У 2022/2023 навчальному році учні 6 – 9 класів будутьь вивчати географію за новою навчальною програмою НУШ.
У 2022/2023 навчальному році учні 6 – 9 класів продовжать вивчати географію за оновленою навчальною програмою, затвердженою наказом МОН від 03.08.2022 р. № 698, та навчальною програмою для 8 – 9 класів з поглибленим вивченням географії.
У старшій школі учні 10 – 11 класів вивчатимуть географію на рівні стандарту (52 години, 1,5 години на тиждень – 10 клас; 35 годин, 1 година на тиждень – 11 клас) оновленою навчальною програмою, затвердженою наказом МОН від 03.08.2022 р. № 698, та на профільному рівні (175 годин, 5 годин на тиждень) за навчальною програмою, затвердженою наказом МОН від 23.10.2017 р. № 1407.
В 2022-2023 н.р. в 11-класі географія вивчатися не буде. Навчання курсу буде лише факультативно у ІІ варіативній складовій.
Основні точкові зміни, пов’язані із зміною сучасної глобальної суспільно-економічної та геополітичної ситуації у світі, були внесені до навчальних програм з географії для ...
Актуалізовано вивчення питання біженців та внутрішньо переміщених осіб у темах з вивчення демографічних процесів населення світу та України у програмі з географії для...
Було вилучено з програми для 10 класу (рівень стандарту) тем, які стосуються вивчення географії Білорусі та деяких тем з географії російської федерації, у зв’язку з їхньою військовою агресією проти України та натомість доповнено до переліку країн Азії вивчення географії Республіки Корея, так як економічна модель цієї країни може бути прикладом для України. Водночас були внесені окремі зміни щодо формулювання змісту деяких тем.
Учитель може самостійно визначати кількість годин на вивчення програмного матеріалу за темами курсів 6 – 9 класів та 10 – 11 класів, як на рівні стандарту, так і профільному.
Зважаючи на академічну свободу педагогічного працівника, зазначену у статті 54 Закону України «Про освіту», яка передбачає вільний вибір форм, методів і засобів навчання, вчитель може вільно змінювати теми, видаляти їх та додавати свої.
Відповідно до визначеної мети географічної освіти передбачено реалізувати такі завдання:
До ключових компетентностей у галузі природничих наук відносять...
З метою оптимізації можливо об’єднувати декілька тем в одну, і навпаки.
Учителям географії доречно акцентувати увагу учнів на те, що ...
Перспективними темами, які слід розкрити у майбутньому, є:
Вивчення курсу соціальної та економічної географії у 9 – 11 класах закладів загальної середньої освіти побудовано:
Через спричинену військову агресію російської федерації проти України рекомендуємо організувати на початку 2022/2023 навчального року проведення діагностичного оцінювання учнів для визначення рівня сформованості знань, умінь та навичок та компетентностей учня, планування роботи із систематизації, узагальнення та закріплення навчального матеріалу, який опрацьовувався дистанційно. Для цього ....
Виберіть правильні твердження, які стосуються практичних робіт з географії.
Виберіть судження, які стосуються письмових робіт з географії.
В умовах ведення активних воєнних дій на території України зростає роль всіх педагогічних працівників, які можуть надавати першу психологічну допомогу та підтримку усім учасникам освітнього процесу відповідно до цілей та завдань функціонування системи освіти.
В методичному листі МОН України "Щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2022/2023 н. р." акцент робиться на таких питаннях:
Питання запобігання та виявлення випадків жорстокого поводження з
дітьми регулюється...
Серед основних складових національно-патріотичного виховання в
Концепції виокремлені...
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома