Виберіть портрет історичного діяча, який займав посаду президента Української Академії Наук
Письменник, знавець арабських мов, що зображений на фото, в 1920-ті роки працював:
Вкажіть портрет дисидента, до котрого належить уривок з автобіографії:
«Перебираючи в пам'яті тюремні роки, пригадую, як було важко у перші дні після першого арешту. Мене кинули в камеру смертників. Хотіли відразу зламати. Але мене не можна було зламати, адже я вже тоді написав свої книжки "Правосуддя чи рецидиви терору" і "Лихо з розуму" – про те, як дехто ламався, а дехто вистояв. Ці мої книжки сприймалися як своєрідна інструкція поводження на слідстві.»
Вкажіть портрет політичного діяча, уривок зі «Спогадів» якого наведено:
«Я сам не йшов свідомо до гетьманства, до якого мене підштовхнув швидкий розвиток подій. Я не кажу, що не припускав, щоб в Україні в майбутньому не було гетьмана; навпаки — я був переконаний, що це станеться, але я вважав, що спершу буде створена партія, яка бачитиме порятунок батьківщини в необхідності створення сильної влади в особі диктатора-гетьмана і що цей диктатор проводитиме ті принципи, які лягли б наріжним каменем в основу партії»
Із якою подією пов’язані діячі, зображені на фото?
Вкажіть портрет діяча який згадується в наведеному уривку
«Волею Українського народу Організація Українських Націоналістів під проводом Степана Бандери проголошує відновлення Української держави, за яку поклали свої голови цілі покоління найкращих синів України»
Вкажіть портрет письменника про твори якого йдеться в уривку:
«Головне, що далеко не всі романи й повісті письменника виявилися художньо вдалими навіть за читацькими мірками тих часів. Суто соцреалістичними були повісті «Земля гуде» та «Микита Братусь», а історико-революційна романна дилогія «Таврія» і «Перекоп» взагалі мало надавалася до читання….А далі йде роман «Собор», над яким [письменник] почав працювати ще в останній рік правління Хрущова, а закінчив і видав друком його вже за нових обставин, за правління Брежнєва.»
Виберіть портрет діяча про якого [з симпатією] згадує в уривку журналіст В. Гренджа-Донський
«Пана прем’єра Бродія в Празі приловлено на гарячому вчинку, коли з угорського посольства ніс у портфелі величезні гроші – на агітацію за повернення Рутенії гортіївській Угорщині….Його арештовано….Замість Бродія прем’єром іменовано Августина Волошина. Аж тепер чехи в Празі побачили, хто зрадник, а хто про автономію роздумує чесно»
Про кого із зображених діячів, йдеться в уривку праці історика О. Багана :
«…Виходець із вкрай зросіянізованої, ксмополітичної за духом Таврії, він став ідейним виразником найглибшої й войовничої форми українського націоналізму; вихованець найліберальнішого в Російській імперії Петербурзького університету, він став найпослідовним утверджувачем принципів консерватизму й традиціоналізму в Україні.»
Вкажіть портрет історичної особи про яку йдеться в уривку:
«Служив у Червоній Армії. У 1939 – 1945рр. брав участь у воєнних діях. Отримав військове звання генерал-майора. Із початку 60-х років ХХст. критикував сталінізм і політику М. Хрущова. Активно боровся за право кримсько-татарського народу повернутися на свою історичну батьківщину»
Вкажіть портрет діяча про епатажність якого йдеться в уривку:
«для зйомок фільму «Тіні забутих предків» [було] пофарбовано скелі під Косовом (Україна) синькою. На думку режисера, такий пейзаж виглядав набагато цікавіше оригіналу, тай з зеленим листям камені красиво контрастували»
На фото зображено
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома