У хворого місяцеподібне обличчя із синюшно-червоним забарвленням шкіри. На шкірі живота й стегон є широкі стрічки розтягнення. При якій патології це зустрічається?
Клініка феохромоцитоми зумовлена збільшенням:
При якій хворобі темнішає сиве волосся?
Основнимфактором виникнення ожиріння є:
У пацієнта скарги на біль в лобній ділянці голови, напади блювання, порушення зору у вигляді сліпоти у зовнішніх половинах поля зору. Об'єктивно: великий ніс, масивне
підборіддя, збільшення розмірів китиць рук. Про яку хворобу можна подумати?
Ендокринні залози виробляють:
Гіпофіз виробляє гормони:
При гіперфункції гіпофізу виникає:
Хвору турбує надмірна маса тіла, задишка, головний біль, закрепи, м’язева слабкість, підвищений апетит. При огляді: підвищене відкладання жиру в ділянці живота сідниць, стегон. Медичною сестрою діагностовано збільшення маси тіла на 40%. Який це ступінь ожиріння?
У пацієнта Ц. 30 років поступово почали збільшуватися та потовщуватися пальці на руках, збільшився лицевий череп, змінилося обличчя. Скаржиться також на головний біль, запаморочення, біль у суглобах, порушення зору, шум в вухах. На рентгенограмі черепа виявлено збільшення об’єму “турецького сідла”, витончення його стінок. Вказані ознаки є проявом:
Пацієнт 50 поступив у ендокринологічне відділення. При медсестринському обстеженні виявлено, що останнім часом вуха, ніс, кисті почали збільшуватися у розмірі. При патології якої залози виникають такі проблеми?
Хворий скаржиться на наростаючу м’язеву слабкість, підвищену втомлюваність, зниження працездатності, безсоння, періодичний біль в животі, нудоту. Об’єктивно: шкірні покриви бронзового відтінку, відмічається пігментація слизової оболонки порожнини рота. Пульс- 80/хв., ритмічний, слабкого наповнення і напруження. АТ- 90/60 мм рт.ст. Тони серця ослаблені, діяльність ритмічна. Про яке захворювання можна подумати?
Медична сестра відвідує на дому пацієнтку з акромегалією. Порушення функції якої ендокринної залози зумовлює дане захворювання?
При медсестринському обстеженні у пацієнтки 46 років, виявлено збільшення товщини підшкірної жирової клітковини у ділянці стегон та живота, сухість шкірних покривів, червоно-сині смуги на передній черевній стінці. До проведення якого обстеження медсестрі слід підготувати дану пацієнтку?
У пацієнта з ураженням наднирників діагностовано хронічну надниркову недостатність. Які зміни може виявити медична сестра при об’єктивному обстеженні пацієнта?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома