5-річний хлопчик випадково ковтнув з пляшечки рідину, на якій було зазначено «аміак». Яким антидотом скористується медсестра при наданні першої допомоги дитині до приїзду швидкої медичної допомоги при отруєнні лугами?
Ви працюєте медсестрою в протитуберкульозному диспансері. У хворого почалась легенева кровотеча. Приготуйте кровоспинний препарат:
Сімейна медсестра бере участь в проведенні вторинної профілактики ревматоїдного артриту: контролює прийом базисних препаратів (делагілу), нестероїдних протизапальних препаратів. До нестероїдних протизапальних препаратів належать:
Медична сестра, виконуючи підшкірну ін'єкцію олійного розчину, не перевірила, чи не потрапила у судину. Яке може виникнути ускладнення?
Пацієнтка 42-х років звернулася до Вас з такими проблемами: різкий біль в правому підребер’ї, який іррадіює в праве плече, шию, під праву лопатку, виник після вживання жирної, смаженої їжі. Вкажіть, які препарати найбільш доцільно застосовувати за призначенням лікаря для усунення даного нападу:
У хворого внаслідок критичного зниження температури розвинувся колапс. Який з препаратів Ви введете хворому?
Хворий скаржиться на раптовий гострий нестерпний біль у поперековій і правій паховій ділянках, статевих органах, правому стегні, а також на нудоту, блювання. Зазначені симптоми виникли після тривалої їзди на велосипеді. Об’єктивно: хворий збуджений, різко виражений неспокій, часто змінює положення тіла. Для якого захворювання характерні дані ознаки?
Пацієнтка 58-ти років надійшла у ендокринологічне відділення у тяжкому стані. При медсестринському обстеженні виявлено: свідомість відсутня, шкіра суха, очі запалі, ціаноз, запах ацетону з рота. Який медикамент за призначенням лікаря найбільш доцільно підготувати медсестрі для надання невідкладної допомоги?
Хворий 43-х років, працівник м’ясокомбінату, захворів раптово. Скаржиться на головний біль, високу температуру, різь в очах, біть у м’язах, особливо литкових, попереку, жовтутпний колір шкіри обличчя, темну сечу. Об’єктивно: на губах - герпетичні висипання, збільшені печінка та селезінка, олігурія. Температура тіла - 37,8°С, АТ- 90,50 ч\: рт.ст. Дані ознаки характерні для:
У хворого 55-ти років, що страждає на гіпертонічну хворобу протягом 10-ти років, вночі раптово з'явилася інспіраторна задишка, кашель з виділенням рожевого пінистого мокротиння. Шкіра бліда, ціанотична, ЧДР- 36/хв., пульс - 100/хв., АТ- 160/110 мм рт.ст. Який патологічний стан розвинувся у пацієнта?
Пацієнтка 36-ти років звернулася до медичної сестри з приводу появи впродовж останніх декількох місяців швидкої втомлюваності, постійного серцебиття, дратівливості, пітливості, схуднення. Зі слів пацієнтки, вказані зміни з’явились після стресу. Об’єктивно: стовщення шиї в нижній третині, екзофтальм, тремор пальців рук. Яке захворювання може припустити медсестра?
При дослідженні пульсу медична сестра виявила, що у пацієнта частота пульсу - 110/хв. Як вона повинна оцінити такий результат?
У пацієнта, що працює у сільському господарстві, де протруюють насіння пестицидами, розвинулось отруєння ртутьорганічними сполуками. Який антидот слід використати для надання невідкладної медичної допомоги пацієнту, якого доставлено у відділення інтенсивної терапії?
У пацієнта, хворого на гострий гломерулонефрит, який не дотримувався водно-сольового режиму при лікуванні, раптово виникла втрата свідомості та судоми спочатку тонічного, потім клонічного характеру. Яке небезпечне ускладнення виникло у пацієнта?
Перед проведенням ревакцинації проти туберкульозу дитині 7-річного віку провели проби Манту. Оцінка проби - папула 4 мм. Ваші висновки щодо результату:
У чоловіка 57-ми років, який протягом 10-ти років страждає на ішемічну хворобу серця, годину тому раптово виник інтенсивний стискаючий біль за грудиною, який іррадіює в ліву руку. Після прийому З таблеток нітрогліцерину біль не зник. Об’єктивно: шкіра бліда, вкрита холодним потом; пульс - 100/хв., АТ- 100/60 мм рт.ст. Яку патологію може припустити медсестра?
Пацієнт 60-ти років перебуває на лікуванні в терапевтичному відділенні з приводу7 бронхіальної астми. Займає таке положення: сидить на ліжку з опущеними ногами і руками спирається в край ліжка. Як називається таке положення хворого?
Жінка скаржиться на біль у надчеревній ділянці, що виникає через 3-4 години після їжі, вночі. Полегшення настає після прийняття їжі. Що може припустити медична сестра?
У хворого 48-ми років після швидкої ходи, підйому по сходах на 2-й поверх виник біль за грудиною, тиснучого характеру, тривалістю 5 хвилин, який віддавав у ліве плече і ліву руку. Після прийому нітрогліцерину біль зменшився. Що можна припустити?
Лікар призначив лежачому хворому який перебуває в стаціонарі олійну клізму. Що з запропонованого є показанням до використання олійної клізми?
Хворому 56-ти років, який лікується в кардіологічному відділенні з приводу інфаркту міокарда, лікар призначив 10000 ОД гепарину. Яку кількість гепарину треба набрати в шприц ємністю 2 мл, якщо в 1 мл міститься 5000 ОД?
Медична сестра обстежує пацієнта з бронхіальною астмою. Якого характеру харкотиння виділяється у пацієнта?
Перед початком антибіотикотерапії медична сестра пульмонологічного відділення провела внутрішньошкірну пробу на чутливість до антибіотика. Протягом якого часу потрібно спостерігати за пацієнтом?
Пацієнт 36-ти років з метою зняття болю прийняв таблетку спазмалгону. Незабаром став відчувати оніміння язика та губ, зростання задишки. Об’єктивно: хворий загальмований; ніс, губи, вуха набряклі, дихання шумне, видих значно подовжений. ЧД- 38/хв. Який стан розвинувся у пацієнта?
У пацієнтки 34-х років виникло шумне дихання, з утрудненим видихом, яке чути на відстані, блідість шкіри з синюшним відтінком, набряклість шийних вен, вона стоїть спершись руками на підвіконня. Для якого стану характерні ці симптоми?
У стаціонар надійшов пацієнт з клінічними симптомами отруєння фосфорорганічними речовинами. Лікар призначив антидотну терапію. Який препарат введе медична сестра пацієнту?
У терапевтичному відділенні перебуває пацієнт 45-ти років з хронічною недостатністю кровообігу. Визначивши кількість виділеної сечі за добу (добовий діурез) та порівнявши її із кількістю випитої рідини та введеної парентерально, медична сестра визначила, що пацієнт виділив більше сечі, ніж отримав рідини. Як називається цей діурез?
У пацієнта, який працює в друкарському виробництві, виник переймистий біль у животі, закрепи, солодкий присмак у роті, головний біль, запаморочення. Навколо ясен і зубів - бузковосіра смужка. Для якого отруєння характерні ці симптоми?
Медична сестра ендокринологічного відділення після медсестринського обстеження виявила у хворого проблеми, характерні для цукрового діабету. Назвіть їх:
Пацієнт 46-ти років надходить в пуль- монологічне відділення з приводу пневмонії, скаржиться на кашель. Лікар призначив зібрати харкотиння для визначення чутливості до антибіотиків. Які особливості збирання матеріалу для даного дослідження?
Хворий 53-х років звернувся до лікаря зі скаргами на схуднення, рідкі випорожнення (7-8 разів на добу), біль внизу живота. Був запідозрений хронічний коліт. Який ендоскопічний метод діагностики призначить лікар?
Пацієнт скаржиться на схуднення, загальну слабкість, біль в правій підреберній ділянці, здуття живота, нудоту, свербіж шкіри. При огляді: асцит, розширена венозна сітка навколо пупка, жовтяничний відтінок шкіри і склер. В анамнезі: вірусний гепатит. Дієти не дотримувався, зловживав алкоголем. Яке захворювання можна припустити?
У пацієнта скарги на тупий ниючий біль під правим підребер’ям з іррадіацією під праву лопатку, відчуття гіркоти у роті. Лікарем призначене сліпе зондування з холекінетиками. Підготуйте необхідні лікарські засоби:
Хвора скаржиться на біль у спині та кінцівках, посилений ріст волосся на обличчі й тулубі, розлади менструального циклу. За останні 1,5 місяця маса тіла збільшилася на 8 кг. При лабораторному дослідженні в крові хворої виявлений підвищений вміст кортизолу. Для якого захворювання це характерно?
При обстеженні важкохворого пацієнта медсестра виявила, що на фоні сповільненого та рівномірного за глибиною дихання з’являються тривалі паузи (до 30 секунд). Який тип дихання виявила медсестра?
До стаціонару госпіталізований пацієнт зі скаргами на високу температуру тіла, підвищену пітливість, біль у горлі при ковтанні. При обстеженні - шкірні покриви бліді, біль при постукуванні по кістках і грудині, збільшення усіх груп периферійних лімфатичних вузлів, печінки, селезінки. Лікар запідозрив розвиток у хворого гострого лейкозу. До якого обстеження підготує пацієнта медична сестра?
Пацієнт 42-х років лікується в пуль- монологічному відділенні, скаржиться на сухий малопродуктивний кашель, задишку, сильний біль у грудній клітці, який посилюється під час дихання, нахилу тулуба; підвищення температури тіла до 37,6°С. Об’єктивно: ЧДР- 36/хв., дихання поверхневе; при аускультації шум тертя плеври. Характерні ознаки спостерігаються при:
Пацієнт лікується у гастроентерологічному відділенні з діагнозом спастичний коліт. Впродовж трьох днів не мав випорожнень. Йому призначено очисну клізму. Що має приготувати медсестра для цієї процедури?
В терапевтичному відділенні хворому з набряком легень призначена оксигенотерапія. Яку речовину треба додати в апарат Боброва в якості піногасника?
До медичної сестри звернулась мама з дитиною віком 10 років. У дитини з’явився виражений біль в епігастральному відділі живота, який виникає після вживання їжі, відрижку кислим, печію. Періодично виникає нудота, блювання. При огляді: язик обкладений білим нашаруванням, при пальпації живіт м’який, болючий в надчеревній ділянці. Печінка не збільшена. Яке захворювання можна припустити?
Медична сестра ревматологічного відділення за призначенням лікаря накладає водний зігрівальний компрес на ліктьовий суглоб. Термін накладання компресу становить:
У пацієнта, хворого на бронхіальну астму, почався сухий кашель, дихання утруднилось, видих здійснюється зі свистом і чутний на відстані. Який препарат за призначенням лікаря потрібно приготувати медичній сестрі для надання невідкладної допомоги?
Жінка 30-ти років, яка хворіє на бронхіальну астму, дізналась про можливість самоконтролю прохідності бронхів за допомогою приладу індивідуального користування, який можна використовувати в домашніх умовах, але не знає, як ним користуватися. Якому методу діагностики навчить жінку медична сестра?
Пацієнт 48-ми років скаржиться на постійну задишку періодично біль в грудній клітці, кашель. Хворіє 15 років. Тривалий час працював шахтарем. Грудна клітка діжкоподібної форми. Над легенями коробковий звук, місцями притуплений. Яке захворювання можна припустити?
Чоловік 56-ти років перебуває на лікуванні в ендокринологічному відділенні з діагнозом мікседема. Які ознаки характерні для цього захворювання?
Хворому, який лікується в гастроентерологічному відділенні з приводу хронічного гастриту, лікар призначив шлункове зондування. Для отримання стимульованої секреції медична сестра використає:
Хвора 56-ти років вагою 120 кг звернулась зі скаргами на ниючий біль в колінних, гомілкових та кульшових суглобах, який виникає під час рухів і в стані спокою, підсилюється під вечір, при зміні погоди і при фізичному навантаженні, кульгавість при ході. Колінні суглоби деформовані. Рухи супроводжуються хрускотом. Це характерно для:
До дільничної медичної сестри звернулась хвора 53-х років зі скаргами на головний біль переважно у потиличній ділянці, нудоту, блювання. При огляді: пульс - 89/хв., ритмічний, АТ- 210/120 мм рт.ст. Який препарат введе медсестра хворій за призначенням лікаря?
Ви медсестра кабінету функціональної діагностики. Для запису ЕКГ електрод якого кольору Ви накладете на ліву руку?
У пацієнта 40-ка років, який перебуває на стаціонарному лікуванні, виникла гіпоглікемічна кома. Яке залежне медсе- стринське втручання повинна здійснити медсестра першочергово?
У терапевтичному відділенні перебуває на стаціонарному лікуванні пацієнт, якому призначена пункція черевної порожнини. Назвіть інструментарій, який повинна приготувати медична сестра:
У пацієнта після перенесеної ангіни виникли набряки на обличчі, головний біль, сеча кольору ’’м’ясних помиїв’.’ АТ- 160/100 мм рт.ст., добовий діурез - 800 мл. Яке захворювання можна припустити?
Пацієнт гематологічного відділення скаржиться на зниження апетиту, пекучий біль в язиці, відчуття ’’повзання мурашок” та оніміння нижніх кінцівок. При обстеженні медсестра визначила: блідість шкіри, одутлість обличчя, яскраво- червоний язик з атрофією сосочків, тахікардію. Який патологічний стан виявить медична сестра?
У пацієнта, який лікується з приводу бронхоектатичної хвороби, виявлені такі симптоми: слабкість, пітливість, субфебрильна температура, кашель із виділенням гнійного мокротиння до 100 мл на добу, особливо зранку. Що виявить медична сестра при загальному огляді пацієнта?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома