Вибухонебезпечний пристрій, спрямований на виведення з ладу чи знищення людини, транспорту або будівлі від присутності, близькості або контакту з особою чи транспортним засобом.
За тактичним призначенням міни поділяються на:
Міна, призначена для того, щоб вибухати від присутності, близькості або контакту з людиною, яка виводить з ладу, калічить або вбиває одну чи більше осіб...
За ступенем небезпеки міни бувають:
Вкажіть характеристику протипіхотних мін
За характером ураження протипіхотні міни поділяються на...
Міни призначені для спрацьовування від присутності, близькості або контакту з транспортним засобом називаються...
Який вид протипіхотних мін має основний вражаючий ефект – вибухову хвилю, яка руйнує все на своєму шляху?
Що робити, якщо виявили вибухонебезпечний предмет?
Першочергові невідкладні заходи при пораненнях із мінно-вибуховою травмою...
Спеціальний пристрій, який може бути замаскований під безпечні зовні предмети побуту - це...
Як діяти в будинку, що горить:
Після встановлення місця, де виявлено постраждалого, рятувальники, якщо це можливо, установлюють з ним контакт, під час якого необхідно з’ясувати:
Завал ⎯ це хаотичне скупчення уламків будівельних конструкцій, меблів, обладнання, пошкоджених комунікацій тощо. Для визволення постраждалого рятувальники виконують роботи з проникнення в завал. Які є способи проникнення в завал?
Після вивчення зони проведення робіт і характеру НС рятувальники вибирають оптимальний метод пошуку постраждалих. До основних методів пошуку постраждалих належать такі:
Чи використовують пеціально натренованих собак, які реагують на живих людей для визначення місць, де є постраждалі під уламками?
Лісові пожежі — некероване горіння рослинності, що поширюється на площі лісу. Залежно від того, у яких елементах лісу поширюється вогонь, пожежі поділяють на ____________
це атмосферний вихор великої руйнівної сили. Найважливішими характеристиками є швидкість вітру, шлях його руху, розміри та будова. Багаторічні спостереження показують, що швидкість вітру перевищує 29 м/с (12 балів за шкалою Бофорта) і сягає, здебільшого, 30–50 м/с. Основними руйнівними чинниками цих небезпечних атмосферних явищ є: висока швидкість вітру; швидкісний напір та сила повітряного потоку, що обумовлює динамічний удар і має метальну дію; тривалість.
дуже потужний, зі швидкістю понад 20 м/с постійний вітер, що викликає великі руйнації на суші та хвилювання на морі. Тривалість їхньої дії складає від кількох годин до доби. Залежно від пори року і залучення до повітря різноманітного складу часток, розрізняють курні, безкурні, сніжні та шквальні.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома