Тривалість гострого сепсису:
Тривалість інкубаційного періоду грипу:
Тривалість інкубаційного періоду кліщового енцефаліту:
Тривалість інкубаційного періоду комариного енцефаліту:
Тривалість інкубаційного періоду при парагрипі:
Тривалість інкубаційного періоду при холері (у днях):
Тривалість інкубаційного періоду сироваткової хвороби становить:
Тривалість першої гарячкової хвилі при кліщовому енцефаліті з двохвильовим перебігом:
Тривалість проведення первинної регідратації при холері повинна тривати:
Тяжкий перебіг грипозної інфекції зумовлений:
У випадку проколу голкою, мікротравми, поранення під час надання медичної допомоги ВІЛінфікованим, необхідно:
У виховательки дитсадочка, щепленої згідно календаря щеплень дифтерійним анатоксином, після планового посіву матеріалу мазка з ротоглотки, виділений збудник дифтерії. Яка ваша відповідь на скаргу цієї пацієнтки щодо неефективності щеплення і вимоги компенсації їй вимушеного відсторонення від роботи?
У ВІЛ-позитивного хворого при огляді виявлено клінічні ознаки ангулярного хейліту та легеневого туберкульозу. Яку стадію ВІЛ-інфекції слід діагностувати у хворого?
У дитини 10-ти років, що скаржилася на масивну слинотечу, під час об'єктивного обстеження виявлено гінгівіт, окремі жовтуваті виразки на язику, слизовій оболонці щік, ясен, помірне збільшення та болючість задньошийних лімфовузлів. Який попередній діагноз?
У дівчини 18 років, тяжкий перебіг поширеної форми дифтерії ротоглотки. Дитина щеплена лише в пологовому будинку проти туберкульозу. Специфічне лікування розпочато на 5-й день від початку захворювання. Яке неврологічне ускладнення дифтерії ймовірне на момент поступлення?
У дівчинки 12 років з'явились геморагічні висипання на тілі, ураження суглобів і судинної оболонки очей. Згодом приєдналась надниркова недостатність. Дитина померла. Що стало причиною смерті дитини?
У дівчинки 8 років раптово підвищилась температура тіла, з'явились катаральні явища. На 5-й день хвороби виник параліч м'язів нижніх кінцівок, приєдналися дихальні розлади. На розтині виявлений некроз мотонейронів передніх рогів спинного мозку. Про яке захворювання йде мова?
У дівчинки, 12 років, тяжкий перебіг поширеної форми дифтерії ротоглотки. Специфічне лікування розпочато лише на 5-й день від початку захворювання, в день звернення батьків за медичною допомогою. Дитина щеплена лише в пологовому будинку. Яке ускладнення дифтерії потенційно небезпечне?
У загальній етіологічній структурі пневмоній на орнітоз припадає:
У загальному аналізі крові при орнітозі:
У лікарню були прийняті хворі з однієї родини з набряками повік і обличчя, гарячкою, еозинофілією, болем голови і у м'язах. Захворювання наступило після вживання свинячого м'яса. Діагноз?
У лікарню звернувся хворий Р., 26 років. Занедужав гостро. Скарги на озноб, підвищення температури до 38,5ºС, нудоту, блювання, смердючі пінисті випорожнення до 7 разів, біль в епігастрії. За 10 годин до хвороби їв м'ясо гуски. Поставте попередній діагноз.
У лікуванні дифтерії:
У лікуванні орнітозу можуть бути використані:
У лікуванні хвороб, спричинених анаеробами, найбільш ефективним є:
У патогенезі грипу має місце:
У пацієнта, 20 років, реконвалесцента тяжкої форми дифтерії через 10 днів після виписування зі стаціонару (5-й тиж від початку захворювання) з'явилась загальна слабість, біль та парестезії, переважно в дистальних відділах кінцівок. Самостійно не може звестися на ноги. Об'єктивно: значна симетрична атрофія м'язів кінцівок, особливо – нижніх. Сухожилкові рефлекси знижені. У лікворі – помірний плеоцитоз – білково-клітинна дисоціація. Ваш діагноз?
У приймальний покій поступило четверо хворих із скаргами на інтенсивний ріжучий біль в епігастрії, багаторазове блювання, пронос, рідкі водянисті випорожнення. Відомо, що симптоми недуги у них з’явились через 2 год після вживання на весіллі торту. Яке захворювання могло виникнути у хворих?
У разі інфекційно-токсичного шоку:
У разі підозри на дифтерію шкіри для лабораторного дослідження слід брати:
У разі якої геморагічної гарячки застосовують сувору ізоляцію хворого?
У реконвалесцента бруцельозу сформувався нестерильний імунітет. Після виписки зі стаціонару пацієнт отримує рекомендації і прогноз на майбутнє. Яка ваша правильна відповідь на запитання чи можливе повторне захворювання на бруцельоз?
У реконвалесцента лептоспірозу сформувався типоспецифічний імунітет. Після виписки зі стаціонару пацієнт отримує рекомендації і прогноз на майбутнє. Яка ваша правильна відповідь на запитання чи можливе повторне захворювання на лептоспіроз?
У родині студента медінституту, який вивчає курс інфекційних хвороб, сестра захворіла на дифтерію. Джерело дифтерійної інфекції – хворий або бактеріоносій, шлях передачі – повітряно-краплинний та контактно-побутовий. Наскільки ймовірним джерелом інфекції міг бути цей студент, якщо жодних ознак хвороби в нього не спостерігалось?
У хворих на тяжку форму холеру температура як правило (наказ):
У хворих на холеру температура (наказ):
У хворого Б, 40 р., діагностовано тяжку тифоподібну форму сальмонельозу. Які з перелічених препаратів обов’язково слід застосовувати в даному випадку?
У хворого взято зразки крові для виявлення антитіл шляхом дослідження сироватки у реакції зв'язування комплементу (РЗК). З лабораторії отримано результат дослідження в якому зазначено, що відбувся гемоліз. Яке ваше трактування отриманого результату?
У хворого відзначається виражений біль голови, що супроводжується нудотою і блюванням. Періодично виникає відчуття "затьмарення" зору. Позитивні менінгеальні симптоми. Які додаткові дослідження необхідно терміново зробити для уточнення діагнозу?
У хворого відзначаються сильний біль голови, повторне блювання, болючість під час перкусії черепа і хребта, підвищена чутливість до світлових, звукових і тактильних подразників. Хворий лежить на боці, голова його закинута назад, ноги зігнуті і притиснуті до живота. Для якого синдрому характерна зазначена симптоматика?
У хворого гастроінтестинальна форма сальмонельозу, важкий перебіг. Призначте препарат для етіотропної терапії.
У хворого К., 26 р., попередній діагноз: дифтерія ротоглотки, поширена форма, тяжкий перебіг. Яка оптимальна доза протидифтерійної сироватки для парентерального введення?
У хворого клініка черевного тифу. Виберіть характерний ЗАК:
У хворого лептоспіроз. Виберіть характерний ЗАК:
У хворого методом специфічної лабораторної діагностики підтверджена локалізована форма дифтерії ротоглотки. Специфічне етіотропне лікування призначене на другий день від початку захворювання. Ваше ставлення до призначення антибіотиків:
У хворого С., 36 р., хвороба почалася раптово: гарячка 39 °С, озноб, поліміальгія. Через 3–4 дні приєдналися жовтяниця, на шкірі з'явилася геморагічна висипка, збільшилася печінка, приєдналися ознаки нефриту. Який попередній діагноз?
У хворого Ч, 37 р., протягом тижня поступово підвищувалась. температура, з’явилися біль голови, загальна слабість, знизився апетит. Звернувся до лікаря на 8-й день хвороби. Під час огляду: температура 39,5ºС, на запитання відповідає мляво, дещо загальмований, шкіра бліда, язик фулігінозний, АТ 100/60 мм рт. ст., пульс 74 за хв. Метеоризм, на шкірі живота декілька розеол. Виражений гепатолієнальний синдром. Відсутність випорожнень кілька днів. Поставте попередній діагноз.
У хворого, який лікується стаціонарно з приводу поширеної форми дифтерії ротоглотки (специфічне лікування розпочато на 5-й день від початку захворювання), на фоні позитивної динаміки загальних та локальних проявів хвороби з'явилось попирхування з періодичним потраплянням рідкої їжі в ніс; голос набув гугнявого відтінку. Яке ускладнення дифтерії у хворого?
У хворої в період пізньої реконвалесценції поширеної форми дифтерії поступово утруднювався процес читання, який через 5–6 днів став неможливим. Загальний стан задовільний. Локальні запальні зміни в ділянці ротоглотки пройшли. Об'єктивно: зіниці розширені, реакція їх на світло та конвергенція збережені. Розлади акомодації – далекозорість. Яке ускладнення дифтерії у хворої?
У хворої В. протягом 6 міс періодично з’являлись болі внизу живота, желеподібний рідкий стілець (слизово-кров`янистого, калового характеру до 3–6 разів на добу). Напередодні стан різко погіршився, температура тіла підвищилася до 39 °С, з'явилися різкі болі в правій епігастральній ділянці. Границя печінкової тупості зміщена вверх. З чим пов'язане погіршення стану пацієнтки?
У хлопчика, 17 років, реконвалесцента комбінованої форми дифтерії, через 10–12 днів після виписування зі стаціонару (8-й тиждень від початку захворювання) з'явилась загальна слабість, біль та парестезії, переважно в дистальних відділах кінцівок. Поступово хода стала атактичною. Самостійно не може звестися на ноги. Об’єктивно: значна симетрична атрофія м’язів кінцівок, особливо нижніх. Сухожилкові рефлекси відсутні. Переважне ураження якої ділянки нервової системи спричинив дифтерійний екзотоксин?
У якому випадку можна утриматись від уведення протидифтерійної сироватки?
У якому віці найчастіше трапляється герпетична інфекція зовнішніх статевих органів?
У якому віці спостерігається максимальна захворюваність на сальмонельоз?
У якому переліку представлені лише засоби етіотропної терапії?
У якому році була зафіксована остання епідемія холери в Україні?
Ураження всіх груп лімфовузлів є характерним для наступної форми цитомегаловірусної інфекції:
Ураження якої системи при лептоспірозі найбільш прогностично несприятливе?
Ускладнення 4–5-го тижня дифтерії:
Ускладнення дифтерії гортані:
Ускладнення легіонельозу:
Ускладнення типові для кримської геморагічної гарячки
Ускладнення фасціольозу:
Ускладнення, характерне для кримської геморагічної гарячки:
Ускладнення, що можуть розвиватися при сепсисі:
Ускладнення, що найчастіше виникає при тропічній малярії:
Ускладнення, що часто розвиваються на третьому тижні при дифтерії ротоглотки:
Ускладнення, яке найчастіше розвивається при грипі:
Ускладнення, які найчастіше виникають при харчових токсикоінфекціях:
Учень С., 16 р., доставлений у лікарню в тяжкому стані на 4-ий день хвороби, яка почалася з відчуття загальної слабкості та нежиті. За півдня до госпіталізації стан різко погіршився, температура з ознобом підвищилася до 40,5 °С, турбували нестерпні болі голови і очних яблук, тричі блювання фонтаном. Під час огляду свідомість сплутана, стогне. У ліжку лежить на боці з закинутою назад головою і підтягнутими до живота ногами. Різко виражені ригідність м'язів потилиці, симптоми Керніга і Брудзінського. Патологічних рефлексів і ураження черепних нервів не виявлено. У периферійній крові лейкоцитоз та прискорена ШОЕ. Який ваш діагноз?
Фактори, що сприяють розвитку сепсису:
Фасціольоз відноситься до:
Фібринозна плівка при дифтерії утворюється внаслідок взаємодії:
Форми менінгококової інфекції:
Характер випорожнень при сальмонельозі:
Характер екзантеми при менінгококемії:
Характер ліквору при менінгококовому менінгіті:
Характерна форма аденовірусної хвороби:
Характерним клінічним проявом парагрипу в дітей є:
Характерним симптомом Herpes zoster є?
Характерні форми аденовірусної інфекції:
Хвора 22 роки, захворіла гостро. Напередодні ввечері підвищилася температура тіла до 38 °С, турбував інтенсивний біль голови, свербіж шкіри живота, стегон, плечей. Наступного дня на відповідних ділянках з'явилися висипання у формі однокамерних округлих пухирців, м'яких на дотик, оточених вінчиком гіперемії. Під час огляду елементи висипки локалізовані й на слизовій оболонці порожнини рота та носоглотки. Ваш діагноз?
Хвора 61 рік, поступила у хірургічне відділення з приводу кровотечі з верхніх відділів шлунковокишкового тракту. 20 років тому була гемотрансфузія. За даними ФГДС – варикозне розширення вен стравоходу III ступеня. Найбільш ймовірна етіологічна причина захворювання?
Хвора А., 37 р., доставлена в ЛОР-відділення з приводу гнійного гаймориту. Через 20 хв. після ін'єкції новокаїну відчула шум у вухах, слабкість у ногах, біль у животі, серцебиття. Об'єктивно: загальмована, на шкірі обличчя, живота, грудей уртикарна висипка, набряк повік і губ. Серцеві тони приглушені, пульс 132 уд. за хв., АТ 80/50 мм. рт. ст. Який попередній діагноз?
Хвора Б., 22 р., поступила в інфекційну лікарню зі скаргами на болючість під час жування, дворазове блювання, пронос, різі під час сечовиділення. Встановлено діагноз: ящур. Призначте лікування:
Хвора Б., 48 р., звернулася до офтальмолога з приводу скарг на відчуття печіння в правому оці, світлобоязнь, погіршення зору. Об'єктивно на правому оці: набряк повік, незначна ін'єкція склер, на поверхні кон'юнктиви верхньої та нижньої повіки фолікулярна висипка. Під час огляду на щілинній лампі на поверхні рогівки видно деревоподібний виразковий дефект; пальпуються збільшені привушні та задньошийні лімфатичні вузли. Ваш діагноз
Хвора В., 16 років, поступила в стаціонар на 6-й день хвороби. Захворювання почалось з нежиттю та кашлю. На 5-й день хвороби раптово підвищилась температура тіла до 40 °С. Стан погіршився: з'явились кволість, різкий біль голови, часте блювання, не пов'язане з вживанням їжі. Позитивні менінгеальні симптоми. Загальна гіперестезія, тони серця глухі, тахікардія, АТ – 100/50 мм. рт. ст. Який найбільш імовірний діагноз?
Хвора доставлена із забрудненою колото-різаною травмою правої ступні. Введена протиправцева сироватка. Раптово стан хворої різко погіршився: з'явилася різка слабість, часте серцебиття. Об'єктивно: відзначається блідість шкіри, холодний піт, частий пульс слабкого наповнення до 100 уд. за хв., АТ 80/30 мм. рт. ст. Яка причина погіршення стану хворої?
Хвора Р., 23 років, поступила зі скаргами на підвищення температури тіла до 39ºС, озноб, біль голови. З анамнезу відомо, що 7 днів тому хвору вкусив кіт. Об’єктивно: регіонарний лімфаденіт, гепатоспленомегалія. При дослідженні периферичної крові – нейтрофільний лейкоцитоз із зрушенням лейкоцитарної формули вліво. Поставте попередній діагноз?
Хвора, 36 р., працівниця птахофабрики, захворіла гостро, за 3 дні до госпіталізації. Захворювання почалося з ознобу, пітливості, підвищення температури до 39,1 °С. Згодом з'явився сухий кашель із виділенням незначної кількості слизистого харкотиння, збільшилася печінка та селезінка. Об’єктивно: в легенях жорстке дихання, в нижньому відділі лівої легені розсіяні, сухі хрипи. В загальному аналізі крові: лейкопенія, ШОЕ – 50 мм за годину. Яка лікарська тактика?
Хвора, 36 р., працівниця птахофабрики, захворіла гостро, за 3 дні до госпіталізації. Захворювання почалося з ознобу, пітливості, підвищення температури до 39,1 °С. Згодом з'явився сухий кашель із виділенням незначної кількості слизистого харкотиння, збільшилася печінка та селезінка. Об’єктивно: в легенях жорстке дихання, в нижньому відділі лівої легені розсіяні, сухі хрипи. В загальному аналізі крові: лейкопенія, ШОЕ – 50 мм за годину. Який попередній діагноз?
Хвора, 37 років, скаржиться на загальну слабкість, спастичний біль у нижніх відділах живота, переважно у лівій здухвинній ділянці, частий рідкий стілець до 18 разів на добу з домішками слизу та крові. Захворювання почалося гостро, три дні тому з ознобу, відчуття жару, болю голови. Випорожнення часті, мізерні, складались з густого слизу з прожилками крові. Загальний стан середньої тяжкості, температура 37,8 °С. Сигмовидна кишка спазмована і болюча. Який ваш попередній діагноз?
Хвора, 37 років, скаржиться на спастичний біль у нижніх відділах живота, переважно у лівій здухвинній ділянці, частий рідкий стілець до 18 разів на добу. Захворювання почалося гостро, з відчуття жару. Випорожнення часті, складались з густого слизу з прожилками крові. Ваш попередній діагноз?
Хвора, 4 роки, поступила в інфекційне відділення зі скаргами на сухий "гавкаючий" кашель, підвищення температури тіла до 37,2 °С, помірний біль у горлі, захриплість голосу, гавкаючий кашель, утруднення вдиху, блідість носо-губного трикутника. Хворіє протягом двох днів. Який попередній діагноз?
Хворий 26 років, перебуває на лікуванні з діагнозом: "Гострий бронхіт", отримує пеніцилін, але продовжує гарячкувати. Проживає в місцевості, де реєструються поодинокі випадки черевного тифу. Яке дослідження доцільно провести для уточнення діагнозу?
Хворий 64 роки, захворів гостро після перенесеної затяжної ангіни – підвищилася температура тіла, з'явилися біль голови, загальна слабість. Згодом виник інтенсивний біль в грудному відділі хребта, який поширювався по ходу міжреберних нервів та посилювався при рухах. Під час огляду по ходу міжреберних проміжків шкіра грудної клітки гіперемована, набрякла. В області ураження висипання у формі пухирців 0,1–0,3 см, які наповнені прозорою рідиною, вміст частини пухирців каламутний. Ваш діагноз?
Хворий А., 10 років, поступив у приймальне відділення через 6 год після початку захворювання у тяжкому стані. Об'єктивно: на шкірі тулуба і нижніх кінцівок – геморагічні висипання, АТ – 50/30 мм. рт. ст. Лікар приймального відділення призначив препарат після якого стан дитини різко погіршився. Із яким із перелічених препаратів ви пов'язуєте погіршення стану?
Хворий Б., 43 р., поступив в інфекційну лікарню зі скаргами на високу гарячку, появу на шкірі гнійногеморагічних пустул з перетворенням їх у виразки, наявність слизисто-гнійно-кров'янистих виділень з носа. Професія: конюх. Діагноз: сап. Призначте лікування:
Хворий В., 27 р., захворів гостро. Поступив в інфекційну лікарню зі скаргами на печію в роті, гарячку, біль голови, біль у м'язах. Під час огляду на шкірі біля нігтів та між пальцями рук наявні афти. З анамнезу відомо, що пацієнт постійно вживає сире молоко. Ваш попередній діагноз?
Хворий З., 32 роки, звернувся на третій день зі скаргами на різку загальну слабість, зміну голосу, біль у горлі. Об'єктивно: щільні плівки займають усю поверхню мигдаликів, язичок, дужки; підшкірна клітковина набрякла з обох сторін до середини шиї. Серцева діяльність задовільна: пульс 90 уд. за хв., АТ 95/65 мм. рт. ст.; температура тіла 38,3 °С. Ваш діагноз?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома