У якому уривку з історичного джерела вказано привід до Національно-визвольної війни українського народу проти Речі Посполитої середини XVII ст.?
На зображеному малюнку Т. Шевченка відтворено образ родинної церкви-усипальниці гетьмана
Прочитайте уривок з історичного джерела щодо Національно-визвольної війни українського народу середини ХVІІ ст. і виконайте завдання.
«…у католицькому християнському королівстві та вільній Речі Посполитій [народ] зазнає такого насильства, якого і в поганській неволі християни-греки не зазнають. Захоплено церкви, монастирі та собори, заборонено вільне виконання обрядів...»
Автор у документі вказав на
1649 та 1651 роки в історії Національно-визвольної війни українського народу під проводом Б. Хмельницького пов’язані з
Який атрибут, зображений на портреті історичного діяча, указує на те, що він обіймав найвищу посаду у Війську Запорозькому?
Яка битва Национально - визвольної війни мала наслідок, описаний в уривку джерела "І тільки трапилася нагода, що Хмельницький прислав послання з пропозицією про мир, як ляхи відразу ж прислали своїх посланців і підписали його. Ось статті цієї угоди. Військо козацьке має складатися лише з двадцяти тисяч..."?
Територію Гетьманщини, «...де його королівська милість дозволяє мати сорок тисяч війська запорозького, укладення реєстру козаків довіряє гетьманові Війська Запорозького, а посади всілякі обіцяє роздавати тут обивателям віри православної грецької», позначено на карті
Географічні назви Базавлук, Микитин Ріг, Чортомлик, Олешки пов’язані з місцями
Хто з козацьких провідників проголосив таку програму своїх дій:
«Правда то, що я лихий, малий чоловік, але мені то Бог дав, що я єсть єдиновладцем і самодержцем руським! Виб’ю з лядської неволі руський народ увесь! Перше я за свою шкоду і кривду воював — тепер буду воювати за нашу православну віру! ...За границю на війну не піду! Шаблі на Турків і Татар не підійму! Досить маю на Україні, Поділлі і Волині... тепер досить достатку і пожитку в землі й князівстві моїм — по Львів, по Холм і Галич»
?
Перебіг подій якого періоду Національно-визвольної війни українського народу середини ХVІІ ст. відображено на карті?
Які битви Національно-визвольної війни середини XVII ст. відбулися впродовж 1649 — 1651 рр.?
Портрет якого гетьмана є елементом композиції зображеної ікони?
Перший період (1648—1649 рр.) Національно-визвольної війни українського народу під проводом Б. Хмельницького характеризувався
№ 1 1 балів
"Насамперед просимо, щоб неволя, гірше турецької, якої зазнав наш руський народ, що додержується старовинної грецької віри, від унії була скасована... Щоб наш київський воєвода був з руського народу... щоб наш київський митрополит мав місце в сенаті..."
З якого джерела ці строки?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома