2. Яке з тверджень стосується особливостей проведення непу в УСРР?
6. Для нової економічної політики більшовиків 1921- 1928 рр. було характерно
7. Що передбачала нова економічна політика в УСРР у 1921-1928 рр.? (Три відповіді)
8. Які поняття та терміни відображають суть нової економічної політики? (Три відповіді)
Ви довели країну до страхітливого стану... голод охопив усю країну... ви зруйнували природний зв'язок товарообміну між містом і селом... Вам доводиться замінювати її штучними заходами, силовим відчуженням, реквізиціями за допомогою каральних загонів...», - так письменник В. Короленко охарактеризував наслідки
Чи відображають подані нижче уривки з історичних джерел окремі аспекти життя українського суспільства 1920-х років?
1.«До одноосібників, які... саботують хлібозаготівлі, негайно застосувати репресії... До одноосібників, що... не виконують плану... та про яких... відомо, що продавали хліб за спекулятивними цінами на ринку… застосувати штраф...».
2.«...при перших же ознаках протидії збиранню продподатку негайно вживати... заходів примусового характеру, вводячи в села військові частини, ...спрямовувати туди виїзні сесії ревтрибуналів [революційних трибуналів]»
У якому році Українська СРР стала складовою СРСР?
Завдання 16
У 1925 р. в Українській СРР нараховувалося 79,1% шкіл з українською мовою викладання. У 1930 р. цей відсоток зріс до 85%. Що обумовило це зростання?
Особливості тоталітарного режиму в Україні:
Рік проведення '''шахтинської справи'':
На портреті зображено:
Вкажіть дату коли було проголошено курс на індустріалізацію СРСР?
Письменник, публіцист, один із засновників Спілки пролетарських письменників «Гарт», Вільної академії пролетарської літератури (ВАПЛІТЕ), автор творів «Я (Романтика)», «Камо грядеши?», «Україна чи Малоросія», ініціатор літературної дискусії під гаслом «Геть від Москви»
Український учений-економіст, професор політекономії, викладач Харківського механіко-машинобудівного інституту, автор дискусійної статті «До проблем української економіки» (1928 р.), у якій виклав концепцію економічної самодостатності УСРР. Жертва сталінського терору.
Радянський державний діяч, один із засновників КП(б)У, голова першого радянського уряду України — Народного Секретаріату, народний комісар освіти УСРР (1927-1933 рр.), прихильник політики українізації, звинувачений у «націоналістичному ухилі».
Режисер-новатор, театральний діяч, один із засновників «Молодого театру», театру «Березіль», на сцені яких поставив вистави «Чорна пантера і білий ведмідь» В. Винниченка, «Мина Мазайло» М. Куліша тощо, поєднував українське театральне мистецтво з європейською культурою. Репресований.
Письменник, кінорежисер, художник-ілюстратор, один із засновників української кінематографії, працював на Одеській кіностудії, Київській кінофабриці, створив фільми «Арсенал», «Звенигора», «Земля», «Поема про море», автор книги «Зачарована Десна»
Український військовий і політичний діяч. У 1939—1941 pp. брав участь в організації націоналістичного підпілля на Поліссі та Волині. На початку радянсько-німецької війни організував та очолив партизанські підрозділи «Поліської Січі». За деякими даними в листопаді 1943 р. був заарештований гестапо у Варшаві й ув'язнений до концтабору Саксенгаузен. Звільнений у вересні 1944 р. З 1948 р. жив в еміграції в Канаді. Видавав журнал «Меч і воля». Помер у Торонто. Автор спогадів «Армія без держави».
Радянський військовий діяч, льотчик-ас часів Другої світової війни, найбільш результативний льотчик-винищувач в авіації союзників. Тричі Герой Радянського Союзу. Маршал авіації.
Політика знищення селян-власників шляхом адміністративного примусу до вступу в колгоспи або засобами оподаткування, а також шляхом депортації.
Каральний нормативно-правовий акт радянської держави, яким за крадіжку колгоспної власності передбачався розстріл з конфіскацією майна або позбавлення волі строком не менш ніж на 10 років з конфіскацією майна (Закон про охорону соціалістичної власності від 7 серпня 1932 року).
Офіційна назва масових репресій щодо українського населення Галичини, проведених урядом Польщі восени 1930 р.
Німецький термін для означення осіб, які були вивезені гітлерівцями зі східних окупованих територій, переважно з Рейхскомісаріату Україна, протягом Другої світової війни на примусові роботи до Німеччини.
Довгостроковий стратегічний план гітлерівської Німеччини щодо колонізації слов’янських країн Сходу.
Якого року до складу УРСР увійшли території, заштриховані на картосхемі?
Установіть відповідність між пронумерованим на картосхемі адміністративним окупаційним утворенням часів Великої Вітчизняної війни (1941—1945 рр.) та його назвою й підпорядкуванням.
А рейхскомісаріат Україна
Б дистрикт Галичина у складі Генерал-губернаторства
В військова адміністрація німецького командування
Г рейхскомісаріат Остланд
Д провінція Трансністрія під управлінням румунської адміністрації
Установіть послідовність подій.
А «Я готовий вислухати будь-які заяви, окрім тих, що стосуються голоду на селі та прохання допомогти. Голодують нероби й ледарі, які мають по 30—40 трудоднів на рік»
Б «Нове в Шахтинській справі те, що вона має суто контрреволюційний характер»
В «Допомогу отримають 8 % голодуючих, якщо реалізувати план організації харчування за рахунок закордонних комісій допомоги»
Г «Необхідно підтримати ініціативну групу по переходу до православ’я, підтримати священиків, які переходять від уніатства до православної віри»
Як називається і де знаходиться пам'ятка?
Оберіть правильну відповідь
У якому уривку з історичних джерел відображено особливості суспільно-політичного життя України в період радянської модернізації (1929–1938 рр.)?
Укажіть подію, що викликала такий коментар сучасника:
«Відділи озброєної жандармерії та кавалерійські полки з артилерією за наказом польської влади пішли хрестовим походом проти беззбройного українського населення Східної Галичини. Шляхи цих каральних експедицій позначені ганебним насильством над українським населенням, руйнуванням і нищенням бібліотек, будинків просвітніх і економічних організацій та різного приватного майна...»
Проаналізуйте фрагмент історичного документа та виконайте завдання до нього.
«..Від нинішнього дня весь український національний табір виступає як одна цілісність, стає в одній оборонній і бойовій лаві, в одній суцільній фаланзі під назвою Українського Національно-Демократичного Об'єднання...
Для здійснення права нації [ права самовизначення українського народу] УНДО змагатиметься всіма доцільними засобами, визнаючи лише ті акти й рішення, які створюють представники українського народу легально, відкидаючи всі акти насильства... УНДО обстоюватиме й розбудовуватиме єдиний український національний фронт, прагнучи до культурної, економічної й політичної спільності української нації...»
У якому році оприлюднено цитований документ?
Історик Я. Грицак у праці «Нариси історії України» зазначив:
«Політика стосовно національних меншин стала пробним каменем для демократичного устрою тих держав, які виникли в Центральній та Східній Європі після Першої світової війни».Яка країна, на думку автора та більшості істориків, у період 1920—1930-х рр. стала «єдиною, яка більш-менш задовільно склала цей іспит на демократію…» стосовно українців?
Установіть послідовність подій в Україні в роки Другої світової війни.
А «Нема більше Севастополя з його акаціями і каштанами, чистенькими вулицями, парками, невеличкими світлими будинками. Він зруйнований»
Б «На смертний бій… піднялася вся Україна… почалася наша велика священна Вітчизняна війна…»
В «У багатьох селах Галичини, куди вступала більшовицька армія, якась частина населення нерідко зустрічала їх квітами»
Г «До останнього дня наше радіо запевняло: “Київ був, є і буде радянським. Ворог не пройде!..” І раптом наші війська відходять»
Коли з’явився цитований наказ Верховного Головнокомандувача Збройних Сил СРСР? «Війська 1-го Українського фронту в результаті стрімко проведеної операції… штурмом оволоділи столицею Радянської України містом Києвом… Зі взяттям Києва нашими військами захоплено найважливіший і найвигідніший плацдарм на правому березі Дніпра, важливий для вигнання німців із Правобережної України».
Події якого року змальовує уривок?
«Усіх кримських татар виселити з території Криму і поселити їх на постійне проживання як спецпоселенців у районах Узбецької РСР»
Які події суспільно-політичного життя УРСР відбулися в період повоєнної відбудови (1944 — початок 1950-х рр.)
Головнокомандувачем УПА до 1950 року був
Хронологічні рамки якого явища історії України є зайвими в цьому логічному ланцюжку: 1921 – 1923 рр., 1932 – 1933 рр., 1941 – 1945 рр., 1946 – 1947 рр.?
Спираючись на діаграму, визначте домінуючу за рівнем капіталовкладень галузь народного господарства УРСР у роки післявоєнної відбудови:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома