На стаціонарному лікуванні перебуває пацієнтка 25 років з діагнозом: гострий гломерулонефрит. Обстежуючи пацієнтку, встановлено пріоритетний сестринський діагноз: виражені набряки на обличчі. Заходи догляду були спрямовані на ліквідацію набряків. Через кілька днів набряки значно зменшились. Оцініть ефективність догляду:
На стаціонарне лікування поступила пацієнтка зі скаргами на інтенсивний біль у правому підребер’ї з іррадіацією в праву лопатку, ключицю, плече, нудоту та блювання, здуття живота, підвищену температуру, остуду. Яка з проблем є пріоритетною?
Хвора А. скаржиться на біль у поперекової ділянці, болюче сечовипускання, слабкість, головний біль, підвищення to тіла до 38,8oC. Погіршення стану пов'язує з переохолодженням.Об’єктивно: шкіра бліда, набряків немає. АТ- 120/70 мм рт.ст. Пульс – 90/хв. С-м Пастернацького позитивний зліва. Яке дослідження дозволить підібрати ефективну терапію?
У пацiєнта дiагноз: гострий гломерулонефрит. Якi змiни кольору сечi можна спостерiгати при цьому захворюваннi?
У хворого 30-ти рокiв, що має в анамнезi виразкову хворобу шлунка, раптово погiршився загальний стан. З’явились рiзка слабкiсть, нудота, блювання. Блювотнi маси кольору ”кавової гущi”. Яке ускладнення виразкової хвороби найбiльш iмовiрне?
Пацiєнт 62-х рокiв звернувся до АЗ ПСМ зi скаргами на блювання, вiдчуття нудоти натще i тяжкостi у правому пiдребер’ї, слабкiсть, нездужання. Погiршення
самопочуття пов’язує з прийомом жирної їжi, пiсля якої з’являється гострий бiль у
правому пiдребер’ї з iррадiацiєю в праву лопатку. Хворiє протягом 3-х рокiв. Об’єктивно: шкiра i видимi слизовi оболонки - з жовтушним вiдтiнком. Печiнка - бiля краю реберної дуги. Позитивнi симптоми: Кера, Ортнера. Яке захворювання може запiдозрити сiмейна медична сестра?
Жiнка скаржиться на бiль у надчеревнiй дiлянцi, що виникає через 3-4 години
пiсля їжi, вночi. Полегшення настає пiсля прийняття їжi. Що запiдозрить медична сестра?
У пацiєнта скарги на тупi ниючi болi пiд правим пiдребер’ям з iррадiацiєю пiд праву лопатку, вiдчуття гiркоти у ротi. Лiкарем призначене слiпе зондування з холекiнетиками. Пiдготуйте необхiднi лiкарськi засоби:
Пацiєнт скаржиться на схуднення, загальну слабкiсть, бiль в правiй пiдребернiй дiлянцi, здуття живота, нудоту, свербiж шкiри. При оглядi: асцит, розширена венозна сiтка навколо пупка, жовтяничний вiдтiнок шкiри i склер. В анамнезi: вiрусний гепатит. Дiєти не дотримувався, зловживав алкоголем. Яке захворювання слiд запiдозрити?
У пацiєнта пiсля фiзичного перевантаження виник напад болю у правому пiдребер’ї з iррадiацiєю в праве плече, нудота, блювання, яке не принесло полегшення,здуття живота. Язик сухий, обкладений.Шкiра i склери жовтушнi. Для якого стану характернi вказанi проблеми пацiєнта?
Пацієнту 49-ти років, після оперативного втручання на стравоході призначили штучне годування через зонд. Медична сестра готує:
Хвора 25-ти років скаржиться на нудоту, відрижку повітрям, відчуття тяжкост і в епігастрії, проноси. Під час огляду: язик обкладений білим нальотом, живіт болючий в епігастральній ділянці. Яке дослідження є найбільш інформативним?
Медсестру сільської дільниці викликали до дівчинки 7-ми років з температурою 39,5oC, пітливістю, болями у животі та при сечовипусканні. Сеча мутна. Що можна припустити у цієї дитини?
Невідкладна допомога при нирковій коліці:
У терапевтичному відділенні знаходиться пацієнт 45-ти років з хронічною недостатністю кровообігу. Визначивши кількість виділеної сечі за добу (добовий діурез) та порівнявши її із кількістю випитої рідини та введеної парентерально, медична сестра визначила, що пацієнт виділив більше сечі, ніж отримав рідини. Як називається цей діурез?
Показанням до використання олійної клізми є:
У пацієнта після переохолодження підвищилась температура до 38oC, озноб, пітливість, біль у поперековій ділянці, часте та болюче сечовипускання. Для якого захворювання це характерно?
В приймальне відділення районної лікарні поступив хворий зі скаргами на тупий постійний біль оперізувального характеру, нудоту, блювання. Які залежні дії медичної сестри для уточнення діагнозу?
У пацієнта з хронічним гломерулонефритом піднявся АТ до 190/110 мм рт.ст. Яке незалежне втручання виконає медична сестра?
Хворий скаржиться на тяжкість у правому підребер'ї, загальну слабкість, нудоту. Три роки тому хворів на вірусний гепатит В. Печінка збільшена на 3 см. У крові підвищений рівень білірубіну. Яке захворювання запідозрить медична сестра?
У хворого після перенесеної ангіни через 2 тижні з'явились набряки на обличчі, біль голови, зменшення виділення сечі кольору "м'ясних помиїв"Для якого захворювання це характерно?
У пацієнта появився кал чорного кольору. Це свідчить про кровотечу з:
. Хворому 38-ми років у нефрологічному відділенні лікар призначив зібрати сечу за методом Нечипоренка. Цей аналіз сечі проводиться для визначення в одиниці об'єму:
Пацієнт 35-ти років скаржиться на біль в епігастральній ділянці через 1 годину після прийому їжі, блювання, яке приносить полегшення, нудоту, печію. Встановлено діагноз: виразкова хвороба шлунку. До якого обстеження підготує хворого медична сестра?
Медична сестра доглядає за пацієнтами гастроентерологічного відділення. Яке забарвлення блювотних мас свідчить про появу шлункової кровотечі?
Під час нападу жовчної кольки пацієнтку турбує біль в правому підребер'ї, нудота, повторне блювання, затримка випорожнення. Хвора схвильована. Який препарат повинна підготувати медсестра за призначенням лікаря?
В приймальне відділення доставлено пацієнта зі скаргами на нудоту, біль в епігастральній ділянці, які виникли внаслідок споживання недоброякісної їжі. Яке залежне медсестринське втручання необхідно здійснити медичній сестрі в першу чергу?
Пацієнт не може здійснити акт сечовиділення протягом 12 годин. Вкажіть першочергову найдоцільнішу допомогу пацієнту, враховуючи, що рефлекторні дії не надали бажаного результату:
Хворий 53-х років звернувся до лікаря зі скаргами на схуднення, рідкі випорожнення (7-8 разів на добу), біль внизу живота. Був запідозрений хронічний коліт. Який ендоскопічний метод діагностики призначить лікар?
Пацієнтка В., 52 р., хворіє на жовчно-кам’яну хворобу, у якої після порушення дієти виникла інтенсивний біль у правому підребер’ї. Які засоби долікарської допомоги допоможуть зменшити біль?
Хвора А. скаржиться на біль у поперекової ділянці, болюче сечовипускання, слабкість, головний біль, підвищення to тіла до 38,8oC. Погіршення стану пов'язує з переохолодженням.Об’єктивно: шкіра бліда, набряків немає. АТ- 120/70 мм рт.ст. Пульс – 90/хв. С-м Пастернацького позитивний зліва. Яке дослідження дозволить підібрати ефективну терапію?
Хвора, 39 років, скаржиться на гострий, “кинджальний” біль у животі, різку загальну слабість. Захворіла раптово після фізичного навантаження. В анамнезі – виразкова хвороба дванадцятипалої кишки. Під час огляду: обличчя бліде, шкіра вкрита холодним потом, живіт дошкоподібний. Яке ускладнення розвинулося у хворої?
Під час нападу ниркової кольки пацієнта турбує загальна слабість, біль у поперековій ділянці, часте болісне сечовипускання, нудота, незначне підвищення to тіла. Хворий схвильований. Визначте пріоритетну проблему:
Чоловік, 35 років, скаржиться на нудоту, блювання, біль оперізуючого характеру, слабкість. Такий стан розвинувся після вживання алкоголю та гострої, жирної їжі. Під час огляду: шкіра бліда, язик обкладений сірим нальотом, живіт болючий в епігастрії більше зліва. Яке дослідження найбільш інформативне для встановлення діагнозу?
У хворого К. після фізичного навантаження раптово виник гострий біль у поперековій ділянці з лівого боку. Біль іррадіює в зовнішні статеві органи. Болісне сечовипускання. Хворий збуджений, шкіра вкрита холодним потом. Яку долікарську допомогу медична сестра повинна надати пацієнту в першу чергу?
Який препарат призначають хворим на хронічний панкреатит з метою замісної терапії?
Пацієнт 42 років госпіталізований в гастроентерологічне відділення з діагнозом хронічний гастрит типу В. Вкажіть препарат, який застосовують для зниження секреції соляної кислоти.
Больной К., 67 лет, находится на лечении с диагнозом – хронический гастрит. Отмечается отсутствие стула в течении 4 суток. По назначению врача выполнена очистительная клизма. Стула нет. Какая манипуляция показана пациенту?
Хворий страждає на гострий гломерулонефрит, скаржиться на набряки на обличчі зранку,загальну слабість, зниження апетиту, серцебиття. Які пріоритетні проблеми у такого хворого?
Які залежні дії медичної сестри спрямовані на полегшення стану хворого з тяжкою уремією?
У пацієнта з нирковокам’яною хворобою виникла гостра затримка сечі. Як називається цей стан?
При обстеженні пацієнта в приймальному відділенні виявлені проблеми: біль у поперековій ділянці справа, який іррадіює вздовж сечоводу, в сечовий міхур, у праве яєчко, сечовипускання утруднене, болісне, нудота, блювання. Пацієнт збуджений, не знаходить місця від болю. Визначається позитивний симптом Пастернацького. Для якого захворювання характерні ці ознаки?
Який метод обстеження дозволяє виявити у хворого на виразкову хворобу хелікобактерну інфекцію?
Пацієнтка перебуває на лікуванні в гастроентерологічному відділенні з приводу виразкової хвороби. Лікар призначив дослідження калу на приховану кров. Які харчові продукти необхідно виключити з раціону пацієнта з метою підготовки до дослідження?
Медична сестра, навчаючи пацієнта методиці тюбажу (сліпого зондування), рекомендує вживати натще один із жовчогінних засобів:
Хворий знаходиться на лікуванні у терапевтичному відділенні з діагнозом: “Гострий гастрит”. Яку з перерахованих проблем пацієнта можна вважати приоритетною?
Які найбільш типові проблеми можуть виникати у пацієнта з гострим пієлонефритом?
У пацієнта 17 років гострий пієлонефрит. Яке дослідження сечі має найбільше діагностичне значення?
Назвіть характерні синдроми гострого пієлонефриту:
Який симптом визначають при захворюваннях нирок?
Хворий знаходиться на лікуванні у гастроентерологічному відділенні з діагнозом “Хронічний холецистит”. Яку з перерахованих проблем пацієнта можна вважати пріоритетною?
Пацієнтка страждає хронічним гепатитом. Лікар призначив медикаментозне лікування. Які із призначених препаратів відносяться до гепатопротекторів?
У пацієнта на цироз печінки розвинувся асцит. До якого втручання повинна підготувати пацієнта медична сестра?
У пацієнта з жовчнокам’яною хворобою виник інтенсивний біль у правому підребер’ї , який іррадіює у праве плече, лопатку, нудота, повторне блювання. Це свідчить про:
Хворий 40 років скаржиться на нудоту, блювання, печію, відчуття важкості в епігастральній ділянці. Ознаками якого синдрому є вказані проблеми?
У пацієнта підозра на жовчнокам’яну хворобу. Яке дослідження найбільш інформативне для уточнення діагнозу?
У пацієнта на рак шлунку в термінальній стадії скарги: біль у надчеревній ділянці, втрата апетиту, схуднення, загальна слабкість. Яка потенційна проблема може виникнути у пацієнта?
Пацієнт скаржиться на тупий біль у правому підребер’ї, відчуття гіркоти в роті, схуднення. При огляді: “судинні” зірочки на грудях, печінкові долоні, “голова медузи” на передній стінці живота, асцит. Який патологічний стан імовірний у пацієнта?
Хворий скаржиться на тупий біль у надчеревній ділянці відразу після їди, бурчання та метеоризм, проноси. Який засіб використає медсестра за призначенням лікаря для усунення метеоризму?
Хворий скаржиться на неприємний присмак у ротовій порожнині, печію, нудоту, блювання,біль у надчеревній ділянці. Напередодні споживав недоброякісну їжу. Об’єктивно: язик обкладений сіро-білим нальотом. При пальпації – помірна розлита болючість у надчеревній ділянці. Що запідозрить медична сестра?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома