мікра

Додано: 28 листопада
Предмет: Англійська мова, 4 клас
80 запитань
Запитання 1

У хворого хлопчика, 5 років, на п'ятий день після початку захворювання зі слизової оболонки носової частини глотки і мигдаликів виділили збудник поліомієліту. Яку реакцію слід використати для встановлення серотипу збудника?

варіанти відповідей

Непрямої гемаглютинації.

Гальмування гемаглютинації.

Гальмування гемадсорбції.

Вірус нейтралізації

Зв'язування комплементу.

Запитання 2

При копрологічному дослідженні у працівників кав’ярні лікарями санітарно- епідеміологічної станції були виявлені округлі цисти характерною ознакою яких є наявність 4 ядер.

варіанти відповідей

Кишкова трихомонада

Дизентерійна амеба

Лямблія

Балантидій

Амеба кишкова

Запитання 3

Для підтвердження діагнозу: гострий атрофічний кандидоз проведено мікроскопію мазків, виготовлених із шкрібку нальоту на слизовій оболонці щоки, який взятий від хворої жінки. Виявлено овальної форми мікроорганізми, що брунькуються. Який метод забарвлення використав бактеріолог для фарбування мазків із досліджуваного матеріалу?

варіанти відповідей

Морозова

Ожешка

Романовського-Гімзе

Нейсера

Грама

Запитання 4

Від хворої дитини на церебро-спінальний менінгіт отримано спинномозкову рідину мутного характеру, яка вміщує велику кількість лейкоцитів. Якою із серологічних реакцій слід скористатися для експрес-діагностики захворювання?

варіанти відповідей

Реакцією преципітації

Реакцію гемаглютинації

Реакцію нейтралізації

Реакцію гемадбсорбцї

Запитання 5

При бактеріологічному дослідженні гною з післяопераційної рани виділено мікроорганізми, які дали зростання на цукрово-кров'яному агарі через 7-10 днів в анаеробних умовах: колонії S-форми, блискучі, чорного кольору з неприємним запахом. При мікроскопії виявлено поліморфні грамнегативні палички. Які мікроорганізми могли спричинити цей нагноюючий процес?


варіанти відповідей

Бактероїди.


 Клостридії

Фузобактерії

Вейлонели

Запитання 6

Вміст везикул зі слизової оболонки хворого на натуральну віспу надійшов до вірусологічної лабораторії. Які зміни х наведених нижче буде виявлено під час мікроскопії мазків?

варіанти відповідей

Синцитій

Тільця Бабеша–Негрі

Симпласти

Тільця Бабеша-Ернста

Тільця Пашена

Запитання 7

Новонароджений, який з’явився на світ у домашніх умовах без кваліфікованої

медичної допомоги, і мати якого не проходила у період вагітності необхідних

обстежень, на другу добу доставлений в лікарню з гострим гнійним кон’юнктивітом. При

мікроскопії виділень з очей дитини знайдені грамнегативні диплококи, розташовані

всередині лейкоцитів та поза клітинами. Який мікроорганізм є найімовірнішим

збудником захворювання?

варіанти відповідей

Neisseria gonorrhoae

Corynebacterium diphtheriae

Chlamydia trachomatis

Pseudomonas aeruginosa

Staphylococcus aureus

Запитання 8

дитина 6 р., яка поступила в інфекційне відділення зі скаргами на різкий біль у горлі, затруднення при ковтанні, підвищення температури тіла до 390С, набряк шиї виявлено Об:єктивно: мигдалики збільшені, їх слизова оболонка повнокрівна, вкрита великою кількістю плівок білувато-жовтого кольру, які щільно прилягають до слизової оболонки. При спробі зніти плівку залишається глибокий дефект, який кровоточить.Який збудник найбільше має місце

варіанти відповідей

c diphtheriae

P aeurginosa

C perfingens

C botulini

Запитання 9

В бактеріологічній лабораторії досліджувалась в’ялена риба домашнього виготовлення, яка стала причиною важкого харчового отруєння, При мікроскопії виділеної на середовищі Кітта - Тароці культури виявлені мікроорганізми схожі на тенісну ракетку.Який діагноз

варіанти відповідей

Ботулізм

Холера

Правець

дисзентерія

Запитання 10

У хворого на черевний тиф при проведенні серологічного дослідження (реакція Відаля) виявлено О- і Н-аглютитиніни у титрі 1:800 і 1:200 відповідно. Це свідчить про:

варіанти відповідей

Початок захворювання

Раніше перенесене захворювання

Період реконвалесценції

Проведене щеплення

Неможливість підтвердити діагноз

Запитання 11

 При мікроскопічному дослідженні плівки, яка з’явилась на пептонній воді через 6 годин після посіву фекалій, виявлено зігнуті у вигляді коми рухливі Грам-негативні бактерії, спор і капсул не утворюють. Що це за мікроорганізми?

варіанти відповідей

Клостридії

Віріони

Коринобактерії

Спірили

Запитання 12

У 18-річної дівчини в сільському районі Індії розвився профузний пронос з втратою рідини до 8 літрів на добу. Який з наведених нижче мікроорганізмів може бути збудником захворювання?

варіанти відповідей

Campylobacter jejuni

Ентеропатогенна Escherichia coli

Vibrio cholerae

Salmonella typhi

Запитання 13

у мазку з нальоту на мигдаликах хворого з підозрою на дифтерію виявлено палички синього кольору з темно-синіми потовщеннями на полюсах. Який метод фарбування мазків було використано?

варіанти відповідей

Грама

Буррі.

Гінса.

Леффлера

Запитання 14

До інфекційного відділення госпіталізовано хворого із скаргами на багаторазовий пронос та блювоту, біль у м’язах ніг, слабкість, запаморочення. Після огляду лікар поставив попередній діагноз «холера». Як необхідно досліджувати матеріал від хворого для експрес діагнозу?

варіанти відповідей

РА

Пряма та непряма РІФ

Серологічним методом

Бактеріологічним методом

Запитання 15

внаслідок перорального прийому доксицикліну у хворого виникло порушення симбіозу мікробної флори кишечника.Яку назву має такий тип порушення при антибіотикотерапії

варіанти відповідей

Дисбактеріоз

Ідіосикразія

Бактеріоз

Сенсибілізація

Запитання 16

у бактерії встановлений процес кон'югації при якому між бактеріями утворюється цитопатичний місток , по якому з клітини донора до клітини реціпієнта надходять плазміди і фрагменти ДНК .Яке значення цього процесу 

варіанти відповідей

Забезпечує передачу поживних речовин

Ліквідує небажані мутації

Підвищує гетерозиготність

Забезпечує обмін генетичного матеріалу

Запитання 17

У дванадцятирічного хлопчика, який хворіє на грип, діагностовано респіраторний мікоплазмоз. Який вид інфекції розвинувся у дитини?

варіанти відповідей

Змішана інфекція

Ятрогенна інфекція

Суперінфекція

Рецидив

Аутоінфекція

Запитання 18

Під час аутопсії померлого від чуми пацієнта на фоні геморагічного синдрому виявлено: геморагічний некроз шкіри стегна, лімфангіт, пахвинний геморагічний лімфаденіт. Укажіть форму ч

варіанти відповідей

Первинно-септична

Геморагічна

Шкірно-бубонна

Первинно-легенева

Бубонна

Запитання 19

Жінка, 54 років, звернулася до лікаря зі скаргами на непереносимість курячих яєць, що з'явилася нещодавно. Антигістамінні препарати, які призначив лікар, дещо поліпшували стан хворої. Які антитіла могли сприяти розвитку цієї реакції?

варіанти відповідей

IgA.

IgE.

IgD.

IgG.

Запитання 20

Робітник тваринницької ферми захворів гостро і помер через 3 дні після початку хвороби. На розтині встановлено, селезінка збільшена, в'яла, на розрізі темно-вишневого кольору, зішкріб пульпи значний. М'які мозкові оболонки на склепінні та основі мозку набряклі, просякнуті кров'ю мають темно-червоний колір ("шапочка кардинала"). Який діагноз можна поставити

варіанти відповідей

Сибірка

Туляремія

Чума

Бруцельоз

Запитання 21

В сироватці крові при постановці імуноферментної реакції був визначений НВs-антиген. При якому захворюванні зустрічається даний антиген?

варіанти відповідей

Сифіліс

Туберкульоз

СНІД

Вірусний гепатит А

Вірусний гепатит В

Запитання 22

При перевірці крові донорів на станції переливання крові, в сироватці одного з них виявлені антитіла до вірусу імунодефіциту людини. Який метод рекомендується для підтвердження діагнозу ВІЛ-інфекції?

варіанти відповідей

Вестернблоту (імуноблотингу)

 Електронної мікроскопії 

Імуноферментного аналізу 

Імунофлюоресценції 

Радіоімунного аналізу 

Запитання 23

При бактеріоскопічному дослідженні носоглоткового слизу дитини 2,5 років, хворої на назофарингіт, виявлені грамнегативні диплококи, схожі за формою на кавові зерна. Які структури організму дитини найбільш імовірно будуть уражені, якщо ці мікроорганізми проникнуть у кров?

варіанти відповідей

Сечостатеві шляхи

Ниркові гломерули

Серцеві клапани

Лімфатичні вузли

Оболонки мозку

Запитання 24

З метою профілактики гепатиту В групі стоматологів ввели вакцину, яка являє собою генно-інженерний HBs-антиген. Від якого ще інфекційного агента захищає таке щеплення?

варіанти відповідей

Вірус гепатиту С

Вірус дельта

Вірус імунодефіциту людини

Вірус грипу, тип В

Вірус Коксакі, група В

Запитання 25


Дитина 7-ми років захворіла гостро: підвищилась температура тіла до 39oC, з’явились головний біль, біль у горлі, блювання. Через 3 години в пахвинних ділянках, на шиї та у верхній частині грудної клітки з’явився дрібний яскраво-червоний висип на гіперемованому фоні. У ротоглотці: яскрава гіперемія, сірі нальоти на мигдаликах, підщелепні лімфовузли збільшені, болючі. Який найбільш вірогідний діагноз?


варіанти відповідей

Скарлатина

Псевдотуберкульоз

Дифтерія

Краснуха

Кір

Запитання 26

Для лікування захворювань, збудники яких виділяють екзотоксин, застосовують антитоксичні сироватки. Для лікування якого з перерахованих захворювань антитоксичну сироватку застосувати НЕМОЖЛИВО?

варіанти відповідей

Дифтерія

Правець

Туберкульоз

Газова гангрена

Запитання 27

При огляді дівчинки 5-ти років лікар помітив на мигдалинах сіру плівку. Мікроскопія мазків, пофарбованих за Нейссером, показала наявність корінебактерій дифтерії. Яка морфологічна особливість була найбільш суттєвою для встановлення виду збудника?

варіанти відповідей

Полярно розташовані гранули волютину

Локалізація збудника всередині макрофагів

Розташування клітин збудника у вигляді штахетин

наявність капсули

Запитання 28

з центрифугату порції сечі, одержаної від хворого з підозрою на туберкульоз нирок, приготували препарат для мікроскопії. Який метод фарбування препарату використовують для виявлення збудника?

варіанти відповідей

за Цілем-Нільсеном

за Бурі

за Грамом

за Лефлером

Запитання 29

У пацієнта з ознаками коліту виділено чисту культуру бактерій, яка за морфологічними, культуральними та біохімічними властивостями віднесена до роду шигел. Яку з названих реакцій доцільно застосувати для серологічної ідентифікації?

варіанти відповідей

Гальмування гемаглютинації

Зв'язування комплементу

Непрямої гемаглютинації

Преципітації

Аглютинації з діагностичними сироватками

Запитання 30

тановлено ураження вiрусом ВIЛ Т-

лiмфоцитiв. При цьому фермент вiрусу

зворотня траскриптаза (РНК-залежна ДНК-

полiмераза) каталiзує синтез:

варіанти відповідей

 ДНК на матрицi вiрусної i-РНК

Вiрусної i-РНК на матрицi ДНК

ДНК на вiруснiй р-РНК

Вiрусної ДНК на матрицi ДНК

 i-РНК на матрицi вiрусного бiлка

Запитання 31

Територію колишнього худобомогильника, що не використовувався по-над 50 років, планується передати під житлове будівництво. Однак дослідження грунту виявило наявність життєздатних спор збудника особливо небезпечного захворювання. Який мікроб міг зберігатися упродовж такого тривалого часу?

варіанти відповідей

Bacillus anthracis

Brucella suis

Mycobacterium bovis

Brucella abortus

Запитання 32

3 крові хворого виділена культура збудника черевного тифу. Які культуральні властивості характерні для цього збудника?

варіанти відповідей

Утворення безбарвних або блідо-рожевих колоній на середовищі Ендо та Плоскирева

Утворення колоній червоного кольору з металевим блиском на середовищі Ендо

Утворення безбарвних колоній на середовищі вісмут-сульфіт агар

Утворення гемолізу на кров'яному агарі

Утворення ніжної плівки на лужній пептонній воді

Запитання 33

У хворої дитини з явищами гнійного керато-кон'юнктивіту лікар-офтальмолог запідозрив бленорею (гонорейний кон'юнктивіт). Якими методами лабораторної діагностики слід скористатися для підтвердження діагнозу?

варіанти відповідей

Мікроскопічним та бактеріологічним

Серологічним та алергічним

Біологічним та методом фагодіагностики

Біологічним та алергічним

Мікроскопічним та серологічним

Запитання 34

У хворого з ознаками інтоксикації та ниркової недостатності виявлені у сечі рухливі мікроорганізми з численними. дрібними завитками, які забарвилися за Романовським-Гімзою у рожевий колір. 3 анамнезу відомо, що хворий кілька днів тому купався у відкритій водоймі. Яке захворювання можна припустити?

варіанти відповідей

Лептоспіроз

Туберкульоз

Сифіліс

Псевдотуберкульоз

Бруцельоз

Запитання 35

При забарвленні бакпрепаратів, виготовлених з мокротиння, методом. Ціля-Нільсена виявлено наявність яскравочервоних паличок, які розміщувалися поодиноко або групами, не чутливі до дії кислот. На живильних середовищах перші ознаки росту з" являються на 10-15 добу. До якої родини відносяться бактерії?

варіанти відповідей

Histoplasma dubrosii

Versinia pseudotuberculosis

Micobacterium tuberculosis

Klebsiella rhinoscleromanis

Coxiella burnettii

Запитання 36

При обстеженні лікарем хворої людини на основі клінічних даних був поставлений діагноз парагрип. Яким із перелічених способів може передаватися це захворювання ?

варіанти відповідей

Парентеральний

. Трансмісивний

Через укус тварин

Фекально-оральний

Повітряно-крапельний

Запитання 37

У людини під дією мутагенного фактору з'явилась велика кількість мутантних клітин. Але більшість з них були розпізнані і знищені клітинами:

варіанти відповідей

В -лімфоцитами

Плазмобластами

Стовбуровими

Т-лімфоцитами кілерами

Т-лімфоцитами супресорами

Запитання 38

При бактеріологічному дослідженні сечі хворого на пієлонефрит виділені мікроорганізми, які при культивуванні на м'ясо-пептонному агарі утворюють жовто-зелений пігмент та специфічний запах. Як вони називаються?

варіанти відповідей

Псевдомонади

Азотобактерії

Ешеріхії

Клебсієли

Протеї

Запитання 39

Жінці під час пологів проведено гемотрансфузію кров'ю донора, який прибув із Південної Африки. За два тижні у реципієнта виникла лихоманка, Встановлено попередній діагноз: малярія. Яке лабораторне дослідження. потрібно провести для підтвердження діагнозу?

варіанти відповідей

Вивчення мазка із товстої краплі крові для виявлення. еритроцитарних стадій збудника

. Вивчення лейкоцитарної формули

пунктату лімфатичних вузлів

посів крові на поживне середовище

Запитання 40

В анотації до препарату вказано, що він містить антигени збудника черевного тифу, адсорбовані на стабілізованих еритроцитах барана. З якою метою використовують цей препарат?

варіанти відповідей

Для серологічної ідентифікації збудника черевного тифу

Для виявлення антитіл в реакції зв’язування комплементу

Для виявлення антитіл в реакції Відаля

Для виявлення антитіл в реакції затримки гемаглютинації

Для виявлення антитіл в реакції непрямої гемаглютинації

Запитання 41

В колективі дошкільної установи одночасно виявили декілька дітей з катаральним запаленням слизової оболонки трахеї та бронхів. За клінічними проявами припущено коклюшну інфекцію. Яким способом, як правило, передається коклюш?

варіанти відповідей

Повітряно-пиловим

Повітряно-краплинним

Контактним

Трансмісивним

Запитання 42

Фекалії дитини з клінічними ознаками ентериту, емульгують в фізіологічному розчині і краплю емульсії наносять на елективне середовище: 10% молочно- сольовий, або жовтково-сольовий агар. Який мікроорганізм передбачається виділити?

варіанти відповідей

Кишкову паличку

Стафілококи

Стрептококи

Ентерокок

Запитання 43

У фермера, що має стадо кіз, спостерігається лихоманка неясного походження. Найімовірніше, збудником захворювання є:

варіанти відповідей

Brucella melitensis

Histoplasma capsulatum

Clostridium novyi

Т pallidum

S. aureus

Запитання 44

3 фекалій хворого виділені шигели Зонне. Які потрібно провести додаткові дослідження для встановлення джерела інфекції?

варіанти відповідей

За допомогою реакції зв" язування комплементу

Провести фаготипування виділеної чистої культури

Зробити антибіотикограму

Поставити реакцію нейтралізації

Запитання 45

У дитини 7-ми років підвищилась. температура тіла до 390С, з'явилися нежить, кон'юнктивіт, кашель. На шкірі відзначались велико плямисті висипання, під час огляду порожнини рота білуваті висипання на слизовій оболонці щік. Який найбільш імовірний діагноз?

варіанти відповідей

. Менінгококовий назофарингіт

Скарлатина

Грип

. Дифтерія

Кір

Запитання 46

У хворого, який звернувся в шкірно- венерологічний диспансер, виявлений твердий шанкр. Яке мікробіологічне дослідження дозволить поставити діагноз сифілісу на даному етапі хвороби?

варіанти відповідей

Бактеріологічний

Біологічний

Серологічний

Алергологічний

Темнопольна мікроскопія

Запитання 47

У мазках, які були виготовлені з харкотиня хворого на туберкульоз легень мікобактерій не виявлено. Яким методом можна підвищити імовірність виявлення мікобактерій в харкотині?

варіанти відповідей

. Мікроскопія нативних мікропрепартів

Темнопільна мікроскопія

Мікроскопія препаратів, пофарбованих за Циль- Нільсеном

. Прайса Школьнікової

Гомогенізації і флотації

Запитання 48

У чоловіка 43-х років, що помер у хірургічному відділенні при явищах розлитого гнійного перитоніту, на розтині у дистальному відділі тонкого кишечника виявлені пейєрові бляшки, що виступають у просвіт, поверхня деяких з них вкрита струпом, коричнево- зеленуватого кольору, у центрі деяких бляшок наявні глибокі дефекти, що сягають серозного шару. Для якого захворювання характерні зміни, виявлені у тонкому кишечнику?

варіанти відповідей

Туберкульоз кишечника

Дизентерія

Стафілококовий ентерит

Хвороба Крона

Черевний тиф

Запитання 49

Під час дослідження імунного статусу людини визначають кількість імуноглобулінів різних класів. Яка з перерахованих реакцій використовується для цього?

варіанти відповідей

Реакція радіальної імунодифузії

Реакція бласттрансформації

Реакція оберненої непрямої гемаглютинації

Реакція подвійної імунодифузії

. Ланцюгово-полімеразна реакція

Запитання 50

В лікарню звернувся 65-річний хворий зі скаргами на часте сечовиділення зі слідами крові. При посіві сечі на МПА виросли великі колонії з характерним «квітковим запахом», які мали зелено- синій пігмент. В мазку з колоній наявні грамнегативні палички. Який збудник спричинив запальний процес сечостатевої системи?

варіанти відповідей

Klebsiella ozaenae

. Proteus vulgaris

Pseudomonas aeruginosa

d. Escherichia coli

. Hafnia alvei

Запитання 51

До лікарні надійшла дитина з діагнозом "стафілококовий сепсис". На яке живильне середовище потрібно посіяти кров хворого з метою виділення збудника?

варіанти відповідей

Середовище Плоскирева.

М'ясо-пептонний агар.

Цукрово-пептонний бульйон.

Середовище Бучина

Жовтково-сольовий агар

Запитання 52

При визначенні мікробного числа повітря у лікарняній палаті виявилося, що воно становить 1500 клітин/м3. Які групи мікроорганізмів враховувалися при цьому?

варіанти відповідей

Всі бактерії, що виросли на живильному середовищі

. Збудники госпітальних інфекцій

Бактерії та віруси збудники респіраторних інфекцій

б. Стафілококи та гемолітичні стрептококи

Всі патогенні та умовно- патогенні бактерії

Запитання 53

 Хворий Н., 40 років, після багатомісячного плавання в районах Західної Африки повернувся додому. Через 15 днів відчув слабкість, головний біль, підвищилась температура, з'явилась лихоманка. Лікарем поставлений діагноз "малярія". Якими методами лабораторної діагностики можна підтвердити цей діагноз?

варіанти відповідей

 Бактеріологічний, алергічний

Мікроскопічний, серологічний

 Серологічний, біологічний

Мікроскопічний, культуральний

Запитання 54

Хворий госпіталізований з попереднім діагнозом "черевний тиф". Яке поживне середовище з перерахованих можна використати для виділення гемокультури?

варіанти відповідей

Жовтково-сольовий агар

МПБ

Середовище Левенштейна- Йенсена

Кров'яний агар

Жовчний бульйон

Запитання 55

Досить часто причиною набутих імунодефіцитів є інфекційне ураження організму, при якому збудники безпосередньо розмножуються в клітинах імунної системи і руйнують їх. Виберіть серед перерахованих ті захворювання, при яких має місце вищезгадане.

варіанти відповідей

Інфекційний мононуклеоз, СНІД.

Ку-гарячка, висипний тиф

Дизентерія, холера

Поліоміеліт, гепатит А.

Запитання 56

При повторній постановці реакції аглютинації Відаля виявлено наростання у сироватці хворого титрів антитіл до О- антигенів Ѕ.typhi з 1:100 до 1:400. Як можна розцінити отримані результати?

варіанти відповідей

Є хронічним носієм черевнотифозних мікробів

. Раніше був щеплений проти черевного тифу

Хворіє на черевний тиф

Раніше перехворів на черевний тиф

С гострим носієм черевнотифозних мікробів

Запитання 57

До лікаря звернулася жінка віком 25 років зі скаргами на висип у ділянці тулуба. Лікар встановив попередній діагноз: вторинний сифіліс. Який метод діагностики потрібно застосувати для підтвердження діагнозу?

варіанти відповідей

Серологічний

Бактеріологічний

Алергічний

Біологічний

Вірусологічний

Запитання 58

Фільтрат бульйонної культури збудників газової анаеробної інфекції розлили по пробірках, додали видові антитоксичні сироватки, витримали впродовж 40 хвилин при кімнатній температурі. Для визначення виду анаероба тепер необхідно:

варіанти відповідей

Ввести тварині вміст пробірок

Додати в пробірки аглютинуючу діагностичну сироватку

Вміст пробірок посіяти на щільні живильні середовища


Додати в пробірки преципітуючу діагностичну сироватку

Додати в пробірки еритроцитарний діагностикум

Запитання 59

Фекалії дитини, що хворіє на ентерит, ресуспендують в ізотонічному розчині натрію хлориду і краплю суспензії наносять на селективне середовище: 10 % молочно-сольовий або жовтково-сольовий агар. Які мікроорганізми передбачається виділити?

варіанти відповідей

. Стафілокок

Стрептокок

. Клебсієла

Кишкова паличка

Ентерокок

Запитання 60

3-річної дитини тривале підвищення температури, збільшені лімфовузли, у крові значне підвищення кількості лімфоцитів.

Методом ІФА виявлено антиген віруса Епштейна-Бара. Який діагноз можна поставити на основі вказаного?

варіанти відповідей

Інфекційний мононуклеоз

Герпетична аденопатія

Генералізована інфекція, викликана herpes-zoster

Цитомегаловірусна інфекція

Запитання 61

У чоловіка 27-ми років протягом року періодично виникали інфекційні захворювання бактеріального генезу, їх перебіг був вкрай тривалим, ремісії короткочасними. При обстеженні виявлена гіпогамаглобулінемія. Порушення функції яких клітин може бути прямою її причиною?

варіанти відповідей

. Фагоцити


Плазматичні клітини

Нейтрофіли

Макрофаги

Запитання 62

Учням 1-го класу поставлена проба Манту. 3 35 учнів у 15 проба Манту була негативною. Що треба зробити дітям із негативною пробою Манту?

варіанти відповідей

Ввести вакцину антирабічну

Ввести вакцину БЦЖ

. Зробити повторну пробу

Дослідити сироватку крові

Ввести антитоксичну сироватку

Запитання 63

Хворому на піодермію для її лікування лікар призначив вакцину, виготовлена зі штаму бактерій, виділених від хворого. До якого типу вакцин належить даний препарат

варіанти відповідей

. Асоційована вакцина

Хімічна вакцина

Генноінженерна вакцина

Аутовакцина

Атенуйована вакцина

Запитання 64

У хворого впродовж 10-ти днів має місце підвищена температура, напади характерного кашлю. Лікар призначив посів слизу з носоглотки на середовище казеїново-вугільний агар. Який мікроорганізм передбачається виявити?

варіанти відповідей

. Лістерію

Клебсіелу

Паличку коклюшу

Паличку інфлюенци

Запитання 65

У дитячому садку планується проведення вакцинації проти кашлюку. Який із наведених нижче препаратів слід використати для цього?

варіанти відповідей

Типоспецифічна вакцина

Вакцина БЦЖ

Нормальний гамма-глобулін

Вакцина АКДП

АДП анатоксин

Запитання 66

Хворий звернувся до лікаря стоматолога зі скаргами на болючі пухирці, розташовані по контуру губ. Які мікроорганізми можуть викликати таку патологію?

варіанти відповідей

стафілококи

Герпесвіруси

ортоміксовіруси

мікобактерії

Запитання 67

У клітину потрапив вірус грипу. Трансляція при біосинтезі вірусного білка в клітині буде здійснюватися

варіанти відповідей

лізосомах

. На каналах гладенької ендоплазматичної сітки

клітинному центрі

На полірибосомах

Запитання 68

У вагітної жінки взяли кров для підтвердження клінічного діагнозу "токсоплазмоз". Яка з перерахованих серологічних реакцій будуь використані

варіанти відповідей

Реакція гемадсорбції

Реакція аглютинації

Реакція зв'язування комплементу

Реакція нейтралізації

Запитання 69

У хворого з флегмоною передпліччя при мікробіологічному аналізі ексудату в зоні запалення визначена присутність стрептококів.

Які клітини будуть переважати в ексудаті

варіанти відповідей

Нейтрофільні гранулоцити

Лімфоцити

Моноцити

Еозинофільні гранулоцити

Запитання 70

Штам стафілокока, який спричинив спалах внутрішньолікарняних захворювань, проявив високу резистентність до пеніциліну. Який фактор обумовлює резистентність до антибіотика серед мікроорганізмів цієї групи

варіанти відповідей

Синтез фосфотрансферази

Зміною рибосомальних білків

Зміна компонентів клітинної стінки

бета-лактамаз

Синтез аденілтрансферази

Запитання 71

У сільського жителя на кисті правої руки з'явилася неболюча припухлість, яка набула в центрі чорного кольору. При мікроскопічному дослідженні виявлено великі грампозитивні палички, розташовані ланцюжками. Який мікроорганізм міг спричинити це захворювання?

варіанти відповідей

Clostridium botulinum

Bacillus anthracis

Clostridium tetani

Bacillus cereus

Mycobacterium tuberculosis

Запитання 72

Хворій жінці поставили клінічний діагноз "гонорея". Яке із перерахованих нижче досліджень можна застосувати для підтвердження діагнозу

варіанти відповідей

. Реакція гемаглютинації

Реакція іммобілізації

Проба з бактеріофагом

Зараження лабораторних тварин

Мікроскопія патологічного матеріалу

Запитання 73

Прокаріотичні та еукаріотичні клітини характеризуються здатністю до поділу. Поділ прокаріотичних клітин відрізняється від поділу еукаріотичних, але існує молекулярний процес, який лежить в основі цих поділів. Який це процес?

варіанти відповідей

Репарація

Трансляція

Транскрипція

Реплікація ДНК

Ампліфікація

Запитання 74

У крові пацієнта, який хворіє на лейкопенію, виявили антилейкоцитарні антитіла. Який тип алергічної реакції за Кумбсом і Джеллом виник у чоловіка

варіанти відповідей

Стимулюючий

Цитотоксичний

Гінерчутливість сповільненого типу

Анафілактичний

Імунокомнлексний

Запитання 75

Мікоплазми є своєрідною групою мікроорганізмів, що відносяться до родини Mycoplasmataceae і що мають властивості як

бактерій, так і вірусів. Назвіть одну особливість мікоплазм, яка відрізняє їх від бактерій і вірусів:

варіанти відповідей

Відсутність клітинної будови

Внутрішньо-клітинний паразитизм

Відсутність клітинної стінки

Висока ферментативна активність

Запитання 76

При бактеріологічному дослідженні випорожнень кухаря ресторану в якого клінічні прояви захворювання відсутні на вісмут- сульфіт агарі виросли дрібні колонії з металевим відблиском. Які це можуть бути мікроорганізми?

варіанти відповідей

. Стрептококи

Шигели

Стафілококи

Ешерихії

Сальмонели

Запитання 77

У сироватці крові новонародженого виявлено антитіла до вірусу кору. Про наявність якого імунітету це може свідчити?

варіанти відповідей

Природний активний

Штучний активний

Природний пасивний

Спадковий, видовий

Штучний пасивний

Запитання 78

Під час лабораторної діагностики гепатиту By крові пацієнта визначають наявність вірусної ДНК. За допомогою якої з нижченаведених реакцій це встановлюють?

варіанти відповідей

Імуноферментного аналізу

Реакція гальмування гемаглютинації

Реакція непрямої гемаглютинації

Полімеразної ланцюгової реакції

Реакція зв'язування комплементу

Запитання 79

Хворому призначили антибіотик хлорамфенікол (левоміцитин), який порушує у мікроорганізмів синтез білку шляхом гальмування процесу:

варіанти відповідей

Елонгація трансляції

Ампліфікація генів

Утворення полірибосом

Транскрипція

Процесінг

Запитання 80

Після введення лідокаїну у хворого з'явилась задишка, бронхоспазм, різко знизився.

кров'яний тиск, що вимагало від лікаря застосування засобів негайної допомоги, Який механізм лежить в основі таких явищ?

варіанти відповідей

. Ефекти, зумовлені Т-кілерами

Явище ідіосинкразії

Алергічні цитотоксичні реакції

Гіперчутливість, зумовлена Т- лімфоцитами

Алергічні реакції з участю IgE

Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома

Створити тест