Класицизм: архітектура, скульптура, живопис (за підручником Л. Масол)

Додано: 16 березня 2022
Предмет: Мистецтво, 8 клас
Тест виконано: 487 разів
14 запитань
Запитання 1

Стиль класицизм орієнтувався на високі зразки античної Греції та Риму, на ідеали Відродження, він приніс урівноваженість і гармонію в усьому. В якій країні він сформувався?

варіанти відповідей

Італія

Франція

Німеччина

Україна

Запитання 2

Геометрична правильність об’ємів; чіткий і спокійний ритм; врівноваженість, логічність планування; урочистість пропорцій; поєднання гладкої стіни з ордером і стриманим декором − усе це властиве для ... класицизму.

варіанти відповідей

архітектурних споруд

скульптур

живопису

Запитання 3

Центральна частина фасаду цієї споруди виступає вперед, виділяючися двома ярусами колон: у першому — доричні, у другому — коринфські. На колонаду зверху поставлений блок, що в перетині повторює барабан, прикрашений парними колонами на першому поверсі і великими вікнами на другому, основним завданням яких є освітлення внутрішнього інтер’єру купола. Цю величну споруду вінчає купол, оздоблений позолоченим орнаментом, а над ним височіє граціозний купольний ліхтар зі шпилем. Висота споруди сягає 107 метрів. Про яку споруду йдеться?

варіанти відповідей

Арка Миру, м. Мілан, Італія

Собор Будинку інвалідів, м. Париж, Франція

Лувр, м. Париж, Франція

Палац гетьмана Розумовського, м. Батурин, Україна

Запитання 4

Справжньою прикрасою Великого палацу стала Дзеркальна галерея довжиною 73 метри. З одного боку цієї парадної зали знаходяться 17 високих вікон, а з протилежної — величезні дзеркала, у яких відображаються небо, озера, фонтани й скульптури парку. Палацові зали були прикрашені рельєфами і скульптурними ансамблями, що надавало їм особливої урочистості й пишності. Про який палац ідеться?

варіанти відповідей

Лувр

Версальський

Палац гетьмана Розумовського

Палац Потоцьких

Запитання 5

Оберіть скульптуру Антоніо Канова "Амур і Психея".

варіанти відповідей
Запитання 6

Для гетьмана Кирила Розумовського побудовано палац в м. Батурині (архітектор Чарлз Камерон). Садибний комплекс збудовано в родовому маєтку Галаганів у селі Сокиринці на Чернігівщині. Фасади палацу прикрашені багатоколонними портиками. Обреріть цей палац.

варіанти відповідей
Запитання 7

На вулицях і площах міст встановлювали пам’ятники, наприклад, Арману де Ришельє в ... видатного скульптора Івана Мартоса. Його творам властиві довершеність і благородство.

варіанти відповідей

Харкові

Одесі

Києві

Миколаєві

Запитання 8

На творчість митців Львова значною мірою впливала віденська художня школа, у якій поєднувалися риси бароко та класицизму. Майстром меморіальної скульптури Гартманом Вітвером створено численні образи зажуреної жінки в античному хітоні. Вітверу належать чотири фонтани на площі Ринок у Львові з постатями ... . Оберіть персонажа, яко немає на площі.

варіанти відповідей

Амфітрити

Нептуна

Адоніса

Діани

Геракла

Запитання 9

У картинах цього французького художника міфологічні сюжети підпорядковані зображенню прекрасної і величної природи. Його пейзажам притаманні тонкий колорит, майстерно побудована перспектива, класична завершеність композицій. Про кого йдеться?

варіанти відповідей

Ніколя Пуссен

Клод Лоррен

Жак-Луї Давид

Запитання 10

«Французьким Рафаелем» назвали нащадки класика живопису, який захоплювався природою, її величчю і гармонією, тому провідним жанром у його творчості став краєвид. Картини митця поетичні, витончені за колоритом. Про кого йдеться?

варіанти відповідей

Ніколя Пуссен

Клод Лоррен

Жак-Луї Давид

Запитання 11

Картину "Присяга Гораціїв" створив художник, який у своїх картинах на історичну тематику втілював високі героїчні ідеали французів

варіанти відповідей

Ніколя Пуссен

Клод Лоррен

Жак-Луї Давид

Запитання 12

Прикладом картини на історичну тематику є «Володимир і Рогнеда» Антона Лосéнка (1737-1773), присвячена подіям князівської доби.

варіанти відповідей
Запитання 13

Уславився як майстер камерного і парадного портретів.

варіанти відповідей

Володимир Боровиковський (1757-1825)

Дмитро Левицький (1735-1822),

Лука Долинський (17451824) 

Запитання 14

Написав ряд парадних портретів видатних релігійних і культурних діячів, у яких прагнув до класичної ясності в композиції та виразових засобах. Він працював переважно у Львові й здійснив оздоблення Успенської церкви Почаївського монастиря.

варіанти відповідей

Володимир Боровиковський (1757-1825)

Дмитро Левицький (1735-1822),

Лука Долинський (17451824) 

Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома

Створити тест