До акушерки ФАПу звернулась хвора зi скаргами на слабкiсть, пiдвищення температури тiла, бiль у колiнному суглобi. З анамнезу вiдомо, що 2 тижнi тому хворiла на ангiну. Встановлено дiагноз- ревматизм. Якi заходи належать до первинної профiлактики ревматизму?
Вагiтна жiнка скаржиться на змiну смаку, бажання їсти крейду, появу болючих трiщин у куточках рота, ламкiсть нiгтiв та випадiння волосся. Встановлено дiагноз: залiзодефiцитна анемiя. Якi продукти треба порадити збiльшити в рацiонi вагiтної?
У пацiєнтки, яка лiкується у вiддiленнi патологiї вагiтностi, виник гiпертензивний криз. Який медикаментозний засiб застосує акушерка за призначенням лiкаря?
У хворої 68-ми рокiв, яка страждає наIХС, раптово виник напад ядухи. Пiд час
огляду: хвора сидить, дихання клекочуче, утруднене, кашель з пiнистим рожевим харкотинням, ЧД- 34/хв., Ps- 100/хв., АТ-110/70 мм рт.ст. Розвиток якого патологiчного стану є найбiльш iмовiрним у даному випадку?
ФАП звернулася жiнка для профiлактичного огляду. За допомогою якого
метода акушерка визначає тип конституцiї жiнки?
Хвора скаржиться на бiль у правом пiдребер’ї, що вiддає у лопатку, гiркоту та
сухiсть у ротi. Цi ознаки з’являються протягом двох рокiв пiсля вживання жирної, смаженої, гострої їжi. Об’єктивно: стан задовiльний, шкiра звичайного забарвлення, живiт м’який, помiрно болючий в дiлянцi проекцiї жовчного мiхура. Яке захворювання можна запiдозрити?
Пацiєнтку 25-ти рокiв турбують бiль у дiлянцi серця, серцебиття, пiдвищення
температури тiла, бiль у колiнних суглобах. В анамнезi частi ангiни. Тони серця приглушенi, систолiчний шум на верхiвцi серця, колiннi суглоби болiснi, припухлi, гарячi на дотик, функцiя їх порушена. За допомогою яких препаратiв здiйснюється етiотропна терапiя даної пацiєнтки?
Пацiєнтка 19-ти рокiв звернулася зi скаргами на бiль у поперековiй дiлянцi
справа, часте сечовидiлення, пiдвищення температури тiла до 39, 5oC. Захворiла гостро пiсля купання в рiчцi. Яке захворювання можна запiдозрити у хворої?
Вагiтна 22-х рокiв, термiн 24-25 тижнiв. Виник бiль у попереку, озноб, пiдвищення температури тiла до 39oC. У кровi:лейкоцити - 15, 5·109/л. У сечi: бiлок - 0,06г/л, лейкоцити 4-9 в полi зору, бактерiурiя. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?
Пацiєнт 33-х рокiв скаржиться на напади ядухи з утрудненим видихом. Наприкiнцi нападу тяжко вiдходить невелика кiлькiсть склоподiбного мокротиння. Для якого захворювання це характерно?
У хворої годину тому раптово виник сильний пекучий бiль за грудниною, який
вiддає в лiву руку та триває 35 хвилин, не знiмається нiтроглiцерином. Об’єктивно:тони серця ослабленi, аритмiчнi, ЧСС-110/хв. Який патологiчний стан виник у хворої?
Жiнка 40-ка рокiв скаржиться на часте i болюче сечовипускання, частi позиви на сечовипускання, бiль внизу живота, пiдвищення температури тiла. Захворiла раптово пiсля переохолодження. Об’єктивно: при пальпацiї живота бiль у надлобковiй дiлянцi. Сеча вiзуально мутна, мiстить кров. Ps- 88/хв., температура тiла 38, 6oC.
Який попереднiй дiагноз?
На ФАП до акушерки звернулася вагiтна зi скаргами на висипку iз свербіжем, яка з’явилася пiсля вживання апельсину. При оглядi на шкiрi верхнiх кiнцiвок та живота виявлено дисемiновану уртикарну висипку червоного кольору. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?
Вагiтнiй жiнцi 32-х рокiв, хворiй на цукровий дiабет, лiкарем-гiнекологом
був призначений аналiз сечi на глюкозу. За який промiжок часу повинна зiбрати сечу жiнка?
Вагiтна 28-ми рокiв звернулася до акушерки зi скаргами на слабкiсть, головний бiль, серцебиття пiд час фiзичного навантаження. В анамнезi: ряснi та тривалi менструацiї, з дитинства їсть крейду. Об’єктивно: шкiра блiда, нiгтi ламкi. У кровi: гемоглобiн - 60 г/л, кольоровий показник - 0,6, мiкроцитоз, ШЗЕ- 18 мм/год. Про яке захворювання можна думати?
Пiд час проведення активного патронажу на дому вагiтної у термiнi 34 тижнi, виявлено пiдвищення артерiального тиску до 180/100 мм рт.ст., набряки нижнiх кiнцiвок. Якою повинна бути тактика акушерки?
У вагiтної жiнки у термiнi 20 тижнiв виникли рiзкий бiль у попереку з iррадiацiєю у пах, дизуричнi явища. Пiд час сечовипускання ознаки гематурiї. Для якого захворювання характерна зазначена симптоматика?
Пацiєнтка 63-х рокiв перебуває на диспансерному облiку з приводу виразкової хвороби шлунку. Пiд час профiлактичного огляду висуває скарги на швидку
втомлюванiсть, виражену загальну слабкiсть, втрату апетиту, вiдразу до м’ясної їжi. Об’єктивно: зниженого живлення, шкiрнi покриви та видимi слизовi блiдi. Яке ускладнення найбiльш iмовiрно виникло у хворої?
При прийомi на роботу акушерки у вiддiлення патологiї вагiтностi проводиться первинний iнструктаж з охорони працi на робочому мiсцi. Хто проводить
даний iнструктаж?
Вагiтна жiнка 32-х рокiв знаходиться в гастроентерологiчному вiддiленнi зi
скаргами на гiркоту в ротi, ниючий бiль у правому пiдребер’ї, нудоту, здуття живота. В анамнезi - хронiчний холецистит. Яка дiєта необхiдна хворiй?
У терапевтичному вiддiленнi знаходиться хворий на бронхоектатичну хворобу. У хворого вiддiляється харкотиння у великiй кiлькостi. Яке положення йому необхiдно надати для полiпшення видiлення харкотиння?
В стацiонарне вiддiлення доставлено пацiєнта 32-х рокiв, у якого пiсля вживання цитрусових розвинувся набряк обличчя, збiльшились губи та повiки, з’явився кашель. Об’єктивно: температура тiла 37, 3oC, Ps- 82/хв., АТ- 120/75 мм рт.ст. Яку допомогу слiд надати при загрозi ядухи?
До приймального вiддiлення доставлено пацiєнта з блюванням у виглядi "кавової гущi". Хворого необхiдно транспортувати до вiддiлення:
До гiнекологiчного вiддiлення ЦРЛ поступила жiнка у термiнi вагiтностi 8
тижнiв з приводу блювання тяжкого ступеня. При дослiдженнi кровi виявлено багато токсичних продуктiв обмiну; виник ацидоз. Для усунення ацидозу жiнцi необхiдно ввести:
Пацiєнтка 40-ка рокiв скаржиться на зниження пам’ятi та працездатностi,
сонливiсть, випадiння волосся. Об’єктивно: сповiльнена мова, голос низький, хриплий. Температура тiла - 35, 1oC. Набряки локалiзованi на обличчi, шиї. Риси обличчя грубi, набряклi повiки, звуженi очнi щiлини, товстi нiс та губи. Ps- 60/хв., АТ- 100/60 мм рт.ст. Тони серця ослабленi.Яке захворювання виникло у
пацiєнтки?
На ФАП звернулась жiнка з термiном вагiтностi 8 тижнiв. Скарги на загальну слабкiсть, втомлюванiсть, пiдвищення температури тiла до 39, 2oC, пiтливiсть, кашель з видiленням "iржавого"харкотиння. Вкажiть iмовiрний дiагноз:
Хворий скаржиться на сильний оперiзуючий бiль у верхнiй половинi живота,
нудоту, невпинне блювання. Об’єктивно: стан важкий, Ps- 100/хв., АТ- 90/60 ммрт.ст. Язик сухий, живiт роздутий. Пiд час пальпацiї живiт напружений,
болючий у верхнiх вiддiлах. На шкiрi обличчя жовто-синюшно-багрянi плями. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?
Бiль має такi характеристики: перiодичнiсть, сезоннiсть, локалiзацiя болю
у верхнiй частинi епiгастральної дiлянки, тiсний зв’язок з прийомом їжi (15-60
хвилин пiсля їжi), зменшення болiсного вiдчуття пiсля блювання та застосування тепла.
Для якого захворювання це характерно?
У хворої з приводу пневмонії призначений антибіотик. Раптово після першої ін’єкції у неї з’явилось відчуття жару, потім стала бліда, утруднене дихання, пульс ниткоподібний, AT- 85/60 мм рт.ст. Яке ускладнення виникло у пацієнтки?
Акушерка оглядає вагітну 26-ти років. Під час огляду жінка поскаржилась, що швидко втомлюється, має періодичні головокружіння, серцебиття та задишку під час фізичного навантаження. В анамнезі рясні місячні, які тривають 5-6 днів. Об’єктивно: шкіра та слизові оболонки бліді, тьмяне, посічене волосся, в кутиках губ «заїди». В загальному аналізі крові: гемоглобін - 70 г/л, кольоровий показник - 0,7, анізоцитоз, пойкілоцитоз, ШОЕ-18 мм/год. Який Ваш діагноз?
Жінка 47-ми років скаржиться на постійну тяжкість у правому підребер’ї, здуття живота та нудоту після вживання їжі, поганий апетит. Два роки тому перехворіла на вірусний гепатит В. Об’єктивно: склери, слизові оболонки та шкіра субіктеричні. Живіт при пальпації м’який. Нижній край печінки на 2 см нижче від правої реберної дуги, чутливий при пальпації. Найімовірніший попередній діагноз:
У вагітної жінки після переохолодження з’явилися слабкість, вологий кашель, біль в нижніх відділах грудної клітки справа. Об’єктивно: шкіра бліда, t°- 38,ЕС, в нижніх відділах правої легені аускультативно - крепітація, перкуторно там само притуплення перкуторного тону. Ці симптоми свідчать про наявність у хворої:
Акушерку ФАПу викликали до жінки 57-ми років, яка скаржиться на напади загрудинного болю з іррадіацією у ліву руку, які тривають 2-3 хвилини, з’являються після фізичного навантаження, знімаються нітрогліцерином. Хворіє 3 роки. Пульс - 80/хв., ритмічний. AT- 130/70 мм рт.ст. Найімовірніший попередній діагноз?
У пацієнтки, яка знаходиться в реанімаційному відділенні у коматозному стані, відмічається рідке (6-8 дихальних рухів за хв.), шумне, глибоке дихання. Визначте патологічний тип дихання:
Пацієнтці гінекологічного відділення лікар призначив щогодини визначати пульс і доповідати результат. Які властивості пульсу повинна визначити акушерка?
До Вас звернулася жінка 43-х років зі скаргами на тремтіння рук, біль в серці, серцебиття, плаксивість, дратівливість, головний біль. Об’єктивно: хвора метушлива, швидко розмовляє, підвищене потовиділення. Пульс - 100/хв., напружений, ритмічний. AT- 140/90 мм рт.ст. Яке захворювання Ви припустите в першу чергу?
У пацієнтки гінекологічного відділення виникло загострення хронічного холециститу. При об’єктивному обстеженні симптоми подразнення очеревини відсутні. Вкажіть, який метод найпростішої фізіотерапії доцільно використати в даному випадку для зняття болю:
Чоловік 26-ти років переніс ангіну. Через 2 тижні відзначив набряк повік, слабкість, зниження працездатності, з’явилась задишка. Об’єктивно: тони серця приглушені, AT- 155/85 мм рт.ст. Аналіз сечі: густина - 1,011, білок - 9 г/л, еритроцита - 15-20 в полі зору, гіалінові циліндри - 2-4 в полі зору. Попередній діагноз:
Акушерка ФАПу здійснює диспансеризацію вагітної, що страждає на виразкову хворобу шлунка та дванадцятипалої кишки. Жінка з’явилася зі скаргами на посилення болю в епігастрії, слабкість, запаморочення, задишку, серцебиття, періодично відзначає відходження калу чорного кольору. Назвіть найбільш імовірне ускладнення захворювання:
До Вас на ФАП звернулась хвора 42-х років зі скаргами на головний біль, мерехтіння ’’мушок” перед очима. Об’єктивно: загальний стан середньої тяжкості, збуджена. AT- 170/95 мм рт.ст., пульс - 96/хв., напружений. Значне сечовипускання. Який препарат Ви застосуєте першочергово, щоб допомогти цій пацієнтці?
На ФАП доставлений пацієнт без свідомості. Об’єктивно: шкіра бліда, суха, дихання Куссмауля, у повітрі відчувається запах ацетону. Очні яблука м’які, рефлекси відсутні. Зі слів родичів, страждає на цукровий діабет. Який стан розвинувся у хворого?
Пацієнтці, яка перебуває на лікуванні, призначено огляд слизової оболонки товстого кишечника, у зв’язку з підозрою на пухлину. До якого ендоскопічного обстеження акушерка підготує пацієнтку?
Пацієнтка 65-ти років після вживання жирної та гострої їжі звернулась на ФАП зі скаргами на гострий біль в епігастральній та правій підреберній ділянках оперізувального характеру, багаторазове блювання. Об’єктивно: Ps- 120/хв., AT- 100/60 мм рт.ст., язик сухий, обкладений. Живіт під час пальпації болючий в епігастрії, відсутня пульсація черевної аорти. Який попередній діагноз?
Хворій, яка надійшла в урологічне відділення з діагнозом хронічний пієлонефрит, призначили аналіз сечі. Як потрібно зібрати сечу для дослідження за Зимницьким?
У пацієнтки 47-ми років з діагнозом гіпертонічна хвороба з’явилась задишка інспіраторного характеру, клекочуче дихання, кашель з виділенням рожевого пінистого харкотиння. Який стан розвинувся у пацієнтки?
Пацієнт 60-ти років переніс два інфаркти міокарда. За відсутності фельдшера він звернувся у ФАП до акушерки зі скаргами на погіршення свого стану: поступово наростала втомлюваність, з’явилася задишка, спочатку при звичайному, а згодом навіть при невеликому фізичному навантаженні, серцебиття, у другій половині дня почали набрякати кісточки. Яке ускладнення розвинулося у пацієнта?
Пацієнтка 22-х років перебуває на лікуванні в гінекологічному відділенні. Під час внутрішньовенного введення 10% розчину кальцію хлориду вона поскаржилась акушерці на відчуття пекучого болю в місці ін’єкції. Вкажіть можливе після ін’єкційне ускладнення:
До акушерки звернулась жінка 28-ми років, яка скаржиться на загальну слабкість, кровотечі з ясен, крововиливи на шкірі. Хворіє 8 років. Об’єктивно: шкіра бліда. На шкірі грудної клітки крововиливи різного розміру та кольору (темно- червоного, синього, зеленого, жовтого). Лімфатичні вузли не збільшені. Печінка, селезінка не збільшені. Який найімовірніший попередній діагноз?
У пацієнтки з пневмонією на фоні лікування антибіотиками розвинулась криза: температура тіла знизилась протягом 2-х годин з 40,3°С до 36,2°C. При цьому самопочуття погіршилось: пацієнтка зблідла, вкрилась холодним потом, скаржиться на слабкість, потемніння в очах, AT- 70/40 мм рт.ст., Ps- 100/хв., ниткоподібний. Яке ускладнення найбільш імовірне в даному випадку?
Хвора 31-го року звернулась до ФАПу зі скаргами на сильний біль в лівій половині попереку з іррадіацією в пахвинну ділянку, відмічає часті позиви до сечовипускання. Хвора збуджена, симптом Пастернацького зліва різко позитивний. Який стан розвинувся у пацієнтки?
Назвіть розчин, який можна використати при розведенні антибіотика для постановки діагностичної проби на індивідуальну чутливість:
Хвора 32-х років доставлена ШМД до лікарні зі скаргами на біль у правому підребер’ї з іррадіацією у лопатку, що виник через 2 години після вживання смаженої їжі, нудоту. Об’єктивно: язик сухий, жінка займає вимушене положення на правому боці, пульс - 98/хв., AT-110/70 мм рт.ст. При пальпації у правому підребер’ї виявляється болючість, позитивний симптом Ортнера. Який Ваш попередній діагноз?
У пацієнтки 50-ти років протягом останнього року виникає короткочасний загрудинний біль до 3 хвилин з іррадіацією в ліву руку, лопатку. Останній напад тривав 5 хвилин. Який препарат застосуєте для зняття нападу в першу чергу?
Ви працюєте на ФАПі. Вас викликали до чоловіка 50-ти років, у якого з’явився сильний стискаючий біль за грудиною, різка слабкість, задишка. Хворий неспокійний, шкірні покриви бліді, на чолі краплі поту. Прийом нітрогліцерину ефекту не дав. Який найбільш імовірний діагноз?
Вагiтна звернулась в жiночу консультацiю для взяття на облiк з приводу вагiтностi. Вагiтнiсть перша, 2 тижнi як вiдчула ворушiння плоду. Скаржиться на спрагу,млявiсть, зниження апетиту. В анамнезi у батькiв цукровий дiабет. При обстеженнi в аналiзi сечi знайдено цукор. Яку патологiю можна запiдозрити у вагiтної?
В пологовий будинок доставлена вагiтна 20-ти рокiв в термiнi 26 тижнiв зi
скаргами на рiзкий бiль в правiй поперековiй дiлянцi, високу температуру тiла,
перiодичну лихоманку, часте сечовипускання. Симптом Пастернацького позитивний. У сечi: все поле зору вкрите лейкоцитами. Яку патологiю слiд запiдозрити у вагiтної?
Пацiєнтка 39-ти рокiв знаходиться на лiкуваннi в гiнекологiчному вiддiленнi
з дiагнозом: ендометрит. У неї з’явився бiль в епiгастрiї, що виникає через 3-4
години пiсля прийому їжi, турбують голоднi нiчнi болi, нудота. Бiль знiмається
прийомом їжi. Для встановлення дiагнозу призначено проведення ФГДС. Яка пiдготовка пацiєнтки до дослiдження?
Акушерка вiддiлення патологiї вагiтностi доглядає за жiнкою 36-ти рокiв, у
якої виявили ознаки гострого панкреатиту. Яку необхiдно провести лабораторну дiагностичну процедуру для пiдтвердження дiагнозу?
Пацiєнт 62-х рокiв хворiє на хронiчний бронхiт. Назвiть метод обстеження, що має особливе значення для визначення обструктивних порушень легеневої вентиляцiї:
Вагiтна 25-ти рокiв поступила у вiддiлення патологiї вагiтних з вагiтнiстю 30
тижнiв зi скаргами на загальну слабкiсть,запаморочення, головний бiль, сонливiсть, втомлюванiсть. Хворiє хронiчним гастритом i гепатохолециститом. Об’єктивно: шкiра i видимi слизовi оболонки блiдi, Рs- 86/хв., ритмiчний, слабкого наповнення, АТ- 110/70 мм рт.ст., систолiчний шум над верхiвкою серця. У кровi: Нb- 90 г/л. Що характеризує ступiнь залiзодефiцитної анемiї?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома