1. Хто «скинув батька в Тартар – у найглибше дно землі й моря, що лежить далеко внизу під царством мертвих, похмурим Аїдом»?
«Стоїть, величезний, наче гора, і, наче гора, непорушний. Усе дуже, м’язисте тіло його напружилося і скам’яніло, він зігнувся під страшним тягарем, та мусить так вічно стояти». Назвіть його.
«Не було тоді в людей ані світлих жител, ані вогнищ родинних, їли вони тільки траву та сире коріння, а м'яса й не куштували, бо не знали мисливства. Скільки їх гинуло від хвороб та з голоду, в боротьбі із жорстокою стихією. Так би зачах і загинув назавжди рід смертних людей, якби не став їм на захист і допоміг найблагородніший серед безсмертних - …»
«Страшні муки тривали тисячоліття, але ніщо не могло здолати титана. Жодного разу не попросив не попросив він пощади в Зевса, не зрікся своєї приязні до смертних». Про кого йдеться?
«Він був кульгавий з дитинства, бо колись розгнівався на нього Зевс і, схопивши малого за ногу, швиргонув геть з Олімпу. Той довго летів, цілий день, а надвечір упав на скелястий острів Лемнос і відтоді став шкутильгати». Хто він?
«Твій син житиме доти, доки сам себе не побачить». Кого з героїв грецьких міфів стосується дане пророцтво?
«Вродливий, ставний юнак, що звик викликати дівочий захват, нікого не любив. Прекрасна богиня, що ніколи не прощала зневаги до себе, жорстоко покарала його»;
«Жив він самотньо, родини не мав і навіть не думав одружуватись, бо гордував жінками. Дізналася про це богиня кохання, розгнівалась і надумала покарати зухвальця».
Про кого йдеться?
Яка богиня покарала одразу двох «холостяків» із грецьких міфів - красеня Нарциса і великого митця Пігмаліона?
Як звали красуню, яка була сніжно-білою статуєю, а стала дружиною Пігмаліона?
«Міцно стягував їх мотузком, клеїв воском і вигинав». Що майстрував Дедал?
«Убитий горем Дедал поховав тут сина, і відтоді той острів зветься…»
«Вона жила на захмарнім Олімпі, але більше любила ходити по землі. Висока, ясночола, у вінку із золотого колосся й червоних маків, встигала вона скрізь, пильнуючи, чи добре вродило у полі, чи гарно ліс зеленіє і чи соковита трава на пасовиськах». Назвіть ім’я богині.
«Чорний, жахливий час настав для людей. Марно орали вони землю, марно кидали в неї зерно – воно не сходило, земля перестала родити і стояла суха, потріскана. Повяли квіти, пожовкли зелені луги, дерева сумно простягали до неба посохлі гілки, наче благали в богів милосердя. Все менше ставало води в річках, повисихали чисті джерела, життя на землі наче завмерло». Назвіть міф, у якому сталася така біда.
«Деметра не пила і не їла не омивала водою з чистих джерел своєї нетлінної шкіри і ясних колись очей. Темно-синій хітон у неї подерся, червоні маки зівяли, золоте колосся погубилося, а довгі коси взялися памороззю-сивиною. Тепер ніхто не міг би впізнати величну богиню в цій старій зажуреній жінці, що день і ніч блукала, шукаючи…»
«Якщо Персефона з’їсть тут, у його царстві, бодай дрібку чогось, то вже не зможе піти звідси навіки. І підступний Аїд звелів покласти біля неї…»
Як називався корабель, на якому «замолоду Орфей їздив далеко на північ, до незнаної країни Колхіди, шукати золоте руно, і музика та спів юнака часто допомагали аргонавтам долати труднощі та перешкоди»?
«Вона піде позад тебе, а ти не оглядайся, аж поки вийдеш звідси на землю. Коли ж озирнешся – вона миттю щезне, і вже ніколи ти не побачиш її». Про кого йдеться?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома