Яке повітря надходить на територію України із заходу та північного заходу?
Виберіть 3 правильні твердження щодо клімату України:
Укажіть головний чинник, що визначає особливості розподілу температур в Україні
Яка причина збільшення континентальності клімату України з північного заходу на південний схід?
Який чинник впливає на те, що у північно-західній частині України опадів випадає більше, ніж у південно-східній:
Оберіть правильне твердження щодо клімату України:
Які характерні особливості антициклону спричиняють посилення смогу в містах із високим рівнем забруднення повітря, особливо влітку?
Чому західні області України отримують протягом року менше сумарної сонячної радіації, ніж східні, що розташовані на тих самих широтах?
Укажіть характерну ознаку середземноморського типу клімату, що сформувався на Південному березі Криму:
Дію якого чинника, що впливає на клімат Південного берега Криму, описано в уривку: «На сто верст тягнуться із заходу на схід гори Кримські... і звуться скрізь яйлою. Обіймає та яйла берег Південний Кримський, не пускає на нього холодів та вітрів з півночі, і тéпло на тому березі...»?
Чим зумовлена погода, сукупність характеристик якої міститься в рядках української пісні: «Ніч яка місячна, зоряна, ясная, видно, хоч голки збирай... Срібною хвилею стелеться в полі туман... Ген на стрункій та високій осичині листя пестливо тремтить»:
Використовуючи фрагмент синоптичної карти, визначте, у якій частині України під впливом теплого атмосферного фронту спостерігатиметься підвищення температури повітря:
У січні на більшій частині території України ненадовго встановилася відносно тепла погода (від 0∘С до +4∘С) із мокрим снігом, що швидко танув. Якою буквою на картосхемі позначено напрямок переміщення повітряної маси, що зумовила таку погоду?
Що зумовило описану в уривку зміну погодних умов Київщини: «Де був короткочасний подих весни... Похмуре сіре небо.., поривами набігає вологе повітря, от-от почнеться відлига, її перші краплини березневого дощу впадуть на сніг»?
Восени буває короткочасне повернення теплої сонячної погоди, яке називають «бабиним літом». За змістом уривку з твору визначте метеорологічну ознаку «бабиного літа»: «…ясно і сонячно, легкий вітерець ледь погойдує павутину, ще в денному теплі ніжиться зелене й золотаве листя, а вже ніч дихне свіжістю першого приморозку...»:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома