Іспит ПАТФІЗ

Додано: 27 жовтня
Предмет:
100 запитань
Запитання 1

11-річня дівчинка прийшла до доктора з мамою, яка відмітила у дочки набряк обличчі протягом 3 днів. Мати вважала доньку здоровою та активною поки не проявилися симптоми. Після розпитування дівчина описала пінистість сечі, крові у сечі не було, часті сечовиділення в ночі або болі при сечовипускання. Фізікальне обстеження виявило генералізований набряк обличчя та нижніх кінцівок. Лабораторні дослідження показали протеїнурію і мікрогематурію. Що з перерахованого є найбільш ймовірною причиною лабораторних змін у сечі? 

варіанти відповідей

Підвищена проникність через гломерулярну капілярну стінку

Підвищення гломерулярного гідростатичного тиску 

Підвищення плазматичного онкотичного тиску 

Підвищення гідростатичного тиску у капсулі Боумена 

Запитання 2

16-річна дівчину з приводу статевого дозрівання звернулася до лікаря. Вона турбується, що досі немає менструації, однак вона відрізняється від здорових дівчат з відсутністю медичних проблем. При обстеженні вітальні показники стабільні. Відсутнє лобкове оволосіння та груді трішки підвищуються у ареолі. Що з наведеного є найбільш вірогідною причиною цих порушень фізичного розвитку? 

варіанти відповідей

Оваріальна недостатність 

Гіпертиреідизм

Недостатність панкреатичних острівців 

Гіпотироідизм

Гіперфункція медулярної частини наднирників 

Запитання 3

34-річний чоловік відвідав стоматолога зі скаргами на зубний біль. Після екстракції декількох зубів розвинулася гостра кровотеча, яка тривала більше ніж 15 хвилин. У пацієнта був хронічний гепатит С. Що з наведеного могло стати причиною тривалої кровотечі у цього пацієнта?

варіанти відповідей

Гіпофібріногенемія

Тромбоцитопенія

Гіпокальціємія

Гіпоальбумінемія

Запитання 4

38-річна жінка,у якої було діагностовано системний червоний вовчак 3 роки тому, прийшла до лікаря зі скаргами на набряк обличчя та знижений діурез, що вперше з'явилися 2 тижні тому. Вона приймає азотіоприн і кортикостероїди. Артеріальний тиск 150/90 мм рт. ст., пульс 91 за хвилину, температура 36,8оС, частота дихання 15 за хвилину. При фізікальному обстеженні лікар відмітив еритематозний висип на обличчі у вигляді метелика. Лабораторні дослідження виявили гіперхолестеринемію, гіпертригліцеридемію та протеїнурію. Який найбільш ймовірний механізм ускладнення СЧВ у цій пацієнтки? 

варіанти відповідей

Імунокомплексне гломерулярне захворювання 

Ниркова гостра інфекція 

Підвищення онкотичного тиску плазми 

Зниження ренального кровотоку (ішемічна нефропатія) 

Запитання 5

45-річна жінка звернулася до лікаря зі скаргами на надмірну слабкість та запаморочення. З її слів симптоми з'явилися протягом останнього місяця. При подальшому розпиті вона відмітила, що втратила 2 кг за останні 2 тижня. При фізікальному дослідженні вона виглядає втомленою, худою. Присутня гіперпегментація навколо багатьох ділянок тіла, найбільш виражена на обличчі, шиї, та звороті рук (ділянки не захищені від світла). Збільшення продукції якого з перерахованих гормонів є найбільш ймовірною причиною гіперпігментації у цієї пацієнтки?

варіанти відповідей

Меланоцит-стимулюючий гормон 

Гормон росту 

Тиреоїдстимулюючий гормон 

Гонадотропини

б-Ліпотропін 

Запитання 6

54-річна жінка з тотальною тиреоідектомією через папілярний рак щитоподібної залози. Через 11 годин після операції вона поскаржилася на поколювання навколо рота. На фізікальному обстеженні виявлено симптоми Труссо та Хвостека. Її стан раптово ускладнився ларингоспазмом та фокальними припадками. Хірург запідозрив хірургічне видалення паратиреоїдних залоз. Що з перерахованого є найбільш ймовірною причиною неврологічних змін? 

варіанти відповідей

Гіпокальціємія

Гіпофосфатемія

Гіперкаліємія

Гіпонатріемія

Гіперхлоремія

Запитання 7

68-річний чоловік прийшов до лікаря зі скаргами на виражену слабкість та змінену чутливість у кінцівках. В історії хвороби був хронічний гастрит. Він вживає алкоголь майже кожного дня, артеріальний тиск 130/80 мм рт. ст., пульс 95 за хвилину, частота дихання 14 за хвилину, температура 37,1о. Ритм серця регулярний. В легенях аускультативно дихання чисте з обох боків. Неврологічне обстеження виявило зниження чутливості до дотику та вібрації в обох верхніх та нижніх кінцівках. Результати лабораторних досліджень Гемоглобін 80 г/л, середній об'єм еритроцитів 115 фЛ (норма 80-100), лейкоцити 3,0*109 на літр. Який найбільш вірогідний діагноз?

варіанти відповідей

Дефіцит вітаміну В12 

Дефіцит вітаміну С 

Дефіцит заліза 

Дефіцт вітаміну А 

Запитання 8

Iснують два основнi види пухлин по вiдношенню до органiзму: доброякiснi та злоякiснi. Яка з перелiчених властивостей пухлин вiдрiзняє злоякiснi вiд доброякiсних?

варіанти відповідей

Метастазування

Атипiзм

Безконтрольний рiст 

Прогресуючий рiст 

Рецидування

Запитання 9

Активнiсть знешкодження токсичних речовин у дiтей нижча у 4 рази, нiж у дорослих. Який фермент, необхiдний для кон’югацiї токсичних сполук, має низьку активнiсть у дiтей? 

варіанти відповідей

Глюкуронiлтрансфераза

АлАТ

АсАТ

Креатинфосфокiназа

ЛДГ1

Запитання 10

.Альпiнiст-початкiвець швидко пiднявся на висоту 5000 м, пiсля чого у нього розвинулися гiпервентиляцiя легень, яка потiм змiнилася гiповентиляцiєю i зупинкою дихання. Який вид гiпоксiї розвинувся у альпiнiста?

варіанти відповідей

Гiпоксична

Дихальна

Циркуляторна

Тканинна

Кров’яна

Запитання 11

Аналiз шлункового соку має iстотне дiагностичне значення при захворюваннях шлунка. Яку сполуку використовують як стимулятор секрецiї шлункового соку при клiнiчних дослiдженнях?

варіанти відповідей

Гiстамiн

Диоксифенiлаланiн

Тирамiн

Дофамiн

ГАМК

Запитання 12

Ацетилсалiцилову кислоту використовують пiд час лiкування ревматизму. На який процес впливає ацетилсалiцилова кислота?

варіанти відповідей

Синтез простагландинiв 

Розпад глюкози 

Синтез глiкогену 

Синтез амiнокислот 

Розпад жирiв 

Запитання 13

В аварiйнiй ситуацiї аквалангiст швидко пiднявся з глибини на поверхню. У нього вiдзначаються втрата свi-домостi, порушення дихання i серцевої дiяльностi в наслiдок розвитку кесонної хвороби. Яке ускладнення може розвинутись у аквалангiста?

варіанти відповідей

Газова емболiя 

Жирова емболiя 

Повiтряна емболiя 

Клiтинна емболiя 

Тромбоемболiя

Запитання 14

В альпініста, який піднявся на висоту 5200 м, розвинувся газовий алкалоз. Що є причиною розвитку цього патологічного стану?

варіанти відповідей

Гіпервентиляція легень 

Гіперкапния

Гіповентиляція легень 

Гіпоксемія

Зниження температури навколишнього середовища 

Запитання 15

В аналiзi кровi хворого, який 5 рокiв тому перенiс резекцiю шлунка, спостерiгається зменшення кiлькостi еритро-цитiв, падiння рiвня гемоглобiну; кольоровий показник- 1,3; мегалоцити, мегалобласти, тiльця Жоллi. Який вид анемiї розвинувся у хворого?

варіанти відповідей

В 12-дефiцитна 

Залiзодефiцитна

Гемолiтична

Апластична

Постгеморагiчна

Запитання 16

В експериментi тваринi був введений флоридзин, пiсля чого у сечi виявлена глюкоза. При цьому вмiст глюкози у кровi в межах норми. Який найбiльш iмовiрний механiзм розвитку глюкозурiї у даному випадку?

варіанти відповідей

Блокада переносника глюкози у ниркових канальцях 

Пошкодження клiтин пiдшлункової залози 

Пiдвищення активностi iнсулiнази 

Посилення фiльтрацiї глюкози у клубочках нирок 

Утворення антитiл до iнсулiну 

Запитання 17

В експериментi у тварин пiсля перев’язування загальної жовчної протоки припиняється надходження жовчi в дванадцятипалу кишку. Травлення яких речовин порушується при цьому?

варіанти відповідей

Жири 

Вуглеводи

Бiлки

Мiкроелементи

Електролiти

Запитання 18

В експерименті у кролика було видалено верхній шийний вузол симпатичного стовбура. На боці видалення спостерігається почервоніння і підвищення температури шкіри голови. Яка форма порушень периферичного кровообігу розвинулась у кроля?

варіанти відповідей

Нейропаралітична артеріальна гіперемія 

Стаз

Нейротонічна артеріальна гіперемія 

Метаболічна артеріальна гіперемія 

Венозна гіперемія 

Запитання 19

В клiнiку потрапив чоловiк з гострим нападом подагри. Вмiст сечової кислоти в сироватцi кровi хворого значно пiд-вищений, в сечi пiдвищена добова кiль-кiсть цiєї сполуки. Змiна активностi якого ферменту призводить до даної патологiї?

варіанти відповідей

Ксантиноксидаза

Глюкозо-6-фосфатаза 

Аланiнамiнотрансфераза

Лактатдегiдрогеназа

Глiкогенсинтаза

Запитання 20

В основi якого захворювання згортальної системи кровi лежить рiзке уповiльнення згортання кровi за рахунок порушення утворення плазмового тромбопластину (дефiцит VIII фактора)

варіанти відповідей

Гемофiлiя

Тромбоцитопенiчна пурпура 

Геморагiчний васкулiт 

Симптоматична тромбоцитопенiя 

Геморагiчна пурпура 

Запитання 21

В ході експерименту у білого щура моделювався набряк легені шляхом введення адреналіну. Який патогенетичний механізм розвитку набряку є провідним в даному випадку?

варіанти відповідей

Гідродинамічний

Колоїдно-осмотичний 

Лімфогенний

Токсичний

Мембраногенний

Запитання 22

Введення пацієнту знеболювального перед екстракцією зуба призвело до розвитку анафілактичного шоку, який супроводжувався розвитком олігурії. Який патогенетичний механізм зумовив зменшення діурезу в даній клінічній ситуації? 

варіанти відповідей

Зниження гідростатичного тиску в капілярах клубочків 

Пошкодження клубочкового фільтру 

Збільшення онкотичного тиску крові 

Зменшення кількості функціонуючих нефронів 

Підвищення гідростатичного тиску в капсулі Шумлянського-Боумена 

Запитання 23

Виконуючи пальце-носову пробу, обстежуваний не змiг iз заплющеними очима попасти кiнчиком пальця у кiнчик носа. Яка структура ЦНС ушкоджена?

варіанти відповідей

Мозочок

Чотиригорбкове тiло 

Кора

Спинний мозок 

Таламус

Запитання 24

Виражений дефiцит аскорбiнової кислоти призводить до розвитку цинги. Порушення синтезу якого бiлку сполучної тканини полягає в основi даної патологiї?

варіанти відповідей

Колаген

Протромбiн

Фiбриноген

Альбумiн

Церулоплазмiн

Запитання 25

Внаслiдок тривалого голодування у людини швидкiсть клубочкової фiльтрацiї зросла на 20%. Найбiльш iмовiрною причиною змiн фiльтрацiї в зазначених умовах є:

варіанти відповідей

Зменшення онкотичного тиску плазми кровi 

Збiльшення системного артерiально-го тиску 

Збiльшення проникностi ниркового фiльтру 

Збiльшення ниркового плазмотоку 

Збiльшення коефiцiєнту фiльтрацiї 

Запитання 26

Внаслiдок ушкодження хребта у хворої спостерiгається вiдсутнiсть довiльних рухiв у ногах. Виявленi порушення носять назву:

варіанти відповідей

Параплегiя

Тетраплегiя

Моноплегiя

Гемiплегiя

Парапарез

Запитання 27

Внаслідок захворювання нирок у пацієнта відмічаються набряки. В аналізах сечі: масивна протеїнурія. Який механізм є основним у виникненні набряків у такого пацієнта?

варіанти відповідей

Зниження онкотичного тиску плазми крові 

Зниження онкотичного тиску лімфи 

Зниження онкотичного тиску тканин 

Підвищення осмотичного тиску плазми крові 

Зниження фільтраційного тиску в нирках

Запитання 28

Внаслідок захворювання нирок у пацієнта відмічаються набряки. В аналізах сечі: масивна протеїнурія. Який механізм є основним у виникненні набряків у такого пацієнта? 

варіанти відповідей

Зниження онкотичного тиску плазми крові 

Зниження фільтраційного тиску в нирках 

Зниження онкотичного тиску лімфи 

Підвищення осмотичного тиску плазми крові 

Зниження онкотичного тиску тканин 

Запитання 29

Втомлений водій відпочивав у машині з ввімкненим двигуном, що призвело до отруєння чадним газом. Яка сполука утворилася в крові чоловіка і викликала такі важкі наслідки?

варіанти відповідей

Карбоксигемоглобін

Дезоксигемоглобін

Метгемоглобін

Фетгемоглобін

Карбаміногемоглобін

Запитання 30

Дефiцит якого вiтамiну найбiльше буде спричиняти активiзацiю процесiв перекисного окиснення лiпiдiв? 

варіанти відповідей

Вiтамiн Е 

Вiтамiн D 

Вiтамiн К 

Вiтамiн B12 

Вiтамiн B6 

Запитання 31

Деякi вiтамiни забезпечують стабiльнiсть бiологiчних мембран. Вкажiть один з вiтамiнiв, що має таку дiю: 

варіанти відповідей

Токоферол

Нафтохiнон

Холекальциферол

Пантотенова кислота 

Рибофлавiн

Запитання 32

Дитина 5-ти рокiв, повернувшись з дитячого садочку, вiдчула слабкiсть, головний бiль; пiдвищилась температура до 37, 5oC. Який це перiод розвитку хвороби?

варіанти відповідей

Продромальний

Латентний

Iнкубацiйний

Одужання

Розпалу хвороби 

Запитання 33

Дівчина, хвора на цукровий діабет, чекає на донорську нирку. Яке ускладнення діабету є в неї причиною хронічної ниркової недостатності?

варіанти відповідей

Мікроангіопатія

Атеросклероз

Макроангіопатія

Ретинопатія

Нейропатія

Запитання 34

Дівчинка 13 років перебуває на стаціонарному лікуванні в гематологічному відділенні обласної дитячої лікарні з діагнозом залізодефіцитна анемія. Який тип гіпоксії у цієї хворої?

варіанти відповідей

Гемічна

Змішана

Тканинна

Циркуляторна

Дихальна

Запитання 35

Для вiдтворення цукрового дiабету у кроля використовується алоксан, який вибiрково пошкоджує β-клiтини острiвцiв Лангерганса пiдшлункової залози. Який вид методики використовується в даному експериментi? 

варіанти відповідей

Методика виключення 

Методика подразнення 

Методика введення ферментiв, гормонiв 

Методика iзольованих органiв 

Методика стимуляцiї 

Запитання 36

Для визначення чутливостi до антибiотикiв пацiєнту внутрiшньошкiрно ввели 0,2...Для визначення чутливостi до антибiотикiв пацiєнту внутрiшньошкiрно ввели 0,2 мл розчину пенiцилiну. Через декілька хвилин у мiсцi введення з’явилися гiперемiя та набряк. До якого типу, за класифiкацiєю Кумбсу та Джелла, вiдноситься ця реакцiя?

варіанти відповідей

Анафiлактична реакцiя (феномен Оверi) 

Цитотоксична реакцiя 

Реакцiя типу феномена Артюса 

Гiперчутливiсть сповiльненого типу 

Туберкулiнова реакцiя 

Запитання 37

Для розвитку гарячкових станів характерним є зростання рівня білків "гострої ...Для розвитку гарячкових станів характерним є зростання рівня білків "гострої фази" - церулоплазміну, фібриногену, С-реактивного протеїну. Укажіть можливий механізм цього явища:

варіанти відповідей

Стимулювальний вплив ІЛ-1 на гепатоцити 

Руйнівна дія підвищеної температури на клітини організму 

Проліферативна дія ІЛ-2 на Т-лімфоцити 

Дегрануляція тканинних базофілів 

Запитання 38

Для серопрофiлактики i серотерапiї iнфекцiйних захворювань використовують iмуннi сироватки. Який вид iмунiтету формується з їх допомогою? 

варіанти відповідей

Штучний пасивний 

Штучний активний 

Природний активний 

Природний пасивний 

Неспецифічний клітинний 

Запитання 39

Для якого типу дихання притаманне збiльшення амплiтуди дихальних рухiв до виразного гiперпное, а потiм зменшення до апное, пiсля якого настає черговий цикл таких самих дихальних рухiв?

варіанти відповідей

Дихання Чейн-Стокса 

Дихання Бiота 

Апнейстичне дихання 

Дихання Куссмауля

Гаспiнг-дихання 

Запитання 40

До клiнiки був доставлений пацiєнт з дiагнозом "гострий живiт". Лiкар припустив наявнiсть гострого апендициту i призначив термiновий аналiз кровi. Який показник пiдтвердить наявнiсть гострого запалення у хворого?

варіанти відповідей

Лейкоцитоз

Лейкопенiя

Еозинофiлiя

Еритроцитоз

Еритропенiя

Запитання 41

До клiнiки поступив потерпiлий, який зазнав проникаючого кульового поранення грудної клiтки. Дiагностовано пневмоторакc. Який вид дихальної недостатностi виникає в такому випадку? 

варіанти відповідей

Рестриктивна вентиляцiйна 

Обструктивна вентиляцiйна 

Дисрегуляторна вентиляцiйна 

Дифузiйна

Перфузiйна

Запитання 42

До клініки надійшла дитина 4 років з ознаками тривалого білкового голодування: затримка росту, анемія, набряки, розумова відсталість. Виберіть причину розвитку набряків у дитини:

варіанти відповідей

Зниження синтезу альбумінів 

Зниження синтезу глобулінів 

Зниження синтезу глікопротеїнів 

Зниження синтезу гемоглобіну 

Зниження синтезу ліпопротеїнів 

Запитання 43

До лiкарнi швидкої допомоги доставлений хворий з серцевою недостатнiстю за лiвошлуночковим типом i ознаками набряку легень, що розвивається. Який первинний патогенетичний механiзм набряку, що розвинувся? 

варіанти відповідей

Гiдродинамiчний

Лiмфогенний

Мембраногенний

Токсичний

Колоїдно-осмотичний 

Запитання 44

До лiкаря звернувся пацiєнт зi скаргами на сонячнi опiки, зниження гостроти зору. Волосся, шкiра i очi не мають пiгментацiї. Встановлений дiагноз - альбiнiзм. Дефiцит якого ферменту має мiсце у пацiєнта?

варіанти відповідей

Тирозиназа

Аргiназа

Карбоангiдраза

Гiстидиндекарбоксилаза

Гексокiназа

Запитання 45

До лiкаря звернувся хворий зi скаргами на постiйну спрагу. Виявлена гiперглiкемiя, полiурiя та

пiдвищений апетит. Яке захворювання найбiльш вiрогiдне?


варіанти відповідей

Iнсулiнозалежний дiабет 

Мiкседема

Стероїдний дiабет 

Аддiсонова хвороба 

Глiкогеноз I типу 

Запитання 46

До лiкаря звернувся хворий, який кiлька днiв тому поранив кисть лiвої руки. Скаржиться на бiль у дiлянцi ушкодження, обмеження рухiв пальцями. При оглядi встановлено, що кисть збiльшена в об’ємi, гiперемована, температура шкiри пiдвищена. Про який типовий патологiчний процес свiдчать данi ознаки? 

варіанти відповідей

Запалення

Пухлина

Емболiя

Тромбоз

Лiмфостаз

Запитання 47

До лiкаря звернувся чоловiк 60-ти рокiв зi скаргами на гострий бiль в великих пальцях нiг. Вiн часто вживає пиво. Виникла пiдозра на подагру. Вмiст якої iз перелiчених речовин необхiдно визначити у кровi для пiдтвердження дiагнозу?

варіанти відповідей

Сечова кислота 

Сечовина

Лактат

Бiлiрубiн

Кетоновi тiла 

Запитання 48

До лiкаря звернувся чоловiк 70-ти рокiв зi скаргами на збiльшення кистей, стоп, язика, збiльшення рис обличчя. При обстеженнi виявлено значне пiдвищення концентрацiї соматотропного гормону у кровi. Чим зумовлений даний стан хворого? 

варіанти відповідей

Гiперфункцiя аденогiпофiзу 

Гiпофункцiя щитоподiбної залози 

Гiпофункцiя аденогiпофiзу 

Гiперфункцiя кiркової речовини наднирникiв 

Гiперфункцiя бiлящитоподiбних залоз 

Запитання 49

До лiкаря звернувся чоловiк 70-ти рокiв зi скаргами на збiльшення кистей, стоп, язика, змiну зовнiшностi (риси обличчя стали крупними). При обстеженнi виявлено значне пiдвищення концентрацiї соматотропного гормону у кровi. Чим зумовлений даний стан хворого?

варіанти відповідей

Гiперфункцiя аденогiпофiзу 

Гiпофункцiя щитоподiбної залози 

Гiпофункцiя аденогiпофiзу 

Гiперфункцiя кiркової речовини наднирникiв 

Гiперфункцiя бiлящитоподiбних залоз 

Запитання 50

До лікарні госпіталізовано потерпілого під час ДТП з артеріальним тиском - 70/40 мм рт. ст. Пацієнт без свідомості. Добовий діурез - близько 550 мл. Яке порушення функції нирок розвинулося у чоловіка?

варіанти відповідей

Гостра ниркова недостатність 

Тулубулопатія

Гострий дифузний гломерулонефрит 

Пієлонефриг 

Хронічна ниркова недостатність

Запитання 51

До лікаря звернулася жінка віком 32 роки зі скаргами на відсутність у неї лактації після народження дитини. Дефіцит якого гормону найвірогідніше спричини це порушення?

варіанти відповідей

Пролактину

Соматотропіну

Тиреокальцитоніну

Вазопресину

Глюкагону

Запитання 52

Досить часто причиною набутих iмунодефiцитiв є iнфекцiйне ураження органiзму, при якому збудники безпосередньо розмножуються в клiтинах iмунної системи i руйнують їх. При яких захворюваннях має мiсце вказане явище?

варіанти відповідей

Iнфекцiйний мононуклеоз, ВIЛ-iнфекцiя 

Туберкульоз, дифтерiя 

Полiомiєлiт, гепатит А 

Дизентерiя, холера 

Ку-лихоманка, висипний тиф 

Запитання 53

Дослiдження кровi пацiєнта, у якого спостерiгається деформацiя суглобiв в результатi запалення, вияви ло гiперурiкемiю. Яке захворювання найiмовiрнiше у цього хворого? 

варіанти відповідей

Подагра

Пелагра

Атеросклероз

Ревматизм

Цинга

Запитання 54

Жiнка 40-а рокiв протягом три-валого часу страждає на ряснi матковi кровотечi. У кровi: Hb- 90 г/л, ер.-3, 9 ∗ 1012/л, КП- 0,69. Яка головна причина розвитку гiпохромної анемiї? 

варіанти відповідей

Втрата залiза з кров’ю 

Пiдвищення споживання залiза 

Незасвоєння залiза органiзмом 

Дефiцит вiтамiну В12 

Недостатнє надходження залiза з їжею 

Запитання 55

Жiнка 56-ти рокiв скаржиться на затвердiння в молочнiй залозi, яке з’явилось мiсяць тому та швидко збiльшується в розмiрах. Об’єктивно: утворення пов’язане з оточуючими тканинами, горбисте, малорухоме. Назвiть особливостi, якi сприяють iнфiльтративному росту злоякiсної пухлини:

варіанти відповідей

Вiдсутнiсть контактного гальмування 

Збiльшене утворення кейлонiв 

Посилення контактного гальмування 

Збiльшене утворення щiльних контактiв 

Поява ембрiональних антигенiв

Запитання 56

Жiнка звернулася до лiкаря зi скаргами на бiль у ногах, який з’являється надвечiр, набряклiсть стоп i гомiлок. Об’єктивно: шкiра на ногах синюшного кольору, холодна на дотик. Яки тип порушення периферичного кровообiгу має мiсце у даної хворої?

варіанти відповідей

Венозна гiперемiя 

Артерiальна гiперемiя 

Iшемiя

Стаз

Тромбоз

Запитання 57

Жiнка похилого вiку скаржиться на погiршання зору в сутiнках. Який з перелiчених вiтамiнiв доцiльно призначити в даному випадку?

варіанти відповідей

Вiтамiн А 

Вiтамiн С 

Вiтамiн Е 

Вiтамiн D 

Вiтамiн РР 

Запитання 58

Жiнка скаржиться на свербiж губ, почервонiння, появу кiрочок та лусочок пiсля двох тижнiв використання губної помади. Алергiйнi реакцiї якого типу зумовлюють данi порушення?

варіанти відповідей

Сповiльнений

Цитотоксичний

Iмунокомплексний

Анафiлактичний

Стимулюючий

Запитання 59

Жінка 25 років скаржиться на постійний біль у ділянці серця, задишку під час руху, загальну слабкість. Об’єктивно встановлено: шкіра бліда та холодна, акроціаноз. Пульс - 96/хв., АТ - 105/70 мм рт. ст. Межа серця зміщена на 2 см вліво. Перший тон над верхівкою серця послаблений, систолічний шум над верхівкою. Діагностована недостатність мітрального клапана серця. Чим обумовлене порушення кровообігу?

варіанти відповідей

Перевантаженням міокарда підвищеним опором відтоку крові 

Перевантаженням міокарда збільшеним об’ємом крові 

Збільшенням об’єму судинного русла 

Зниженням об’єму крові, що циркулює 

Пошкодженням міокарда 

Запитання 60

Жінка 35 років звернулася до лікаря зі скаргами на підвищення артеріального тиску до180/100 мм

рт. ст. Вона на даний час не приймає жодних препаратів. При об’єктивному дослідженні її АТ –

140/80 мм рт. ст., ЧСС – 65/хв., температура – 36,8˚С. В неї «місяцеподібне» обличчя, гірсутизм,

центральне ожиріння та стрії на шкірі з атрофією в зоні живота та стегон. Що з перерахованого є

найбільш вірогідною причиною стану хворої

варіанти відповідей

Кортизолсекретуюча аденома надниркових залоз 

Гіпертиреоз 

Гіпотиреоз

Недостатність яєчників 

Гіперфункція острівцевих клітин підшлункової залози 

Запитання 61

Жінка 35-ти років розпочала голодувати. Депо яких поживних речовин використовується у початковий період голодування і як при цьому змінюється дихальний коефіцієнт (ДК)? 

варіанти відповідей

Вуглеводи, ДК наближається до 1

Білки, ДК наближається до 0,7 

Білки, ДК наближається до 1 

Жири, ДК наближається до 0,72 

Жири, ДК наближається до 0,85 

Запитання 62

Жінка 38 років скаржиться на постійну спрагу, часте сечовиділення, зниження апетиту, головний біль. Сеча безбарвна, прозора, слабокислої реакції, не містить глюкози. Добовий діурез до 12 л. Нестача якого гормона може бути причиною цього стану? 

варіанти відповідей

Вазопресину

Плюкагону

Норадреналіну

Інсуліну

Передсердного натрійуретичного фактору 

Запитання 63

Жінка 67 років страждає на рак шлунка з метастазами в печінці. Яка властивість пухлинних клітин обумовлює їх здатність до метастазувания? 

варіанти відповідей

Інфільтративний ріст

Антигенна анаплазія 

Швидкий ріст 

Біохімічний атипізм 

Автономність

Запитання 64

Жінка віком 52 роки з діагнозом: рак грудної залози, пройшла курс променевої терапії. Розмір пухлини зменшився. Який механізм ушкодження клітини найімовірніше обумовлює ефективність променевої терапії ?

варіанти відповідей

Утворення вільних радикалів 

Тромбоз судин 

Лізис NK-клітинами 

Гіпертензія

Мутагенез 

Запитання 65

З плевральної порожнини хворого отримано ексудат наступного складу: бiлок – 34 г/л, клiтини 3600 в мкл, пе-реважають нейтрофiли, рН- 6,8. Який вид ексудату у хворого? 

варіанти відповідей

Гнiйний

Фiбринозний

Геморагiчний

Серозний

Змiшаний

Запитання 66

За декілька місяців після пологів у хворої почалося випадіння волосся та зубів, втрата ваги, млявість. АТ, температура тіла та рівень глюкози крові знижені . Під час обстеження рівень соматотропного та кортикотронного гормонів у крові знижений. Яке порушення функції гіпофізу у пацієнтки?

варіанти відповідей

Пангіпопітуїтаризм

Нецукровий діабет 

Гіпофізарний нанізм 

Хвороба Іценка-Кушинга 

Акромегалія

Запитання 67

За умов стресу зростає рiвень глюкози в кровi. Який гормон призводить до цього стану шляхом активацiї глiкогенолiзу?

варіанти відповідей

Адреналiн

Альдостерон

Паратгормон

Вазопресин

Прогестерон

Запитання 68

Збiльшене утворення якого гормону спостерiгається у хворого з феохромоцитомою? 

варіанти відповідей

Адреналiн

Глюкагон

Iнсулiн

Тироксин

Соматотропiн

Запитання 69

Злоякiснi пухлини мають цiлий ряд морфологiчних функцiональних вiдмiнностей вiд доброякiсних. Що з нижче перерахованого характерно тiльки для злоякiсних пухлин?

варіанти відповідей

Низький ступiнь диференцiювання клiтин 

Експансивний рiст 

Мають лише мiсцевий вплив 

Не метастазують 

Не рецидивують 

Запитання 70

Значна частина випадкiв алiментарного голодування супроводжується розвитком виражених набрякiв. Який iз патогенетичних механiзмiв розвитку набрякiв є провiдним у даному випадку?

варіанти відповідей

Зниження онкотичного тиску плазми кровi 

Пiдвищення гiдростатичного тиску в капiлярах 

Зниження гiдростатичного тиску в тканинах 

Пiдвищення онкотичного тиску в мiжклiтиннiй рiдинi 

Пiдвищення осмотичного тиску в мiжклiтиннiй рiдинi 

Запитання 71

Значне подразнення слизової оболонки провiдних повiтряних шляхiв частинками пилу або їдкими парами викликає збудження закiнчень трiйчастого нерва i рефлекторно викликає:

варіанти відповідей

Чхання

Кашель

Блювання

Печiю

Нудоту

Запитання 72

Кролю впродовж 6-ти мiсяцiв змазували шкiру вуха кам’яновугiльною смолою, в наслiдок чого розвинувся рак шкiри. Як називається такий метод експериментального вiдтворення пухлини?

варіанти відповідей

Iндукцiя хiмiчними речовинами 

Iндукцiя фiзичним фактором 

Iндукцiя вiрусами 

Експлантацiя

Трансплантацiя

Запитання 73

Кумарини - антивiтамiни вiтамiну K перешкоджають процесам згортання кровi. Утворення якого бiлку вони блокують? 

варіанти відповідей

Протромбiн

γ-глобулiн 

Альбумiн

Трансферин

Церулоплазмiн

Запитання 74

Кухар на робочому місці під час приготування їжі отримав опік руки парою. Підвищення концентрації якої речовини викликає почервоніння, набряк та біль ураженої ділянки?

варіанти відповідей

Гістаміну

Тіаміну

Галактозаміну

Лізину

Глутаміну

Запитання 75

Людинi ввели курареподiбну речовину, що викликає розслаблення всiх скелетних м’язiв. Що є причиною цього? 

варіанти відповідей

Блокада холiнорецепторiв постсинаптичної мембрани 

Порушення синтезу ацетилхолiну 

Блокада Ca2+-каналiв пресинаптичної мембрани 

Порушення синтезу холiнестерази 

Порушення видiлення ацетилхолiну 

Запитання 76

Людинi для покращення травлення жирної їжi призначено препарат жовчi. Якi компоненти даного препарату зумовлять емульгування жирiв? 

варіанти відповідей

Жовчнi кислоти 

Холестерин i його ефiри 

Диглiцериди

Бiлiрубiнглюкуронiди

Жовчнi пiгменти 

Запитання 77

Людина 3 мiсяцi проживала на висотi 2800 м. За цей час у неї розвинулася адаптацiя до гiпоксiї. Якi змiни системи кровi будуть у неї?

варіанти відповідей

Збiльшення кiлькостi гемоглобiну 

Збiльшення кiлькостi лейкоцитiв 

Збiльшення кiлькостi тромбоцитiв 

Зниження кiлькостi лейкоцитiв 

Зниження кiлькостi тромбоцитiв 

Запитання 78

Людина купається у басейнi, де температура води становить +25oC. Який механiзм тепловiддачi переважає у неї в данiй ситуацiї? 

варіанти відповідей

Теплопроведення

Конвекцiя

Радiацiя

Випаровування рiдини 

Випромінення

Запитання 79

Людина постійно живе високо в горах. Яку зміну показників крові можна виявити у неї?

варіанти відповідей

Еритроцитоз

Зменшення колірного показника

Зниження показників вмісту гемоглобіну 

Зниження кількості ретикулоцитів 

Появу в крові еритробластів 

Запитання 80

Людина приймає блокатор M - холiнорецепторiв нервово-органних парaсимпатичних синапсiв. Як змiниться дiяльнiсть серця внаслiдок цього? 

варіанти відповідей

Збiльшиться частота серцевих скорочень 

Зменшиться частота та сила серцевих скорочень 

Зменшиться частота серцевих скорочень 

Зменшиться сила серцевих скорочень 

Збiльшиться тривалiсть атрiовентрикулярної затримки 

Запитання 81

Людину 35-ти років вкусила бджола. На місці укусу комахи визначається набряк, гіперемія, підвищення температури. Назвіть ініціальний патогенетичний фактор запального набряку:

варіанти відповідей

Підвищення проникності мікросудин 

Підвищення осмотичного тиску у вогнищі запалення 

Порушення лімфовідтоку 

Зниження онкотичного тиску крові 

Підвищення кровʼяного тиску в капілярах 

Запитання 82

Моделюючи запалення на брижі жаби, спостерігали крайове стояння лейкоцитів та їх еміграцію крізь судинну стінку. Який із наведених факторів обумовлює цей процес? 

варіанти відповідей

Вплив хемотаксичних речовин 

Збільшення онкотичного тиску в осередку запалення 

Збільшення гідростатичного тиску в судинах 

Зниження онкотичного тиску в судинах 

Зменшення гідростатичного тиску в судинах 

Запитання 83

На 8-й день після введення протиправцевої сироватки у пацієнта піднялась температура, він став скаржитися на біль у суглобах та свербіж шкіри. Який механізм цього ускладнення? 

варіанти відповідей

Імунокомплексна гіперчутливість 

Анафілаксія

Клітинна цитотоксичність 

Антитілозалежна цитотоксичність 

Гіперчутливість уповільненого типу 

Запитання 84

На щурах моделювали опіки. Збільшилось утворення гістаміну, серотоніну, кінінів, оксиду азоту. Який тип причинно-наслідкових відносин у патогенезі єднає ці зміни з розвитком артеріальної гіперемії та підвищення проникності судин? 

варіанти відповідей

"Пряма лінія" 

Саногенез

Конвергенція

Circulus vitiosus 

Дивергенція

Запитання 85

Недостатня продукція мінералокортикоїдів (Аддісонова хвороба) супроводжується мʼязовою слабкістю, що зумовлена підвищеним виділенням із сечею іонів:

варіанти відповідей

Натрію

Магнію

Кальцію

Калію

Гідрогену

Запитання 86

Нелегальнi емiгранти iз Сомалi були затриманi на українському кордонi. При медичному оглядi дитини 3-х ро-кiв виявлено гiпотонiю та дистрофiю м’язiв, депiгментацiю шкiри, знижений тургор, живiт збiльшений у розмiрi, дефiцит маси тiла. Встановлено дiагноз - квашiоркор. До якого виду часткового голодування вiдносять дану патологiю?

варіанти відповідей

Бiлкове

Вуглеводне

Жирове

Вiтамiнне

Енергетичне

Запитання 87

Необхiдно зменшити нагнiтальну функцiю серця у людини. Для цього їй доцiльно призначити блокатори таких мембранних циторецепторiв: 

варіанти відповідей

β-адренорецептори 

H-холiнорецептори 

M -холiнорецептори 

α-адренорецептори 

Дофамiнорецептори

Запитання 88

Нестероїднi протизапальнi засоби використовують у медичнiй практицi для лiкування ревматоїдного артриту, остеоартрозу, запальних захворювань сполучної тканини. Активнiсть якого ферменту гальмують цi препарати?

варіанти відповідей

Циклооксигеназа

Гексокiназа

Сукцинатдегiдрогеназа

Амiнотрансфераза

Ксантиноксидаза

Запитання 89

Новонароджений хлопчик від 24-річної породіллі, що народжувала перший раз, мав жовтяницю на 8 годину життя. Група крові новонародженого А+, група крові матері 0+. Лабораторні дані виявили підвищений титр материнських анти-А антитіл, нормальний еритроцитарний глюкозо-6- фосфат і негативний тест на серпоподібні клітини. Гемоглобін новонародженого був 106 г/л. Яка з перерахованих причин є причиною жовтяниці? 

варіанти відповідей

ABO-конфлікт 

Серпоподібноклітинна хвороба 

Зниження рівню гемоглобіну 

Дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази 

Гіпербілірубінемія

Запитання 90

Пiд час iспиту в студента пiдвищився артерiальний тиск та прискорилося серцебиття. Вкажiть можливу причину такого явища: 

варіанти відповідей

Пiдвищення тонусу симпатичної нервової системи 

Зниження порогу збудливостi α та β адренорецепторiв 

Збiльшення об’єму циркулюючої кровi 

Зниження тонусу парасимпатичної нервової системи

Видiлення глюкокортикоїдiв 

Запитання 91

Пiд час бiохiмiчного обстеження у хворого виявлено гiперглiкемiю, глюкозурiю, високу густину сечi; у кровi - пiдвищена кiлькiсть глюкокортикоїдiв. Одночасно в кровi та сечi виявлено пiдвищений вмiст 17–кетостероїдiв. Визначте, який тип дiабету розвинувся: 

варіанти відповідей

Стероїдний дiабет 

Цукровий дiабет I-го типу 

Нирковий дiабет 

Цукровий дiабет II-го типу 

Нецукровий дiабет 

Запитання 92

Пiд час голодування важливу роль у пiдтримцi нормального рiвня глюкози в кровi вiдiграє процес глюконеогенезу. Вкажiть основний субстрат цього процесу: 

варіанти відповідей

Амiнокислоти

Холестерин

Нуклеїновi кислоти 

Жовчнi кислоти 

Ацетон

Запитання 93

Пiд час дослiдження кровi у групи альпiнiстiв, якi беруть участь у сходженнi на вершину, було вiдзначено еритроцитоз, збiльшення кiлькостi гемоглобiну. Який тип гiпоксiї призвiв до стимуляцiї еритропоезу у кiстковому мозку?

варіанти відповідей

Гiпоксична

Змiшана

Гемiчна

Циркуляторна

Тканинна

Запитання 94

Пiд час короткочасного емоцiйного напруження у людини спостерiгається:

варіанти відповідей

Активацiя симпатоадреналової системи 

Гальмування симпатоадреналової систмеми 

Активацiя парасимпатичної нервової системи 

Гальмування парасимпатичної нерво-вої системи 

Змiни вегетативної нервової системи в межах гомеостазу 

Запитання 95

Пiд час морської хитавицi у пасажира розвинулася морська хвороба. Iз збудження яких рецепторiв починаються рефлекси, що зумовили розвиток хвороби? 

варіанти відповідей

Вестибулярнi

Зоровi

Дотиковi

Смаковi

Нюховi

Запитання 96

Пiд час надування повiтряних кульок хлопець робив максимально глибокi та тривалi вдихи i видихи. Через деякий час в нього виникло легке запаморочення. Яка вiрогiдна причина цього явища? 

варіанти відповідей

Зниження pCO2 в кровi 

Пiдвищення pCO2 в кровi 

Звуження бронхiв 

Збiльшення артерiального тиску 

Зниження pO2 в кровi

Запитання 97

Пiд час обстеження в хворої виявлено ознаки мiокардiальної серцевої недостатностi. Вкажiть можливу причину серцевої недостатностi мiокардiального типу: 

варіанти відповідей

Iнфекцiйний мiокардит 

Коарктацiя аорти 

Емфiзема легень 

Мiтральний стеноз 

Гiпертонiчна хвороба 

Запитання 98

Пiд час огляду хворого невропатологом встановлено наявнiсть атаксiї. Визначте ознаки, якi притаманнi даному порушенню нервової системи: 

варіанти відповідей

Порушення часової та просторової орiєнтацiї рухiв 

Надмiрнiсть рухiв 

Порушення iнiцiацiї та планування рухiв 

Вiдсутнiсть рухiв однiєї половини тулуба 

Вiдсутнiсть рухiв верхнiх кiнцiвок 

Запитання 99

Пiд час профiлактичного обстеження у жiнки встановлено збiльшення щитоподiбної залози, екзофтальм, пiдвищення температури тiла, збiльшення частоти серцевих скорочень до 110/хв. Вмiст якого гормону в кровi доцiльно перевiрити?

варіанти відповідей

Тироксин

Статевi

Катехоламiни

Iнсулiн

Кортизол

Запитання 100

Пiд час проходження профiлактичного медичного огляду, в одного iз обстежуваних, лiкар виявив значне послаблення колiнного сухожилкового рефлексу. Який вiддiл ЦНС можливо уражений?

варіанти відповідей

Спинний мозок 

Заднiй мозок 

Середнiй мозок 

Промiжний мозок 

Мозочок

Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома

Створити тест