До медичної сестри звернулась жінка 32 років, яка впала на гострий предмет і отримала травму зовнішніх статевих органів. При огляді в ділянці великої статевої губи спостерігається рана з незначною кровотечею. Тактика медсестри на догоспітальному етапі?
В ранньому післяпологовому періоді відразу після народження посліду у роділлі почалася кровотеча з пологових шляхів. Цілісність посліду сумнівів не викликає. При пальпації матка добре скорочена, щільна. Кров, яка витікає утворює згортки. Яку причину кровотечі запідозрить медична сестра?
Породілля М знаходиться в індивідуальному пологовому залі. Закінчився III період пологів. Оцінюючи стан породіллі, яку крововтрату медична сестра буде вважати фізіологічною?
До медичної сестри сімейного лікаря звернулася жінка 32 років зі скаргами на переймоподібний біль внизу живота, значні кров'янисті виділення зі статевих шляхів після затримки місячних на 9 тижнів. Які дії медсестри на долікарському етапі надання медичної допомоги.
Вагітна 30 років. Вагітність ІІ. Пологи ІІ. Розвинувся напад судом з втратою свідомості. Що є першочерговим в наданні долікарської допомоги?
Вагітна 32 тижні, скаржиться на кровотечу зі статевих органів, що виникла раптово, вночі. При об’єктивному обстеженні: матка відповідає терміну вагітності, неболюча, в нормотонусі. Положення плода повздовжнє, передлежання тазове, ЧСС -170 уд. за хв. Вкажіть причину.
Вкажіть препарат вибору, що використовують як антиконвульсант з одночасною антигіпертензивною дією при нападі еклампсії?
При огляді пологових шляхів породіллі встановлено: порушена цілісність шкіри промежини, стінки піхви і м’яза промежини. Сфінктер прямої кишки не ушкоджений. Вкажіть ступень розриву.
У роділлі виявлені ознаки загрози розриву матки. Ваша тактика.
Вкажіть послідовність дій в разі гіпотонічної кровотечі.
Роділля О. знаходиться в пологовому відділенні. Пологи I, 38 тижнів. Роділля неспокійна. Пологова діяльність бурхлива. Перейми болючі. Контракційне кільце розміщене високо над лобком, матка набула форму піскового годинника. Передбачувана маса плоду 4200,0. Ознака Вастена позитивна.
Які залежні медсестринські дії буде виконувати медична сестра для попередження потенцїних проблем пацієнтки?
При огляді пологових шляхів породіллі встановлено: слизова оболонка піхви не ушкоджена, по шийці матки розрив понад 2 см, але до склепіння не доходить. Вкажіть ступень розриву.
В жіночу консультацію звернулась вагітна (32 тижні) зі скаргами на сильний головний біль, миготіння перед очима, набряки на ногах. АТ- 170/100 мм рт.ст. При дослідженні сечі виявлено білок. До якої патології належить даний стан пацієнтки?
У дівчинки 12-ти років ювенільна кровотеча. Складіть план медсестринських втручань:
Роділля у другому періоді пологів з вузьким тазом. Положення плода повздовжнє, голова притиснута до входу в таз. Серцебиття плоду приглушене, 160/хв. Перейми стали болючі. Матка у вигляді "піщаного годинника". Контракційне кільце на рівні пупка. Нижній сегмент матки болючий при пальпації. Яке ускладнення виникло у пологах?
У роділлі 24-х років 30 хвилин тому народилася дитина масою 4200 г. Ознаки відділення посліду відсутні. Кровотеча досягла 450 мл. Яка першочергова подальша тактика?
У роділлі масою 50 кг у III періоді пологів почалася кровотеча. Визначте фізіологічну крововтрату:
На стаціонарному лікуванні знаходиться пацієнтка Г. 35 років, з приводу загрози переривання вагітності у терміні 10 тижнів. В ході планування медсестринського догляду, медична сестра повинна звернути увагу на:
Другий період пологів. Голівка плода прорізується.Яке залежне сестринське втручання
потрібно виконати з метою профілактики кровотечі в ІІІ періоді пологів?
Який препарат вводиться першим при гіпотонічній кровотечі в ранньому післяпологовому періоді?
Вагітна М., 31-32 тижні вагітності, надійшла зі скаргами на появу безболісної кровотечі зі статевих шляхів. Об'єктивно: блідість шкіри та видимих слизових оболонок, матка в нормотонусі. АТ- 100/60 мм рт.ст., Ps- 86/хв. Кровотеча зі статевих шляхів. При УЗД - край плаценти перекриває внутрішнє вічко. Клінічна картина характерна для:
У вагітної в терміні 38 тижнів розвинувся напад судом. АТ – 180/120 - 175/110 мм рт.ст. пульс – 96/хв., набряки нижніх кінцівок і передньої черевної стінки. Які інструменти повинна підготувати медична сестра для надання допомоги?
До гiнекологiчного вiддiлення поступила пацiєнтка зi скаргами на ряснi кров’янистi видiлення зi статевих шляхiв, сильний переймоподiбний бiль внизу живота. Об’єктивно: АТ- 100/60 мм рт.ст., Ps- 90/хв. При пiхвовому дослiдженнi: зовнiшнє вiчко шийки матки пропускає палець. Матка збiльшена до 8-9 тижнiв вагiтностi. Оцiнiть клiнiчну ситуацiю:
У пологовий будинок доставлена вагiтна в термiнi 35 тижнiв. Пiсля падiння в неї з’явився бiль у животi та незначнi кров’янистi видiлення зi статевих шляхiв. Об’єктивно: матка напружена, болюча. За даними УЗД - плацента в дiлянцi дна матки. Серцебиття плода ритмiчне, приглушене, 90/хв. Якiй патологiї вiдповiдає зазначена клiнiчна картина?
Медична сестра амбулаторiї сiмейної медицини проводить патронаж вагiтної у термiнi 32 тижнi. Вагiтна поскаржилась на головний бiль, миготiння перед очима. Медична сестра визначила: артерiальний тиск - 190/110 мм рт.ст., набряки на нижнiх кiнцiвках, переднiй черевнiй стiнцi, обличчi. В сечi наявнiсть бiлка. Для якої патологiї характерна дана симптоматика?
При активному патронажі вагітної 34 тижнів вагітності медсестра визначила:
артеріальний тиск - 175/115 мм рт.ст., набряки на гомілках і стегнах, протеїнурія. Ваші дії.
В акушерське вiддiлення поступила вагiтна в термiнi 33 тижнi зi скаргами на кровотечу зi статевих шляхiв. При акушерському дослiдженнi виявлено: високе стояння голiвки плода по вiдношенню до входу в малий таз. При УЗД виявлено: плацента повнiстю перекриває внутрiшнє вiчко. Який стан характеризує дана клiнiчна картина?
До акушерського стацiонару доставлена вагiтна зi скаргами на сильний головний бiль, пелену перед очима, ”миготiння мушок”. Термiн вагiтностi 36 тижнiв. АТ170/110 мм рт.ст., протеїнурiя - 5 г/л, генералiзованi набряки. На пропускнику у вагiтної почалися тонiко-клонiчнi судоми. Оцiнiть клiнiчну ситуацiю:
У вагітної з пізнім гестозом виник судомний напад - еклампсія. Що є першочерговим у наданні доклінічної допомоги після виклику акушерської бригади?
У роділлі розвинувся напад судом з втратою свідомості. В анамнезі - гестоз другої половини вагітності. Яку невідкладну допомогу необхідно їй надати?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома