Хворий 25-ти років доставлений в операційну для виконання операції з приводу варикозного розширення вен нижніх кінцівок. Коли можна починати хірургічне втручання?
Хворому 32-х років, з ознаками шлунково-дуоденальної кровотечі почали переливання одногрупної крові. Під час проведення біологічної проби з’явились такі скарги на біль у попереку, загальну слабість, неспокій. Об’єктивно: обличчя червоне, тремтіння, прискорення пульсу і дихання, задишка. Що трапилось?
Хворий 72-х років звернувся до поліклініки з приводу наявності крові в сечі. Під час опитування з’ясувалось, що у нього ніколи не було нападів ниркової коліки. Під час пальпації нирок визначається утворення в поперековій ділянці. Який метод дослідження першочерговий для з’ясування діагнозу?
Хвору 38-ми роки госпіталізовано в травматологічне відділення після дорожньо-транспортної пригоди з переломом та зміщенням шийних хребців. Який ви застосуєте метод витягнення?
У медпункт заводу звернулась жінка 43-х років, зі скаргами на різкий біль, свербіння, відчуття жару в лівій гомілці. Температура тіла - 38,3°С, хворіє два дні. Об’єктивно: в ділянці гомілки виражений набряк, розлите почервоніння з чіткими фестончастими краями, є окремі пухирі, наповнені жовтуватим вмістом. Ваш попередній діагноз:
До вас звернулася жінка 38-ми років зі скаргами на біль у лівій гомілці. Страждає варикозним розширенням вен нижніх кінцівок протягом 3-х років після пологів. Об’єктивно: температура тіла - 38°С. У ділянці лівої гомілки по ходу варикозно розширених вен пальпуються болючі тяжі, шкіра над ними гіперемована, набрякла. Який попередній діагноз?
У результаті падіння при аварії в мотоцикліста, поранення правої гомілки. Об’єктивно: стан середньої важкості. Блідість шкірних покривів виражена. Стогне від болю в нозі. Пульс - 110/хв., АТ- 90/60 мм рт.ст. Свідомість не втрачав. У рані уламки, кровотеча незначна. Який ступінь шоку?
У хірургічний кабінет поліклініки звернулась жінка 45-ти років, яка хворіє варикозним розширенням вен 8 років. Об’єктивно: гігіантська виразка, що охоплює всю нижню третину лівої гомілки, з в’ялими грануляціями.Шкіра навколо неї туга, має темні плями. Ваш попередній діагноз:
Ви акушерка приймально-діагностичного відділення оглядаєте жінку, 35-ти років,після кримінального аборту. Ви повинні провести специфічну профілактику проти якої хірургічної інфекції:
Ви акушерка гінекологічного відділення доглядаєте за прооперованою жінкою, 36-ти років, після видалення яєчника та апендектомії з дренажами черевної порожнини. Назвіть вид застосованої антисептики:
Ви акушерка пологового будинку при огляді новонародженої дитини виявили набряк та деформацію правої ключиці. Яке доцільно провести спеціальне обстеження для уточнення діагнозу?
Ви працюєте акушеркою на здоровпункті. До Вас доставили робітницю, яка з необачності пролила на нижні кінцівки акумуляторну рідину. Визначте характер опікової травми:
Ви акушерка ФАПу. Вас викликали до потерпілого чоловіка тваринницької ферми, який щойно отримав проникаюче поранення грудної клітки. При огляді із рани виділяється піниста кров. Ваша першочергова дія при наданні невідкладної допомоги:
Ви акушерка ФАПу. До Вас привезли чоловіка, 40-ка років, в тяжкому стані, покритий холодним потом, пульс слабкий, АТ - знижений, ноги підтягує до живота. При загальному обстежені, який достовірний симптом проривної виразки шлунку:
Ви акушерка відділення патології вагітності доглядаєте за жінкою 36-ти років, у якої виявили ознаки гострого панкреатиту. Яку необхідно провести лабораторну діагностичну процедуру для підтвердження діагнозу?
При патронажному обстеженні вагітної жінки ознаки гострого холецистита. Який об’єм невідкладної долікарської допомоги?
Ви працюєте в хірургічному відділенні. За призначенням лікаря готуєте пацієнтку до оперативного втручання з приводу гострого апендициту. Вкажіть термін підготовки до ургентної операції:
Ви акушерка гінекологічного відділення доглядаєте за жінкою, 42-х років, з запаленням жіночих статевих органів, у якої виникло ускладнення-перитоніт. Ваші дії перед транспортуванням пацієнтки до операційної:
Ви акушерка гінекологічного відділення при огляді жінки, 32-х років, після в/м ін’єкції сірчано-кислої магнезії виявили в ділянці правої сідниці обмежений болісний інфільтрат без флюктуації. Який приорітетний метод лікуванні на даній стадії?
При огляді хворого стан тяжкий. Діагностовано відкритий пневмоторакс. Лікар доручив накласти повязку. Якого типу вона повинна бути?
Який засіб іммобілізації для транспортування в травматологічне відділення треба надати чоловіку з деформацією в ділянці лівого стегна, який потратив під обвал?
Лікар призначив накласти герметичну пов’язку потерпілому з відкритим пневмотораксом. Яка з пов’язок буде герметична?
Яке втручання є доцільним на догоспітальному етапі, якщо чоловік отримав опік крутим окропом лівої кисті та передпліччя, скаржиться на сильний біль. При огляді: на тильній поверхні лівої кисті та передпліччя пухирі:
У пацієнта 28-ми років скарги на біль під час дефекації, виділення слизу та крові з відхідника протягом тижня. Який метод дослідження буде інформативним для з’ясування діагнозу?
Який метод хірургічної обробки рук використовують при відсутності води?
При визначенні групи крові за допомогою стандартних сироваток хворій 30-ти років, аглютинація з’явилась в І і ІІІ лунках. Яка група крові у пацієнтки?
Акушерка виконує функцію операційної сестри. Який вид прибирання операційної застосувати перед початком кожного операційного дня?
Який із перерахованих препаратів має бути обов’язково введений при підготовці до операції?
Що характерно для злоякісної пухлини?
Яку пробу слід провести для виявлення залишків крові при проведенні передстерилізаційної обробки інструментарію?
На ФАП звернулась дівчина 18-ти років зі скаргами на біль по всьому животі, який з’явився раптово, декілька годин тому в епігастральній ділянці, після чого локалізувався в правій здухвинній ділянці. Температура тіла - 38°С. живіт болісний при пальпації, позитивний симптом Щьоткіна-Блюмберга. Що з переліченого повинна зробити акушерка?
Яке з перелічених трансфузійних середовищ є найкращим для переливання хворій з крововтратою?
Що потрібно зробити, якщо перед транспортуванням до лікарні потерпілому наклали джгут, але термін накладання закінчився раніше госпіталізації?
Яка Ваша тактика, якщо у хворого 50-ти років 3 години тому виникло защемлення пахової грижі?
Жінці 32-х років, що оперована з приводу позаматкової вагітності, із замісною метою переливалася еритроцитарна маса. Під час проведення гемотрансфузії в неї виникла різка слабкість, сильний біль в поперековій ділянці, тахікардія - 110/хв., АТ- 80/60 мм рт.ст. Перша допомога полягає у:
Жінка 22-х років з вагітністю 30-ти тижнів скаржиться на біль внизу живота, більше справа, який з’явився 5-ти годин тому, нудоту, одноразове блювання. При пальпації живота відмічається біль у правій здухвинній ділянці, позитивний симптом Щьоткіна-Блюмберга. В аналізі крові лейкоцитоз - 15·109/л Який найбільш імовірний діагноз?
Породілля скаржиться на біль в правій грудній залозі. В ділянці болю інфільтрат 3х4 см, з розм’якшенням у центрі. Температура - 38,5°С. Який найбільш вірогідний діагноз?
До акушерки жіночої консультації звернулася жінка, 12 тижнів вагітності, зі скаргами на болючий конусовидної форми інфільтрат з некротичним стрижнем у ділянці підборіддя. Шкіра над ним червона, напружена. Назвіть найбільш вирогідний діагноз:
До акушерки жіночої консультації звернулася жінка 45-ти років, яка скаржиться на сильний біль у ділянці промежини, який посилюється під час рухів та дефекації. Хворіє 5 діб. Під час огляду в періанальній ділянці інфільтрат до 2х3 см різко болючий при пальпації, в центрі - розм’ягчення. Ваш діагноз:
Ви акушерка малої операційної, допомагаєте лікарю підготувати все необхідне до переривання вагітності за медичними показниками у терміні 8 тижнів. Який препарат Ви приготуєте для обробки операційного поля?
Ви акушерка пологової зали. Яким розчином проводиться дезінфекція використаного інструментарію?
На 9-у добу після пологів у породіллі підвищилась температура тіла до 38°С, скаржиться на біль у правій молочній залозі. При огляді встановлено: в правій молочній залозі пальпується інфільтрат, різко болючий, шкіра над ним гіперемована, субареолярна частина і сосок набряклі, болючі. Визначити, яке ускладнення післяпологового періоду у породіллі?
Ви працюєте акушеркою ФАПу. У жінки травма зовнішніх статевих органів - невелика гематома, яка не збільшується. Ваші першочергові дії:
Ви працюєте в операційній. Необхідно простерилізувати інструмент хімічним способом в 6% розчині пероксиду водню. Який час тримає стерилізація при кімнатній температурі?
У жінки 50-ти років, хворої на варикозну хворобу нижніх кінцівок, внаслідок поранення виникла кровотеча. Кров темного кольору. Як зупинити кровотечу в даному випадку?
При масивних переливаннях крові необхідно проводити профілактику цитратного шоку. Який препарат застосовується при цьому?
У пацієнта різана рана тильної поверхні кисті з гнійним ексудатом, отримана 3 дні тому. Для перев’язки Ви приготували лікарю 1% р-н йодонату для обробки шкіри. Які ще розчини необхідні для цієї перев’язки?
Через 6 діб після ін’єкції у породіллі утворився різко болючий інфільтрат з гіперемією шкіри над ним, місцевим підвищенням температури. Температура тіла - 37,8°С. Що у пацієнтки?
При проведенні огляду 25-річної жінки у відділенні профілактики ви виявили щільний вузол діаметром до 2 см в правій молочній залозі. Ваші незалежні втручання:
Пацієнтка готується до гінекологічної операції. Якими інструментами фіксують білизну навколо операційної рани?
Невідомий спричинив чоловікові удар ножем у живіт. При обстеженні на передній черевній стінці рана довжиною 5 см, яка помірно кровоточить, в її отвір випала петля кишківника. Турбують біль у животі і спрага. Що необхідно виконати на місці в першу чергу?
Жінка в терміні 16 тижнів вагітності захворіла 8 годин тому, коли відчула біль в епігастральній ділянці, нудоту. Через деякий час біль змістився в праву половину живота. Було одноразове блювання. При пальпації різкий біль в правій здухвинній ділянці, позитивний симптом Щьоткіна-Блюмберга. Ця клінічна картина дозволяє запідозрити:
У пацієнта закритий перелом кісток гомілки. Що необхідно приготувати для транспортної іммобілізації?
Пацієнтку готують до ургентної операції - кесаревого розтину. За призначенням лікаря Вам необхідно підготувати препарати для премедикації. Який препарат є обов’язковим для її проведення ?
У пацієнта поранення черепа з вибуханням головного мозку. Шкіру навколо рани обробили йодонатом, на вибухання наклали стерильну серветку з ізотонічним розчином. Що ще необхідно накласти, щоб не відбулося стискання головного мозку?
Потерпілий збитий вантажівкою. На передній поверхні правого передпліччя є глибока рана, у глибині якої уламки обох кісток. Що необхідно зробити в першу чергу при наданні невідкладної допомоги?
До акушерки звернулася жінка 38-ми років. Після четвертої вагітності варикозне розширення підшкірних вен обох гомілок. Дайте рекомендації:
Пацієнтці планується оперативне втручання - ампутація нижньої кінцівки. Яке втручання потрібно виконати за 30 хвилин до початку операції?
У пацієнта після проведення біологічної проби при переливанні крові з’явилися занепокоєння, загрудинний стискаючий біль, страх, холодний піт, блідість шкірних покривів. Які першочергові втручання необхідно виконати?
Яка тактика акушерки, якщо у флаконі з кров’ю Ви помітили пластивці?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома