчного пiдлiтка зi скаргами на новоутворення на верхній губi злiва, яке з’явилось кiлька мiсяцiв тому. Об’єктивно: бородавкоподiбне розростання на нiжцi, чiтко вiдмежоване вiд оточуючих тканин. Поверхня горбиста, крупнозерниста, за своїм виглядом нагадує ”цвiтну капусту”. Який попереднiй дiагноз?
У пацiєнта, 48 рокiв, на слизовiй оболонцi щоки виявленi бородавчастi, щiльнi, сiрувато-бiлi розростання, що пiдiймаються над прилеглими тканинами, оточенi дiлянками ороговiння сiрувато-бiлого кольору, якi не зiшкрiбаються. Встановiть попереднiй дiагноз:
У пацiєнта дiагностовано фiбропапiлому шкiри обличчя. Який метод лiкування необхiдно застосувати?
Чоловiк, 43 рокiв, звернувся до щелепно-лицевого хiрурга зi скаргами на естетичний дефект. При оглядi виявлено надлишкове утворення жирової тканини в області шиї та верхньої частини тулуба у виглядi комiра без чiтких меж, вiдмiчається обмежена рухомiсть шиї. З анамнезу вiдомо, що такi ж симптоми присутнi у батька пацiєнта. Встановiть попереднiй дiагноз:
Чоловiк, 35 рокiв, звернувся зi скаргами на потовщення альвеолярного вiдростка верхньої щелепи. Попереднiй дiагноз: радикулярна кiста верхньої щелепи. Що буде виявлено пiд час пункцiї альвеолярного вiдростка в областi ”потовщення” щiчної області?
Пацієнтка 18-ти років звернулась до лікарястоматолога на консультацію з приводу наявності новоутворення лобної ділянки. На лобній ділянці відмічається рожево-червона пляма шкіри напівкруглої форми з чіткими контурами, розміром 3-4 см. При натискуванні на ушкоджену ділянку тіла пальцями шкіра змінюється у кольорі, стає білішою. При припиненні тиску шкіра набуває попереднього рожево-червоного кольору. При нахиленні голови пляма стає більш насиченою в кольорі і збільшується в об’ємі; пацієнтка піднімає голову - пляма поступово набуває червонорожевого кольору. Поставте діагноз:
У пацієнта діагностовано фібропапілому шкіри обличчя. Який метод лікування необхідно застосувати?
У пацієнта діагностовано амелобластому нижньої щелепи. Який вид хірургічного лікування показаний цьому пацієнтові?
У жінки віком 63 роки на бічній поверхні шиї виявлено новоутворення овальної форми з гладенькою поверхнею та розмірами близько 3 см. Під час пальпації новоутворення має м’яку тістоподібну консистенцію, рухоме, блезболісне. Який діагноз найімовірніший?
У пацієнта на шкірі верхньої губи виявлено новоутворення розміром 1,5х2,0 см, яке трохи підвищується над рівнем навколишніх тканин, м’якої консистенції, синюшного кольору. Позитивний симптом «стиснення-наповнення». Який імовірний діагноз?
Чоловік віком 52 роки звернувся до лікарястоматолога зі скаргами на появу декілька місяців тому на слизовій оболонці щоки плями яскравочервоного кольору. Об’єктивно спостерігається: вогнище ураження з дрібними сосочковими розростаннями розміром до 1 см, дещо западає порівняно з навколишніми тканинами, під час пальпації безболісне та за кольором не змінюється, м’якої консистенції, обриси нерівні, чіткі. Регіонарні лімфатичні вузли не пальпуються. Установіть попередній діагноз.
Батьки десятирічного хлопчика скаржаться на незначну деформацію в ділянці кутів нижньої щелепи у дитини та нічні больові напади, що спостерігаються кілька місяців. Під час огляду виявлено асиметрію обличчя через збільшення об’єму кістки в ділянці кутів нижньої щелепи. Утворення пальпаторно щільні, горбисті, безболісні. На рентгенограмі визначається нерівномірне витончення кортикального шару з просвітленням кулястої та овальної форми, що нагадують бджолині стільники, розділені щільними кістковими перетинками, відсутність чітких меж із здоровою кісткою. Який попередній діагноз?
Жінка віком 28 років звернулася до лікарястоматолога зі скаргами на наявність припухлості в ділянці альвеолярного відростка верхньої щелепи з лівого боку, яку виявила випадково. Відкривання рота вільне. Об’єктивно спостерігається: у ділянці альвеолярного відростка верхньої щелепи ліворуч у проєкції коренів 22,23 зубів деформація у вигляді округлого ущільнення, безболісного під час пальпації. 22,23,24 зуби інтактні. На рентгенограмі визначається ділянка розрідження кісткової тканини з чіткими межами, розміром до 1 см в діаметрі, розташована між 22 і 23 зубами, періодонтальна щілина їх збережена, корені диверговані. ЕОД – у межах норми. Установіть попередній діагноз.
Чоловік віком 31 рік скаржиться на біль у верхній щелепі, рухомість зубів верхньої щелепи. З анамнезу відомо, що періодично з’являються кров’янисті виділення з правої половини носа. Об’єктивно спостерігається: зуби верхньої щелепи з правого боку рухомі. На рентгенограмі виявлено гомогенне затемнення правої верхньощелепної пазухи, деструкція медіальної кісткової стінки у вигляді «розталого цукру». Який попередній діагноз?
Чоловік віком 38 років скаржиться на наявність новоутворення розміром до 1 см на яснах у ділянці верхнього бічного зуба. Під час огляду на маргінальній частині ясен у ділянці 14 зуба виявлено новоутворення округлої форми, яскравочервоного кольору, м’якої консистенції, легко кровоточить від дотику. Яке захворювання характеризується цими клінічними симптомами?
Чоловік віком 70 років скаржиться на зміщення нижньої щелепи вправо під час відкривання рота, клацання в лівому СНЩС, незначний біль під час вживання їжі. За словами пацієнта, поступово з’являється обмеження відкривання рота. На рентгенограмі в ділянці лівого суглобового відростка виявлено вогнище значного затемнення округлої форми з чіткими контурами, що за щільністю відповідає кортикальній пластинці. Який попередній діагноз?
Жінка віком 65 років скаржиться на безболісне новоутворення на верхній губі, що повільно збільшується. Об’єктивно спостерігається: на червоній облямівці верхньої губи утворення 1х1 см у вигляді вузлика сірувато-червоного кольору з лійкоподібним вдавленням у центрі, заповнене щільною роговою масою. Установіть попередній діагноз.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома