У якому уривку з історичного джерела вказано привід до Національно-визвольної війни українського народу проти Речі Посполитої середини XVII ст.?
Прочитайте уривок з історичного джерела щодо Національно-визвольної війни українського народу середини ХVІІ ст. і виконайте завдання.
«…у католицькому християнському королівстві та вільній Речі Посполитій [народ] зазнає такого насильства, якого і в поганській неволі християни-греки не зазнають. Захоплено церкви, монастирі та собори, заборонено вільне виконання обрядів...»
Автор у документі вказав на
Який атрибут, зображений на портреті історичного діяча, указує на те, що він обіймав найвищу посаду у Війську Запорозькому?
Географічні назви Базавлук, Микитин Ріг, Чортомлик, Олешки пов’язані з місцями
Хто з козацьких провідників проголосив таку програму своїх дій: «Правда то, що я лихий, малий чоловік, але мені то Бог дав, що я єсть єдиновладцем і самодержцем руським! Виб’ю з лядської неволі руський народ увесь! Перше я за свою шкоду і кривду воював — тепер буду воювати за нашу православну віру! ...За границю на війну не піду! Шаблі на Турків і Татар не підійму! Досить маю на Україні, Поділлі і Волині... тепер досить достатку і пожитку в землі й князівстві моїм — по Львів, по Холм і Галич»?
Перебіг подій якого періоду Національно-визвольної війни українського народу середини ХVІІ ст. відображено на карті?
Перший період (1648—1649 рр.) Національно-визвольної війни українського народу під проводом Б. Хмельницького характеризувався
Які зміни відбулися в соціально-економічному житті українського народу в ході Національно-визвольної війни середини ХVІІ ст.?
Першу перемогу в Національно-визвольній війні українського народу проти Речі Посполитої середини XVII ст. козацьке військо здобуло під
Якого року Б. Хмельницького було обрано гетьманом Війська Запорозького?
Союзником козаків у боротьбі проти Речі Посполитої впродовж 1648–1649 рр. було
«Він (гетьман) з’єднався в полі вище Базавлука з мурзою Тугай-беєм і вже хотів був іти зі своїм військом просто на Чигирин, щоби привітати головного свого ворога Чаплинського.
Однак від пійманців, яких перестріли на січовому шляху татари, він довідався, що польські війська та [реєстровців] уже відправлено: одних – водою до Кодака, а інших – суходолом через Крилов на Жовту Воду й також до Кодака…»
Описані в документі події привели до
Однією з причин Національно-визвольної війни українського народу проти Речі Посполитої середини XVII ст. було
Національно-визвольна війна українського народу проти Речі Посполитої під проводом Б. Хмельницького тривала впродовж
Рік, коли відбулася битва під Пилявцями (Пилявецька битва):
Рік укладання Зборівського договору:
Рік, коли відбулася Зборівська битва:
Рік, коли відбулася Корсунська битва:
У травні 1648 р. відбулася битва:
Позначте умову Зборівського договору:
Відповідно до Зборівської угоди 1649 р. було визначено столицю Гетьманщини. Укажіть, яке із зазначених міст виконувало функції столиці:
Договір укладений Богданом Хмельницьким та польським королем, який визначав кількість козацького реєстру у 40 тис. осіб:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома