Хто зображений на портреті ?
Здобуття козаками П. Конашевича-Сагайдачного м. Кафи (сучасна Феодосія) де розташовувався невільничий ринок
Похід козаків під проводом П. Конашевича-Сагайдачного на Москву;
підписання Деулінських угод; Річ Посполита отримала Чернігово-Сіверщину та Смоленщину
Відновлення вищої православної церковної ієрархії; висвячення Феофаном на посаду митрополита Йова Борецького (з ініціативи П. Конашевича-Сагайдачного)
Хотинська війна (участь військ гетьмана П. Конашевича-Сагайдачного проти Османської імперії разом із військами С. Жолкевського; поразка Османа у війні)
Куруківська угода (протистояння С. Конєцпольського з військами М. Жмайла поблизу м. Бар; створення 6 полків реєстровців)
«Пункти для заспокоєння руського народу»- державно-політичний акт, виданий королем Владиславом IV Вазою та затверджений сеймом у січні 1632, що узаконював існування православної церкви в Речі Посполитій.
Утворення Києво-Могилянської колегії
Повстання під проводом Павла Павлюка, Якова Острянина, Дмитра Гуні(
Ординації Війська Запорозького реєстрового…(Згідно з ординацією було скасовано виборність козацької старшини і ліквідовано козацький суд. Козацький реєстр зменшувався до 6 тисяч осіб — 6 полків по тисячі козаків у кожному. До реєстру вносили тільки тих козаків, які не брали участі у повстанні. Лише сотники та отамани могли бути обрані з козаків, які мали заслуги перед Річчю Посполитою. Усі виключені з реєстру повинні були повернутися до свого попереднього стану. Замість гетьмана призначали старшого комісара козацького війська, який підлягав безпосередньо коронному гетьманові Польщі.)
«Золотий спокій»; зародження невдоволення українців польською владою
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома