Основні причини смерті 80-90 % поранених це-
Виділяють етапи надання допомоги пораненим у воєнно-польових умовах:
Червона зона — це місце бойових дій, де військові перебувають під обстрілом противника. У цій зоні головною місією військового є
За статистикою НАТО, зі 100% бійців, які гинуть на полі бою, 70% помирають через критичну кровотечу (С). Вона відрізняється від звичайної кровотечі тим, що становить загрозу життю через стрімку втрату крові. Наприклад, при пошкодженні стегнової артерії боєць може загинути за кілька хвилин — вже за 35-40 секунд він втратить свідомість і не зможе надати собі допомогу.
Саме тому в алгоритмі C.A.B.C. критична кровотеча посідає перше місце. При її виявленні необхідно застосувати :
Прямий тиск на рану здійснюють для зупинки капілярної кровотечі протягом
Що робити після тампонування рани?
Пневмоторакс -
Під час зупинки масивної кровотечі перевагу надають
У випадку, коли машина швидкої допомоги не зможе вчасно приїхати на місце події (наприклад, у лісі, у горах тощо), а також у разі самостійного транспортування постраждалого з масивною кровотечею до лікувального закладу, заміна турнікета (джгута) на інші засоби, у тому числі тампонування рани, компресійну пов’язку або їх поєднання, повинна проводитись медичними працівниками якомога швидше, якщо дозволяють умови, однак не пізніше ****** годин після первинного накладання. Отже, тривалість транспортування такого постраждалого до лікувального закладу не повинна перевищувати вказаний термін.
До перев'язочних матеріалів відносяться:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома