Національно-визвольна війна українського народу проти Речі Посполитої під проводом Б. Хмельницького тривала впродовж
Відповідно до умов якого договору на карті позначено територію Війська Запорозького (Гетьманщини)?
Якими цифрами на карті позначено території, втрачені Гетьманщиною за умовами Білоцерківського договору 1651 р.?
Яким роком датовано лист, уривок з якого наведено: «Вельможний і милостивий молдавський господарю… Ті добрі відносини, що між нами були, і тепер трохи зіпсовано, треба ще більше зміцнити… Що наш син загинув.., то цього не можна повернути… Як і раніше, віритимемо один одному… Богдан Хмельницький, гетьман Війська Запорозького…»?
Події, відображені на картині, відбувалися під час бойових дій козаків проти:
Укладення Віленського перемир’я спонукало гетьмана Б. Хмельницького до:
Про яку причину Національно-визвольної війни українського народу середини XVII ст. йдеться в уривку з історичного джерела: «Тутешні селяни заслуговують на співчуття. Вони мусять працювати власноручно й зі своїми кіньми три дні на тиждень на користь свого пана, а також сплачувати йому певну кількість …хліба, багато півнів, курей, гусей і курчат перед Великоднем, Трійцею та Різдвом…»?
Послу якої держави Б. Хмельницький дорікав: «…Я прийняв підданство не для того, щоб робити те, що скажеш… Я з польським королем перед тим бився, щоб вернути свободу собі й козакам…»?
Першу перемогу в Національно-визвольній війні українського народу проти Речі Посполитої середини XVII ст. козацьке військо здобуло під:
У якому договорі Війська Запорозького містилися такі положення: «Послів з добрими справами [гетьману] приймати.., а в яких справах приходили - писати до Государя..; з Турецьким султаном і з Польським королем без указу Государя не вступати у відносини...»?
Укладення династичного союзу між Військом Запорозьким і Молдавським князівством стало можливим завдяки перемозі козацького війська в:
Яка держава була союзницею козацького війська на початку Національно-визвольної війни українського народу середини XVII ст.?
Під час якої битви Національно-визвольної війни українського народу середини XVII ст. відбувалися події, описані в уривку з історичного джерела: «І ось зібрав Богун своїх полковників на раду. Думали вони, як би вирватися з осади... На раді полковники вирішили навести через річку Плешиву міст, переправити ним на той бік побільше війська, відігнати Лянцкоронського і дати змогу усьому козацтву вийти з облоги...»?
Відповідно до умов якого договору на карті позначено територію Війська Запорозького (Гетьманщини)?
У чому полягала особливість перебігу національно-визвольної боротьби українського народу впродовж червня 1652 р. — серпня 1657 р.?
Які зміни відбулися в соціально-економічному житті українського народу в ході Національно-визвольної війни середини XVII ст.?
Перший період (1648—1649 рр.) Національно-визвольної війни українського народу під проводом Б. Хмельницького характеризувався:
У якому уривку з історичного джерела вказано привід до Національно-визвольної війни українського народу проти Речі Посполитої середини XVII ст.?
1649 та 1651 роки в історії Національно-визвольної війни українського народу під проводом Б. Хмельницького пов’язані з:
Козацьке військо, очолюване наказним гетьманом А. Ждановичем, у грудні 1656 — липні 1657 рр. вело бойові дії проти Польщі спільно з:
Перебіг подій якого періоду Національно-визвольної війни українського народу середини XVII ст. відображено на карті?
Ліквідація магнатського землеволодіння, панщини, масове покозачення селянства, формування нової еліти суспільства на основі козацької старшини відбулися в результаті:
Які битви Національно-визвольної війни середини XVII ст. відбулися впродовж 1649 — 1651 рр.?
Що стало наслідком укладення Віленського перемир’я (1656 р.)?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома