Цілісна природна система, яка сформувалась у процесі тривалого взаємопов’язаного і взаємозумовленого розвитку природних компонентів:
Одним із засновників ландшафтознавства як науки та української ландшафтознавчої школи є видатний фізико-географ _______ ________ (1904–1984). Він обґрунтував об’єкт дослідження ландшафтознавства і створив учення про структуру ландшафтів. Вчений одним із перших займався гірським ландшафтознавством на основі дослідження Українських Карпат.
Ландшафт – це поєднання одночасно зональних та азональних компонентів. Зональні компоненти формуються переважно під дією зовнішніх чинників.
Оберіть, серед запропонованих, зональні компоненти.
Розподіл азональних компонентів залежить здебільшого від прояву внутрішніх процесів, які зароджуються в надрах планети.Оберіть,серед запропонованих, азональні компоненти.
Оберіть варіант для заповнення пропуску. ____________ ландшафти – природні комплекси, змінені людиною.
Класифікація ландшафтів – це поділ їх на групи за певними ознаками. При цьому також враховують спільність їхнього походження та розвитку. Оберіть,серед перелічених, відділи ландшафтів.
Класи об’єднують природні комплекси за єдністю тектонічної структури та
рельєфу. Виділяють два класи ландшафтів:
Усередині класу рівнинних східноєвропейських ландшафтів у межах України виділяють чотири типи ландшафтів.Оберіть їх серед перелічених.
В Україні переважають антропогенні ландшафти. Їх можна умовно згрупувати у типи залежно від господарського призначення.Оберіть,серед запропонованих правильні відповідності "тип ландшафту - приклади"
Це виділення і опис різних за охопленням території ландшафтів, для яких характерні спільні риси природи:
Найбільший зональний комплекс географічної оболонки, що виділяється за близьким значенням одержаної сонячної радіації та загальними рисами атмосферної циркуляції, географічно відповідають кліматичним поясам і мають назви, однакові з ними.
__________ _______ – великий зональний комплекс географічної оболонки, що вирізняється подібністю клімату, режиму водойм, ґрунтово-рослинного покриву, тваринного світу.
__________ _______ – великий азональний комплекс географічної оболонки, що вирізняється подібністю тектонічної будови та однорідністю рельєфу.
__________ _______ виділяють у межах природних зон у зв’язку з неоднорідністю рельєфу, віддаленістю від Океану, ступенем континентальності клімату.
Найменшими азональними комплексами є:
___________ (у фізичній географії) - найбільша морфологічна частина ландшафту, яка відповідає сукупності мезоформ одного генетичного типу рельєфу і вирізняється характерним сполученням урочищ.
___________ - будь-яка частина місцевості, відмінна від інших ділянок навколишньої місцевості. Наприклад, це може бути лісовий масив серед поля, болото або щось подібне, а також ділянка місцевості, що є природною межею між чим-небудь. Іноді так називають і окремо розташовані невеликі населені пункти, оскільки вони виділяються на навколишній місцевості.
_______ — елементарний природно-територіальний комплекс, елементарна гранична категорія геосистемной ієрархії, найменша морфологічна складова частина географічного ландшафту, що характеризується однорідністю материнської породи, рельєфу, умов зволоження, мікроклімату, ґрунтового та рослинного покриву, своєрідністю рослинного світу і мікроорганізмів.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома