В яких випадках гострого гепатиту В можна констатувати його хронізацію?
Для профілактики якого специфічного ускладнення черевного тифу на 3-му тижні хвороби пацієнту треба дотримуватися ліжкового режиму?
Хвороба Брілла виникає внаслідок:
Хірургічне лікування показане лише при такій формі бешихи:
.Основний резервуар збудника при геморагічній лихоманці з нирковим синдромом:
У дитини 5-ти рокiв спостерiгається набряк мигдаликiв, незначне бiлувате нашарування, збiльшення регiональних лiмфовузлiв. Лiкар запiдозрив дифтерiю та призначив з метою пiдтвердження дiагнозу бактерiологiчне дослiдження мазка. Iз яких дiлянок необхiдно провести мазок?
Ви медична сестра дитячого дошкільного закладу. В одній з груп захворіла дитина на епідемічний паротит. Карантин триватиме:
Лептоспіроз належить до:
Які основні симптоми ботулізму?
Пацієнт скаржиться на тупий біль у правому підребер’ї, слабкість, зниження апетиту, біль у суглобах упродовж двох тижнів. З анамнезу відомо, що чоловік вживає ін’єкційні наркотики. Під час об’єктивного обстеження виявлено: жовтяниця шкіри і склер, збільшення печінки та селезінки, сеча темного кольору, випорожнення знебарвлені. Для якого захворювання характерні ці клінічні показники?
Яка тривалість інкубаційного періоду при інфекційному мононуклеозі?
У дитячому садку спалах дизентерiї. Медична сестра проводить забiр матерiалу для бактерiологiчного дослiдження. Який збудник викликає дане захворювання?
Грип частіше клінічно проявляється:
При якому інфекційному захворюванні дитини у продромальному періоді характерні енантема та симптом Філатова-Бельського-Копліка?
Дитині 5 місяців. Була в контакті з хворим на кашлюк. Хворіє 2 тижні, за останній тиждень стан дитини погіршився. Напади кашлю зросли до 15-ти разів на добу, супроводжуються репризами, часто закінчуються блюванням. Назвіть потенційну проблему?
Хворий 20-ти років зі скаргами на підвищення температури, слабкість, головний біль, переймоподібний біль у лівій половині живота, часті випорожнення з прожилками слизу , крові, тенезми, звернувся до лікувальної установи. Який імовірний діагноз?
A) *Шигельоз
B) Ієрсиніоз
C) Сальмонельоз
D) Неспецифічний виразковий коліт
E)Неспецифічний виразковий коліт
Пацієнт скаржиться на озноб, гарячку, профузне потовиділення, що повторюються кожні три дні. З анамнезу відомо, що тиждень тому повернувся з Африки. Об’єктивно спостерігається: температура тіла 40°С, шкіра обличчя гіперемована, у легенях жорстке дихання, живіт пальпаторно безболісний, печінка та селезінка збільшені. Для якого захворювання характерні ці симптоми?
Де локалізується збудник висипного тифу в організмі хворої людини?
A) Де локалізується збудник висипного тифу в організмі хворої людини?
З ураженням судин при висипному тифі пов'язані:
Які мигдалики із лімфо-глоткового кільця найбільш часто запалюються при ангінах?
До якого класу мікроорганізмів відносяться збудники ГГ:
Ви медична сестра хірургічного відділення. Під час перев'язки колотої рани звернули увагу на судоми жувальних м'язів, важке ковтання через спазм в горлі та страждальний вираз обличчя пацієнта. Яке є захворювання у пацієнта?
Дитині 5 років, скаржиться на періодичний біль у животі, почастішання випорожнень, підвищення температури тіла до 38 0 C. Шкіра, слизові оболонки бліді, сухі на дотик. Язик сухий, обкладений білим нальотом. Живіт болючий при пальпації. Спостерігається бурчання в животі. Сигмовидна кишка спазмована, болюча. Протягом доби випорожнялася 9 разів, в калі слиз, прожилки крові. Для оцінки результатів медсестринських втручань вкажіть метод лабораторної діагностики для даної дитини:
При відвідуванні хворої дитини 3-х років медсестра виявила наступне: температура тіла 38,3℃, геморагічний висип з елементами зіркоподібної форми на тілі, блювота, ригідність м;язів потилиці. Яке захворювання можна припустити?
Пiсля проведення вакцинацiї медична сестра кабiнету профiлактичних щеплень повинна спостерiгати за дитиною протягом:
A) *30 хвилин
B) 4-х годин
C) 4-х годин
D) 2-х годин
E) 3-х годин
У хлопчика 3-х років захворювання почалося раптово вночі: значно погіршився загальний стан, дитина стала неспокійна, весь час плаче, температура тіла піднялася до 38°С. Дихання стало глибоким і частим, його чути на відстані; з’явився нападоподібний гавкаючий кашель. Як називається такий невідкладний стан?
Який збудник найчастіше спричиняє розвиток післяпологового маститу?
Який метод контролю якості дезінфекції передбачає посів матеріалу на поживне середовище для виявлення мікрофлори?
.Метод уведення сироватки за методом Безредки при ботулізмі використовують для:
Характерний висип при гарячці Марбург наприкінці першого тиж. Хвороби:
Хворий 43-х років, працівник м’ясо комбінату, захворів раптово. Скаржиться на біль голови, високу температуру, різь в очах, біль у м’язах, особливо литкових, попереку, жовтушний колір шкіри обличчя, темну сечу. Об’єктивно: на губах - герпетичні висипання, збільшені печінка та селезінка, олігурія. Температура тіла - 37,8℃, АТ- 90/50 мм рт. ст. Дані ознаки характерні для:
Чоловіку 51 рік, звернувся на ФАП зі скаргами на біль в горлі, що посилюється під час ковтання, загальну слабкість, головний біль, високу температуру тіла. При фарингоскопії на гіперемованій і набряклій слизовій оболонці мигдаликів відмічаються жовтувато-білі крапки розміром з головку шпильки. Визначте діагноз:
.Хворий 19-ти років, знаходиться на лікуванні в інфекційному відділенні. Відмічається різке погіршення стану: блідість шкірних покровів, появилася геморагічна висипка, з некрозом у середині, переважно на сідницях та нижніх кінцівках. АТ- 90/40 мм рт. ст. Температура тіла – 38 o C . Про яке захворювання слід думати?
Фельдшер швидкої допомоги оглядає дитину зі стенозуючим ларинготрахеїтом. Які симптоми характерні для цього захворювання?
Хворий 42-х років госпіталізований бригадою ШМД в інфекційну лікарню з діагнозом: черевний тиф. Назвіть можливе джерело інфекції:
Якого основного принципу слід дотримуватися фельдшеру ФАПу в профілактиці інфікування себе СНІДом та вірусним гепатитом?
Медична сестра за призначенням лікаря готує стерильну пробірку з консервантом і ректальною петлею для збирання калу на:
Для очисної клізми фельдшер ФАПу найчастіше використовує воду, оптимальна температура якої:
До фельдшера ФАПу звернулась мати 5-річної дитини. Скарги: у дитини раптово підвищилась температура тіла до 40°С, дитина млява, малорухлива, на шкірі з'явилась висипка геморагічного характеру, зірчастої форми, підвищується над поверхнею шкіри, не зникає після натискання. Який діагноз найбільш імовірний?
Назвіть комплекс санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів, спрямованих на знищення гризунів в медичних закладах:
У жінки скарги на різкий біль, свербіння, відчуття жару в лівій гомілці. Температура тіла - 38,8°С. Хворіє 2 доби. При огляді: в ділянці гомілки набряк, розлите почервоніння з чіткими контурами у вигляді язиків полум'я, є окремі пухирі, наповнені жовтуватим вмістом. Що з пацієнткою?
Хвора, 35-ти років, скаржиться на часті водянисті випорожнення, блювання, спрагу, слабкість та запаморочення. Об’єктивно: t o - 36,0oC, відмічається сухість слизових оболонок, тургор шкіри знижений, АТ- 80/50 мм рт. ст., живіт м’який, неболючий, діурез знижений. Яка найбільш доцільна лікувальна тактика з боку фельдшера ШМД?
До ФАПу звернувся хворий зі скаргами на нудоту, блювання, рідкі випорожнення 2-3 рази на добу світло-жовтого кольору. Об’єктивно: температура - 37,2℃, порушення зору (косоокість, двоїння в очах, сітка перед очима), порушення ковтання. З анамнезу: хворіє 2 дні, після вживання консервованих грибів. Яке захворювання може бути у цього хворого?
Дитині 2 роки. Скарги батьків на раптове підвищення температури тіла до 39°C, млявість, неспокій, блювання, судоми. Об'єктивно: на спині, сідницях, бокових частинах тулуба, задній поверхні стегон висип у вигляді геморагічних зіркоподібних елементів. Вкажіть найбільш ймовірне захворювання:
Сімейна медсестра оглядає пацієнта зі скаргами на біль у животі. Під час пальпації живота спостерігається посилення болю, якщо раптово прибрати руку. Як називається цей симптом?
Старша медична сестра пояснює санітарці, що метод, при якому знищуються патогенні і умовно – патогенні мікрооранізми в середовищі, яке оточує людину, це:
Після взяття мазка із зіва і носа матеріал необхідно відправити у бактеріологічну лабораторію. Протягом якого часу необхідно це здійснити?
На лікуванні в інфекційному стаціонарі перебуває пацієнт, хворий на шигельоз. Який механізм передачі цього захворювання?
Ви - медсестра дитячої інфекційної лікарні. До стаціонару надійшла дитина 12-ти років, хворіє 2-гу добу. Захворювання почалось раптово, підвищилась температура тіла до 39°С, багаторазове блювання, не пов’язане з прийомом їжі, турбує сильний головний біль в ділянці чола, потилиці, який посилюється при поворотах голови. Лікар діагностував менінгіт. До якого дослідження Ви підготуєте пацієнта?
Пацієнт 20 років скаржиться на підвищення температури тіла, слабкість, головний біль, переймоподібний біль унизу живота зліва, часті випорожнення з прожилками слизу, крові, тенезми. Яке захворювання можна припустити?
Основні ознаки менінгіту:
На ФАП звернувся хворий 22-х років, на 2-й день захворювання з профузним проносом і блюванням, судомами м'язів нижніх кінцівок. Об'єктивно: стан тяжкий, температура тіла - 35,8℃. Шкіра бліда, акроціаноз. Риси обличчя загостренні, очі та щоки запалі. Голос сиплий. Задишка - 32/хв. Тони серця глухі, пульс -130/хв., слабкого наповнення і напруження, артеріальний тиск - 70/50 мм рт.ст. Язик сухий. Живіт запалий, пальпація безболісна. Випорожнення водянисті без кольору і запаху. Під час огляду - блювота «фонтаном». Протягом останніх 24 годин виділив 350 мл сечі. Три дні тому приїхав з Криму, де відпочивав з родиною. Члени родини здорові. Сформулюйте і обґрунтуйте попередній діагноз:
У дитячому садку спалах дизентерії. Медична сестра проводить забір матеріалу для бактеріологічного дослідження. Який збудник викликає дане захворювання?
A) Стрептокок
B) Паличка Лефлера
C) Паличка Борде-Жангу
D) Паличка Коха
E) Шигела*
Під час медсестринського обстеження у хворого 42-х років виявлено посмикування м’язів і болючість в ділянці рани, яку отримав 3 дні тому, а також тризм, дисфагію, ригідність потиличних м’язів. Ознаки якого захворювання спостерігаються у пацієнта?
Дитина 7-ми років захворіла раптово, підвищилася температура тіла до 38,3℃, з’явилися болі у животі, випорожнення часті, кал рідкий з домішками слизу та крові. Об’єктивно: при пальпації живота спостерігається біль у лівій нижній частині. Сигмоподібна кишка пальпується у вигляді щільного, болючого тяжу. Для якої хвороби характерні вказані проблеми?
Хворий 43-х років, працівник м'ясокомбінату, захворів раптово. Скаржиться на головний біль, високу температуру, відчуття печіння в очах, біль у м'язах, особливо литкових, попереку, жовтяничний колір шкіри обличчя, темну сечу. Об'єктивно: на губах - герпетичні висипання, пальпуються збільшені печінка та селезінка. Олігурія. Температура тіла - 37,8°С, пульс - 100/хв., АТ- 90/50 мм рт. ст. Для якого захворювання характерні дані клінічні симптоми?
Ви фельдшер ФАПу. Проводите взяття мазка з носоглотки для обстеження на наявність менінгокока. Вкажіть максимальний термін доставки матеріалу в баклабораторію:
Пацієнт 35-ти років звернувся до фельдшера ФАПу зі скаргами на зниження зору, «туман» перед очима, двоїння предметів, які виникли напередодні. Голос гугнявий. При об;єктивному обстеженні виявлено: мідріаз, анізокорію, птоз, сухість слизових оболонок. За 3 дні до захворювання вживав консервовану свинину. Яке захворювання може запідозрювати фельдшер?
Медична сестра маніпуляційного кабінету, за призначенням лікаря, здійснює забір крові з вени. Обпалювання горловини флакона та корки здійснюють при заборі крові на:
Під час маніпуляції на незахищену шкіру рук фельдшера потрапила кров пацієнта.Вкажіть, які заходи необхідно провести для обробки рук:
Чоловік 40-ка років скаржиться на напади лихоманки через кожні 3 дні, трясучий озноб, різке підвищення температури до 39- 40°С, через 6-8 годин сильне потовиділення. Після тривалого сну відчуває себе задовільно. Об’єктивно: збільшені печінка і селезінка. Який найбільш імовірний діагноз?
Фельдшера ШМД викликали до дитини 7- ми років. У дитини підвищена температура тіла, головний біль, блідість шкіри, периоральний ціаноз, відсутність апетиту, незначний біль у горлі. Дитина скаржиться на біль в животі, декілька раз було блювання. Різко виражений набряк мигдаликів та м’яких тканин ротоглотки. На поверхні мигдаликів наліт фіброзного характеру, плівчастий, щільний, брудно-сірого кольору який не знімається шпателем. Вкажіть попередній діагноз:
.Хворий 20-ти років зі скаргами на підвищення температури, слабкість, головний біль, переймоподібний біль у лівій половині живота, часті випорожнення з прожилками слизу, крові, тенезми, звернувся до лікувальної установи. Який імовірний діагноз?
Яка сезонність кримської геморагічної гарячки
До якої групи збудників належить вірус інфекційного мононуклеозу?
Збудник бешихи:
. У дитини 5-ти рокiв раптово пiдвищилася температура тiла до 39,4 0 C, турбує головний бiль дифузного характеру, який посилюється при поворотi голови, свiтлових i звукових подразниках, блювання не пов’язане з прийомом їжi i без нудоти. Дитина сонлива, лежить на боцi з вiдкинутоюназад головоюi приведеними до живота колiнами, визначається ригiднiсть потиличних м’язiв. Для якого захворювання характернi вказанi проблеми?
Хворий скаржиться на біль голови, біль у надбрівних дугах, нежить, відчуття жару. Такі ж ознаки хвороби з;явилися у його дружини і дочки. Про яке захворювання слід подумати?
. Пацієнт 46-ти років надходить в пульмонологічне відділення з приводу пневмонії, скаржиться на кашель. Лікар призначив зібрати харкотиння для визначення чутливості до антибіотиків. Які особливості збирання матеріалу для даного дослідження?
Дитинi 2 роки. Поступила в iнфекцiйне вiддiлення зi скаргами на пiдвищення температури до 39oC, частi рiдкi випорожнення зеленого кольору. Лiкар призначив планове обстеження. Яке першочергове обстеження здiйснить медсестра?
. В хірургічне відділення поступив пацієнт 42-х років зі скаргами на наявність рани, розпираючий біль у лівій гомілці. При огляді: шкіра лівої гомілки бліда, наявні багрово- синюшні плями. З рани виділяється повітря і м'язи мають вигляд вареного м'яса. При пальпації визначається крепітація та позитивний симптом лігатури. Який найбільш ймовірний діагноз у пацієнта?
Клінічна форма дифтерії у "щеплених"
Джерелом і резервуаром інфекції при бешисі:
Який імунітет спостерігається після перенесеної кримської геморагічної гарячки?
Для лікування хронічного гепатиту С застосовують.
Саркома Капоші походить:
При грипі
Який симптом у жовтячничному періоді гепатиту С прогностично несприятливий?
Про що можна думати, якщо при катаральній ангіні різко погіршився стан хворого, піднялась температура тіла, озноб, в крові нейтрофільний лейкоцитоз?
До якої групи інфекцій належить гепатит Е?
.Медична сестра повинна провести забiр матерiалу з носоглотки на чашку Петрi для виявлення палички Борде-Жангу. При якому захворюваннi проводиться таке дослiдження?
До групи яких інфекцій належить бруцельоз?
Хворий 43-х років, працівник м’ясокомбінату, захворів раптово. Скаржиться на головний біль, високу температуру, різь в очах, біль у м’язах, особливо литкових, попереку, жовтушний колір шкіри обличчя, темну сечу. Об’єктивно: на губах - герпетичні висипання, збільшені печінка та селезінка, олігурія. Температура тіла - 37,8°С, АТ- 90,50 ч\: рт. ст. Дані ознаки характерні для
Пацієнту 20-ти років з негоспітальною пневмонією призначений курс антибіотикотерапії. Яка потенційна проблема може виникнути у пацієнта після тривалого лікування антибіотиками?
Хворий 42-х років госпіталізований бригадою ШМД в інфекційну лікарню з діагнозом: черевний тиф . Назвіть можливе джерело інфекції:
У якій лабораторії проводиться дослідження носоглоткових змивів на грип та ГРВІ?
Дитина 2-х років захворіла раптово, з підвищенням температури тіла до 39℃, головним болем, занепокоєнням. При огляді: важкий загальний стан, тахікардія, геморагічний зірчастий висип на зовнішній поверхні стегон, гомілках, с
Яка тривалість інкубаційного періоду при гепатиті А?
Шляхи передачі лептоспірозу
При огляді ВІЛ-інфікованого відмічається збільшення пахвинних та пахових груп лімфовузлів. Лімфовузли розміром до 1 см., не болючі, рухомі. Шкіра над ними не змінена. З боку внутрішніх органів - без патології. Дані лабораторних досліджень в межах норми. Сформулюйте діагноз
Збудник дифтерії належить до
Для епідеміологіі висипного тифу вірні твердження:
Для якої малярії характерний розвиток малярійного пароксизму в вечірній час доби:
Характерні форми аденовірусної інфекції:
Специфічну активну профілактику застосовують при:
A) Аденовірусній хворобі
B) Грипі*
C) Реовірусній хворобі
D) Парагрипі
E) Респіраторно-синцитіальній хворобі
Сестра медична у пологовому будинку проводить підготовку новонародженої дитини з масою тіла 2300 г до щеплення проти туберкульозу. Яку вакцину вона застосує?
. Чим треба насамперед промити рану після укусу собаки до приїзду бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги?
Що характерно для клінічної картини ботулізму?
Яка анатомічна ділянка тіла людини використовується для проведення щеплення БЦЖ?
На прийом в дитячу поліклініку прийшла мама з дитиною 12-ти місяців. Дитині проведені всі щеплення згідно наказу МОЗ України. Профілактику якого захворювання здійснить медсестра в цьому віці?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома