Закінчте визначення: «Усна народна оповідь про вигадані події – це …».
«Зарубіжна література – це…».
У 2010 році це дерево стало призером Всеукраїнського конкурсу «Національне дерево України».У Олександра Пушкіна воно є центром далекої казкової країни Лукомор’є, де кіт учений казку розповідає, а в гіллі бліда русалка спить.
Придворні богдихана (казка Г.К. Андерсена «Соловейко») у пошуках справжньої пташки відправились до лісу. Проте, не знаючи, як насправді виглядає «майстерний співак», вони переплутали його спів з голосом свійської тварини. Розглянь уважно картинки та визнач, зі звуками якої тварини сплутало двірське панство спів солов’я.
Лукомор’є – чарівний світ віршованих казок Олександра Пушкіна, він зачаровує читачів і сьогодні. Незвичайні події дивують, вигадані герої захоплюють своїми вчинками. Розглянь картинки і знайди серед них зображення того персонажа, котрий присутній у вступі до поеми «Руслан і Людмила»:
У пошуках своєї матері Хлопчик-зірка (казка О.Уайльда) запитував усіх, кого зустрічав дорогою, чи не бачили вони її. Розглянь уважно малюнки та визнач, кого із зображених лісових тварин зустрів наш герой.
У пошуках нареченої царівни королевич Єлисей (О.С.Пушкін «Казка про мертву царівну») звертається до цієї зірки.
Яке із запропонованих прислів’їв відображає головну думку казки О.Уайльда «Хлопчик – зірка»?
«Пробачати – це великий дар. Тим паче він нічого не коштує», – говорить народна мудрість. Через які випробування довелося пройти Хлопчику-зірці, щоб заслужити прощення? Розглянь уважно перелік та вибери саме ті, які стосуються героя.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома