Які зміни в суспільному житті Наддніпрянської України відбулися після оприлюднення цитованого документа?“Від заворушень, що виникли, може з'явитися загроза цілісності та єдності держави загальноросійської… До обов'язків уряду Ми віднесли виконання непохитної нашої волі: 1) дарувати населенню непорушні основи громадянської свободи совісті, слова, зібрань і союзів…”
Укажіть головну причину міграційних процесів українців Наддніпрянської України до східних регіонів Російської імперії?
Про який документ ідеться в уривку з історичного джерела:«За рік після його оприлюднення діяло 15 українських видавництв і виходило майже 20 українських періодичних видань – від наукових і політичних до гумористичних і дитячих. Справжнім проривом стала поява газети “Хлібороб” у Лубнах та першої щоденної української газети “Громадська думка” у Києві»?
Укажіть спільну рису соціально-економічного розвитку українських земель у складі Австро-Угорської та Російської імперій на початку 20 ст.
На картосхемі штрихуванням позначено регіон, до якого наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст. спрямовувалися іноземні інвестиції у
На картосхемі заштриховано
Яка подія відбулася під час російської революції 1905—1907 рр.
У 1900 році було створено
Концентрація промислового виробництва в металургійній, вугільній і залізорудній галузях Наддніпрянської України наприкінці XIX — на початку XX ст. сприяла
Відстоювання самодержавства, невизнання українців і білорусів як окремих народів, неподільність Російської імперії- це складові програми
Що стало поштовхом до появи документа, уривок з якого наведено: «Бюро української парламентської групи надіслало телеграму: “Рідна українська просвіта найміцніша підвалина української автономії. Нехай же ширяться по всій Україні просвітні товариства, стаючи джерелом освіти й свідомості для рідного народу. Вітаємо київську “Просвіту”, вітаємо нове культурне життя України”...»?
Поширення на початку XX ст. в суспільному лексиконі Російської імперії понять «хутір», «відруб», «переселенці» пов’язане із
Що стало одним із наслідків революції 1905-1907 рр. для наддніпрянських українців?
В якому варіанті йдеться про РУП ?
Під час проведення Столипінської аграрної реформи:
У роки революції 1905—1907 рр. в Російській імперії відбулася:
Поява українських парламентських громад у Державній Думі Росії була зумовлена:
У XIX — на початку XX ст. розвиток машинної індустрії долає такі стадії розвитку: промисловий переворот, індустріалізація, монополізація. Реформи 60—70-х рр. XIX ст. сприяли:
Українські парламентські громади в І та II Державних Думах Російської імперії обстоювали:
Правонаступницею якої партії в 1905 р. стала Українська соціал-демократична робітнича партія?
У яких скликаннях російської Державної Думи були створені українські думські громади?
. Хто був керівником Української думської громади у І Державній Думі Росії?
Кому з діячів українського визвольного руху найбільш імовірно могло належати таке висловлювання?
«Час вишиваних сорочок... минув і ніколи вже не вернеться. Українська інтелігенція стає до боротьби кривавої і безпощадної. Вона вірить в сили свої і вона виповнить свій обов’язок. Вона виписує на своєму прапорі ці слова: “Одна, єдина, нероздільна, вільна, самостійна Україна від Карпат аж до Кавказу... Наша нація ступила на новий шлях життя, а ми мусимо стати на ії чолі, щоб вести до здійснення великих ідеалів”... Державна самостійність єсть головна умова існування нації, а державна незалежність єсть національним ідеалом у сфері міжнаціональних відносин».
Яке щоденне періодичне видання було започатковане в роки революції 1905—1907 рр. Є. Чикаленком?
А
В
Г
Які завдання мали бути вирішені під час земельної реформи П. Столипіна?
Які події відбувалися на території України в роки революції 1905—1907 рр.?
Що мали на меті реформи прем’єр-міністра Росії П. Столипіна?
Якими були позитивні наслідки революції 1905—1907 рр. для українства Наддніпрянської України?
«Українська інтелігенція стає до боротьби кривавої і безпощадної. Вона вірить в сили свої і вона виповнить свій обов’язок. Вона виписує на своєму прапорі ці слова «Одна, єдина, нероздільна, вільна, самостійна Україна від Карпат аж по Кавказ... Наша нація ступила на новий шлях життя, а ми мусимо стати на її чолі, щоб вести до здійснення великого ідеалу»... Державна самостійність єсть головна умова існування нації, а державна незалежність єсть національним ідеалом у сфері міжнаціональних відносин».
Назва організації, лідерами якої були Михайло Грушевський, Сергій Єфремов, Євген Чикаленко, Ілля Шраг:
Назви галузей промисловості, які особливо охопила економічна криза 1900-1903 рр.:
Сутність події, що увійшла в історію під назвою «справа Бейліса»:
А
Б
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома