Завдання до позашкільного заходу з нагоди Дня Збройних Сил України
Одним із найважливіших атрибутів державності, гарантом безпеки та свободи України є її Збройні сили. 6 грудня 1991 року було прийнято закон «Про Збройні Сили України». Він визначає функції, склад ЗСУ, правові засади їхньої організації, діяльності, дислокації, керівництва та управління ними.
Запитання:
Що визначає закон "Про Збройні Сили України?
Збро́йні Си́ли Украї́ни (ЗСУ) — військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладені завдання з оборони України, захист її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності.
Запитання:
Які завдання покладені на Збройні Сили України?
Національні збройні сили почали формуватися ще на початку минулого століття. Першим таким військовим утворенням можна вважати Українських січових стрільців, які складались з активістів кількох організацій Галичини (Сокіл, Січ, Пласт). І хоч стрільці воювали в складі Австрійської армії, вони були першим власне українським збройним формуванням. Українські січові стрільці протистояли Російській імперії в Першій світовій війні та мали національну символіку, власну форму одягу, окрему систему відзнак. Офіційною мовою у війську була українська.
Запитання:
Назвіть перше українське військове формування.
Лідер гурту "Бумбокс" Андрій Хливнюк, який зараз боронить Україну, заспівав "Ой, у лузі червона калина" на Софіївській площі.
Запитання:
Чим є ця пісня?
Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України є Президент України. Він, згідно зі статтею 106 Конституції України, призначає на посади і звільняє з посад вище командування Збройних Сил України, інших військових формувань; здійснює керівництво у сферах національної безпеки та оборони держави.
Запитання:
Хто є Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України?
Безпосереднє військове керівництво Збройними силами України в мирний та воєнний час здійснює Головнокомандувач Збройних Сил України. Головнокомандувачем Збройних Сил України є за посадою начальник Генерального штабу Збройних Сил України.
Запитання:
Назвіть, хто сьогодні є Головнокомандувачем Збройних Сил України?
Збройні сили України складаються з керівного органу (Генштаб), трьох видів збройних сил, окремих родів військ (сил) та допоміжних підрозділів:
1. Сухопутні війська
2. Повітряні сили
3. Військово-морські сили
Десантно-штурмові війська
Сили спеціальних операцій
Сили територіальної оборони
Сили безпілотних систем Збройних сил України
А також інші служби, що до них не належать, серед яких:
Командування сил логістики
Озброєння
Тил
Командування сил підтримки
Інші військові частини, ВНЗ, установи, що не належать до видів ЗСУ.
Сухопутні війська Збройних Сил України (СВ ЗСУ) — найчисленніший самостійний вид Збройних Сил України, головний носій їх бойової могутності, призначений для ведення бойових дій переважно на суходолі.
Запитання:
Який з видів збройних сил є найчисельнішим?
Сталева ластівка - символ Сил безпілотних систем.
Один з найшанованіших в Україні птахів. В народних повірʼях - Божа пташка. Це відображення тендітної, але незламної української душі. Миролюбиве створіння, що перетворюється на холоднокровну машину помсти для своїх кривдників. Швидкий та маневрений птах-будівельник, поява якого є символом звістки. Поява нашого технологічного птаха - є звісткою про те, що Україну чекає перемога в цій нерівній війні!
Запитання:
Яке зображення, відповідає символу Сил безпілотних систем?
Військо́во-Морські́ Си́ли Збро́йних Сил Украї́ни — вид збройних сил України, призначений для захисту суверенітету і державних інтересів України на морі, розгрому угруповань ВМС противника, сприяння Сухопутним військам Збройних сил України на приморському напрямку.
Історія сучасних військово-морських сил України веде свій початок із створення військово-морського флоту Української Народної Республіки та Української держави 1917—1921 років.
У серпні 2023 року було сформовано 385-ту окрему бригаду морських безпілотних комплексів спеціального призначення у складі Військово-морських сил ЗСУ. Ця бригада, оснащена морськими безпілотними апаратами стала першим у світі підрозділом такого типу.
Запитання?
Що зображено на світлині?
Деса́нтно-штурмові́ війська́ Збро́йних сил Украї́ни — окремий рід військ у складі Збройних сил України, призначений діяти як повітряний десант, а також для виконання бойових завдань у тактичному та оперативному тилу ворога. До складу військ входять повітрянодесантні, аеромобільні та штурмові частини.
Основні завданнями ДШВ:
- порушення управління військами та роботи тилу противника;
- унеможливлення планомірного використання резервів противником;
- боротьба з повітряними десантами та угрупованнями противника, що прорвалися;
- зайняття й утримання важливих об'єктів і рубежів з метою забезпечення безперешкодного і своєчасного оперативного розгортання власних військ та сил.
Запитання:
Якими є завдання ДШВ ЗСУ?
Пові́тряні си́ли Збро́йних сил Украї́ни — вид збройних сил, який має на озброєнні винищувальну, бомбардувальну і транспортну авіацію, а також зенітні ракетні війська і радіотехнічні війська. Військово-повітряні сили створені шляхом об'єднання двох видів: Військово-повітряних сил та Військ протиповітряної оборони України (у 2004 році).
Завдання Повітряних сил України :
- завоювання переваги у повітрі;
- прикриття угруповань військ і об'єктів від ударів противника з повітря;
- авіаційна підтримка Сухопутних військ;
- висадка повітряних десантів та боротьба з десантами противника;
- руйнування та знищення військових, військово-промислових, енергетичних об'єктів, вузлів і комунікацій противника та інші.
Після відкритого російського вторгнення у 2022 році Повітряні Сили першими прийняли бій, успішно вивели з-під удару майже всю техніку та людей, а українські пілоти на Су-27 у повітряних боях знищили два найсучасніші російські Су-30СМ. Існує міська легенда про українського пілота-аса При́вида Ки́єва -- збірний образ пілотів 40-ї бригади тактичної авіації, пілота МіГ-29, який за перші 30 годин російського вторгнення в Україну здобув 6 повітряних перемог у небі над Києвом: збив 2 літаки Су-35, 2 літаки Су-25, по 1 літаку Су-27 і МіГ-29.
4 серпня 2024 року під час 20-ї річниці створення Повітряних Сил ЗСУ президент України Володимир Зеленський повідомив, що перші винищувачі українські F-16 прибули в Україну для виконання бойових завдань.
Запитання:
Шляхом об'єднання яких двох видів військ утворилися Пові́тряні си́ли Збро́йних сил Украї́ни? (більше обднієї відповіді).
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома