У якому Універсалі Української Центральної Ради проголошувалося створення Української Народної Республіки?
Який термін відповідає визначенню: «… – це процес розчинення раніше самостійного народу (етносу) чи якоїсь його частини в середовищі іншого, як правило, численнішого народу»?
Який термін відповідає визначенню: «Об’єднання підприємств, які диктують умови й обсяги випуску товарів, регулюють ціни та обсяги реалізації продукції, – це …»?
Коли і де було створено Українську радикальну партію?
Яке поняття відповідає визначенню: «Земельна ділянка за межами села, яку селянин-общинник отримував у приватну власність під час столипінської реформи, – це…»?
У який період Першої світової війни граф Г. Бобринський мав можливість реалізувати свою обіцянку: «…Галичина і Лемківщина – споконвічно частина єдиної великої Русі… Я буду вводити тут російську мову, закон і устрій…»?
На території України ( початок XX ст .) у складі Російської імперії першою українською політичною партією була
Укажіть назву політичної партії', про яку йдеться у твердженні. «Головою партії студенти обрали Д. Антоновича, а програмним документом проголосили брошуру «Самостійна Україна», написану громадським діячем М. Міхновським ».
Чим характеризувався економічний стан українських земель напередодні Першої світової війни?
Напередодні Першої світової війни національні та спортивно-фізкультурні організації «Сокіл», «Січ», «Пласт» активно діяли на
У якому році відбулася подія, що зумовила появу в польській газеті «Kurjer Stanisáawowski» цитованої статті: «На згаданому вічі справедливо було порушено питання, що жінкам належить право голосу на рівні з чоловіками, які цього року його здобули... і за це право ми маємо боротися...»?
У яких містах у жовтні 1918 р. було (планувалося) створено два українських державних університети?
Про якого діяча йдеться в уривку джерела? «Він залишався романтиком, навіть очолюючи перший український уряд — Генеральний секретаріат, він жив більше емоціями та образами, ніж реаліями повсякденного життя. риторикою, пафосом, його революційним ідеалізмом були просякнуті навіть акти державної ваги — Універсали Центральної ради, до творення яких він мав безпосереднє відношення.»
«Високі збори! Грізний момент кривавої боротьби в Росії… потребує від українських партій рішучих кроків. …Після довгих міркувань і сумнівів Генеральний секретаріат прийшов до тої думки, що для того, аби крайова влада стала справжньою фактичною владою, під нею має бути міцна підвалина, і такою підвалиною може бути тільки проголошення Української Народної Республіки, яка буде повноправним тілом у міцній спілці народів Росії…»
Який «момент кривавої боротьби в Росії» спонукав Генеральний секретаріат до прийняття такого рішення?
Що з названого було складовою частиною столипінської аграрної
реформи?
Що стало поштовхом до появи документа, уривок з якого наведено: «Бюро української парламентської групи надіслало телеграму: «Рідна українська просвіта найміцніша підвалина української автономії. Нехай же ширяться по всій Україні просвітні товариства, стаючи джерелом освіти й свідомості для рідного народу. Вітаємо київську «Просвіту», вітаємо нове культурне життя України...»?
Потребу здобуття політичної незалежності України вперше обґрунтував
Легіон Українських січових стрільців виник у ході
Коли було ухвалено цитований документ?
«Однині Україна стає Українською Народною Республікою.
Не відділяючись від республіки Російської і зберігаючи єдність її, ми твердо станемо на нашій землі...
До Установчих Зборів України вся власть творити лад на землях наших, давати закони й правити належить нам, Українській Центральний Раді...»
Всеукраїнський національний конгрес відбувся у
Прочитайте уривок з історичного джерела та вкажіть де відбувалися описувані події? «Справжнє бойове хрещення Українські січові стрільці пройшли у квітні – на початку травня 1915 р. у боях за гору поблизу Славська. Кілька разів цей важливий пункт переходив із рук в руки. Лише ціною великих втрат російським солдатам вдалося закріпитися на горі, але в цей час розпочався загальний відступ росіян із Галичини».
У ході Першої світової війни Товариство українських поступовців закликало українців
Збройний виступ самостійників у Києві спричинено
Які події відбулися на українських землях у 1914—1916 рр.?
Які завдання вирішувалися в ході проведення Столипінської аграрної реформи?
Укажіть складові політики «воєнного комунізму», здійснюваної в Україні в 1919-1921 рр.
Про яке державне утворення йдеться в уривку з історичного джерела: "Характер державної системи... складно визначити.., найправдоподібніше це мала бути конституційна монархія, відмінна від традиційної самодержавної системи в Росії... її характер визначався... українською історичною традицією..."?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома