Національно-визвольна війна українського народу під приводом Б.Хмельницького розпочалася у
«Тих... польських ратних людей біля Жовтих Вод самовільні козаки, з’єднавшись разом із татарами, всіх побили, а інших у полон побрали...»
У якому році відбулися описані події?
Установіть послідовність битв Національно-визвольної війни українського народу проти Речі Посполитої під проводом Б. Хмельницького.
А Зборівська
Б Жовтоводська
В Пилявецька
Г Корсунська
Яка держава була союзницею козацького війська на початку Національно-визвольної війни українського народу середини XVII ст.?
Про яку причину Національно-визвольної війни українського народу середини ХVIІ ст. йдеться в уривку з історичного джерела: «Тутешні селяни заслуговують на співчуття. Вони мусять працювати власноручно й зі своїми кіньми три дні на тиждень на користь свого пана, а також сплачувати йому певну кількість …хліба, багато півнів, курей, гусей і курчат перед Великоднем, Трійцею та Різдвом…»?
У якому році відбулася описана в історичному джерелі подія ?
«Увесь народ, вийшовши з Києва, вся чернь вітала його. Академія вітала його промовами як спасителя народу від рабства польського, як Мойсея, вбачаючи в імені Богдан добрий знак і називаючи його Богом даний...»
В уривку з історичного документа «І там Гетьман Виговський зі всією старшиною, а полковники й сотники з усією черню присягали хану кримському на тому, щоби не відступати, там само й хан із султанами й усіма мурзами присягав козакам, щоби не відступити в тій війні, як зійдуться з військом московським…» ідеться про події, пов’язані з битвою під
Яку назву мала мати Україна згідно Гадяцького договору?
За умовами Гадяцьких пунктів (1658 р.) Гетьманщина у складі трьох воєводств мала ввійти до оновленої Речі Посполитої на правах її федеративної частини – Великого к нязівства Руського. Укажіть назви цих воєводств.
(3 правильні відповіді)
Яка держава таємно підтримувала полтавського полковника М. Пушкаря та кошового отамана Я. Барабаша в їхньому повстанні проти гетьмана І. Виговського?
Оборону якого міста описано в уривку з історичного джерела:
«Понад місяць тривала облога, місто запекло боронилося, ніби знало, доки стоятиме велична столиця гетьмана Богдана, доти й житиме віра в те, що минуться незгоди»?
Установіть послідовність укладення міжнародних угод XVII ст.
А Андрусівський договір між Московським царством та Річчю Посполитою
Б Бахчисарайський договір між Московським царством та Османською імперією
В «Вічний мир» між Московським царством та Річчю Посполитою
Г Гадяцькі пункти між Військом Запорозьким та Річчю Посполитою
Яку назву отримали події, описані в уривку з історичного джерела:
«На Україні настала тепер лиха година. Було таке безладдя, що кожний робив, що хотів. Із заходу шарпали Україну польські війська, з півночі й від сходу — московські... а з півдня набігали турки й татари. До того ж Україна розділилася на дві частини... На Лівобережній вибрали одного гетьмана, на Правобережній — іншого...»?
У травні 1686 р. було укладено «Вічний мир».
За наказом московського царя розпочав акцію, відому як "Великий згін"
Воєнні походи османо-кримської армії з метою загарбання території Правобережної України й оволодіння гетьманською столицею увійшли в історію під назвою...
17 червня 1672 р. на раді в Козацій Діброві (під Конотопом) за згодою московського воеводи гетьманом Лівобережної України було обрано генерального суддю
Укажіть імена гетьманів періоду Руїни. ( 3 правильні відповіді)
На фото зображено портрет гетьмана, який
«Вони... приговорили та постановили мир на тринадцять років під корисними умовами для обох монархій; покривджено тільки козаків, оскільки постановлено в тих пактах, щоб низові запорозькі козаки лишались у послушенстві обох монархій...», - так Самійло Величко охарактеризував
Діяльність якого гетьмана можна характеризувати, спираючись на подану карту?
Відповідно до умов Андрусівського перемир’я (1667 р.) Запорозька Січ підпорядковувалася
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома