Наведена карикатура висміює
Яку думку намагався донести до населення радянської України автор зображеної листівки-карикатури?
Розглянте документ. Із території якої країни було здійснено переселення родини Кіч до УРСР?
Кореспондент газети «Saturday Evening Post», відвідавши в 1945 р. Україну, написав: «Те, що дехто намагається зобразити як російську славу, було, насамперед, українською війною. Жодна європейська країна не постраждала більше від глибоких ран, нанесених своїм містам, своїй промисловості, сільському господарству, людській силі».
Описаний у документі стан України став офіційною підставою для
Процес повернення на батьківщину військовополонених і цивільних осіб , які опинилися за межами своєї країни в результаті війни, - це
Ухвалені рішення: «Швидкими темпами переселити українців і змішані сімї на повернуті території (насамперед у Північну Пруссію), не створюючи компактні групи, та не ближче ніж 100 км від кордону…»започаткувало реалізацію
У яких цитованих документах відображено особливості культурно-ідеологічних процесів в Україні в період післявоєнної відбудови (1945 – початок 1950-х рр.)
1. «...незважаючи на своє тринадцятилітнє існування, Інститут історії України не розробив і не видав ....маркистсько-ленінської історії України. Працівники Інституту запозичили в істориків Антоновича, Грушевського положення, що...призвело до відродження буржуазно-націоналістичних настанов у питаннях історії України...»
2. «...багато хто з наших письменників жалкують, що вони й досі не створили художніх творів про такого справжнього героя українського народу, як Трохим Лисенко. ...Ми показали б у своїх творах значення мічурінської школи і цим самим зробили б велику справу для нашої партії...»
Що стримувало «радянізацію» Західної України в другій половині 1940-х – на початку 1950-х рр.?
Уривок з історичного джерела «Особи, які відстоюють принципи формальної генетики, неспроможні зрозуміти геніальної вказівки Леніна про те, що “пізнання людини не є... пряма лінія, а крива лінія, що безмежно наближується до ряду кіл, до спіралі”...» доцільно використовувати, характеризуючи явище
Що зумовило появу плакатів-закликів, зображених на фото?
Процес післявоєнної відбудови в Україні (1945 – початок 1950-х рр..) характеризувався
Вкажіть країну, підписанням договору з якою 1947 року остаточно було визначено повоєнні кордони УРСР :
Із якою метою партійно-радянське керівництво СРСР і УРСР у другій половині 1940 – на початку 1950- рр.. розповсюджувало зображений плакат? Напис на плакаті:«Як у бою – так і в праці»
«…це один з керівників уніатської Церкви на Західній Україні.., що він має ненависть до радянської влади, і що уніатське духовенство заявляло про необхідність відірвати Україну від Москви.., що український народ є давніший від російського, що історія українського народу не має нічого спільного з історією російського народу…» – такі «злочини» інкримінувала радянська влада
Слова Й.Сталіна: «М’якотілість! Вас обманюють, спеціально доповідають про таке, щоб вас розжалобити і примусити використати резерви», адресовані першому секретареві ЦК КП(б)У М.Хрущову з приводу повідомлень про значні жертви під час
Укажіть один із заходів розв’язання владою проблем відбудови важкої промисловості України в другій половині 1940-х – на початку 1950-х рр.
Чи відображено в уривках з історичних джерел особливості економічного розвитку УРСР у період післявоєнної відбудови (1945 – початок 1950-х рр.)?
1. «...Характерним для цього періоду було суттєве зниження плану закупівель зерна, підвищення у 1,5 – 2 рази цін на сільськогосподарську продукцію, збільшення капіталовкладень у сільське господарство».
2. «...Темпи промислового розвитку Західної України були вищими, ніж на сході УРСР. У роки четвертої п’ятирічки тут споруджено понад 2,5 тис. великих і середніх промислових підприємств».
Укажіть прізвища діячів, які відіграли важливу роль у розвитку культури України в другій половині 1940 – на початку 1950-х років.
1О.Гончар 2В.Сосюра 3В.Симоненко 4С.Параджанов 5Ю.Яновський 6Л.Костенко
У якому уривку з історичних джерел відображено особливості економічного розвитку УРСР у період післявоєнної відбудови (1945 – початок 1950-рр.)?
Із якою метою в Україні наприкінці 1940 – початку 1950-х рр.. розгорнуто кампанії боротьби проти «космополітизму» та «низькопоклонства перед Заходом»?
Вкажіть країну, повоєнним договором з якою завершився тривалий процес об’єднання українського народу в кордонах єдиної держави:
Що стало однією із причин операції «Вісла»?
Хто є автором картини, репродукцію якої зображено на фото?
Уривок з історичного джерела «Улітку 1946 р. потік сільського населення з центральних і південних областей у західні області України не зменшився. У червні органами транспортної міліції УРСР було знято тільки з товарних поїздів 62 400 осіб, а за дві останні декади липня – 97 633 особи…» доречно використовувати, характеризуючи
Задекларовану на радянському плакаті мету досягали
На фото зображено
У якому році відбулася подія, відображена в уривку з історичного джерела:
«У теперішній ситуації, коли завдяки героїчним подвигам і славній перемозі Радянського Союзу всі українські землі з’єдналися разом…собор постановляє скасувати постанови Берестейського Собору 1596 р., ліквідувати унію… і повернутися до нашої батьківської святої православної віри і Руської Православної Церкви…»?
Суть політики радянізації західних областей України в період післявоєнної відбудови (1945 – початок 1950-х років) полягала в
Вкажіть рік проведення насильницького переселення українського населення Холмщини, Лемківщини, Підляшшя до Північної і Західної Польщі:
Утворення наркомату закордонних справ УРСР (1944р.) вступ республіки до Організації Об’єднаних Націй (1945р.) – це факти що, свідчать про
Відмінність процесу радянізації західних областей України (1944-1950-ті рр.) від процесу радянської модернізації України (1929 – 1938 рр.)полягала в здійсненні
За що партійним керівництвом УРСР було засуджено оперу К.Деньковича «Богдан Хмельницький»?
Позначте прізвище діяча, який очолював делегації УРСР на Сан-Францискській (1945), Паризькій (1946–1947) та Дунайській (1948) міжнародних конференціях:
Вкажіть українських науковців, які наприкінці 1940-х років постраждали від “лисенківщини”:
Укажіть перелік ключових термінів і понять, які використовуються для характеристики процесу радянізації західних областей України після Другої світової війни:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома