Людині, у якої напад бронхоспазму, треба зменшити вплив блукаючого нерва на гладеньку мускулатуру бронхів. Які мембранні циторецептори доцільно заблокувати для цього?
Під час збору анамнезу у хворого на бронхіальну астму лікар з’ясував, що напади ядухи виникають зазвичай вночі, їм передує помірно виразна брадикардія. Яка група холінергічних засобів найбільш показана в такій ситуації?
У хворого напади бронхіальної астми виникають звичайно вночі, супроводжуються брадикардією, спастичними болями в кишечнику, поносом. Препарати якої групи можуть усунути ці симптоми?
При отруєннi невiдомим препаратом у пацiєнта спостерiгались сухiсть слизової оболонки рота та розширення зiниць. З яким впливом пов’язана дiя цього препарату?
Після закапування в око крапель у хворого розвинувся мідріаз і параліч акомодації. Яка група препаратів здатна викликати такий ефект?
Для кращого огляду очного дна лікар закрапав в кон’юнктиву ока пацієнта розчин атропіну. Це призвело до розширення зіниці через блокаду таких мембранних циторецепторів:
. Після введення лікарської речовини у піддослідної тварини зменшилося виділення слини, розширилися 3 зіниці, а при наступному введенні у вену ацетилхоліну частота скорочень серця істотно не змінилася. Вкажіть назву цієї речовини:
Для дослідження очного дна необхідно розширити зіницю. Вкажіть речовину, яка для цього використовується в клініці:
Препарати з цієї групи лікарі-стоматологи використовують при операціях для зниження секреції слинних залоз, запобігання ларингоспазму, нудоти, брадикардії. Назвіть групу препаратів.
У хворого при проведеннi наркозу виникли ознаки пiдвищення тонусу парасимпатичної нервової системи: гiперсалiвацiя, ларингоспазм. Введенням якого препарату можна було попередити небажанi ефекти?
. Стоматолог з метою зменшення салiвацiї пiд час пломбування зуба хворому призначив препарат. Що це за лiкарський засiб?
До урологічного відділення надійшов чоловік 48 років з симптомами ниркової коліки. Який препарат найбільш доцільно використати при цьому стані?
У хворого на міастенію, після призначення прозеріну, з'явилася нудота, діарея, посмикування м'язів язика і скелетних м'язів. Чим можна усунути інтоксикацію?
Хворому виразковою хворобою шлунку на фоні підвищеної кислотності шлункового соку в стадії загострення [в анамнезі якого є глаукома] необхідно призначити М-холіноблокуючий засіб. Якому з наведених засобів надати перевагу, враховуючи супутні захворювання?
Хвора на глаукому звернулася до провізора аптеки з проханням видати їй очні краплі з атропіна сульфату, але їй пояснили, що цей препарат вживати не можна. Чому атропін протипоказаний при глаукомі?
У хворого, що проходить у стаціонарі курс лікування з приводу бронхіальної астми супутнім захворюванням є глаукома. Препарати якої групи в зв’язку з цим не рекомендується включати в терапію бронхіальної астми?
Хворому для купірування кишкової коліки призначений атропіну сульфат. Яке з зазначених захворювань може слугувати протипоказом в цьому випадку?
В лікарню потрапила дитина 6 років з різко вираженими симптомами рухового і мовного збудження, сухістю в роті, утрудненим ковтанням, хриплим голосом. Шкіра суха, гаряча. Зіниці різко розширені, фотофобія, тахікардія. З анамнезу встановлено, що дитина з’їла якісь ягоди темно-фіолетового кольору. Вплив якої з токсичних речовин є причиною отруєння?
До лікаря звернувся пацієнт зі скаргами на запаморочення, відчуття спраги, утруднення ковтання, погане бачення близьких предметів. Об’єктивно у нього часте дихання, розширені зіниці, загальне збудження, говірливість, однак мова малозрозуміла. АТ 110/70 мм рт. ст., пульс 110 в 1 хв. На передозування якого препарату можуть вказувати наведені симптоми?
Пацієнт був доставлений до лікарні з такими симптомами: запаморочення, сухість в роті, зіниці сильно розширені, порушення акомодації, тахікардія, утруднення сечовипускання, атонія кишечника. Передозування якого препарату могли викликати ці симптоми?
До приймального відділення лікарні надійшла дитина 5 років у якої лікарем встановлені такі симптоми: сильне рухове збудження, марення, хриплий голос, розширені зіниці, які не реагують на світло, суху, гарячу, гіперемійовану шкіру, тахікардію, тахіпное. Вказані симптоми виникли після споживання дитиною ягід красавки. Препарат якої з представлених фармакологічних груп ліків потрібно призначити?
До приймального відділення доставлений хворий зі скаргами на сухість в роті, світлобоязнь та порушення зору. Шкіра гіпіремійована, суха, зіниці розширені, тахікардія. При подальшому обстеженні був встановлений діагноз: отруєння алкалоїдами красавки. Який з лікарських засобів доцільно застосувати?
Після введення атропіну у хворого прискорився ритм серцевої діяльності, відмічається сухість слизових оболонок, мідріаз. Що необхідно призначити хворому для нормалізації функцій організму?
В токсикологічне відділення надійшла дитина – хлопчик 4 років, що отруївся ягодами беладони, які містять Мхоліноблокатор атропін. Який препарат слід призначити хворому в цьому стані?
При отруєнні грибами-мухоморами в якості антидота використовують атропін. Який із перелічених механізмів властивий атропіну, що призводить до знешкодження грибної отрути-мускаріну?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома