Ти, певно, знаєш, що 1 жовтня (до 2022 року – 14 жовтня) в Україні відзначається одразу кілька свят і пам’ятних дат. І всі вони пов'язані між собою історично, культурно та ідейно.
Що саме українці відзначають 1 жовтня?
Період «Великої Руїни» був надзвичайно важким для України: землі розділені на дві частини, незалежність була втрачена, а постійні чвари між різними групами старшини ще більше впливали на занепад держави. Але одна людина зробила мужню спробу врятувати останні залишки української державності та на деякий час об’єднати розділені українські землі. На жаль, йому так і не вдалось досягнути своєї мети – отримати державну самостійність своєї країни, проте в українській історії він відомий під іменем «Сонце Руїни».
Про кого йдеться?
Яке українське місто стало ще одним символом опору ворогу завдяки героям-захисникам «Азовсталі»?
Та українці визнали його Героєм України й головним борцем за її самостійність у ХХ столітті.
Саме цьому політику належить фраза, яка нині стала пророчою:
«І прийде час, коли один скаже: «Слава Україні!»,
а мільйони відповідатимуть: «Героям слава!»
Хто ця людина, саме ім’я якої викликає у наших ворогів паніку та страх?
Із початку повномасштабного вторгнення, в лютому 2022 року, десятки українських артистів також стали до лав добровольчих загонів ЗСУ.
Обов'язковим атрибутом форми морських піхотинців є кортик – холодна колюча зброя, яку носять у піхвах на поясній портупеї. Авторський дизайн кортиків МВФ був розроблений 1994 року. Розглянь зображення та визнач кортик.
Як називають незламних захисників Донецького аеропорту?
Прочитай фрагмент вірша зі збірки Василя Вишиваного й визнач, кому автор присвячував ці рядки.
«До збруї! До збруї стрільці!
І рідну країну спасайте!
Повстаньте як вірні козацькі сини,
Героями в хату вертайте!»
Захисниця України парамедикиня Катерина Поліщук, знана як «Пташка», стала відомою на всю Україну не лише завдяки своїй мужності та стійкості, а й виконанню патріотичних пісень для воїнів-побратимів у підземеллі заводу «Азовсталь».Пісня «Нам не страшний червоний гніт» у виконанні Пташки, який історичний діяч у ній згадується.
Активна учасниця Помаранчевої революції та Євромайдану, підтримала відкритий лист діячів культури на захист ув'язненого режисера Олега Сенцова та інших політв'язнів.
Як називали збройні формування, які створювалися на добровільній основі для опору російській агресії на сході України з 2014 року?
Хто з лютого 2020 року є постійним представником України при Організації Об'єднаних Націй?
Сьогодні Україна має один із найбільших показників кількості жінок у Збройних Силах серед країн-членів НАТО. Станом на червень 2024 року в Збройних силах України служать понад 67 тисяч жінок. Із них 48 тис. військовослужбовиць і 19 тис. жінок на цивільних посадах.
«Привид Києва» став справжнім символом захисника у війні, яка розпочалася 24 лютого. Його феномен, зокрема, полягає у швидкості та кількості ліквідованих російських літаків. Легенда про льотчика-аса народилася у перші 30 годин війни, коли стало відомо про збиття одразу шести повітряних суден у небі над столицею. За три дні «Привиду» приписували ліквідацію вже 10 літаків. Але скоро з’ясувалося, що «Привид Києва» – це збірний образ пілотів 40-ї бригади тактичної авіації Повітряних Сил, які захищають українське небо. Саме йому вдячні українці присвячують модульні орігамі, картини та пам’ятні монети.
А що ще з присвят є «Привиду Києва» ?
Установи хронологічну послідовність подій, які відбувалися й відбуваються в історії України та пов’язані з боротьбою за її незалежність.
А- Битва на річці Калка між монгольським військом і русько-половецькою об'єднаною дружиною.
Б- Відчайдушний спротив кількох сотень козаків на о. Гайок після поразки у битві під Берестечком.
В- Бій біля залізничної станції Крути між загоном юнкерів та київськими студентами й гімназистами.
Г- Найбільша танкова битва в історії, що сталася в трикутнику Броди-Дубно-Луцьк.
Д- Повномасштабна російсько-українська війна.
Е- Операція Об'єднаних сил на Донбасі.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома