У всіх словах відбувається спрощення в рядку
Літеру у треба писати на місці всіх цифр, ОКРІМ
Мово моя, (1) тобі мудрість віків, пам’ять тисячоліть, розрада (2) хвилину смутку, зойк матерів (3) годину лиху, переможний гук лицарів (4) днину побідну, пісня серця дівочого (5) коханні своїм. (С. Плачинда)
Укажіть рядок, у якому всі слова написано правильно.
Чергування приголосних звуків відбувається в усіх словах рядка, ОКРІМ:
Лише словосполучення наведено в усіх рядках, ОКРІМ
Оберіть, будь ласка, односкладне речення, у якому є лише підмет.
Укажіть номер речення, у якому допущено пунктуаційну помилку.
Щоб бути здоровими, потрібно щодня піклуватись про особисту гігієну. (2) Кожна людина має чистити зуби приймати душ піклуватися про охайність свого одягу. (3) Також важливо займатися спортом та правильно харчуватись. (4) У вашому раціоні мають бути овочі, фрукти, молочні продукти, достатня кількість води. (5) А як ви піклуєтеся про своє здоров’я?
Прочитайте текст, виконайте завдання. Означенням у тексті не є слово...
Жив собі один нещасний кіт. Усі його цуралися й проганяли тільки тому, що він був чорним. Чи насправді чорні коти приносять нещастя, чи все це тільки забобони? Насправді всі коти заслуговують любові, незалежно від їхнього кольору.
Укажіть номер речення, в якому є узагальнювальне слово при однорідних членах речення.
1) Людина словесно здобуває третину інформації, решту — за допомогою виразів несловесної мови: знаків і сигналів, мови тіла. 2) Під час першого знайомства люди звертають увагу на одяг, позу, вираз очей, жести, міміку, голос, інтонацію... 3) Складається перше враження — важливий чинник у досягненні взаєморозуміння. 4) Інтонації, паузи та жести часто є мовою найбільшого емоційного впливу, притаманного вчителеві, доповідачеві, артистові, тому, хто прагне якнайкраще передати своє ставлення до інформації.
Прочитайте записку мами до сина. Укажіть номер речення, в якому є звертання (розділові знаки пропущено).
1) Привіт! 2) Лишила тобі гроші на обід. 3) Повчи уроки й роби все відповідно до свого розкладу. 4) Не забудь вигуляти собаку й помити йому лапи. 5) Сьогодні о 18.00 в тебе буде онлайн-заняття з англійської. 6) Не забудь сину про це. 7) Іра принесла твою книгу. 8) Вона сказала що їй дуже сподобалось.
Виберіть речення, в якому немає вставного слова.
Укажіть номер речення, в якому допущено пунктуаційну помилку.
Учню доводиться багато слухати на уроках. (2) Отже незалежно від визначеного тобою особистого типу сприйняття, учись активно слухати. (3) Уміння слухати не менш важливе, ніж уміння говорити. (4) Навички активного слухання допоможуть тобі не тільки успішно навчатися, але й ефективно спілкуватися.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома