Чи погоджуєтесь ви з думкою, що мистецтво завжди пов’язане із життям людей, впливає на долю народу, реагує на усі переживання народом подій?
Звучання музики, образи живопису, скульптури, архітектурні пам’ятки – відображає історію народа. Тому мистецтво стає __________ пам’яті.
Мистецтво – це безперервний літопис буття людей від найдавніших епох донині, де митці та мисткині художньою мовою висвітлюють смаки, духовні запити, проблеми, сподівання й прагнення людей.
«Історичні події стають основою для творів мистецтв у музиці, живопису, скульптурі, виставах.» Чи погоджуєтесь ви з цим висловом?
Етюд – це …
У яких видах мистецтва зустрічається поняття «етюд»?
Які композитори присвячували свої музичні твори (етюди) історичним подіям народу, виражаючи всю палітру людських почуттів?
«Доля щедро обдарувала його талантами: він був здібним воєначальником, мудрим правителем, вмілим переговірником, щедрим меценатом та, як сказали б сьогодні, ефективним менеджером. Також він знав кілька мов, грав на бандурі, писав вірші й пісні. Був дотепним і гострим на слівце, харизматичним і навіть у зрілому віці закохував у себе жінок. Він приніс в Україну довгоочікуваний мир та почав у Гетьманщині масштабне будівництво, якого країна не знала років сто.» Про якого гетьмана угорський композитор Ф. Ліст розповів у етюді:
«Він був змушений жити далеко від Батьківщини. І свій «Революційний етюд» створив як відгук на трагічні події в Польщі: національно-визвольне повстання 1830-1831 рр. що зазнало поразки. У музиці відобразив тугу й гострий душевний біль за долю рідних.» Хто автор цього твору?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома